Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TATRY - Przygoda w plecaku...z małolatem na szlaku...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.07.2012 21:08

kulka53 napisał(a):Co prawda szlak na Rysy nie należy do "dziecięcych" i "małoletnich" , ale jakby co, nie warto na razie planować wejścia, przynajmniej nie od polskiej strony.


Wiadomości Gazeta.pl

"Naprawa zniszczonego wczoraj szlaku na Rysy może potrwać dłużej, niż szacowano. Trasa, którą na szczyt wchodzili turyści, zasypana jest głazami. Jak informuje dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, nie wiadomo, czy kamienie znów nie ruszą w dół. Obecnie na Rysy można wejść tylko szlakiem od strony słowackiej.

- Szlak na Rysy, najwyższy szczyt w Polsce (2499 m n.p.m.), może być zamknięty nawet do przyszłego roku - oceniał wczoraj Paweł Skawiński, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dziś okazuje się, że naprawa szlaku może być jeszcze trudniejsza, niż początkowo zakładano. Na razie trudno szacować, kiedy szlak będzie znów otwarty. Specjaliści z Tatrzańskiego Parku Narodowego starają się ocenić, czy głazy znów nie runą w dół.

"Naprawa zależy od przyrody"

Żeby rozpocząć odtwarzanie szlaku, m.in. wywiercić w skałach otwory, żeby umocować łańcuchy, trzeba poczekać, aż ustabilizuje się sytuacja. Teraz głazy luźno leżą na innych głazach albo wprost na glebie i mogą spadać dalej. Dlatego - jak zaznacza dyrektor TPN - pośpiech w pracach nie jest wskazany. Kiedy luźno leżące kamienie się osuną, specjalistyczna firma będzie mogła naprawić uszkodzenia wyrządzone przez obryw. - Tempo naprawy szlaku zależy teraz od przyrody - mówi.

Wczoraj przed południem turyści wychodzący na Rysy powiadomili ratowników TOPR i pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego, że szlak na Rysy jest zablokowany przez zwały kamieni. Przyczyną oberwania głazów była najprawdopodobniej gwałtowna burza, która szalała nad Tatrami."

Ale Maslinka od słowackiej strony śmiało może atakować :wink: :D

Pozdrawiam


Wiemy , wiemy , ale dobrze że ktoś tutaj czuwa i ostrzega tych ,którzy nie wiedzą.

Podczas tego wyjazdu szlaki bedą na pewno łatwiejsze , właśnie trasę obmyślam.

Będziemy mieli z mężem 4 dziewczynki pod opieką ( 3,8,10 i 16 lat) , a w górach zapowiadają burze , więc szaleć nie zamierzamy.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.07.2012 21:09

CROberto napisał(a):
Iwona75 napisał(a):
CROberto napisał(a):Maslinka

Fatamorgana

Zaczynam zgłębiać i poznawać Świniorkę....jest tu dużo materiału do ogarnięcia... :wink: :)

Dzięki.
:papa:


A ja "odkopałam" Twoją relację , bo przed nami kilka dni w Tatrach , a dzieci....czworo , więc "dziecięcych" szlaków szukam , i coś mi mówi że ta Rusinowa Polana byłaby niezła.....

Pozdrawiam ciepło.....Iwona


Jest rewelacyjna :!: :!: :!: dzieciaki nie odczują zmęczenia.....i Wszyscy
zachłysną się urodą Tatr Wysokich.
Życzę pogody.
:papa:


Dziękujemy , jak szczęśliwie wrócimy , to podzielę się wrażeniami.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 08.07.2012 15:11

kulka53 napisał(a):Co prawda szlak na Rysy nie należy do "dziecięcych" i "małoletnich" , ale jakby co, nie warto na razie planować wejścia, przynajmniej nie od polskiej strony.

"Naprawa zależy od przyrody"



Wielka szkoda......bo były plany na wrzesień m.in. na Rysy......

Pozdrawiam Cię "Aniele Stróżu...." :D :wink:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 11.07.2012 21:45

CROberto napisał(a):
Iwona75 napisał(a):
CROberto napisał(a):Maslinka

Fatamorgana

Zaczynam zgłębiać i poznawać Świniorkę....jest tu dużo materiału do ogarnięcia... :wink: :)

Dzięki.
:papa:


A ja "odkopałam" Twoją relację , bo przed nami kilka dni w Tatrach , a dzieci....czworo , więc "dziecięcych" szlaków szukam , i coś mi mówi że ta Rusinowa Polana byłaby niezła.....

Pozdrawiam ciepło.....Iwona


Jest rewelacyjna :!: :!: :!: dzieciaki nie odczują zmęczenia.....i Wszyscy
zachłysną się urodą Tatr Wysokich.
Życzę pogody.
:papa:


Byliśmy "zachłyśnięci" , zarówno urodą Tatr Wysokich , jak i kroplami deszczu które nikogo nie oszczędziły . Burza - pierwsza klasa , zapamiętamy Rusinową Polanę na zawsze . Było cudnie !
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 12.07.2012 07:18

Iwona75 napisał(a):
Byliśmy "zachłyśnięci" , zarówno urodą Tatr Wysokich , jak i kroplami deszczu które nikogo nie oszczędziły . Burza - pierwsza klasa , zapamiętamy Rusinową Polanę na zawsze . Było cudnie !


Witaj Iwonko :papa:
Fajnie ,że pomimo burzy macie miłe wrażenia z tego miejsca.....
Jak możesz pochwal się fotkami...możesz je wkleić w tą relację :D
....chyba że planujesz coś innego....
Pozdrowionka.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 12.07.2012 09:45

Robert , chętnie skorzystam z Twojej propozycji , w zasadzie jeśli nie będzie Ci to przeszkadzało , to opiszę krótko każdy ze szlaków , jakie przeszliśmy z dzieciakami podczas tego pobytu w Tatrach .

Tytuł relacji jak najbardziej odpowiedni i może te opisy będą pomocne podczas wędrówek po Tatrach z małolatami.....

Co Ty na to ?
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 12.07.2012 20:40

Iwona75 napisał(a):
Co Ty na to ?


Of course....naturlich....ja woll......
...jak mawiał M.K. :) :wink:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 12.07.2012 22:52

W takim razie przyłączę się z ochotą do Twojej tatrzańskiej relacji , tylko proszę o cierpliwość , bo ostatnio czas u mnie pędzi jak szalony , jeszcze majowa relacja nie skończona , wspomnienia z Tatr swieżutkie , a za kilka tygodni trzeba się do Cro pakować.....

Pozdrawiam ciepło....
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.09.2012 21:40

Minęły wakacje , minął pobyt w Cro....Czas wywiązać się z obietnicy i podzielić wrażeniami z lipcowego pobytu w Tatrach.

Co prawda wszyscy czytają teraz relacje z pobytów w Chorwacji ( ja też, choć nie tylko ), ale może zaglądnie tutaj ktoś, kto planuje jeszcze wykorzystać ostatnie dni lata w Tatrach ?

A jeśli ten ktoś zamierza zabrać ze sobą dzieci.....ZAPRASZAM.....
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 07.09.2012 06:35

Wyjazd zaplanowany na niedzielny poranek , w składzie wycieczki my - czyli rodzice dwóch kobietek ( 10 i 3 lata ) , wspomniane kobietki , oraz siostrzenice męża ( 16 i 8 lat ).

Nocleg zarezerwowany wcześniej w Bukowinie Tatrzańskiej , samochód dopakowany ( w końcu to góry , a tam pogoda zmienną jest ) , wyjeżdżamy ok.8 , żegnani przez babcie , powątpiewające lekko w słuszność naszej wyprawy. (Bo upał , bo czworo dzieci , bo niebezpiecznie w górach , bo burze zapowiadali....).

Niezrażeni , choć również lekko zaniepokojeni ( zwłaszcza tymi prognozami pogody , jako że burzę udało sie nam przeżyć kiedyś w okolicach Kasprowego i wiemy jak to wygląda....) , wyjeżdżamy.
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 07.09.2012 10:43

Iwona75 napisał(a):Minęły wakacje , minął pobyt w Cro....Czas wywiązać się z obietnicy i podzielić wrażeniami z lipcowego pobytu w Tatrach.

Co prawda wszyscy czytają teraz relacje z pobytów w Chorwacji ( ja też, choć nie tylko ), ale może zaglądnie tutaj ktoś, kto planuje jeszcze wykorzystać ostatnie dni lata w Tatrach ?

A jeśli ten ktoś zamierza zabrać ze sobą dzieci.....ZAPRASZAM.....

Witam. Pisz, pisz jak najwięcej. Moją pierwszą i największą miłością są Tatry. Zbieg różnych okoliczności sprawił, że musiałem z żoną przenieść się na niższe rejony i tak zrodziła się druga miłość, czyli Peljesac. Pozdrawiam :papa:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 07.09.2012 22:01

piamir , miło że zajrzałeś.

Co prawda relacja nie moja , tylko Roberta , ale jak pewnie zauważyłeś , zgodził się na uzupełnienie , co czynię z prawdziwą przyjemnością.

Tatry to również moja miłość , jedna z wielu , chyba nie potrafię już wybierać ....

Podzieliłam serducho na kilka części i w każdej inna kraina zagościła.

Cieszę się że będziesz nam towarzyszył w tej wyprawie i pozdrawiam.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 07.09.2012 22:31

Iwona75 napisał(a):
Cieszę się że będziesz nam towarzyszył w tej wyprawie i pozdrawiam.


Ja też podłączam się do towarzystwa....z największą przyjemnością.....

P.S.
Iwona,możesz wierzyć....lub nie.....ale w pierwszym dniu kiedy odwiedziłem forum po swoich wakacjach,sprawdziłem czy przypadkiem nie czeka na mnie niespodzianka w tym temacie.....
Teraz się cieszę że będę na bieżąco.........czuj się jak u siebie.....
Pozdrawiam serdecznie.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 07.09.2012 22:38

DZIEŃ PIERWSZY

Śladami Roberta czyli słów kilka o Rusinowej Polanie.

Może to dziwne , a może nie , ale mimo iż w Tatrach byliśmy...no właśnie.....sama nie wiem ile razy , mimo iż podziwialiśmy świat ze szczytu Koziego Wierchu , Kościelca , czy Granatów , to na Rusinowej Polanie nigdy nie byliśmy.

Teraz , gdy szlaki miały być łatwe , miłe i przyjemne ze względu na dziewczynki , nadszedł czas na Rusinową.

Droga do Bukowiny mija nam szybko , pokoje są czyste , choć prosto urządzone , właścicielka bardzo sympatyczna , a słońce świeci i zachęca do wędrówki.

Samochód zostawiamy , bo nie chcemy wracać trasą , którą rozpoczniemy naszą wycieczkę , wsiadamy do miejscowego busika i jedziemy . Wkrótce ukazuje się cel naszej busikowej trasy - Wierch Poroniec.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 07.09.2012 22:42

CROberto napisał(a):
Iwona75 napisał(a):
Cieszę się że będziesz nam towarzyszył w tej wyprawie i pozdrawiam.


Ja też podłączam się do towarzystwa....z największą przyjemnością.....

P.S.
Iwona,możesz wierzyć....lub nie.....ale w pierwszym dniu kiedy odwiedziłem forum po swoich wakacjach,sprawdziłem czy przypadkiem nie czeka na mnie niespodzianka w tym temacie.....
Teraz się cieszę że będę na bieżąco.........czuj się jak u siebie.....
Pozdrawiam serdecznie.


Cała przyjemność po mojej stronie.

Ja od powrotu głównie czytam , teraz dopiero powolutku będę relacjonowała nasze wyprawy.

Również pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
TATRY - Przygoda w plecaku...z małolatem na szlaku... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone