Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tydzień to mało-Pelješac-Dingač Borak (droga przez BiH )

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Peljesac - Dingać Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 21.08.2012 15:25

Najpierw micha :roll:
Najedzeni do granic możliwości idziemy, choć bardziej odpowiednie byłoby tu: toczymy się :wink: pokręcić :lol: po Orebiću, a przy okazji zlokalizować taxi wodne na/do Korčuli, (nie jest to skomplikowanie) :wink:

ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kupujemy bilety, wsiadamy na niezbyt dużą łódkę do której zostaje wsadzonych więcej "ludków" niż miejsc siedzących, nawet nie tonie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Będzie tego, wracamy, brak słońca, trochę nas zniechęca bo i fotki nie wychodzą takie jakby się chciało :? a do tego zaczyna coraz mocniej wiać 8O
Obrazek
Powrót był o wiele stabilniejszą jednostką pływającą :wink:
Obrazek
Po drodze jeszcze, drobne 8O zakupy w Konzumie (na wylocie z Orebića). Parking jest tak "załadowany", że zostaję w aucie bo zastawiam "jakąś" drogę wyjazdową.

Panie Generale to jest kura :wink:
Obrazek


Wracamy do siebie :D
Obrazek
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 21.08.2012 15:42

Sylwetka napisał(a):
Obrazek


Chyba mam łudząco podobne :lol: ludzi też mało :D

Obrazek

:wink:
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Peljesac - Dingać Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 21.08.2012 15:45

Agasz napisał(a):Uff... :) Przeczytałam całość za jednym zamachem... :D i czytać będę dalej , bo mi się Peljesac marzy w przyszłym roku 8)


Hej :papa: Zapraszam :D
Znów się powtórzę :roll: Mnie też się marzy ale na 2 tygodnie, ponieważ i lubię leniuchowanie na plaży i fajnie by było odwiedzić jeszcze parę miejsc z mojej tegorocznej listy :roll: a w tak krótkim czasie jakoś ciężko nam było to zgrać żeby każdy był zadowolony.
Iwona75 napisał(a):Takiej "małoludnej" Divnej , to ja nie widziałam....

Nawet nie było pana który pobiera opłaty za parking, pytaliśmy w konobie na plaży, ale też nie chcieli :wink:
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 21.08.2012 15:56

Krzysztof i Lidia napisał(a):Chyba mam łudząco podobne :lol: ludzi też mało :D
:wink:


Myślę, że jakby sprawdzić godzinę wykonania to też by się niewiele różniła :lol: :wink:12.09
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011
Re: Tydzień to mało - Peljesac - Dingać Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 21.08.2012 16:05

12:10:38 mi się wyświetla... :oczko_usmiech:
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Peljesac - Dingać Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 21.08.2012 16:49

Tak nas przywitał Borak 8O

Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

W nocy oczywiście była burza 8O, wiało 8O , padało. Armagedon.

Wtorek zaczął się optymistycznie, bo nawet pojawiło się słońce, rozochoceni popędziliśmy na plażę, lecz za długo na niej nie zabawiliśmy :?, bo zaczęło padać :evil:
Obrazek
I tak do 16 -tej gdy nagle pojawiło się słońce, niebieskie niebo, wiatr ucichł 8O.
Ponieważ nie było już kierowcy :wink:, pozostała "własna dwójka" i spacerek po okolicy :wink:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011
Re: Tydzień to mało - Peljesac - Dingać Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 21.08.2012 20:59

cambriaaa napisał(a):Czy mogę prosić o linka do kwatery, bo jak wygooglam to mi tylko jakaś czeska strona wyskakuje :evil: .

Hejka :D
Niestety dobrze Ci prawdopodobnie wyskakuje,jest to strona pośrednika, u którego zamawiałam apartament, dom Ljiljana nie ma bezpośredniej strony :| Pośrednik a raczej Pośredniczka :wink: Sarka polecana jest tu na forum, ma bardzo dobre opinje , które zresztą nie mijają się z prawdą :D


W tym roku również korzystałam z pośrednictwa Sarki (apartman w Orebicu) i też polecam tę agencję!

Objechaliśmy prawie cały półwysep Peljesac. Prawie, bo oprócz Boraka, który zostawiliśmy sobie na deser, wdepnęliśmy do większości miejscowości (przynajmniej tych oznaczonych na mapie). Potem .... wysiadły hamulce w aucie i ledwo dojechaliśmy do Polski.

Jest pretekst, żeby wrócić w przyszłym roku !
Ostatnio edytowano 21.08.2012 21:17 przez rbandula, łącznie edytowano 1 raz
kaz32420
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 781
Dołączył(a): 21.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz32420 » 21.08.2012 21:12

mile wspominam Orebic
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 22.08.2012 11:15

Wieczorkiem posiedzieliśmy jeszcze trochę na tarasie, pograliśmy w kości delektując się przepyszną travaricą. I do łóżeczka bo rano trzeba wcześnie wstać :!: Oby tylko nie lało :!: Długo wyczekiwany Dubrownik

Pobudka 6 rano, ściągamy siłą :!: :!: nasze dwa kochane "wory". Śniadanko. Po nocnej burzy nie ma śladu, słońca też nie ma, grunt, że nie pada :lol: Jest chwilę po 7, czas na nas.

Droga w miarę pusta, jedzie się fajnie, do czasu kiedy..... :? zaczyna padać :evil: a czasami lać :!: Cholera jasna :!:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra SRD.
Mijam Stare Miasto, i wypatruję skrętu na Bosankę, nie sposób go przeoczyć..., jest: migacz, czekam aż przejadą ci z przeciwka , a moja Połowica krzyczy, że to nie tu, bo nie ma drogi i wystarczyła chwila zawahania, przepraszam tych co czekają aż wreszcie skręcę, i jadę dalej, zerknęłam tylko przez ramię i już wiem: TO BYŁO TU :roll: :evil:, pierwsza możliwa nawrotka i wjeżdżamy, nadal kropi, na parkingu 2 auta, prawie nie ma ludzi
cykamy kilka fotek, ale to nie to, miało być słońce :!: :cry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dojechaliśmy przed 9, ale z góry widzę, że sporo aut jest pod murami, na widocznych parkingach, nie ma co czekać, wracamy.
Znaki fantastycznie prowadzą na podziemny parking, tani nie jest, ale szkoda czasu na szukanie jakiegoś miejsca ....gdzieś :roll:
Ostatnio edytowano 22.08.2012 15:56 przez Sylwetka..., łącznie edytowano 2 razy
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 22.08.2012 12:01

Przestało padać :!: Nie jest gorąco. Znaki z parkingu jak po sznureczku prowadzą w stronę Starego Miasta.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co prawda w planach nie mieliśmy wejścia na mury,(i tak już mamy nieco nadszarpnięty budżet) ale co tam raz się żyje, kto wie co będzie za rok.
To co było dla nas przekleństwem na początku (brak słońca) na murach okazuje się zbawienne dla ciała, dla fotek nie, widoki piękne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek

Gdzieś mniej, więcej w połowie wędrówki zaczęło się przejaśniać, wyszło słońce i wtedy zrobiło się niefajnie :?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rozpogodziło się na dobre :oczko_usmiech: Słońce porządnie przypieka :roll: Czas wracać.
Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.08.2012 12:41

Pierwszy raz w tym roku, odkąd bywam w Cro, nie odwiedziłam choć na chwilę Dubrownika....i w sumie troszkę mi żal.
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 22.08.2012 16:44

My...jak byliśmy na murach w 2008 roku, mieliśmy temp plus 35 stopnii :D
Skorzystaliśmy z podpowiedzi......i weszliśmy na nie po południu :D


PS. Wtedy tylko.....zagladałam na forum :lol: , żeby poczytać :lol:
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 22.08.2012 17:39

W drodze powrotnej "wpadamy" jeszczę na chwilę do Stonu. Obrazek
ObrazekObrazek

Odpuszczamy sobie chodzenie po murach :twisted: Zrobiło się naprawdę gorąco :!:
Obrazek

Wróciliśmy na kwaterę szybkie ogarnięcie i na plażę.
Plany na następne, ostatnie :cry: dwa dni, ulegają drastycznemu "cięciu", korzystamy jak się da i ile się da z "darów"
Borka :wink:

Obrazek
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 22.08.2012 18:42

Aldonka napisał(a):Pierwszy raz w tym roku, odkąd bywam w Cro, nie odwiedziłam choć na chwilę Dubrownika....i w sumie troszkę mi żal.


My w sumie I-szy raz odkąd bywamy, odwiedziliśmy Dubrownik, zawsze było za daleko, tłuc się 5 godzin w jedną stronę :? o której byśmy dojechali :roll: widziałam co się działo z wjazdem do Starego Miasta i na parking jak opuszczaliśmy D... 8O "Dziękuję bardzo" :twisted:

Miecia napisał(a):My...jak byliśmy na murach w 2008 roku, mieliśmy temp plus 35 stopnii :D
Skorzystaliśmy z podpowiedzi......i weszliśmy na nie po południu :D
PS. Wtedy tylko.....zagladałam na forum :lol: , żeby poczytać :lol:


2008 pierwsze nasze wakacje w Cro po 8 latach przerwy, nawet nie wiedziałam, że istnieje forum :? Wtedy też po raz pierwszy, mieliśmy jechać zobaczyć Dubrownik, wybito nam to z głowy, niestety musieliśmy też skrócić nasz pobyt (praca męża) dziwny był to rok drastyczne spadki euro (wakacje w Chorwacji wychodziły taniej niż w Polsce) niektóre firmy, mocno ucierpiały taki niski kurs :?
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.08.2012 02:10

Dubrownik , z buta x 2 , ale temperatury nie pamiętam ( termometr się roztopił ;) ) , a kupiony na murach zapas wody okazał się zbyt mały . . . :wink:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tydzień to mało-Pelješac-Dingač Borak (droga przez BiH ) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone