Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trochę na wyspie trochę na lądzie 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.02.2013 19:13

Aldonka napisał(a):Bocian Ty mnie nawet nie strasz, że tam gorzej niż u nas na półwyspie :D Bom gotowa jeszcze zdanie zmienić :D


Brak "klimatu" chorwackich miasteczek, kamyki na plaży z rezerwacją miejsc :), mętna woda i tłum Czechów... Da się przeżyć :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.02.2013 19:34

danielZS napisał(a):A propos Borka poleciłbyś jakąś kwaterkę. Bo ja z dziećmi właśnie jeżdżę.

W Borku znam tylko jedną, tam gdzie jeżdżę :) Tak szczerze, to po latach podniety, przestałem polecać cokolwiek :) Każdy ma inne oczekiwania. Choćby tam gdzie jeżdżę :) Swego czasu, właśnie z Ivan Dolac pojechaliśmy do Borka, ze znajomymi, którzy byli pierwszy raz w Cro. Zachwyceni Dolacem, kamyki, fale, dla dzieciaków bajka. Jak dojechaliśmy do Borka i zobaczyli skały, fale rozbijające się o nie, po wejściu do wody, od razu 5-6 metrów... :mrgreen: Koleżanka posłała mi kilka jobów i chciała wyjeżdżać :) Po dwóch dniach, zakochani w Borku po uszy.
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 22.02.2013 20:37

Witam w kolejnej fajnej relacji. Ja jeszcze się nie zdecydowałam na konkretne miejsce pobytu w tym roku. Tak czuję, że pojadę po prostu na żywioł i tam gdzie mi się spodoba zostanę. A czytając kolejne relacje mam mętlik w głowie. Najbardziej podoba mi się właśnie Hvar ( boję się tylko tych dróg, bo trochę ze mnie panikara - chociaż po włoskich Alpach, przełęczach, już chyba nie może być nic gorszego). Mocno myślę też o Pagu i rejonie Zadaru, Szybenika. A zatem czytam dalej i czekam na ciąg dalszy.
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 23.02.2013 10:47

witam emi.

Co do dróg na Hvarze nie musisz się przejmować, jeżeli przypłyniesz promem ze Splitu do Stari Gradu. W tej części wyspy drogi są bardzo dobre.

Co do rejonu Szibenika, to już zaraz zaczynam pisać.
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 23.02.2013 11:06

Fotki i relacja z Twojego urlopu wspaniale . Tak trzymaj ! Czytam dalej. Pozdrawiam
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 23.02.2013 11:11

Witaj skooter - wkrótce ciąg dalszy
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 23.02.2013 11:54

danielZS napisał(a): Wprawdzie miałem zamiar odwiedzić jeszcze Humac,

Wiele fajnych zdjęć. Szczególnie kilka z Vrboski b. mi sie podoba. :)

Humaca nie musisz bardzo żałować, ale szkoda że do Malo Grable nie dotarliście.

pzdr :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 23.02.2013 11:58

longtom napisał(a):Wiele fajnych zdjęć. Szczególnie kilka z Vrboski b. mi sie podoba. :)


oj tak ... Vrboska piękna :)
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 23.02.2013 12:06

Longtom - znaczy się muszę Hvar jeszcze raz nawiedzić. I myślę że to się stanie, nie wiem jeszcze tylko kiedy.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 23.02.2013 12:07

danielZS napisał(a):Longtom - znaczy się muszę Hvar jeszcze raz nawiedzić. I myślę że to się stanie, nie wiem jeszcze tylko kiedy.


Lato coraz bliżej :!: :D
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 23.02.2013 12:32

Tego lata Marusici, niby niedaleko, ale jak miałbym się wybrać na Hvar, to albo tak jak w ubiegłym roku trochę tam trochę gdzie indziej, albo tylko Hvar.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 23.02.2013 13:31

No ziomal , super relacja ,a zdjęcia powiem krótko zaj...ste :wink: :papa:
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 23.02.2013 13:59

Cześć Mervik - dzięki i zapraszam do dalszego śledzenia relacji - właśnie coś piszę.
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 23.02.2013 15:28

Zgodnie z zapowiedzią ciąg dalszy.

Vinisce, jak już wspominałem jest całkiem fajnym miejscem, jednak tamtejsza plaża nie przypadła nam do gustu. Będziemy więc poszukiwać jakiegoś zakątka do plażowania. Ale najpierw jedziemy do Sibenika, czy jak ktoś woli Szybenika i tutaj zaskoczenie, bo tak jak na Hvarze moja szanowna luba praktycznie cały czas plażowała, tak tutaj na podróże jej się zebrało.

No więc Szibenik leży u ujścia do morza rzeki Krka, czyli tej z przepięknymi wodospadami. Tutaj przypomnę jednym ujęciem to miejsce, które odwiedziłem w 2011 roku...

Obrazek

...No ale nie o wodospadach miało być a o Szibeniku. Miasto duże, jak na Chorwackie warunki, porównywalne do Splitu. Na obrzeżach hipermarkety, centra handlowe, itp. My kierujemy się do centrum dość dobrze oznaczonego tablicami informacyjnymi. Parking - płatny znajdujemy nieopodal dworca autobusowego przy nabrzeżu. Stamtąd ruszamy w kierunku starego miasta, w tle wyróżnia się kopuła katedry Sv. Jakoba

Obrazek

Katedra wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Cała zbudowana jest z kamienia bez używania jakichkolwiek innych materiałów, budowa trwała 124 lata. Jeżeli ktoś się tak napracował to myślę, że warto popatrzeć na jego dzieło :D

Zanim dojdziemy do katedry, po drodze rzut okiem na drugi brzeg...

Obrazek

... potem po schodkach do góry, skręt w lewo i jesteśmy na głównym placu katedralnym. Posadzka robi niesamowite wrażenie, to kamienne płyty wyślizgane przez setki lat - jak lustro, po lewej katedra, po prawej stronie budynki piętrzące się jeden nad drugim...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Katedrę otaczają 74 rzeźbione głowy z bardzo realistycznymi minami, a także inne posągi. Zwróćcie uwagę na dbałość o szczegóły u tego lwa :D

Obrazek

Obrazek

Dalej wspinamy się stromymi i wąskimi schodami, naszym celem jest twierdza Sv. Anny, z której rozciąga się piękny widok na miasto i wybrzeże. trochę trzeba się namęczyć, ale warto. Wejście biletowane - dla pocieszenia dodam, że płacą tylko dorośli, a cena nie jest jakaś wygórowana.

No to te widoczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Z dojściem do twierdzy nie powinniście mieć problemów, odniosłem wrażenie, że wszystkie drogi prowadzą właśnie tam.

No cóż czas leci nieubłaganie, a przed nami spory kawałek drogi powrotnej, schodzimy więc z powrotem do katedralnego placu. Po drodze jeszcze z trzy detale...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... i do autka. jadąc do Szibenika Jadranką po drodze mijaliśmy Primoszten - widok był oszałamiający. Postanowiłem więc, że w drodze powrotnej zatrzymam się i pstryknę jakąś fotkę, tak na wszelki wypadek, chociaż już wiedzieliśmy, co kolejnego dnia będzie naszym celem.

A na razie musieliśmy zadowolić się tym

Obrazek

Obrazek

Obrazek
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 23.02.2013 16:34

Fajne zdjęcia no i wspomnienia starych kątów.. ;) Pozdrawiam! :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Trochę na wyspie trochę na lądzie 2012 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone