Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tereferelacja ;-) czyli Czarnogóra i Hvar 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 26.08.2014 16:45

Witam.
Dosiadam się cichutko.
Piękne zdjęcia.
Pozdrawiam serdecznie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.08.2014 17:02

predatortata napisał(a):Dosiadam się cichutko.
Piękne zdjęcia.


Bardzo dziękuję i zapraszam. :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.08.2014 17:25

Jedziemy dalej do Czarnogóry. :)

W Neum skręciliśmy w stronę Stolac, a następnie odbiliśmy w prawo w okolicy Hutova. Początkowo było ok. Droga raczej wąska, ale całkiem znośny asfalt. Stopniowo jednak było coraz trudniej: nawierzchnia się pogorszyła, jezdnia zwęziła, a droga stawała się coraz bardziej kręta i miejscami stroma (tak przynajmniej wtedy myśleliśmy - pod koniec tego dnia musieliśmy przedefiniować pojęcie stromo). Raz po raz na jezdnię wychodziły znienacka kozy, a obok drogi pojawiały się małe przepaści. Słowem - atrakcyjnie było... :|

Widokowo oczywiście przepięknie. Nie uraczę Was jednak żadnym zdjęciem tej drogi - wybaczcie. Za kierownicą mój mąż cały spocony (mimo klimy) walczył o przetrwanie całej rodziny, wymijając jakieś półciężarówki jadące w stylu iście bałkańskim. To naprawdę nie była bułka z masłem. Jakoś powstrzymałam swoje fotoreporterskie zapędy. Byłby to po prostu faux pas, gdybym ignorując jego stres zaczęła sobie pstrykać tu i tam, albo poprosiła o zatrzymanie auta przy kozie lub przepaści, bo takie fajne... :roll:

Najlepsze zostało na koniec. Minęliśmy Trncinę i wydawało się, że jesteśmy coraz bliżej M6, gdy nagle... asfalt się skończył. Droga się tak jakoś rozlazła i zmieniła w bardzo kamienisty plac budowy.

- To koniec - pomyślałam.

Siłą rozpędu jechaliśmy dalej trzęsąc się niemiłosiernie na tych kamolach i wtedy... 8O Wow! Za zakrętem ukazała się piękna, totalnie wypasiona i jakby zupełnie nowa DROGA :!: :D

Odetchnęliśmy z prawdziwą ulgą. Ruszyliśmy w stronę Trebinje i dalej przez Lastvę na Vilusi.

Naprawdę nie podejrzewaliśmy, że to tylko przedsmak prawdziwych atrakcji.

:D :D
Ostatnio edytowano 27.08.2014 09:21 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 26.08.2014 17:29

I co dalej...


8O
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.08.2014 17:48

ARTUR_KOLNICA napisał(a):I co dalej...
8O


Cześć Artur. :D


Dalej było bardzo sympatycznie - przez jakiś czas. Droga ok. W okolicach Lastvy zrobiliśmy sobie małą przerwę na odreagowanie.

Serbia też ładna jest.

Trebišnjica:

Obrazek

Obrazek

Na przejściu granicznym przed nami jeden samochód jakiegoś lokalsa. Milutko, tylko paszporty sprawdzają długo i wnikliwie - widać turystów tam często nie widują. :roll:

Między granicami, na ziemi niczyjej, piękne widoki:

Obrazek

Obrazek

Żyć i nie umierać. :D
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 26.08.2014 18:23

Witaj :D
No, no widoki pięknie i tak wysoko jakoś :wink: Przycupnę tu u Ciebie. Nam w tym roku właśnie Kotor "wypadł" z planu :(
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 26.08.2014 18:47

Piękne te góry w Czarnogórze :wink: :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.08.2014 18:49

Sylwetka&Gienuś napisał(a):widoki pięknie i tak wysoko jakoś :wink: Przycupnę tu u Ciebie. Nam w tym roku właśnie Kotor "wypadł" z planu :(


Witam. :D

Oj, było wysoko... :roll:

Znam ten ból, gdy trzeba zrezygnować z jakiegoś punktu programu. Dość często nam się to zdarzało w tym roku, niestety. :(
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.08.2014 18:52

trevia napisał(a):Piękne te góry w Czarnogórze :wink: :lol:


To akurat była chyba serbska strona, ale w Czarnogórze też niezłe były. Takie... czarne. :wink: :lol:

Tylko do Durmitoru nie dotarliśmy. :( :(
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 26.08.2014 19:00

Mikromir napisał(a):
trevia napisał(a):Piękne te góry w Czarnogórze :wink: :lol:


To akurat była chyba serbska strona, ale w Czarnogórze też niezłe były. Takie... czarne. :wink: :lol:
:(


Czarne? Bo już miałam pisać, dlaczego Czarnogóra nie nazywa się Zielonagóra :wink: My w tym roku w Czarnogórze trzymaliśmy się blisko morza :wink: Ale bałkańskie góry są przepiękne :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.08.2014 19:04

Twierdza w Šibeniku już gotowa? W zeszłym roku niestety jeszcze trwały prace. Znaczy się trzeba będzie pojechać tam znów :wink:
Czarnogóra, mój wciąż niezrealizowany plan...który był bliski realizacji w 2012 roku, a potem....a potem mój paszport stracił ważność i jakoś nie mogę się zmobilizować, by wyrobić nowy :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.08.2014 19:13

Magda O. napisał(a):Twierdza w Šibeniku już gotowa? W zeszłym roku niestety jeszcze trwały prace. Znaczy się trzeba będzie pojechać tam znów :wink:
Czarnogóra, mój wciąż niezrealizowany plan...który był bliski realizacji w 2012 roku, a potem....a potem mój paszport stracił ważność i jakoś nie mogę się zmobilizować, by wyrobić nowy :wink:


Remont twierdzy zakończyli dopiero w tym roku.

Ponoć do 30 dni można przebywać w Czarnogórze na podstawie dowodu osobistego - ale z nimi nigdy nic nie wiadomo do końca... :roll: My mieliśmy jednak paszporty. http://poradnik.poland.gov.pl/
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.08.2014 19:20

trevia napisał(a):Czarne? Bo już miałam pisać, dlaczego Czarnogóra nie nazywa się Zielonagóra :wink:


Różnie bywa... :oczko_usmiech:

Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.08.2014 19:55

Drogi do Czarnogóry ciąg dalszy. :)

Jedziemy sobie spokojnie od granicy w stronę Nikšić. Za Vilusi skręciliśmy na Bokę Kotorską.

Droga wygodna i elegancka, widać, że pięknie niedawno odnowiona.

Obrazek

Zmęczeni jesteśmy już bardzo. Zerkamy na mapę i GPS ile jeszcze km przed nami...

...

I wtedy nas znowu zwiodło na pokuszenie. :x :x :(
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 26.08.2014 20:10

Właśnie się przysiadłam i pochłonęłam relację jednym ciągiem...Proszę, aby ten suspens był jak najkrótszy ,bo nie mogę się doczekać, co było dalej :x Zdaję się,że wasza przygoda będzie podobna do paru naszych wcześniejszych przeżyć :roll: :wink:
My też jeszcze w lipcu myśleliśmy o Czarnogórze, ale ostatecznie rezygnujemy -w tym roku we wrześniu
(za tydzień :oczko_usmiech: :boss: :D ) jedziemy ponownie na Peljeśac, a potem na Vis. Ale w przyszlym roku
nie odpuścimy Montenegro :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tereferelacja ;-) czyli Czarnogóra i Hvar 2014 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone