Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywczych

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bella11
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.07.2015
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bella11 » 16.07.2015 19:34

kojacek napisał(a):
Bella11 napisał(a):Ja wody do Chorwacji nie wożę jedynie soki dla dzieci niech sobie rozcieńczają!Woda z kranu jest zdatna do picia i bardzo dobrej jakości.Polecam.

Kranówki nie próbowałem, ale pamiętam, że któraś woda jakoś tak dziwnie na mnie działała, że nie gasiła pragnienia-piłem ją i nie czułem efektu, normalnie jak w koszmarze sennym 8O

Niektórzy wyrośli z wody i mleka! Polecam winka domowe u każdego HR smakują inaczej ,tylko nie daj się zamknąć z gospodarzem w piwniczce bo do próbowania trzeba mieć końskie zdrowie.Ja po wyjściu z miłego chłodu piwniczki napotkałam tak gęste powietrze na zewnątrz że o mało nie ścięło z nóg...... :mrgreen:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 17.07.2015 12:52

Bella11 napisał(a):
kojacek napisał(a):
Bella11 napisał(a):Ja wody do Chorwacji nie wożę jedynie soki dla dzieci niech sobie rozcieńczają!Woda z kranu jest zdatna do picia i bardzo dobrej jakości.Polecam.

Kranówki nie próbowałem, ale pamiętam, że któraś woda jakoś tak dziwnie na mnie działała, że nie gasiła pragnienia-piłem ją i nie czułem efektu, normalnie jak w koszmarze sennym 8O

Niektórzy wyrośli z wody i mleka! Polecam winka domowe u każdego HR smakują inaczej ,tylko nie daj się zamknąć z gospodarzem w piwniczce bo do próbowania trzeba mieć końskie zdrowie.Ja po wyjściu z miłego chłodu piwniczki napotkałam tak gęste powietrze na zewnątrz że o mało nie ścięło z nóg...... :mrgreen:

Mnie zaskoczyło co innego-jak wracaliśmy z Plitwic to zatrzymaliśmy się obok kobiety sprzedającej przy drodze sery i płyny.
W jednej butelce miała coś w kolorze żółto-pomarańczowym. Spytałem co to, ale jej odpowiedź niewiele mi rozjaśniła temat. W związku z czym-nalała mi do szklaneczki trochę tego trunku. Widziała, że wysiadam zza kierownicy, mówiłem jej, że prowadzę, ale jej to nie przeszkadzało ;)
Ostatecznie kupiłem bez próbowania (może żona spróbowała). Nie wiem co to, ale ma taki lekko słodkawy smak i nie za dużo %
Ale ta woda to do tej pory dla mnie zagadka-piłem ją i nadal chciało mi się pić. Szok 8O
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 17.07.2015 16:33

Jak dla mnie, mus to płetwy, maska i rurka, karimata, kremy z filtrem, okulary i coś na głowę.
Minimalizm ponad wszystko.
A, i aparat do podwodnych :)
moniolla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 14.06.2015
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniolla » 20.07.2015 21:50

Rozumiem ze lista elastyczna ale polar swetr i peleryna to chyba na wyprawę w styczniu.....
jestesmy 3 raz w rejonie makarskiej i nigdy przenigdy długich spodni i długiego rękawa nie potrzebowalismy.czy lipiec czy sierpien czy wrzesien zawsze upał niemiłosierny....
jestesmy już tutaj 6 dzien i 3/4 rzeczy w ogóle nie wyszło z szafy.w obrocie krótkie szorty,topy i kostiumy kąpielowe.
najważniejsze akcesoria to filtry p.słoneczne,balsamy po opalaniu,dobre buty do wody(te byle jakie padają po 3 dniach w kamykach)mata na kamienie i nakrycie głowy.wodę z kranu w całej chorwacji można pić bez gotowania.to nam nawet rezydentka mówiła,żeby nie wydawać kasy na wodę butelkową bo jest to kranówka....że nawet niemowlęta piją tu wodę prosto z kranu.
ciuchy wiadomo wg uznania,kosmetyki i leki też.
za każdym razem biorę mniej a i tak zawsze za dużo....;-)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 21.07.2015 07:48

W zeszłym roku w czerwcu na Korculi spaliśmy czasem pod kocem a kurtki przeciwdeszczewej bardzo brakowało...
W tym roku w Boraku również w czerwcu rano do kawki o 7 też czasem bluza się przydawała...
tomasz565
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.04.2015
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz565 » 21.07.2015 19:45

Ta lista jest super bazą do stworzenia własnej. Zawsze łatwiej coś wykreślić niż zapomnieć. Dzięki :D
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 22.07.2015 08:04

Dokładnie taki cel mi przyświecał. Jadąc np w Bieszczady też korzystam z listy "bazowej" i ją odpowiednio modyfikuję
:-)
soap_bubble
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 28.07.2015
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) soap_bubble » 08.08.2015 15:36

Słuchajcie, nie wiecie przypadkiem czy bez problemu dostanę w Chorwacji mleko bez laktozy?
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 08.08.2015 16:24

- Podeszliśmy do tego od złej strony - powiedział George. - Nie zastanawiajmy się nad rzeczami, które by się przydały, lecz nad tymi, bez których nie możemy się obejść.
George okazuje się czasem bardzo rozsądny. Zdziwilibyście się. Przemówiła przez niego czysta mądrość. Jego uwaga na temat bagażu ma szersze zastosowanie, także w odniesieniu do naszej żeglugi rzeką żywota. Iluż to ludzi, płynąc w ten rejs, niebezpiecznie przeciąża swoją łódź niedorzecznymi przedmiotami, które wydają się im niezbędnym warunkiem przyjemności i komfortu podróży, lecz w istocie są tylko zbędnym balastem.
Aż po wierzchołki masztów upychają biedny stateczek pięknymi strojami i wielkimi domami;
niepotrzebną służbą i zgrają szykownych przyjaciół, którzy nie daliby za nich złamanego szeląga, choć sami nie są ani tyle warci;
drogimi rozrywkami, które nikogo nie cieszą, ceregielami i modami, snobizmem i ostentacją, i wreszcie -och, najcięższy to, najbardziej szalony balast ze wszystkich! - obawą przed tym, co pomyśli sąsiad;
zbytkami, które tylko zawadzają, rozrywkami, które nudzą, pustym przepychem, który jest jak dawnymi laty żelazna korona na głowie przestepcy, co wykrwawia i bólem przepełnia dźwigające ją skronie!
Wszystko to balast, człowiecze próżny - wszystko to balast! Wyrzuć go za burtę. Czyni on łódź tak cieżką, że niemal omdlewasz przy wiosłach. Czyni ją bezwładną i niebezpieczną w manewrowaniu, toteż ani na chwilę nie zaznasz ulgi od brzemienia troski i niepokoju, ani na chwilę nie pogrążysz się w rozmarzonej opieszałości - nie znajdziesz czasu, by spojrzeć, jak muskane wiatrem cienie falują na mieliźnie, jak promienie słońca mienią się połyskliwie posród wodnych zmarszczek, jak wielkie drzewa nad brzegiem chylą głowy, by zobaczyc swą podobiznę;
nie znajdziesz czasu, by spojrzeć na złocistozielone lasy, na lilie białe i żółte, na falowanie sitowia, na turzyce, na storczyki, na niebieskie niezapominajki.
Wyrzuć balast, człowiecze! Niech łódź twego żywota będzie lekka, załaduj na nią tylko to, czego naprawdę potrzebujesz - przytulny dom, proste przyjemności, paru przyjaciół godnych tego miana, osobę, którą kochasz i która ciebie kocha, kota, psa, zapas fajek, pod dostatkiem żywnosci i pod dostatkiem ubrań oraz trochę więcej niż pod dostatkiem napoju;
pragnienie jest bowiem rzeczą niebezpieczną.
Od razu się przekonasz, że łodzią łatwiej się steruje, że jest mniej wywrotna, a nawet jeśli się wywróci, to nie szkodzi: rzetelnemu rzemiosłu woda niestraszna.
Będziesz miał czas i pracować, i mysleć. Będziesz miał czas spijać słodycz żywota - będziesz miał czas słuchać eolskiej muzyki, którą boży wiatr wygrywa na harfach ludzkich serc - będziesz miał czas...
Najmocniej przepraszam, zboczyłem z tematu.

Jerome Klapka Jerome
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 08.08.2015 23:33

boboo napisał(a):
- Podeszliśmy do tego od złej strony...

Jerome Klapka Jerome

Znaczy się co? Drugich gaci nie brać? I sznurka do suszenia? :lol:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 08.08.2015 23:41

Zielona karta jest potrzebna tylko jeśli jedziemy do BIH-u. Tranzyt Dubrownik itp nie wymaga karty :idea:
Jestem w Komarnej przy granicy z BIH i nawet naszych paszportów nie oglądali w środku, kiedy jechaliśmy do Stonu i z powrotem,. Dokładnie się wypytaliśmy tubylców o przekraczanie granicy i zieloną kartę. Powiedzieli jeśli się powie , że jedzie się do Dubrovnika nie ma wymogu. Tylko do BIH-u :idea:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 09.08.2015 00:00

Fanka napisał(a):Zielona karta jest potrzebna tylko jeśli jedziemy do BIH-u. Tranzyt Dubrownik itp nie wymaga karty :idea:
Jestem w Komarnej przy granicy z BIH i nawet naszych paszportów nie oglądali w środku, kiedy jechaliśmy do Stonu i z powrotem,. Dokładnie się wypytaliśmy tubylców o przekraczanie granicy i zieloną kartę. Powiedzieli jeśli się powie , że jedzie się do Dubrovnika nie ma wymogu. Tylko do BIH-u :idea:

A to ciekawe. Odkąd tubylcy stanowią wykładnię prawa?
A jeśli coś się stanie powołasz się na tubylców?
To, że nie sprawdzają, nie znaczy, że nie musisz mieć.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 09.08.2015 00:20

krutom napisał(a):
Fanka napisał(a):Zielona karta jest potrzebna tylko jeśli jedziemy do BIH-u. Tranzyt Dubrownik itp nie wymaga karty :idea:
Jestem w Komarnej przy granicy z BIH i nawet naszych paszportów nie oglądali w środku, kiedy jechaliśmy do Stonu i z powrotem,. Dokładnie się wypytaliśmy tubylców o przekraczanie granicy i zieloną kartę. Powiedzieli jeśli się powie , że jedzie się do Dubrovnika nie ma wymogu. Tylko do BIH-u :idea:

A to ciekawe. Odkąd tubylcy stanowią wykładnię prawa?
A jeśli coś się stanie powołasz się na tubylców?
To, że nie sprawdzają, nie znaczy, że nie musisz mieć.


Ty, oni przecież tam mieszkają :idea:
Użytkownik usunięty
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2015 00:39

Nie rób siary :? :evil: :twisted:

Zielona karta jest wymagana na CAŁYM obszarze Bośni-Hercegowiny, także w Neum :!: :!: :!: :!: :!:

Jej brak to tak jak brak OC w Polsce, czyli w razie stłuczki, kolizji, wypadku
katastrofa finansowa :!:
A w razie kontroli policyjnej horrendalny mandat :!:

To że NAJCZĘŚCIEJ nikt jej nie sprawdza w Neum na granicy, nie oznacza, że jej nie trzeba,
ani to, że nikt jej nie sprawdzają zawsze :!: :!: :!: Czasem sprawdzają.

Przeważnie w Neum kontrole są bardzo pobieżne, policja sprawdza przede wszystkim, czy podróżni mają ważne paszporty lub dowody osobiste.

Prawo jazdy, dowód rejestracyjny, Zielona Karta, o to pytają się rzadko.
Ostatnio edytowano 09.08.2015 00:53 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywc

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.08.2015 00:52

:D potwierdzam, zielona karta to niestety nie tylko wymóg BiH, nie masz, płacisz, gdziekolwiek byś nie był...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Spis rzeczy do zabrania + zbawienny wpływ używek spożywczych - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone