Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tarnów woj.małopolskie-Makarska

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JejoX
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 14.08.2013
Tarnów woj.małopolskie-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) JejoX » 01.08.2014 22:44

Cześć Wszystkim,

Jestem noga w orientacji w terenie,nigdy nie byłem w tym dobry dlatego zawsze korzystam z nawigacji.Z racji tego, że ogarniam temat wprowadzania punktów przelotowych, to mam ogromną prośbę o pomoc w ustaleniu trasy do Makarskiej.

W zeszłym roku jechałem za znajomym prawdopodobnie tą trasą:

Gorlice>Bardejov>Kosice>Miskolc>Budapest>Zagrzeb

Jaką trase wybrać?Pls o pomoc.
Slick
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 28.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slick » 01.08.2014 22:49

JejoX napisał(a):Cześć Wszystkim,

Jestem noga w orientacji w terenie,nigdy nie byłem w tym dobry dlatego zawsze korzystam z nawigacji.Z racji tego, że ogarniam temat wprowadzania punktów przelotowych, to mam ogromną prośbę o pomoc w ustaleniu trasy do Makarskiej.

W zeszłym roku jechałem za znajomym prawdopodobnie tą trasą:

Gorlice>Bardejov>Kosice>Miskolc>Budapest>Zagrzeb

Jaką trase wybrać?Pls o pomoc.


tak, to jedyna słuszna trasa z Tarnowa :)
pozdrav
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016
Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 27.05.2016 09:55

Witam . Pierwszy raz wybieram się w tak długą trase do Chorwacji a konkretnie Makarska . Jedziemy w 4 osoby , wyjeżdżamy 10.06 a powrót planujemy 17.06 , myślę przejechać całą trasę w nocy sam, planuję najpierw dojechać na Plitvickie Jeziora po czym ewentualnie zdrzemnąć się 2 godzinki i iść zwiedzać , po zwiedzaniu zjeść tam obiad i wyruszyć na Makarską tak żeby być tam wieczorem na spokojnie rozpakować sie i wyjść jeszcze na miasto czy plaże, prosiłbym o pomoc jaką trasą najlepiej jechać ( najlepiej link do google maps) oraz o której godzinie wyjechać żeby być o 7 w Plitvickich Jeziorach . I jaką trasą tam jechać najlepiej oraz jak później stamtąd dostać się na Makarską . Z góry dziękuje za wszelką pomoc a także dodatkowe informacje .
Pozdrawiam
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.05.2016 10:36

Witam . Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł ,na Plitvice trzeba minimum pół dnia i jeśli trafisz na upał to są bardzo męczące .
Najlepiej poszukaj sobie tam noclegu a rano na Makarską. ale to tylko moje zdanie :wink:
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 27.05.2016 10:59

Reszta będzie wypoczęta zapewne bo będą spać , a ja , no cóż dla mnie 17 godzin jazdy z 3 godzinną przerwą nie jest dużym wyczynem więc mogę sobie na to pozwolić. Nie jedziemy z dziećmi więc chcemy zobaczyć co sie da
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.05.2016 11:09

dawidbryk napisał(a):Witam . Pierwszy raz wybieram się w tak długą trase do Chorwacji a konkretnie Makarska . Jedziemy w 4 osoby , wyjeżdżamy 10.06 a powrót planujemy 17.06 , myślę przejechać całą trasę w nocy sam, planuję najpierw dojechać na Plitvickie Jeziora po czym ewentualnie zdrzemnąć się 2 godzinki i iść zwiedzać , po zwiedzaniu zjeść tam obiad i wyruszyć na Makarską tak żeby być tam wieczorem na spokojnie rozpakować się i wyjść jeszcze na miasto czy plaże,

Skorzystaj z rady mojego przedmówcy, bo mocno się rozczarujesz. Masz do przejechania w pierwszym etapie ponad 900 km, a w drugim ok. 300 km. Chciałbyś zwiedzić Plitvickie, zjeść obiad, dojechać do Makarskiej, rozpakować się i jeszcze pójść na plażę :?: 8O

To moim zdaniem założenie zbyt ambitne.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2016 11:14

Plitvice to masz kilka godzin deptania (co najmniej 6)w dosyć sporym upale, uwierz wymęczy Cię i to bardzo. Chyba że reszta będzie zwiedzała a Ty w tym czasie się kimniesz w aucie
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 27.05.2016 11:56

Witam
Też jadę, tylko że w lipcu, na południe od makarskiej, do miejscowości drasnice. Jadę z jarosławia na podkarpaciu, więc można powiedzieć, że z tego samego regionu polski. To będzie już mój 9-ty raz. Praktycznie za każdym razem jechałem nocą i często sam prowadziłem całą trasę - powiem tak - jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do takich podróży, to nie widzę problemu, nawet aby po przyjeździe pójść na plaże, czy spacer. W moim przypadku trasa wygląda tak samo za każdym razem - lecę na barwinek, potem preszow, koszyce i na wegierski miszkolc a potem już autostradą do samego celu podróży. Najgorzej przetarabanic się przez słowację, potem już z górki. W Twoim przypadku, najkrótsza trasa jest podobna z tym że musiałbyś uderzyć na gorlice, potem słowacki bardejow a od preszowa tak jak opisałem. Od preszowa do koszyc jest okolo 25km autostrady, jednak polecam ominąć ten odcinek, jadąc drogą, która przebiega równolegle, moim zdaniem płacic za 25km 10 czy 14 euro jest bez sensu. Jeżeli masz jakieś pytania, to chętnie coś podpowiem.
tommyjot
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.06.2004
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyjot » 27.05.2016 12:21

Pozdrawiam z Tarnowa,
W tym roku nasty raz jadę do Chorwacji. Tym razem na Pejlesac. Bartolo napisał wszystko o trasie. Nic dodać. Jezeli chodzi o Plitwice to na twoim miejscu przespałbym się w ich okolicach a potem spokojnie zwiedził je rano i wieczorem wykąpał się już w Jadranie w Makarskiej. Będziesz po prostu bardziej wypoczęty. Z własnego doświadczenia wyjeżdżałem około 4 rano i spokojnie na 16, 17 byłem w Plitwicach. Tak robiłem jak dzieci były małe (zawsze nudzą).
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi i spokojnego powrotu, aby za rok znowu wyruszyć w podróż.
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 27.05.2016 13:00

A mógłbym jeszcze prosić te trasy w linku z google maps , lepiej mi sie patrzy na mape poprostu niż nazwy miejscowości :D Ja jestem przyzwyczajony do takich tras więc sądzę że nie będzie problemu , a dni troche mamy mało na zwiedzanie więc musze się jakoś zmieścić .
Pozdrawiam i z góry dzięki za opis .
P.S Na Słowacji jest tak mało autostrad ? Bo miałem kupić winiety na Słowację i Węgry a bramki na Chorwacji , co radzicie w takiej sytuacji ?
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 27.05.2016 13:06

Dawid,

Plitvice punkt obowiązkowy, ale musisz tam być w miarę "świeży", aby cieszyć się fauną i florą tego miejsca (polecam zanurzyć kamerkę GoPro w wodzie i zobaczyć co się tam dzieje-ale o tym gdzie indziej..) A nocleg w okolicy polecam poszukać w Slunj jeszcze przed Plitvicami - urokliwe miasteczko. My nocowaliśmy tu :
http://www.wakacje-chorwacja.com/wczasy ... -1746.html
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 27.05.2016 13:14

Jeżeli wybrałbyś trasę o której pisałem, to kupowanie winiety słowackiej, wg mnie się nie opłaca. Te 25km spokojnie przejedziesz równoległą drogą, tym bardziej, jadąc w nocy. Inna sytuacja jest na węgrzech, tam od miszkolca masz już autostradę,do samej granicy chorwackiej winieta na węgrzech z tego co pamiętam kosztuje na złotówki około 65zł za miesiąc. W chorwacji od granicy też masz autostradę z tym że są bramki.
Niestety mam za mało postów by wklejać linki, ale gdy wejdziesz na googlemaps to wyznacz sobie trase tarnów-makarska, znajdzie trzy trasy, wg mnie najlepsza będzie ta najkrótsza.
dawidbryk
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 25.01.2016
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbryk » 27.05.2016 13:35

A łatwo na Słowacji ominąć ten odcinek płatny ? Jestem w tym zielony i jak mam ponieść później koszta rzędzu 100 euro bo chciałem zaoszczędzić 10 to bezsensu ....
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.05.2016 13:55

dawidbryk napisał(a):A mógłbym jeszcze prosić te trasy w linku z google maps , lepiej mi sie patrzy na mape poprostu niż nazwy miejscowości :D

Myślę, że to może być taka trasa (z płatnym odcinkiem na Słowacji).
Jadąc z J. Plitwickich możesz wybrać alternatywę do trasy na mapie i pojechać do końca drogą nr 1 na Knin i Sinj.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Pierwszy raz Chorwacja - Tarnów-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 27.05.2016 14:04

Autostrada zaczyna się za preszowem, na rondzie nie zjezdzasz na D1, tylko na drogę nr 20 Jeżeli jedziesz z navi, to nie ma problemu, ja zawsze wklepuje sobie jako punkty posrednie - miejsowosci, które są przy tej drodze np. kendice, janovik, budimir i za koszycami tez masz krótki odcinek płatny (R4), nie wjezdzasz na niego, tylko lecisz prosto drogą nr 17w navi wbijasz miejscowosc - sena. To jest oczywiście mój punkt widzenia, każdy robi jak uważa, w mojej opinii placenie, za pseudo autostrade 25-30 km, takiej samej kwoty jak za przejazd autostradą 450km na wegrzech, to nieporozumienie.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Tarnów woj.małopolskie-Makarska
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone