Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TATRY - Przygoda w plecaku...z małolatem na szlaku...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.05.2012 18:16

Miecia napisał(a):Oj, nie mogę normalnie czytać tych Twoich opowieści :(


To nie moja wina.....czasami mam napady dysleksji klawiaturowej...

Miecia napisał(a):zaglądam co jakiś czas.....bo jakoś mi tęskno za Tatrami :(
patrzę na fotki.......i łza się w oku kręci :(

Pozdrawiam, Aśka
:

Również się raduje że mnie odwiedziłaś Asiu :D
Widzę że u mnie już niedługo będzie komplet VIP-ów... :D
Tęskno...tęskno...bo z Doliny Krzemowej to kawał drogi przecież masz...... :wink:

Pozdrawiam.
Robert
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 28.05.2012 18:40

CROberto napisał(a):
Również się raduje że mnie odwiedziłaś Asiu :D
Widzę że u mnie już niedługo będzie komplet VIP-ów... :D
Tęskno...tęskno...bo z Doliny Krzemowej to kawał drogi przecież masz...... :wink:

Pozdrawiam.
Robert


odwiedzałam Cię.....ale po cichutku..... :D
no i mam faktycznie.......kawał drogi :wink: :lol:

Aśka :D
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 28.05.2012 22:03

Bardzo dziękuję za miejsce w pierwszym rzędzie , już siedzę wygodnie i czekam na c.d
Ostatnio edytowano 28.05.2012 23:18 przez Iwona75, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.05.2012 22:17

Bardzo lubię sobie posiedzieć nad Czarnym Stawem Gąsienicowym.

A w sierpniu 2008 roku mieliśmy wyjątkowe szczęście - spotkaliśmy tam dwie żaby, w dodatku... pluszowe 8O ;) :lol:

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 28.05.2012 22:29

O...to jest nas więcej...

Mam nadzieję że autor tej relacji nie będzie miał nic przeciwko , jeśli dorzucimy kilka fotek....

Nasz turkusowy , Czarny Staw Gąsiennicowy.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 29.05.2012 17:10

maslinka napisał(a):Bardzo lubię sobie posiedzieć nad Czarnym Stawem Gąsienicowym.

A w sierpniu 2008 roku mieliśmy wyjątkowe szczęście - spotkaliśmy tam dwie żaby, w dodatku... pluszowe 8O ;) :lol:

Obrazek

Pozdrawiam serdecznie :papa:


Żabki urocze......a jak myślisz mam tam szansę na złotą rybkę...
ale nie pluszową...... :wink:

Pozdrowionka :papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 29.05.2012 17:12

Iwona75 napisał(a):O...to jest nas więcej...

Mam nadzieję że autor tej relacji nie będzie miał nic przeciwko , jeśli dorzucimy kilka fotek....

Nasz turkusowy , Czarny Staw Gąsiennicowy.


Autor tej relacji bardzo się cieszy że zaglądacie aktywnie... :D
......i jeszcze ją ubarwiacie..... :D

Pozdrowionka :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.05.2012 20:23

CROberto napisał(a):Żabki urocze......a jak myślisz mam tam szansę na złotą rybkę...
ale nie pluszową...... :wink:

Jasne! Czarny Staw to miejsce magiczne (podobnie jak Świniorka, ale to inny temat :lol:), tu wszystko zdarzyć się może... Skoro my spotkaliśmy pluszowe żaby, Ty możesz niepluszową złotą rybkę :P

Spotkałeś kiedyś pluszaki na szlaku :?:

.......................................................

A widzisz! :lol:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 29.05.2012 21:22

maslinka napisał(a):Jasne! Czarny Staw to miejsce magiczne (podobnie jak Świniorka, ale to inny temat :lol:), tu wszystko zdarzyć się może... Skoro my spotkaliśmy pluszowe żaby


Zaklęcie na wspak...ktoś nad stawem całował księżniczkę a odnalazł żabkę...
i w rozpaczy poprosił o ten sam los... :wink:

Szepnij o tej Świniorce słówko.... albo wstaw magiczny klik...

Pozdrowionka. :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.05.2012 21:49

Nie słyszałeś legend o Świniorce? ;)

Poczytaj tutaj, tutaj lub zimowo - tutaj i tutaj :D

Pozdrawiam :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 29.05.2012 23:20

Linki to nie wszystko! Świniorka jest tak niezwykła, że zdominowała swego czasu wypad kilku Cromaniaków na Słowację, a siła jej oddziaływania jest taka, że dzisiaj - jak myślę Brenna to w głowie od razu pojawia się ona- Świniorka... :) :wink:

No i bardziej chcę zobaczyć Świniorkę niż Czarny Staw Gąsiennicowy. :lol: :wink:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 30.05.2012 21:12

Maslinka

Fatamorgana

Zaczynam zgłębiać i poznawać Świniorkę....jest tu dużo materiału do ogarnięcia... :wink: :)

Dzięki.
:papa:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.07.2012 09:08

CROberto napisał(a):Maslinka

Fatamorgana

Zaczynam zgłębiać i poznawać Świniorkę....jest tu dużo materiału do ogarnięcia... :wink: :)

Dzięki.
:papa:


A ja "odkopałam" Twoją relację , bo przed nami kilka dni w Tatrach , a dzieci....czworo , więc "dziecięcych" szlaków szukam , i coś mi mówi że ta Rusinowa Polana byłaby niezła.....

Pozdrawiam ciepło.....Iwona
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 06.07.2012 20:13

Iwona75 napisał(a):
CROberto napisał(a):Maslinka

Fatamorgana

Zaczynam zgłębiać i poznawać Świniorkę....jest tu dużo materiału do ogarnięcia... :wink: :)

Dzięki.
:papa:


A ja "odkopałam" Twoją relację , bo przed nami kilka dni w Tatrach , a dzieci....czworo , więc "dziecięcych" szlaków szukam , i coś mi mówi że ta Rusinowa Polana byłaby niezła.....

Pozdrawiam ciepło.....Iwona


Jest rewelacyjna :!: :!: :!: dzieciaki nie odczują zmęczenia.....i Wszyscy
zachłysną się urodą Tatr Wysokich.
Życzę pogody.
:papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.07.2012 20:47

Co prawda szlak na Rysy nie należy do "dziecięcych" i "małoletnich" , ale jakby co, nie warto na razie planować wejścia, przynajmniej nie od polskiej strony.


Wiadomości Gazeta.pl

"Naprawa zniszczonego wczoraj szlaku na Rysy może potrwać dłużej, niż szacowano. Trasa, którą na szczyt wchodzili turyści, zasypana jest głazami. Jak informuje dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, nie wiadomo, czy kamienie znów nie ruszą w dół. Obecnie na Rysy można wejść tylko szlakiem od strony słowackiej.

- Szlak na Rysy, najwyższy szczyt w Polsce (2499 m n.p.m.), może być zamknięty nawet do przyszłego roku - oceniał wczoraj Paweł Skawiński, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dziś okazuje się, że naprawa szlaku może być jeszcze trudniejsza, niż początkowo zakładano. Na razie trudno szacować, kiedy szlak będzie znów otwarty. Specjaliści z Tatrzańskiego Parku Narodowego starają się ocenić, czy głazy znów nie runą w dół.

"Naprawa zależy od przyrody"

Żeby rozpocząć odtwarzanie szlaku, m.in. wywiercić w skałach otwory, żeby umocować łańcuchy, trzeba poczekać, aż ustabilizuje się sytuacja. Teraz głazy luźno leżą na innych głazach albo wprost na glebie i mogą spadać dalej. Dlatego - jak zaznacza dyrektor TPN - pośpiech w pracach nie jest wskazany. Kiedy luźno leżące kamienie się osuną, specjalistyczna firma będzie mogła naprawić uszkodzenia wyrządzone przez obryw. - Tempo naprawy szlaku zależy teraz od przyrody - mówi.

Wczoraj przed południem turyści wychodzący na Rysy powiadomili ratowników TOPR i pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego, że szlak na Rysy jest zablokowany przez zwały kamieni. Przyczyną oberwania głazów była najprawdopodobniej gwałtowna burza, która szalała nad Tatrami."

Ale Maslinka od słowackiej strony śmiało może atakować :wink: :D

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
TATRY - Przygoda w plecaku...z małolatem na szlaku... - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone