Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 13.11.2015 19:18

FUX napisał(a):Przepraszam za pytanie; kto to jest dzielny Fabian i z czym rzeczone zachowanie się kojarzy?


Oj Jędrek ... coś trochę "po łebkach" czytasz ... :D

Mikeee napisał(a):Po wylądowaniu i odebraniu bagażu lecimy do Auto-Reisen, załatwiamy sprawę w 5 minut, pani prosi żeby zwrócić samochód z taką ilością paliwa z jaką odbieramy czyli 1/2 baku i idziemy na parking. Na parkingu na spodziewanym miejscu jednak czeka na nas…Fabian… 8O

Miała być hiszpańska, gorąca Iza, a jest czeski, stonowany Fabian…1,2 TSI – 85 kunia :wink: . Oba jednak z tego samego koncernu; i Skodzina i Seacik do jednej grają bramki, w sumie ten sam segment, Fabian fajnie wyposażony, może być tym bardziej, że wskazówka w baku wskazuje ¾ zamiast 1/2.



:D :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.11.2015 21:25

:oczko_usmiech: :oops:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 14.11.2015 02:10

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):Wchodzimy na wieżę, w której mieszczą się największe dzwony na Wyspach Kanaryjskich

Zawsze w takiej sytuacji żywię nadzieję, że nie zaczną akurat dzwonić. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek

był taki moment, dosłownie chwila, gdy stojąc obok tych dzwonów chciałem rzucić się wręcz na ten łańcuch przytwierdzony do serca tego dzwonu po lewej i tak porządnie zabimbać światu co mi w duszy siedzi :twisted: .
20 lat temu na 100% tak bym zrobił :wink:
ajdadi napisał(a):Panoramki z wieży niczego sobie :) pozdrawiam

fakt, bardzo nam się podobało. Będzie jeszcze za kilka dni widok na La Lagunę z dalsza i z wyższa, ale już nie tak dokładny :)
tony montana napisał(a):Słońce daje kompletnie inną percepcję krajobrazu, naprawdę super to wszytko wygląda
Zupełnie inaczej niż wtedy, gdy my tam byliśmy pod koniec stycznia 2014..
:papa:

Ja się tego słońca tam w ogóle nie spodziewałem.
Twoja pochmurna La Laguna też miała fajny klimat, albo poranna La Orotava pozbawiona zupełnie słońca. Tych rannych wycieczek to Ci zazdroszczę 8).
FUX napisał(a):Przepraszam za pytanie; kto to jest dzielny Fabian i z czym rzeczone zachowanie się kojarzy?

wojan napisał(a):

:D
uzupełniając podpowiedź Wojana: dzielny, bo naprawdę dobrze się spisał przejeżdżając te 1288 km po Teneryfie, bardzo wygodnie, bezawaryjnie, ekonomicznie (choć tu akurat duży wkład miała cena paliwa), dzielnie omijał kamienie spadające ze skał w górach Teno, całkiem dobre audio umilało nam czas spędzony podczas jazdy. Był oczywiście kwas w postaci niedziałającego gniazda 12V, dzięki czemu moja przenośna nawigacja działała tylko od momentu odbioru Fabiana z lotniska do Candelarii - czyli jakieś 30 minut pobytu na wyspie. Kolejne 8 dni musiałem się wspomagać google-maps w telefonie, a to jak wiecie już nie to samo, bo np; nie pokazuje z dalszej perspektywy ulic jednokierunkowych i szlag jasny mnie trafiał jak jeżdżąc w kółko po La lagunie, lub po Santa Cruz zmuszony byłem zawsze skręcać w prawo (tryb nawigowania nie wchodził w grę, bo bateria telefonu padała w 34,5 sekundy, a przypomnę gniazdo 12V nie działało!). Summa summarum, ja i H'ola uznaliśmy, że samochodzik był dzielny i gdybyśmy mieli jeszcze jednego syna nazwalibyśmy go Fabian :wink:

pozdrawiam chłopaki,
Michał
Użytkownik usunięty
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.11.2015 02:20

To była ona, dziewczynka, Czeszka, Szkodówka Fabia :D :wink:

A jak jest z tym wypożyczeniem auta na Teneryfie od strony praktycznej, pomijając tankowanie, żeby uzupełnić bak i opłaty za dzień wypożyczenia :?:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 14.11.2015 02:23

Po wzmocnieniu kawą Cortado idziemy w kierunku jednej z najpiękniejszych ulic La Laguny – Calle San Augustin.

DSC_0210.JPG


DSC_0185.JPG


DSC_0186.JPG


DSC_0187.JPG


DSC_0189.JPG


i te piękne balkony...

DSC_0191.JPG


Iglesia San Agustin

DSC_0192.JPG


DSC_0193.JPG


DSC_0194.JPG


wyróżniający się Pałac Biskupi - Casa Salazar...

DSC_0196.JPG


DSC_0197.JPG


niestety zamknięty...

DSC_0198.JPG


DSC_0199.JPG


Casa Lercaro...

DSC_0203.JPG


DSC_0204.JPG


DSC_0205.JPG


DSC_0206.JPG


DSC_0207.JPG


DSC_0208.JPG


DSC_0209.JPG


DSC_0211.JPG


DSC_0212.JPG


DSC_0215.JPG


DSC_0216.JPG


DSC_0219.JPG


DSC_0220.JPG


Casa San Martin...

DSC_0221.JPG


DSC_0237.JPG


DSC_0239.JPG


DSC_0240.JPG


wyjeżdżamy z La Laguny kierując się w stronę naszego Puerto de la Cruz

DSC_0241.JPG


DSC_0242.JPG


zbaczamy jednak z autostrady, jadąc przez miejscowości Guamasa, Valle Geurra, El Pris, Tacoronte i w końcu El Sauzal gdzie oczekuje na nas Casa del Vino...

la laguna Puerto dl Cruz.jpg


DSC_0246.JPG
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 14.11.2015 02:59

Lednice napisał(a):To była ona, dziewczynka, Czeszka, Szkodówka Fabia :D :wink:

:mrgreen:

Lednice napisał(a):A jak jest z tym wypożyczeniem auta na Teneryfie od strony praktycznej, pomijając tankowanie, żeby uzupełnić bak i opłaty za dzień wypożyczenia :?:


kilka dni przed wylotem zarezerwowałem online samochód (Ibizę) na konkretny termin (8 dni). Na potwierdzeniu, które wydrukowałem widniała kwota 119,60 EUR w tym ubezpieczenie. System pytał o dodatkowe ubezpieczenie, od małych uszkodzeń mechanicznych nadwozia, szyb (chyba 3 EUR za dzień)- nie wykupiłem. Na lotnisku, pokazałem wydruk, pani wydrukowała umowę, z mojej karty kredytowej skasowała dokładnie 119,60 EUR pokazując na umowie, na którym stanowisku stoi samochód i że 1/2 paliwa jest w baku i tyle też powinno być przy zwrocie. Dała mi kopertę, w której była owa umowa po hiszpańsku i angielsku z numerami telefonów do wypożyczalni w razie "czegoś", specjalny druk do wypełnienia w razie kolizji drogowej z instrukcją postępowania po angielsku i kluczyki. Nazajutrz zorientowałem się, że nie dała mi dowodu rejestracyjnego, ale to norma (umowa podobno wystarczy). Przy zwrocie, nikt nie oglądał samochodu, Pani jedynie zadała pytanie, czy jest pół baku paliwa.
Generalnie samochody w wypożyczalniach na Teneryfie są nowe - do 2,3 lat.

pozdrawiam,
Michał
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.11.2015 16:16

Mikeee napisał(a):oczekuje na nas Casa del Vino...

Smakowity cel. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.11.2015 20:07

Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):oczekuje na nas Casa del Vino...

Smakowity cel. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


trochę smakowaliśmy na miejscu i trochę smaków przywieźliśmy do domu :wink:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.11.2015 20:08

Zjeżdżając z autostrady na Guamasę jedziemy serpentynami w stronę oceanu. Zrywa się wiatr i pojawiają się złowrogie chmury.
W dole winnice i plantacje bananów

DSC_0251.JPG


DSC_0250.JPG


DSC_0248.JPG


Tam w oddali kurort Punta del Hidalgo z charakterystyczną latarnią morską.

DSC_0252.JPG


W dole słychać jak ocean szaleje, wiatr duje już porządnie, chmury wiszą i straszą

DSC_0254.JPG


DSC_0256.JPG


Na poniższej palmie widać siłę wiatru...

DSC_0255.JPG


DSC_0257.JPG


Zjeżdżamy do tej wioski na dole – El Pris

DSC_0260.JPG



Fale walą w wybrzeże z niesamowitym hukiem. Woda wlewa się na drogę…

DSC_0264.JPG



i na betonowy pomost...

DSC_0266.JPG


DSC_0263.JPG



obserwujemy w milczeniu ten niesamowity spektakl wnerwionego oceanu...

DSC_0267.JPG


DSC_0270.JPG


DSC_0271.JPG


...i jedziemy dalej do miasteczka El Sauzal

DSC_0276.JPG
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.11.2015 20:11

El Sauzal bardzo nam się podoba, w drodze do Muzeum Wina przechadzamy się jego uliczkami

DSC_0278.JPG


DSC_0279.JPG


DSC_0281.JPG


DSC_0282.JPG


DSC_0286.JPG


DSC_0288.JPG


bananas...

DSC_0290.JPG


DSC_0291.JPG


DSC_0292.JPG


Casa del Vino

DSC_0295.JPG


DSC_0294.JPG


DSC_0297.JPG


DSC_0298.JPG


zacienione obszary pokazują gdzie rośnie winne grono na Teneryfie

DSC_0299.JPG


lewy obrazek wyspy pokazuje miejsca największych opadów (im bardziej niebieski tym większy opad roczny), prawy obrazek wyspy pokazuje najwyższe temperatury (im ciemniejszy niebieski tym niższe temperatury)

DSC_0301.JPG


DSC_0304.JPG


i chyba najcenniejszy skarb muzeum (jak zresztą majestatycznie określił Pan w pokoju degustacyjnym: priceless) oczywiście w gablocie

DSC_0306.JPG



na koniec degustujemy kilka czerwonych pozycji i kupujemy 3 polecane przez Pana winka za łączną kwotę 45 EUR (były to jedne z najdroższych pozycji na półkach, więc cena naprawdę znośna)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 15.11.2015 21:28

DSC_0312.JPG


DSC_0313.JPG


DSC_0303.JPG


DSC_0314.JPG


DSC_0317.JPG


Na zewnątrz wciąż mrocznie, ale zaczyna się porzejaśniać

DSC_0316.JPG


DSC_0318.JPG


DSC_0319.JPG


DSC_0321.JPG


DSC_0323.JPG


DSC_0327.JPG


DSC_0328.JPG


DSC_0330.JPG


idziemy coś zjeść i się napić. Wybieramy Rico-Rico + cafe i okazuje się to ze wszech miar trafnym wyborem

DSC_0332.JPG


bo mamy taki oto widok...

DSC_0331.JPG


DSC_0333.JPG


DSC_0336.JPG


i dostajemy proste, ale przepyszne tapas dla 2 osób polecane przez miłego kelnera (frytki, z 3-ma rodzajami mięsa i sosami mojo - 3,8 EUR). Za owe tapas i 2 piwa 0,5l płacimy 6,2 EUR

DSC_0342.JPG


tam widać miasteczko El Pris w którym podziwialiśmy walkę oceany w wybrzeżem

DSC_0338.JPG


DSC_0340.JPG


pora wracać. Kierujemy się nie na Los Angeles, lecz na Puerto de la Cruz... :wink:

DSC_0326.JPG


W Puerto idziemy na wieczorny spacer i późną kolację. Urocza uliczka Calle de Mequinez

DSC_0352.JPG


DSC_0353.JPG


fajnie ubrane palmy...

DSC_0357.JPG


przy plaży Jardin poukładane są kamienie w taki oto sposób

DSC_0361.JPG


Puerto de la Cruz i plaża Jardin w nocy...

DSC_0363.JPG



kolację jemy w knajpce La Pandorga. Zamawiamy kalmary, krewetki, okonia w kawałkach z pysznymi ziemniaczkami kanaryjskimi (patatas bravas), do tego a jakże 0,5l wina białego -płacimy za wszystko 25,5 EUR.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 15.11.2015 21:39

Pięknie ... i ceny też znośne :D .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.11.2015 22:10

Mikeee napisał(a):Na zewnątrz wciąż mrocznie, ale zaczyna się porzejaśniać

Tak to bywa po winku. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 16.11.2015 00:36

Buber napisał(a):Pięknie ... i ceny też znośne :D .

Generalnie ceny mnie pozytywnie zaskoczyły. A to przez brak VAT-u
Np.: za litr benz Pb95 – 0,75-0,80 EUR, wypożyczenie auta wyszło mnie 15 EUR/dzień za Fabiana (za samochody niższej klasy, troszkę taniej) główne dania w knajpach – 8-15 EUR (paella dla 2 osób, ale 3 by się objadły, bo na patelni wielkiej niczym lodowisko – 21-23 EUR), Tapas, którymi człowiek czasami się napchał tak, że aby potem wstać z krzesła trzeba było się rozbujać – 2,5-6 EUR, piwo lane 0,5l, lokalne Dorada 0,8-1,5 EUR, wino karafka 0,5 l – 3-4 EUR. Na wyspach opłaca się również kupić alkohol, elektronikę, perfumy. Zawsze miałem wyobrażenie, że na kanarach jest jednak drożej.
Franz napisał(a):
Mikeee napisał(a):Na zewnątrz wciąż mrocznie, ale zaczyna się przejaśniać

Tak to bywa po winku. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek

:oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: TENERYFA w październiku z dzielnym Fabianem

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.11.2015 11:22

Tak, ceny na Islas Canarias są bardzo znośne
El Sauzal - bylismy tylko kilkadziesiąt minut, ale miasteczko zrobiło na nas dobre wrażenie

Na fajny spektakl sztormowy trafiliście...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
WYSPY KANARYJSKIE-Wyspy Szczęśliwe (Lanzarote 2017) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone