Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam, gdzie "nic nie ma" - Nin, Zadar i wyspa Ugljan

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 02.07.2017 08:16

Zasiadam i ja! Wczoraj wróciłam do szarej rzeczywistości, więc Twoja relacja będzie w sam raz na otarcie łez :cry:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 02.07.2017 09:55

Malvka napisał(a):Zasiadam i ja! Wczoraj wróciłam do szarej rzeczywistości, więc Twoja relacja będzie w sam raz na otarcie łez :cry:

Oj :cry: Ja też rozpaczam, zwłaszcza, że w mojej pracy dopiero się zaczynają urlopy :(
Dobrze, że są relacje, można się pocieszyć :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 02.07.2017 10:01

Edi1012 napisał(a):Relacja nadrobiono...teraz na bieżąco. Widza że lubicie czerwcowe wypady tak jak My. Pozdrawiomy lokalnych sasiodów i czekomy na więcej :)

Witej sąsiod!
Zicnij se kaj je jaki wolne miejsce a jak mosz koło to bier i drałuj z nami :D Bo to żodno gańba ciś na kole :D

Yno zaron bydzie ostro pod górka, jo miałach problym wyciś. :oops:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 02.07.2017 10:35

05.06.2017 Dzień 3 Park Przyrody Telašćica

No to jedziemy z Sali do parku.
8O
Mam problem już przy pierwszym podjeździe! O matko, ale tu górki :evil: No nic, w pewnym momencie się poddaję i idę pieszo. Dobrze, że taka wczesna godzina i słońce nie praży :mrgreen:

Skoro już się zatrzymałam i zeszłam z roweru to mogę porobić zdjęcia :mrgreen:

IMG_0740.JPG

IMG_0742.JPG

IMG_0743.JPG

IMG_0744.JPG


Uf, uf! Nie mam już siły a to dopiero początek :oops:

Jesteśmy przy wjeździe do parku.

IMG_0745.JPG

IMG_0747.JPG

IMG_0751.JPG


Pytałam wcześniej mailowo, jak tam dotrzeć, gdzie jest wejście, gdzie kupić bilety itd. Dostałam odpowiedź, że z portu w Sali do parku jest jakieś 7km, a bilety można kupić u strażników, których spotkam po drodze.

Owszem, jest tutaj budka, w której zapewne można kupić bilety

IMG_0748.JPG


ale najwyraźniej nie o tej godzinie. Park jest otwarty od 8.00 a mamy chyba 7.00. Wjechać się da, bo nie ma tu żadnych bram ani ogrodzeń, więc jedziemy dalej. Jestem przekonana, że bilety będzie można kupić też gdzieś dalej.

I nagle sruuuuuu z górki na pazurki :mrgreen: Wow, ale fajnie! I tak zjeżdżamyyyyyy przez może 2 km ?? W każdym razi długo.
A jaki powrót będzie piękny! :twisted:

Gdzieś tam w drodze pojawia nam się taki widok

IMG_0749.JPG


:hearts: :hearts: :hearts:
Ostatnio edytowano 03.09.2017 12:32 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2017 08:27

Wow, podziwiam - zrywać się w środku nocy na urlopie.
Ale widok Zadaru o wschodzie słońca na pewno wynagrodził wam trudy - zdjęcia są boskie!

Czekam na dalszą relację :D
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 03.07.2017 09:06

Fajnie, fajnie - 2km z górki....ale potem trzeba te 2 kilosy podjechać pod górkę :evil: czekam na kolejne zdjęcia, bo już jest pięknie :boss:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.07.2017 09:09

w chorwackich temperaturach na rowerze to wyzwanie, podziwiam bardzo :D i czekam na ciąg dalszy :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.07.2017 09:30

To się napedałowaliście. Podziwiam! :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 03.07.2017 10:31

beatabm napisał(a):w chorwackich temperaturach na rowerze to wyzwanie, podziwiam bardzo :D i czekam na ciąg dalszy :D

Jadąc w zeszłym roku na Sv Jure mijałem dwóch rowerzystów, którzy również jechali w stronę szczytu. Na górze okazało się, że to Polacy.
Od Makarskiej jechali 7h 8O 8O 8O.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 03.07.2017 16:32

__monia napisał(a):Wow, podziwiam - zrywać się w środku nocy na urlopie.
Ale widok Zadaru o wschodzie słońca na pewno wynagrodził wam trudy - zdjęcia są boskie!

Czekam na dalszą relację :D


Rzadko kiedy mam tak, żebym się obudziła i nie wiedziała zupełnie gdzie jestem i jak się nazywam, a tu właśnie tak było :mrgreen: W dodatku to była pierwsza noc po długiej podróży i długim dniu a przespaliśmy ją w połowie.
Jak tak teraz nad tym myślę to nie wiem skąd wtedy mieliśmy tyle sił na to wszystko :roll: Ale na zobaczeniu parku zależało mi ogromnie i może to był ten powód :D

figusek napisał(a):Fajnie, fajnie - 2km z górki....ale potem trzeba te 2 kilosy podjechać pod górkę :evil: czekam na kolejne zdjęcia, bo już jest pięknie :boss:


Podjechać albo i nie... :oczko_usmiech: ja sobie odpuściłam na wstępie :oops: Wracając z parku, wyciskając rower pod tę górkę właśnie, najbardziej cieszyła mnie myśl, że ostatni etap przed miasteczkiem teraz będzie z górki! :mrgreen:

Troszkę nam się później pogoda popsuła więc nie będzie lazurów z tego parku, niestety :cry: Chociaż według mnie widoki i tak były prze prze przewspaniałe!

beatabm napisał(a):w chorwackich temperaturach na rowerze to wyzwanie, podziwiam bardzo :D i czekam na ciąg dalszy :D


To był akurat 1 z 3 dni z gorszą pogodą w czasie naszych 2 tygodniowych wakacji :D Początkowo żałowałam, że nam słońce nie chce się pokazać i nie mam wymarzonych kolorów do zdjęć ale jak już tak pokonaliśmy piątą i dziesiątą górkę zmieniłam zdanie i jednak wychwalałam niebiosa za te ciemne chmury :D
No i o dziwo najbardziej męcząca dla nas była pewna piesza wycieczka, o której później :wink: zgodnie stwierdziliśmy, że nawet bardziej nas wykończyła niż ten park, chociaż była po płaskim i pieszo. Upał i resztki wody zrobiły swoje. Ale za to jakie mieliśmy widoki i jakie mam zdjęcia :hearts: moje ulubione z całego wyjazdu :mrgreen: (spokojnie, będą w swoim czasie) :D

CROnikiCROpka napisał(a):To się napedałowaliście. Podziwiam! :)


Uda paliły! Powiedziałam mężowi, że takiego wycisku to ja nie miałam nawet na fitnessie przez całe dwa miesiące jak chodziłam. Że mi serce nie wyskoczyło to cud :roll:

kojacek napisał(a):Jadąc w zeszłym roku na Sv Jure mijałem dwóch rowerzystów, którzy również jechali w stronę szczytu. Na górze okazało się, że to Polacy.
Od Makarskiej jechali 7h 8O 8O 8O.


Ja miałam ambitny plan iść pieszo z Podgory w zeszłym roku :mrgreen: Jak zobaczyłam tę skalną ścianę na żywo to sobie odpuściłam ale mąż zaproponował żeby wypożyczyć rowery i spróbować :oczko_usmiech: ha ha ha. Dobrze, że mu to szybko wybiłam z głowy.
Tak sobie w tym roku w parku właśnie rozmyślaliśmy, że skoro teraz miałam problem, po roku, w którym jednak dużo więcej się ruszałam, to ciekawe jak wyglądałaby ta jazda na Sv. Jure rok wcześniej. Pewnie by się skończyła szybciej niż zaczęła :mrgreen:
Ale jeśli kiedyś jeszcze będzie okazja to ruszymy na Sv. Jure, tylko może pieszo.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 03.07.2017 17:11

05.06.2017 Dzień 3 Park Przyrody Telašćica

Pierwsza zatoczka, do której dojeżdżamy to Uvala Mangrovica. Pojawiają się pierwsze zachwyty :lol:

IMG_0753.JPG


Jest tu trochę pływadełek, ale poza tym pusto. Woda może niezbyt zachęca do kąpieli ale jako całość zatoczka wygląda całkiem nieźle :)
Idąc trochę w lewo, do tej mini przystani znajdziemy wypożyczalnię łódek i skuterów wodnych oraz knajpkę.

Wysepka, którą mamy po lewej stronie to Gornji Školj.

Jedziemy dalej :) No i znowu pod górkę, ech ciężki dzień się zapowiada.

Ale widoki warte wysiłku :D Pojawia nam się kolejna zatoczka Podugopolje

IMG_0757.JPG


Jedźmy tam! :)

Trafiamy na rozwidlenie dróg

IMG_1049.JPG


i skręcamy w lewo. Teraz z górki :D Jedziemy jakiś czas wzdłuż brzegu morza, mijamy zatoczkę Pasjak, aż dojeżdżamy do zatoki Jaz.
Droga do słonego jeziora odbija tutaj w prawo ale my jedziemy jeszcze przed siebie zobaczyć "co jest dalej" :D

Zatoka Jaz tak się prezentuje :hearts:

IMG_0762.JPG

IMG_0763.JPG

IMG_0766.JPG

IMG_0761.JPG

IMG_0765.JPG

IMG_0769.JPG


Te troszkę łyse wysepki przed nami to Gornji Školj i Donji Školj

IMG_0770.JPG


Droga okazuje się być ślepą, więc zawracamy i kierujemy się za znakami w stronę słonego jeziora Mir.

IMG_0772.JPG
Ostatnio edytowano 04.09.2017 17:41 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 03.07.2017 17:18

Już siadam, mam nadzieję, że jest jeszcze troszkę miejsca dla mnie :o wschód słońca nad Zadarem :hearts: mam do tego miasta duży sentyment, bo tam byliśmy z narzeczonym po raz pierwszy w Chorwacji i tam się w niej zakochałam :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 03.07.2017 18:53

tyniolek napisał(a):Już siadam, mam nadzieję, że jest jeszcze troszkę miejsca dla mnie :o wschód słońca nad Zadarem :hearts: mam do tego miasta duży sentyment, bo tam byliśmy z narzeczonym po raz pierwszy w Chorwacji i tam się w niej zakochałam :)

To tak jak ja z mężem do Podgory :D
Zadar też nam się spodobał. Będzie o nim w dalszej części dnia :)
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 03.07.2017 20:55

05.06.2017 Dzień 3 Park Przyrody Telašćica

Jedziemy dalej. Docieramy do parkingu. Jest tu miejsce na kilka samochodów, może z 5?
Dalej asfalt zmienia się w kamienną drogę a później przechodzi w szuter.

IMG_0939.JPG


IMG_0776.JPG


I pojawiają się kolejne piękne widoki :mrgreen: Przed nami zatoka Tripuljak :hearts:

IMG_0773.JPG

IMG_0781.JPG

IMG_0784.JPG


Teraz trochę żałuję, że nie pokręciliśmy się w pobliżu tych zatoczek. Tylko postój jak najbliżej drogi, parę zdjęć i jazda dalej. :roll:

Jedziemy dalej szutrem, wzdłuż morza.

IMG_0792.JPG

IMG_0789.JPG


Widoki po lewej, co prawda między drzewami ale... miodzio :hearts:

IMG_0798.JPG

IMG_0800.JPG


Po drodze, po prawej stronie mijamy hodowlę osiołków, niestety teraz są ledwo widoczne gdzieś tam za krzakami.
W końcu docieramy do zatoki Mir, gdzie znajduje się konoba, przystań, miejsce do posiedzenia i toalety. Stąd też wychodzą ścieżki na klify i do jeziora Mir.

IMG_0802.JPG
Ostatnio edytowano 04.09.2017 17:49 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Tam, gdzie "nic nie ma" (czerwiec 2017)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 03.07.2017 21:03

05.06.2017 Dzień 3 Park Przyrody Telašćica

Jesteśmy w zatoczce Mir.
Zapewne tu gdzieś kupię bilety. Oprócz nas tylko obsługa parku, porządkowi, a że nie ma jeszcze 8:00 to z pewnością ktoś nas zaczepi i o te bilety zapyta. Moje myślenie okazuje się błędne. Patrzą na nas trochę dziwnie ale nikt nie zwraca uwagi. No i nie ma tu żadnego punktu z biletami, najwyraźniej kupuje się je tylko w budce przy drodze.
Kręcimy się jeszcze trochę tutaj w okolicy. Jest pięknie nawet pomimo braku słońca :wink:

IMG_0807 — kopia.JPG

IMG_0810 — kopia.JPG

IMG_0837 — kopia.JPG

IMG_0839 — kopia.JPG

IMG_0840 — kopia.JPG

IMG_0841 — kopia.JPG
Ostatnio edytowano 04.09.2017 17:50 przez ewula91, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam, gdzie "nic nie ma" - Nin, Zadar i wyspa Ugljan - strona...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone