Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sycylia - w cieniu wulkanu i góry San Giuliano

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.01.2024 13:09

kaeres napisał(a):Tak, 1-1,5 dniowe przystanki na nocleg, wypicie kawusi, zwiedzenie jakiegoś miejsca. Bez zostawania na rozkoszowanie się miejscowością. Mam nadzieję w taki sposób zaszczepić bakcyla na przyszłe wakacje. Np. będąc w 2010r na wycieczce w Jelsie gdzie byliśmy zaledwie 2 godziny tak się zakochaliśmy, że wróciliśmy do niej łącznie 3x na wakacjach na Hvarze.

Jelsa, a Rzym czy Neapol to jednak inna skala :oczko_usmiech: .
Poszukałabym na Twoim miejscu mniejszych klimatycznych miejscowości w Toskanii czy Umbrii. A może przystanek na Amalfitanie?


kaeres napisał(a):Na Sycylię mam taki pomysł, że zjeżdżam na dół wschodniego wybrzeża (Avelo na przykład) i zwiędzam tam kilka wspaniałości przez 4-5 dni.

Mając auto poszukałabym miejscówki bardziej na południe (wschód). Między Pozzallo, a Donnalucatą.
Ładniejsze plaże i bliżej do perełek Doliny Noto.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.01.2024 15:01

piekara114 napisał(a):Z tarasem znajdziesz, tylko czy z widokiem na morze :?: bo w Avola domy przy samej plaży (niewiele ich było) to wyglądały na prywatne rezydencje lub obiekty za grubszą kasę. Większość budynków jest za promenadą i drogą, a zabudowa nie jest wysoka.


Nie, na widoku na morze kompletnie się nie skupiam.
My po prostu spędzamy 100% czasu na tarasach...jeżeli są dostatecznie rozległe.
np...
IMG_20230707_122852.jpg


marze_na napisał(a):
kaeres napisał(a):Tak, 1-1,5 dniowe przystanki na nocleg, wypicie kawusi, zwiedzenie jakiegoś miejsca. Bez zostawania na rozkoszowanie się miejscowością. Mam nadzieję w taki sposób zaszczepić bakcyla na przyszłe wakacje. Np. będąc w 2010r na wycieczce w Jelsie gdzie byliśmy zaledwie 2 godziny tak się zakochaliśmy, że wróciliśmy do niej łącznie 3x na wakacjach na Hvarze.

Jelsa, a Rzym czy Neapol to jednak inna skala :oczko_usmiech: .
Poszukałabym na Twoim miejscu mniejszych klimatycznych miejscowości w Toskanii czy Umbrii. A może przystanek na Amalfitanie?


kaeres napisał(a):Na Sycylię mam taki pomysł, że zjeżdżam na dół wschodniego wybrzeża (Avelo na przykład) i zwiędzam tam kilka wspaniałości przez 4-5 dni.

Mając auto poszukałabym miejscówki bardziej na południe (wschód). Między Pozzallo, a Donnalucatą.
Ładniejsze plaże i bliżej do perełek Doliny Noto.


Dzięki za pomysły. Z pewnością skorzystam.

Edit.
Spojrzałem na samo południe i po zdjęciach google`a zakochałem się w miasteczku Scicli.
Rezerwacja poszła od razu :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.01.2024 13:45

jesteście obcykani widzę.
Najlepsze plaże na południu Sycylii ?
Ew. na wschodzie również...ogólnie w okolicach doliny Note ?
Chyba tylko te rozległe piaszczyste Spiaggia Pantano Arizza, Spiaggia di Ponente, Cava d'Aliga Beach i Spiaggia di Sampieri ?
I czy są w okolicy plaże FKK ?

Muszę jeszcze znaleźć jakąś fajną miejscowość na kilka dni na północnym wschodzie wyspy.
Czy miasta takie jak Milazzo, Barcellona Pozzo di Gotto są godne polecenia na noclegi ?
Ew. które z miasteczek na wschodnim wybrzeżu ale powyżej Katanii ?
Giardini Naxos, Taormina, Letojanni, Forza d’Agrò, Sant’Alessio Siculo, Santa Teresa di Riva...itd. w kiedunku północnym.
Którą miejscowość byście polecili ?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.01.2024 14:12

kaeres napisał(a):Edit.
Spojrzałem na samo południe i po zdjęciach google`a zakochałem się w miasteczku Scicli.

Też pomieszkiwałam w Scicli 8) .
Do miasteczka zachęcił mnie Tony, a potem zakochała się też i Mysza.


kaeres napisał(a):Najlepsze plaże na południu Sycylii ?
Chyba tylko te rozległe piaszczyste Spiaggia Pantano Arizza, Spiaggia di Ponente, Cava d'Aliga Beach i Spiaggia di Sampieri ?

No ja gustuję właśnie w takich wielkich piaskownicach. Wolne chwile, których dużo nie mieliśmy :lol: , spędziliśmy właśnie w Sampieri.
Ale przyznam szczerze, że plaża nigdy nie jest dla mnie priorytetem na urlopie. Ot dodatek, fajnie jak można się chwilę pomoczyć w niebrzydkich okolicznościach przyrody.
O FKK w ogóle nie mam pojęcia.


kaeres napisał(a):Muszę jeszcze znaleźć jakąś fajną miejscowość na kilka dni na północnym wschodzie wyspy.
Ew. które z miasteczek na wschodnim wybrzeżu ale powyżej Katanii ?

Z pn-wsch nie pomogę. Ale do Milazzo to chyba tylko po to, żeby złapać prom na Wyspy Liparyjskie :mg: .
Taormina jest droga i zatłoczona, do tego położona wysoko, więc gdybyś chciał codziennie plażować to słaby pomysł.
Giardini Naxos i Letojanni to takie sypialnie z plażami zajętymi przez lido. Bez szału. Wyżej w stronę Mesyny nie byłam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.01.2024 14:17

Nic Ci tu nie podpowiem, bo nie byłam w tych miejscach. Nad Taorminą ładna plaża jest w Letojanni - długa piaszczysta - przynajmniej na wielu blogach jest zachwalana (oczywiście jak na okoliczne standardy). Plaże w Gardini Naxos ( z okna autobusu) pokazywałam na stronie 14, był to maj!

Co do FKK - to nie jest popularne we Włoszech, podobnie jak toples, zwłaszcza na południu kraju. Kiedyś jak szukałam to chyba na Sycylii nie ma żadnej oficjalnej plaży FKK.

Mega luz pod tym kątem jest na Fuerteventura :mg: będę o tym w relacji pisała.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.01.2024 14:18

kaeres napisał(a):Edit.
Spojrzałem na samo południe i po zdjęciach google`a zakochałem się w miasteczku Scicli.
Rezerwacja poszła od razu :)
Idealny wybór :hearts:
Scicli to moje ukochane miejsce na Sycylii :hearts:
Na Punta Pisciotto masz 15 minut samochodem, a dla mnie to idealna plaża w tej okolicy 8)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.01.2024 15:54

No to super. Dzięki za utwierdzenie mnie w wyborze.
6 dni mamy na zwiedzanie Ragusy, Note, Modica, Ispica i może Sarakuzy (chociaż tą miejscowość chyba w drodze do drugiego lokum bardziej na pn-wschód.
A tam chcę zwiedzić Katanię, Etnę, Taorminę i Savoce - dlatego szukam jakiegoś lokum bliżej północnego wschodu.

Przepraszam za zaśmiecanie wątku. Chyba założę swój po prostu...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.01.2024 15:57

kaeres napisał(a):No to super. Dzięki za utwierdzenie mnie w wyborze.
6 dni mamy na zwiedzanie Ragusy, Note, Modica, Ispica i może Sarakuzy (chociaż tą miejscowość chyba w drodze do drugiego lokum bardziej na pn-wschód.
A tam chcę zwiedzić Katanię, Etnę, Taorminę i Savoce - dlatego szukam jakiegoś lokum bliżej północnego wschodu.

Przepraszam za zaśmiecanie wątku. Chyba założę swój po prostu...
Ispicę można sobie darować :mg:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.01.2024 16:03

Spoko, możesz tu pisać lub w Bella Italia.

Patrząc na Twój plan, co chcesz zobaczyć i jeszcze chęć plażowania to masz dość ciasno jak na max 9-10 dni na wyspie.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.01.2024 16:15

W każdym moim planie tak pisaliście :)
A wszystko na luzie było.

Damy radę na spokojnie. Szukam noclegów powyżej Katanii. Za poleceniem plaży w Letojanni przez piekarę.
Jak coś macie to proszę o podrzucanie. Główne kryterium to taras.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.01.2024 16:18

kaeres napisał(a):W każdym moim planie tak pisaliście :)
A wszystko na luzie było.

Sycylia ... to inny stan umysłu :lol:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.01.2024 16:19

Mam nadzieję :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.01.2024 16:24

mysza73 napisał(a):
kaeres napisał(a):Edit.
Spojrzałem na samo południe i po zdjęciach google`a zakochałem się w miasteczku Scicli.
Rezerwacja poszła od razu :)
Idealny wybór :hearts:
Scicli to moje ukochane miejsce na Sycylii :hearts:
Na Punta Pisciotto masz 15 minut samochodem, a dla mnie to idealna plaża w tej okolicy 8)


A kto je ODKRYŁ dla LUDZI ?? ;) :hearts: :hearts: :jem: :jem:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Sycylia - w cieniu wulkanu…

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.01.2024 12:58

Jesteśmy wielce wdzięczni :)
Co sądzicie o noclegu w samej Katanii ?
Ale na przedmieściach, a nie w centrum. Dobra baza wypadowa czy za ostro (głośno, tłoczno) ?
Patrzę również na sypialnie typu Letojanni,Santa Teresa di Riva, Roccalumera, a nawet znalazem perełkę w Forza D'Agro (miasteczko na wzgórzu) - z przepięknym widokiem...
Edit
Ok mam dwa typy i proszę Was o pomoc. Pierwszy tydzień spędzamy na samym południu w Scicli i zwiedzimy plażujemy sobie w tamtych rejonach.
Później przemieszczamy się na północ po wschodnim wybrzeżu aby zwiedzić nieco terenów w kierunku Katani, Etny, itd.
Gdzie lepiej ?
Pod Katanią (na przedmieściach) czy Forza D`Agro ?
W tym rejonie mam zamiar zwiedzić Etnę, Katanię oraz Savoce. Czy coś tam jest jeszcze warte zobaczenia ?
Ew. plaże mogłyby przesądzić o wyborze miejsca ?
Mam samochód więc dojazd ze wzgórz Forza D`Agro nie stanowi problemu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.04.2024 19:13

Sycylia - w cieniu góry San Giuliano

piekara114 napisał(a):Sycylia nas zauroczyła to tego stopnia, że rok później (czyli w maju 2023) ponownie wylądowaliśmy na Sycylii, tym razem na jej drugim końcu w Trapani i tylko w dwóję :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Sycylia - w cieniu wulkanu i góry San Giuliano - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone