Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tydzień to mało-Pelješac-Dingač Borak (droga przez BiH )

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2012 23:55

piotrf napisał(a):
Goniaa napisał(a):
8O O Matko :!: Co Ty człowieku robisz na forum oTEJ PORZE :!: 8O 8O


Odpowiednia jest każda pora
by odwiedzić ulubione fora :mrgreen:

Pozdrawiam
Piotr


I czasem posłuchać ulubionej cro muzy :lol: :idea:
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 24.08.2012 06:55

Jakbym własne zdjęcia z Boraka oglądała... co do cen to kamenice (ostrygi) od 2009 zdrożały 2 kuna; natomiast mule z 7 za kg do 12...ale w porównaniu z tym co u nas to taniocha.
Zresztą nigdzie tak to wszystko nie smakuje jak własnie nad Jadranem...zapach, słońce, morze, cykady....się rozmarzyłam :roll:
Fajnie było znowu pooglądać Borak bo właśnie już 2 tygodnie mijają od powrotu :cry:
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 24.08.2012 08:25

Miecia napisał(a):Ja tutaj, w Polsce.....też zamrażam chlebuś, czy bułeczki :wink:

Nam się rzadko zdarza jeśli już to w świąteczne dni :D

Bocian napisał(a):Jakbyś była w muzeum w samostanie nad Orebićem to tam stoją piękne na podwórzu.

No własnie nie byłam :( W wielu miejscach nie byłam, a miałam w planach, więc mam po co wracać :D
Bocian napisał(a):U nas na szczęście , co rano Fani jeździła do Potomje, to kupowała i nam :)

Skarb kobieta :D

agapi napisał(a):Sylwia, to moze ja Ci na urodzinki taki dzbanuszek ulepie?!..... :wink: :lol:

Byłabym w niebo wzięta :wink:

krombocher napisał(a):..... więc nie wiem w czym problem 8)
Pozdrawiam
K


....może z lenistwem :lol: :wink:

Joan65 napisał(a):...........ale w porównaniu z tym co u nas to taniocha.Zresztą nigdzie tak to wszystko nie smakuje jak własnie nad Jadranem...

Dokładnie to samo wtedy pomyśleliśmy, czasami "szarpniemy" się u nas na powiedzmy :? świeże , ale to właśnie :!: :!: nie to samo, no i te ceny :?
Joan65 napisał(a):Fajnie było znowu pooglądać Borak bo właśnie już 2 tygodnie mijają od powrotu :cry:

Nam 4... :(

Janusz Bajcer napisał(a):I czasem posłuchać ulubionej cro muzy :lol: :idea:


A mnie się wczoraj nie udało :( Córa wróciła z obozu... :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.08.2012 08:38

Sylwetka napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):I czasem posłuchać ulubionej cro muzy :lol: :idea:


A mnie się wczoraj nie udało :( Córa wróciła z obozu... :roll:


Zapewne zarekwirowała dostęp do komputera - na obozie była odcięta od świata :oczko_usmiech:
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 24.08.2012 09:39

Janusz Bajcer napisał(a):Zapewne zarekwirowała dostęp do komputera - na obozie była odcięta od świata :oczko_usmiech:


No ba... :roll:

Jeszcze chwilkę Was pomęczę, więc nie uciekajcie :wink: :lol: A dla wytrwałych na sam koniec będzie myślę "smakowity" kąsek :oczko_usmiech:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.08.2012 09:50

No to "męcz" i czekam na "kąsek".


Pozdrawiam
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 24.08.2012 12:19

Jacek S napisał(a):No to "męcz" i czekam na "kąsek".


Pozdrawiam


Hejka :D
Obiecuję, że się będę straszczać :wink:
Pozdrawiam
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 24.08.2012 13:10

No dobra my tu gadu gadu :wink: a przecież trzeba wracać :cry:
Ledwo zjechaliśmy z Półwyspu, a tu bach koreczek, i tak powoli "człapał konik" do granicy :? Choć plusem niewątpliwym było to, że ostatni raz mogliśmy nacieszyć oczy błękitem Jadrana :D
Kilka punktów w drodze powrotnej miało być zaliczone, niestety z 4 udało się 2 :? Będzie na przyszłe wakacje :roll: (jak tak zacznę wszystko odkładać na następne wakacje, to się okaże że, te planowane 2 tygodnie, to też bedzie mało :lol: )

Na początek Počitelj urocze, stare miasteczko położone na zboczu stromej góry . Warte odwiedzenia :!: Rozpisywać się na jego temat nie będę, no bo i tak informacje zaciągnęłabym z internetu i przewodnika :wink:
Obrazek

Parking przy głównej drodze zastawiony, jak tu i gdzie zostawić auto :? próbujemy cofać, skręcać, trochę się mieszamy, żeby gdzieś się "przycisnąć" na pomoc przychodzi nam Pani z przydrożnego straganu, mówi żeby pojechać wąską drózką po "kocich łbach" bo tam jest duuuuży plac i parking. I faktycznie stoją dwa auta, pustki a na dole wszyscy się tłoczą 8O .

Wpadamy na szybką kawusią, i idziemy troszkę pokręcić się po uliczkach miasteczka.

ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Robi się bardzo gorąco, czas ucieka nieubłaganie a chcemy przecież zobaczyć jeszcze Mostar :!: Mamy raptem do przejechania ok 30 km. ale kto w jakim tempie będą te km. :roll:


Obrazek
Obrazek
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 24.08.2012 13:15

My też byliśmy w tym roku w Mostarze.
Jestem ciekaw Twoich wrażeń.
Pisz, pisz...
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 24.08.2012 14:08

Po 30 minutach :lol: jesteśmy na miejscu, bez problemu znajdujemy parking. Najpierw kierunek oczywiście Stary Most :!:

Obrazek

Tam na szczycie mostu stał "śmiałek" który za "drobną" opłatą 20 ojro, popisowo skakał do wody 8O . Niestety nie doczekaliśmy się tego śmiałego wyczynu, ale później słyszałam wśród ludzi, że ów bohater skoczył, mało tego, nic mu się nie stało i szczęśliwie dopłynął do brzegu :lol: :wink: Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek

Ciekawe :? czy to miała być reklama :?: :?
Obrazek


Zwiedziliśmy Stare Miasto.
Zrobiło się nieznośnie gorąco, więc uciekamy do samochodu a tam "piekarnik", dopiero po jakimś czasie :evil: temperatura powraca do przyzwoitej :roll:
Oczywiście wyjeżdżając z Mostaru, koncertowo "popiętroliłam" drogę, wjeżdżając w wąskie uliczki jednokierunkowe, musieliśmy się wrócić, jakoś do głównej drogi, zerkam na temperaturę i oczom nie wierzę 42 st, matko jak ci ludzie to wytrzymują, przecież tu nawet nie ma czym oddychać.
Obrazek

W końcu się udało, niepotrzebnie skręciłam w którymś momencie w lewo, zadziałał tzw. odruch stadny "bo... wszyscy tam skręcali" :mrgreen:
Ostatnio edytowano 24.08.2012 15:01 przez Sylwetka..., łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.08.2012 14:29

Bryy, aż mnie wzdrygnęło na wspomnienie mojej ostatniej wycieczki do Mostaru. Uwielbiam to miasto, chciałabym tam jeszcze wrócić, ale póki co mam uraz ;)
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 24.08.2012 14:49

Ale piękny ten Mostar... oglądam go na kolejnych zdjęciach i żałuję, że nie dotarliśmy do niego w tym roku. Zabrakło czasu.
Ale w przyszłym roku, jak już na ten Peljesac dotrzemy (bo sobie już go tak cichutko planuję), to wycieczka do Mostaru będzie obowiązkowa :)

Sylwetka, bardzo fajna relacja - czytam z przyjemnością :D
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 24.08.2012 14:50

Aldonka napisał(a):Bryy, aż mnie wzdrygnęło na wspomnienie mojej ostatniej wycieczki do Mostaru. Uwielbiam to miasto, chciałabym tam jeszcze wrócić, ale póki co mam uraz ;)


Aldonka, a dlaczego Cię wzdrygnęło? Można wiedzieć?
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 24.08.2012 14:59

pawelg napisał(a):My też byliśmy w tym roku w Mostarze.
Jestem ciekaw Twoich wrażeń.
Pisz, pisz...


Mostar, stara część jest piękna, pomimo okropnego gorąca i masy ludzi, te kolorowe stragany, wąskie uliczki, nawet zniszczone domy a w dole turkusowo wijąca się Neretwa to wszystko w jakiś magiczny sposób się ze sobą komponuje i dodaje uroku. :hearts: Całości dopiął śpiew muezin(ów) z pobliskich minaretów nawołujący wiernych do modlitwy.
Niesamowite miejsce z obłędnym klimatem :D
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Tydzień to mało - Pelješac - Dingač Borak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 24.08.2012 15:15

Agasz napisał(a):Sylwetka, bardzo fajna relacja - czytam z przyjemnością :D


Dziękuję :oops: i znowu się zawstydziłam :oops: nigdy nie byłam "miszczem" :wink: w wyrażaniu emocji opisywaniu zdarzeń itp. Tym bardziej, że zdarzają mi się błędy :oops: za które bardzo przepraszam :oops:

A Aldonka z tego co pamiętam, miała kolizję z motocyklem jak wracała własnie z Mostaru. :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tydzień to mało-Pelješac-Dingač Borak (droga przez BiH ) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone