Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szczecin-Makarska

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
miastek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.08.2013
Szczecin-Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) miastek » 04.08.2013 22:10

Witam.
Wybieram się pierwszy raz do Cro i mam pytanie odnośnie trasy, przeszukałem trochę forum i mimo że jest tu wiele bardzo cennych informacji to opisu trasy nad którą sie zastanawiam nie znalazłem.
Mianowicie chcę jechać przez Niemcy aż do Monachium dalej Salzburg, Villach, Ljubljana, Novo mesto gdzie chcę odbić na południe w stronę Karlovac z przejściem w Metlice i dalej już A1 na południe.
Jechał może ktoś w ten sposób i może coś doradzić na temat takiej trasy?
Tu jest widok trasy:
http://goo.gl/maps/qFP8X
Dziękuję za ewentualną pomoc lub uwagi :wink:
kalemi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 14.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalemi » 04.08.2013 22:33

A dlaczego akurat taką trasę wybrałeś. Ja bym ci polecił taką trasę
http://goo.gl/maps/qP7cJ
Przetestowana już raz dwa lata temu i w tym roku też tak jadę do Tucepi. Omijasz autostrady w Słowenii, dzięki temu zawsze te 30 E w kieszeni.
Packaging
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 01.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Packaging » 04.08.2013 22:38

czesc,

ja jade z Bydgoszczy 14/15 sierpnia 2013 tez trasa Monachium-Salzburg-Villach z uwagi zwiedzanie Salzburga,

wracam jak sugerował kolega przez Graz

wszystko zalezy co się chce zobaczyc ...
kiedy wyjezdzacie?
miastek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) miastek » 04.08.2013 22:42

kalemi napisał(a):A dlaczego akurat taką trasę wybrałeś. Ja bym ci polecił taką trasę
http://goo.gl/maps/qP7cJ
Przetestowana już raz dwa lata temu i w tym roku też tak jadę do Tucepi. Omijasz autostrady w Słowenii, dzięki temu zawsze te 30 E w kieszeni.



To jest alternatywa nad którą też się zastanawiam (navi uparcie wyznacza taką trasę) ale w ten weekend szwagier jechał przez Zagrzeb i podobno była tam masakra jeśli chodzi o korki.
Jeśli chodzi o winietę w Słowenii to mogę to przeboleć.

Wyjeżdżamy 09.08.2013
zaraz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaraz » 04.08.2013 23:51

Cześć.
My też jedziemy 9.08 i też ze Szczecina. Trasa przez Graz własnie. W zeszły roku tak jechaliśmy i nie było większych problemów. Tej trasy przez Monachium nie polecam ze względu na korki. O której wyruszacie? Daj znać, może uda się na dwa auta pojechać, bo my w podobne okolice, na Korcule lecimy :)

Pozdrawiam.
miastek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) miastek » 05.08.2013 08:09

Chcemy wyjechać ok. 18:00 w piątek tak żeby jak najwięcej trasy zrobić w nocy kiedy ruch jest mniejszy.
tomeq77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomeq77 » 05.08.2013 10:12

miastek napisał(a):Chcemy wyjechać ok. 18:00 w piątek tak żeby jak najwięcej trasy zrobić w nocy kiedy ruch jest mniejszy.


Będziesz przejeżdżał przez moja okolicę.
Ja wyjeżdżam dopiero 24.08 ok. 16:00.
Moja trasa przez Wrocław, Boboszów, Wiedeń, Graz i z ominięciem płatnych odcinków w Słowenii:
Obrazek
miastek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) miastek » 05.08.2013 12:52

To chyba jednak pojadę na Split z ominięciem autostrady w Słowenii skoro wszyscy piszą, że to dobra trasa :roll:
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 05.08.2013 13:30

Witam,
my co roku jeździmy przez Niemcy (ring, dalej na Chemniz, Regensburg), Austria (w okolicach Graz nocleg) i dalej Słowenia (nigdy nie robiliśmy objazdu, z uwagi na to słynne rondo) i Chorwacja. W tym roku to samo, ruszamy w niedzielę :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2013 15:37

edytas napisał(a):Witam,
dalej Słowenia (nigdy nie robiliśmy objazdu, z uwagi na to słynne rondo)

Na trasie Mureck - Lenart - Ptuj niema żadnego "słynnego ronda"!!!
"Słynne rondo" było w Mariborze, ale od czasu oddania do użytku odcinka autostrady A4 z Mariboru do Ptuj nie opłaca się tamtędy jeździć.
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 05.08.2013 16:23

Miastek - Jechałem i przez Salzbur i przez Graz i nawet przez Pragę.

Po pierwsze z uwagi na godzinę wyjazdu 18.00 to nie musisz obawiać się korków w Chorwacji bo będziesz tam około 1.00 w nocy (na północy oczywiście).

Po drugie korków to obawiaj się w Niemczech.

Po trzecie jeżeli parę euro nie robi dla ciebie różnicy to nie omijaj autostrad. Chyba, że nie zależy tobie na komforcie jazdy?

Po czwarte wybrałeś trasę przez Austrię bardziej widokową, ale co z tego jak jedziesz w nocy.


Weź pod uwagę na wybranej przez ciebie trasie dodatkowo płatne odcinki autostrady w Austrii A10 (10 euro) i A11 (6,50) i oczywiście winieta 8,30 euro za 10 dni.


Na tej drugiej trasie przez Graz też są 2 płatne odcinki na autostradzie A9 (7,50 i 4,50 euro).

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj, w końcu Chorwacja już tuż tuż :papa:

Ja jadę trochę później 17 sierpnia i tym razem przez Budapeszt z 2 dniowym noclegiem i zwiedzaniem. Jadę rano, bo jazda połączona z podziwianiem widoków jest dla mnie dużo bardziej atrakcyjniejsza niż w nocy. Ale każdy ma swojego bzika :wink:

Dopatrzyłem się że jedziesz w piątek, to jadąc nawet rano o korki nie powinieneś się martwić.
miastek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) miastek » 06.08.2013 08:35

Dzięki za rady.
:wink:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone