Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie na ewentualne leczenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 21.02.2016 17:55

gaspar84 napisał(a):Czy aby wyrobić kartę EKUZ muszę wysłać do NFZ wszystkie 3 strony z tego wniosku, czy wystarczy tylko 1 strona wniosku? Pytam poniewaz potrzebuję kilka tych kart i nie chce wysylac niepotrzebnych papierow


Ja zeskanowałem całość i do 7 dni przesłali mi karty na adres domowy :)
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 21.02.2016 17:56

gdzie jest możliwość taka :) żeby nie odwiedzać tych świętych krów
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 21.02.2016 18:25

andrzejk1975 napisał(a):gdzie jest możliwość taka :) żeby nie odwiedzać tych świętych krów

Chodzi Ci o wyrobienie karty EKUZ? Poszukaj na stronie swojego wojewódzkiego NFZ, będzie podany adres mailowy na jaki trzeba wysłać wnioski.
Ja czekałem dość długo, chyba ze trzy tygodnie.
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 21.02.2016 18:37

dzięki za podpowiedź na samą myśl że mam tam się udać to mnie trafia i odechciewa się wszystkiego
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 21.02.2016 19:06

andrzejk1975 napisał(a):gdzie jest możliwość taka :) żeby nie odwiedzać tych świętych krów


Tylko elektronicznie. Radzę jakieś miesiąc, dwa przed wyjazdem. Jeśli zrobisz to na ostatnią chwilę to trochę poczekasz.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 21.02.2016 22:24

pablos77 napisał(a):
andrzejk1975 napisał(a):gdzie jest możliwość taka :) żeby nie odwiedzać tych świętych krów


Tylko elektronicznie. Radzę jakieś miesiąc, dwa przed wyjazdem. Jeśli zrobisz to na ostatnią chwilę to trochę poczekasz.

Dokładnie :D
mi miła pani w Krakowie powiedziała żeby zamawiać karty w maju, kiedy nie ma jeszcze szału :mrgreen:
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 21.02.2016 23:52

andrzejk1975 napisał(a):dzięki za podpowiedź na samą myśl że mam tam się udać to mnie trafia i odechciewa się wszystkiego

nie wiem dlaczego. ja wyrabiam zawsze w okolicach maja i nie ma problemu. zero kolejek. 15 minut i karty EKUZ lądują w mojej kieszeni
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.02.2016 03:53

gaspar84 napisał(a):A jeszcze jedno pytanie - rozumiem że karta EKUZ służy do darmowego leczenia w wybranych placówkach. A co z odszkodowaniem np. za złamaną rękę?? Domyślam się że samo ubezpieczenie zdrowotne które opłacam w pracy nie wystarczy, muszę w tym celu wykupić dodatkową polisę. Moje ubepieczenie zdrowotne służące do wypłaty odszkodowań działa chyba tylko na terenie naszego kraju tak?

Skad możemy wiedzieć jakie ubezpieczenie opłacasz? Pomijajac ZUS ja opłacam sobie inne niż mòj kumpel w tej samej pracy.
Jeżeli płacisz sobie coś ekstra to raczej działa to na całym świecie. Myślę o ubezpieczeniu od NNW. Ubezpieczyciela nie interesuje czy złamałeś sobie rękę w Pacanowie czy w Mozambiku. A złamania oczywiście nie życzę.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 22.02.2016 09:04

gaspar84 napisał(a):A jeszcze jedno pytanie - rozumiem że karta EKUZ służy do darmowego leczenia w wybranych placówkach. A co z odszkodowaniem np. za złamaną rękę?? Domyślam się że samo ubezpieczenie zdrowotne które opłacam w pracy nie wystarczy, muszę w tym celu wykupić dodatkową polisę. Moje ubepieczenie zdrowotne służące do wypłaty odszkodowań działa chyba tylko na terenie naszego kraju tak?


Nie, nie do darmowego, tylko do takiego samego, do jakiego uprawnieni są lokalsi w ramach swojej publicznej służby zdrowia.

EKUZ przydaje się przy standardowych zachorowaniach i wizycie u lekarza pierwszego kontaktu, NNW lepiej ubezpieczyć sobie w ramach polisy turystycznej.
edajta
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 11.03.2009
Re: Opieka medyczna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) edajta » 05.05.2016 14:20

A z jakich firm kupujecie ubezpieczenia. Tylko pzu czy inne tez? Co polecacie?
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 06.05.2016 09:08

andrzejk1975 napisał(a):gdzie jest możliwość taka :) żeby nie odwiedzać tych świętych krów


Jeśli chodzi o NFZ w Tychach (może komuś się przyda), to mąż załatwiał karty EKUZ w środę 4 maja i wszystko od ręki, bez czekania.
Ja tam załatwiałam w zeszłym roku zwykłą kartę ubezpieczenia na kasę (to chyba tylko na śląsku jeszcze jest) i całość zajęła mi ok. 3 minut łącznie z wejściem i wyjściem z budynku ;p
Meegg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 04.06.2016 20:40

Ja załatwiałam 3 06 w Krakowie, mimo kolejki na 20 osob czekałam maxymalnie 15 minut, wnioski sa nowe, ale ze starymi tez zalatwilam wszystko:) Panie pracuja naprawde bardzo sprawnie!
edzia-max
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia-max » 05.06.2016 10:12

Ja już dostałam pocztą swoje karty.
Wysłaliśmy skanem w połowie maja i po 1,5 tyg.przyszły pocztą.
Osobiście mi się do NFZ nie chce jeździć (KRK) bo jakoś mi nie po drodze a skoro można wszystko załatwić elektronicznie to czemu nie skorzystać z takiej wygody :)

Jeżeli chodzi dodatkowe ubezp.to dawniej wykupywaliśmy z PZU (raz z Warty) ale teraz już sobie to odpuściliśmy
panpawel77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) panpawel77 » 06.06.2016 10:08

edzia-max napisał(a): Jeżeli chodzi dodatkowe ubezp.to dawniej wykupywaliśmy z PZU (raz z Warty) ale teraz już sobie to odpuściliśmy


Można i tak - wolna wola. Nie będę pytał z jakich powodów sobie odpuściliście.
Ale:

klerjeser napisał(a):
gaspar84 napisał(a):A jeszcze jedno pytanie - rozumiem że karta EKUZ służy do darmowego leczenia w wybranych placówkach. A co z odszkodowaniem np. za złamaną rękę?? Domyślam się że samo ubezpieczenie zdrowotne które opłacam w pracy nie wystarczy, muszę w tym celu wykupić dodatkową polisę. Moje ubepieczenie zdrowotne służące do wypłaty odszkodowań działa chyba tylko na terenie naszego kraju tak?


Nie, nie do darmowego, tylko do takiego samego, do jakiego uprawnieni są lokalsi w ramach swojej publicznej służby zdrowia.

EKUZ przydaje się przy standardowych zachorowaniach i wizycie u lekarza pierwszego kontaktu, NNW lepiej ubezpieczyć sobie w ramach polisy turystycznej.


I te ostatnie zdania są kluczowe w tym wątku.
Gdybym w zeszłym roku pojechał tylko z samym EKUZem to byłbym w plecy lekko 1 tys. PLN (dotyczy tylko kosztów leczenia a nie odszkodowania, NNW itp.). Owszem, karta ekzu przydała się bez dwóch zdań i trzeba ją mieć dla spokojności, bo wszędzie w przychodniach i szpitalach publicznych się o nią pytają. Ale trzeba pamiętać, że "koszyk świadczeń gwarantowanych" w Chorwacji jest skromniejszy niż w Polsce. Za wiele usług "darmowych" u nas, tam już trzeba płacić.
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 06.06.2016 10:55

Witam, kartę EKUZ pod koniec maja w Legnicy otrzymałem od ręki , bez kolejki i dla 4 osób trwało to krócej niż 5 min., na wyjazd zabieramy oczywiście ubezpieczenie KL, co roku tak robimy, miąłem już polisy w HDI, Compensa, Generali, Hestia, oraz Warta, przy naszym pierwszym wyjeździe - tj. do Czarnogóry, dziecko podobno załapało ospę (o zgrozo 24 h jazdy 2 dni na miejscu i powrót 24 h ) wizyta u lekaża w Budvie który powiedział że to uczulenie lub insekty, po MMS -ach do polski lekarz spwierdził ospę, za wizyte na miejscu zapłaciłem got. około 10- 15 E , następnie apteka 10 E. po powrocie do Polski złożyłem dokumenty do HDI i zwrócili całe koszty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ubezpieczenie na ewentualne leczenie - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone