Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sutivan dziesięcioma zmysłami...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.11.2018 21:35

Ta historia o czajniku mnie zaintrygowała ... Czy nie oceniasz go zbyt pochopnie? Myślę, że do emerytury mu jeszcze nie spieszno :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.11.2018 00:19

Zaskakującym było zobaczyć Was na zdjęciach ...jeszcze sprzed etapu pięknej opalenizny którą zaprezentowaliście przy naszym cromaniackim spotkaniu jakieś...10 dni później :D Gdzie nam tam było do Was :roll: My , ludzie z północy zawsze bladzi :lol:
Konoba "Oliva"...u nas odbyło się podobnie :) Pojechaliśmy rano, obejrzeliśmy widoki, ale nie kusiło nas, żeby wrócić na jakiś posiłek. Nie wiem dlaczego :roll: Może dlatego,że kózki Beaty nie zobaczyliśmy... :( (BTW, wydawało mi się,że kozy robią...meee, a nie beee :oczko_usmiech: )

Na niebie odbywała się walka pięknych i brzydkich chmur…

Raczej dobrych i złych mocy pogodowych, bo obydwa rodzaje chmur były piękne :) W końcu się pogodziły, czego dowodem była tęcza :) I chyba od tamtej pory była już non stop lampa, po datach kojarzę, bo tak było na Visie :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.11.2018 09:01

Ta Konoba Oliva wydaje się mieć podobny widok, co Žiža, która jest dalej, ale chyba i wyżej...a wygląd i orientacja stolików przypomina mi Panoramę nad Orebiciem. Recenzje na TA mają dobre, może niesłusznie ją skreśliliście, wyblakłą reklamą się sugerując :?:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.11.2018 09:20

Ta kózka nosząc takie imię musi być bardzo szczęśliwa :smo:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 21.11.2018 09:53

Marsallah napisał(a):Ta Konoba Oliva wydaje się mieć podobny widok, co Žiža, która jest dalej, ale chyba i wyżej...a wygląd i orientacja stolików przypomina mi Panoramę nad Orebiciem. Recenzje na TA mają dobre, może niesłusznie ją skreśliliście, wyblakłą reklamą się sugerując :?:


W Olivie nie gościłam ale Žiža - to rewelacja :!: :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.11.2018 11:38

P.S. Zdzisławie, czajniki w apartmanach w Cro to rzadkość, dobrze trafiliście, w dodatku na sprawny, jak piszesz :lol:

travel
W Olivie nie gościłam ale Žiža - to rewelacja

Bojkotuję to miejsce, mało tego, mam zamiar wystawić Žižy negatywną laurkę na tripadvisor... :evil: Peki u nich nie jadłam, ale wystarczyło mi ich podejście do turysty jako ignoranta , któremu można wszystko wcisnąć...Historię opiszę w relacji - ku przestrodze, a może i Zdzisław dorzuci coś od siebie.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.11.2018 12:11

Katerina napisał(a):P.S. Zdzisławie, czajniki w apartmanach w Cro to rzadkość, dobrze trafiliście, w dodatku na sprawny, jak piszesz :lol:

No widzisz, jak wiele zależy od autopsji - jeszcze nie spotkałem się chyba z brakiem tak podstawowej rzeczy jak czajnik w apartmanie, ale warto dopytać właściciela/wynajmującego, żeby jak najmniej tachać ze sobą. My np. ostatnio niepotrzebnie wieźliśmy kawiarkę...
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.11.2018 13:10

Marsallah napisał(a):
Katerina napisał(a):P.S. Zdzisławie, czajniki w apartmanach w Cro to rzadkość, dobrze trafiliście, w dodatku na sprawny, jak piszesz :lol:

No widzisz, jak wiele zależy od autopsji - jeszcze nie spotkałem się chyba z brakiem tak podstawowej rzeczy jak czajnik w apartmanie, ale warto dopytać właściciela/wynajmującego, żeby jak najmniej tachać ze sobą. My np. ostatnio niepotrzebnie wieźliśmy kawiarkę...


Wprawdzie zaczęło się w tym względzie dużo zmieniać (nawet Vanja zakupiła w zeszłym roku) ale i tak lubię mieć ze sobą mój własny, osobisty, niezawodny czajnik :mrgreen: :papa:
Ostatnio edytowano 21.11.2018 14:05 przez Katerina, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.11.2018 13:47

Katerina napisał(a):
Marsallah napisał(a):
Katerina napisał(a):P.S. Zdzisławie, czajniki w apartmanach w Cro to rzadkość, dobrze trafiliście, w dodatku na sprawny, jak piszesz :lol:

No widzisz, jak wiele zależy od autopsji - jeszcze nie spotkałem się chyba z brakiem tak podstawowej rzeczy jak czajnik w apartmanie, ale warto dopytać właściciela/wynajmującego, żeby jak najmniej tachać ze sobą. My np. ostatnio niepotrzebnie wieźliśmy kawiarkę...


Wprawdzie zaczęło się w tym względzie dużo zmieniać (nawet Vanja zakupiła w zeszłym roku) to i tak lubię mieć ze sobą mój własny, osobisty, niezawodny czajnik :mrgreen: :papa:

Katerinka - zdecydowanie. Tylko swój :smo: Żaden inny nie zastąpi własnego :mrgreen:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 21.11.2018 20:19

travel napisał(a):Zdzisek Twoje opowieści są tak przesycone dwuznacznościami i metaforami , że nawet jak nie mają nic wspólnego z erotyką to i tak wszyscy uważają ,że mają :mrgreen:

Czyli, że to nie mnie się wszystko z d... kojarzy... Uff, to dobrze :lol:

gusia-s napisał(a):Ta historia o czajniku mnie zaintrygowała ... Czy nie oceniasz go zbyt pochopnie? Myślę, że do emerytury mu jeszcze nie spieszno :mrgreen:

Znamy się z czajnikiem sporo czasu. Dawniej nawet pozwalał sobie na mnie gwizdać... Ale amperaż już nie ten gusia... :oczko_usmiech:

Katerina napisał(a):Zaskakującym było zobaczyć Was na zdjęciach ...jeszcze sprzed etapu pięknej opalenizny którą zaprezentowaliście przy naszym cromaniackim spotkaniu jakieś...10 dni później :D Gdzie nam tam było do Was :roll: My , ludzie z północy zawsze bladzi :lol:

Jeszcze będzie o pilnym poszukiwaniu apteki i pantenolu... Może dlatego...

Katerina napisał(a):... (BTW, wydawało mi się,że kozy robią...meee, a nie beee :oczko_usmiech: )

Od kiedy przez jakiegoś barana pół ameryki zaczęło mee... to kozy przeszły na bee :lol: :lol:

Katerina napisał(a): I chyba od tamtej pory była już non stop lampa, po datach kojarzę, bo tak było na Visie :papa:

Tak jeszcze tego dnia nas kilka razy deszcz lub deszczyk łapał ale potem uprażyło nas na prażynki...

Marsallah napisał(a):Ta Konoba Oliva wydaje się mieć podobny widok, co Žiža, która jest dalej, ale chyba i wyżej...a wygląd i orientacja stolików przypomina mi Panoramę nad Orebiciem. Recenzje na TA mają dobre, może niesłusznie ją skreśliliście, wyblakłą reklamą się sugerując :?:

Powiem szczerze, jak sobie pomyślałem, że nie będę mógł się rozsiąść i piwa porządnie napić (wiesz, kierowca) to przeszedłem na lokalne nasiadówki - stivanskie...

beatabm napisał(a):Ta kózka nosząc takie imię musi być bardzo szczęśliwa :smo:

Tak myślisz? Odstawiona od cyca i uwiązana przy płocie?

travel napisał(a):W Olivie nie gościłam ale Žiža - to rewelacja :!: :papa:

oraz
Katerina napisał(a):Bojkotuję to miejsce, mało tego, mam zamiar wystawić Žižy negatywną laurkę na tripadvisor... :evil: Peki u nich nie jadłam, ale wystarczyło mi ich podejście do turysty jako ignoranta , któremu można wszystko wcisnąć...Historię opiszę w relacji - ku przestrodze, a może i Zdzisław dorzuci coś od siebie.

Moja noga więcej w tym dziadowskim lokalu nie powstanie - opiszę to, a jakże Kasia, opiszę, a złość, że was do tego przybytku namówiłem nie minie mi jeszcze długo.

Katerina napisał(a):P.S. Zdzisławie, czajniki w apartmanach w Cro to rzadkość, dobrze trafiliście, w dodatku na sprawny, jak piszesz :lol: .

Czajnik sprawny musi być i basta. A jak coś nie teges to wrzucasz taką specjalną "odkamieniającą"tabletkę - niekoniecznie niebieską - i wystarczy tylko parę przepłukań i znowu wrze... (polski język jest cudowny nieprawdaż?)

Marsallah napisał(a):... jeszcze nie spotkałem się chyba z brakiem tak podstawowej rzeczy jak czajnik....My np. ostatnio niepotrzebnie wieźliśmy kawiarkę...

Brak czajnika to chyba jak coś szrapnelem utnie :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: Ale kawiarka? Co ty Bartek nazywasz kawiarką? :lol: :lol:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 21.11.2018 20:20

beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):
Marsallah napisał(a):
Katerina napisał(a):P.S. Zdzisławie, czajniki w apartmanach w Cro to rzadkość, dobrze trafiliście, w dodatku na sprawny, jak piszesz :lol:

No widzisz, jak wiele zależy od autopsji - jeszcze nie spotkałem się chyba z brakiem tak podstawowej rzeczy jak czajnik w apartmanie, ale warto dopytać właściciela/wynajmującego, żeby jak najmniej tachać ze sobą. My np. ostatnio niepotrzebnie wieźliśmy kawiarkę...


Wprawdzie zaczęło się w tym względzie dużo zmieniać (nawet Vanja zakupiła w zeszłym roku) to i tak lubię mieć ze sobą mój własny, osobisty, niezawodny czajnik :mrgreen: :papa:

Katerinka - zdecydowanie. Tylko swój :smo: Żaden inny nie zastąpi własnego :mrgreen:

Nawet w otwartym związku :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 21.11.2018 20:27

Czytając kolejne początki Twoich odcinków... zaczęłam się zastanawiać ile jeszcze lat musi zlecieć, aż będziemy mogli z mężem sami wybrać się na dłuższy urlop i...czekać aż woda z czajnika wystygnie. :roll:

A koza Beata to na pewno znajoma naszego motyla Janusza :wink: .
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 21.11.2018 20:31

pomorzanka zachodnia napisał(a):Czytając kolejne początki Twoich odcinków... zaczęłam się zastanawiać ile jeszcze lat musi zlecieć, aż będziemy mogli z mężem sami wybrać się na dłuższy urlop i...czekać aż woda z czajnika wystygnie. :roll:

A koza Beata to na pewno znajoma naszego motyla Janusza :wink: .

Wszystko na swoje plusy i minusy, albo, jak mawiał mój znajomy "zady i walety". Prawda jest jednak, że urlop bez młodej wygląda inaczej niż wyglądał, gdy dużo było podporządkowane pod czas dla niej...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.11.2018 21:32

Marsallah napisał(a):
... jeszcze nie spotkałem się chyba z brakiem tak podstawowej rzeczy jak czajnik....My np. ostatnio niepotrzebnie wieźliśmy kawiarkę...

Brak czajnika to chyba jak coś szrapnelem utnie :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: Ale kawiarka? Co ty Bartek nazywasz kawiarką? :lol: :lol

Zdaje się ze jeśli apartament jest "czajnik friendly" to kawiarka nie jest wyposażeniem niezbędnym :mrgreen:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 21.11.2018 22:07

Szanowni zachodzący tutaj czytacze, zarówno ci, którzy znają moją relację z tamtego roku jak i nowi.

Zwracam się do was z uprzejmą prośbą. Otóż całkiem przypadkiem w wątku:

https://www.cro.pl/znowu-zavalatica-t30722-75.html#p654211

przeczytałem takie oto zdanie:

Użytkownik usunięty napisał(a):Nie napiszę dokładnie, co widzieliśmy, ile to miało lat i jaki władca na tym siedział. Kolekcjonowanie encyklopedycznej wiedzy pozostawiam innym i książkom, do których można w każdej chwili zajrzeć.

Ja kolekcjonuję wrażenia, zapachy, smaki, ulotne chwile.


Chciałbym was poprosić, abyście się wypowiedzieli tutaj, a jak jak ktoś woli to na PW czy opisując kolejne odwiedzone miejscowości pisać cokolwiek o ich historii, czy wolicie krótko, węzłowato, i fotograficznie. W style widziałem to, to jest fajne a to be etc...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Sutivan dziesięcioma zmysłami... - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone