Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TATRY - Przygoda w plecaku...z małolatem na szlaku...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 08.11.2013 00:21

dżejbo napisał(a):Ogladam zdjęcia i jestem zachwycony. Wspaniała pogoda i brak tłumów - tak można przeżywać piękno naszych Tatr.

Chciałoby się częściej ...... :)

dżejbo napisał(a):Przypomniał mi się fragment wiersza Kasprowicza, który (poza miejscem) idealnie pasuje do nastroju zdjęć.

Słońce w niebieskim lśni krysztale,

Światłością stały się granity,

Ciemnosmreczyński las spowity

W blado błękitne, wiewne fale.


Zacnie 8)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 08.11.2013 00:23

longtom napisał(a):
CROberto napisał(a):
piamir napisał(a):Pięknie, cóż więcej powiedzieć. Pozdrawiam :papa:


Pełna zgoda.
Nic, tylko siąść i w ciszy podziwiać.....
:papa:

I w górach i na nizinach, a najlepiej jak nie ma ludzi i świeci słońce. :D

Nic dodać , nic ująć.... :)
:papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 08.11.2013 00:34

bluesman napisał(a):Zdjęcia super :) zawsze jestesmy głodni takich widoków :)
Byliśmy też w Tatrach w ten nauczycielski długi weekend :) W pierwszy dzień z Kuźnic-Murowaniec-Cz. Staw Gąsienicowy-Zawrat-Piątka-Łysa Polana.
.


Senkju.
Niezłą traskę cyknęliście na początek 8) .......Na co pozostały Wam siły kolejnego dnia :?:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 08.11.2013 07:02

Robert,Twoja intuicja nie podpowiadała Ci że możemy wspólnie piwko wypić ? Byliśmy po polskiej stronie, trzeba było się na granicy umówić :lol:

Bluesman, zazdroszczę kondycji, bardzo zazdroszczę. W Murowańcu byliśmy dzień później, tłumów już nie było,ale i pogoda niespecjalnie nas rozpieszczała.

Pozdrawiam Was serdecznie - Iwona
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.11.2013 11:02

CROberto napisał(a):
bluesman napisał(a):Zdjęcia super :) zawsze jestesmy głodni takich widoków :)
Byliśmy też w Tatrach w ten nauczycielski długi weekend :) W pierwszy dzień z Kuźnic-Murowaniec-Cz. Staw Gąsienicowy-Zawrat-Piątka-Łysa Polana.
.


Senkju.
Niezłą traskę cyknęliście na początek 8) .......Na co pozostały Wam siły kolejnego dnia :?:


Taki drobiazg :) Kuźnice-Hala Kondratowa-Kopa Kondracka-Kasprowy-Liliowe-Murowaniec-Kuźnice :)
dziś koło 15 znowu jedziemy jeżeli pogoda wytrzyma w pierwszy dzień Starorobociański w drugi Ciemniak :)
Iwona nie ma czego zazdrościć po prostu wystarczy częściej się ruszać kondycja sama przyjdzie :)
Załączniki:
IMG_1829.JPG
IMG_1839.JPG
IMG_1842.JPG
IMG_1849.JPG
IMG_1857.JPG
IMG_1859.JPG
IMG_1861.JPG
IMG_1868.JPG
IMG_1890.JPG
IMG_1935.JPG
IMG_1904.JPG
IMG_1942.JPG
IMG_1945.JPG
IMG_1950.JPG
IMG_1954.JPG
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.11.2013 13:46

CROberto napisał(a):mnie brakuje przymiotników 8) powszechnie znane powtórzyłem już .....dziesiąt razy każdy z osobna - po prostu brakło mi słów (ostatnio przy Francji)

Jeśli braknie w języku polskim, można sięgnąć po... francuski. ;)
Widzę, że przeszeregowałeś posty, żeby jednak nie mieć wpisów pomiędzy całością.

Pozdrawiam,
Wojtek
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 08.11.2013 19:09

Bluesman, z tą kondycją to tak nie do końca. :roll:
Należę do tych nieszczęśników, którzy mają pewne ograniczenia natury zdrowotnej i mogą tyle ile mogą. I tak jestem szczęśliwa że nie muszę się ograniczać do dolinek.
Jak patrzę na daty na Twoich fotach, to widzę że zrobiliśmy podobną trasę dzień później.
Kuźnice - Kasprowy - Liliowe - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - Dolina Jaworzynki.
I to była trasa na moją miarę. :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 11.11.2013 20:53

Iwona75 napisał(a):Jak patrzę na daty na Twoich fotach, to widzę że zrobiliśmy podobną trasę dzień później.
Kuźnice - Kasprowy - Liliowe - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - Dolina Jaworzynki.
I to była trasa na moją miarę. :wink:


I Ty śmiesz twierdzić, że nie masz kondycji ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 12.11.2013 09:12

Franz napisał(a):Widzę, że przeszeregowałeś posty, żeby jednak nie mieć wpisów pomiędzy całością.



TO NIE TAK - po skończeniu odcinka Julia "pomogła mi" i zacytowana została cała relacja i to podwójnie.Następnie po dwóch minutach pojawił się Twój post 8) i nie mogłem już usunąć zdublowanej relacji dlatego uporządkowałem to w ten sposób.
Wszelka aktywność w moich relacjach jest jak najbardziej porządana......

:papa:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 12.11.2013 13:23

bluesman napisał(a):
Iwona75 napisał(a):Jak patrzę na daty na Twoich fotach, to widzę że zrobiliśmy podobną trasę dzień później.
Kuźnice - Kasprowy - Liliowe - Murowaniec - Czarny Staw Gąsienicowy - Hala Gąsienicowa - Dolina Jaworzynki.
I to była trasa na moją miarę. :wink:


I Ty śmiesz twierdzić, że nie masz kondycji ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :papa:


Śmiem, śmiem, bo dalej mnie ciągnie, a zdaję sobie sprawę że do każdej trasy muszę dołożyć odpowiedni dla mnie czas i ....mogłoby mi dnia braknąć :roll: Zwłaszcza jesienią.

Ale dzięki za uznanie :wink:
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 12.11.2013 20:23

Wielkie dzięki za te piękne chwile i pozdrawiam
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.12.2013 23:44

Hm, cosik pusto....... może by coś tu dodać ? bo zaliczyliśmy Tatry jeszcze kilka razy :papa:
Dolina Jaworzynki zdjęcie z soboty ...... ten niewyraźny obraz to nie zła jakość zdjęcia :)
Załączniki:
IMG_2388.JPG
dżejbo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dżejbo » 10.12.2013 03:31

Doszliscie do Murowańca?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 10.12.2013 08:37

Owszem :) niestety warunki nie nastrajały optymistycznie do dalszych wędrówek :)
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 10.12.2013 10:52

Przypomniał mi się nasz pobyt w październiku 2012. Pogoda była super, bez tłoku na szlakach.

Zdecydowanie jesień to dobry okres na wędrówki po górach.


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
TATRY - Przygoda w plecaku...z małolatem na szlaku... - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone