Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztują rzeczy plażowe w Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kondzioPL
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.05.2024
Ile kosztują rzeczy plażowe w Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondzioPL » 26.05.2024 18:17

Czy ktoś się orientuje, ile kosztuje w Chorwacji mata plażowa i maska do pływania? Poprosiłbym o odpowiedz jeśli ktoś wie. Z góry dzięki.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 26.05.2024 21:14

Ceny wydają mi się dość podobne jak i na straganach nad naszym morzem, czyli sporo drożej niż normalnie. Ciężko też kupić coś o jakości lepszej niż przeciętna. Jeśli zastanawiasz się, czy opłaca się wozić takie rzeczy z Polski, to moim zdaniem zdecydowanie warto zaopatrzyć się wcześniej, niż szukać na miejscu.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 240
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 26.05.2024 21:19

Nie ma raczej sensu kupowanie czegoś na miejscu szczególnie na straganach. A już ba bank maskę do snurkowania czy nurkowania. To należy kupić w specjalistycznym sklepie gdzie doradzą co i jak. I nie szczędzić za bardzo....
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1748
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.05.2024 21:44

Zależy gdzie... Na straganach oczywiście, że takie rzeczy będą droższe niż u nas, ale już w marketach w bardzo podobnych cenach. Można sprawdzić w gazetkach, chociaż póki co nie ma ani w plodine ani w konzumie takich rzeczy ;)
Co do jakości to nie mam pojęcia, ale ja od lat stawiam na Decathlon, budy nie do zdarcia, a pierwsze 2 lata miałam z biedry i lidla, i po paru dniach, z dziurami nadawały się do kosza, te z Decathlon wystarczają na parę sezonów :chytry:
Maski też mamy z Decathlon, ale jeśli chodzi o takie zwykłe, z dodatkową rurką to myślę, że i marketowe się sprawdzą :tak:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15831
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.05.2024 22:01

Zdecydowanie kupić w Polsce, różnica w cenie spora....

wiolek_lp napisał(a):Co do jakości to nie mam pojęcia, ale ja od lat stawiam na Decathlon, budy nie do zdarcia, a pierwsze 2 lata miałam z biedry i lidla, i po paru dniach, z dziurami nadawały się do kosza, te z Decathlon wystarczają na parę sezonów :chytry:
Maski też mamy z Decathlon, ale jeśli chodzi o takie zwykłe, z dodatkową rurką to myślę, że i marketowe się sprawdzą :tak:
To ja mam odwrotne doświadczenia.... Maski do snurkowania minimum z Decathlonu, żadne marketówki... a materac spokojnie z marketu, jeden wytrzymał 10 lat, kolejny ma 7 lat (lata z nami także do Włoch, na Cypr czy na Kanary, bo jest z tych węższych, więc w kabinówce mało miejsca zajmuje).
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2049
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 26.05.2024 22:02

Maski na AliExpress kilka lat temu można było kupić (nie wiem jak teraz) mniej więcej o 50% taniej niż w decathlonie. Jeśli więc komuś zależy na cenie to można to wziąć pod uwagę.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 27.05.2024 09:37

https://amzn.eu/d/bgB1BuN
Całkiem spoko maski, mam dwie takie i jestem zadowolony. Cena bardzo dobra, chociaż jeszcze niedawno płaciłem za nie 45zl
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 240
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 27.05.2024 09:50

qra69 napisał(a):https://amzn.eu/d/bgB1BuN
Całkiem spoko maski, mam dwie takie i jestem zadowolony. Cena bardzo dobra, chociaż jeszcze niedawno płaciłem za nie 45zl

Te maski to wynalazek ostatnich lat. Dobra do snurkowania. Jesli chce sie zanurkowac na kilka metrow do tego sie nie nadaje. Ale na pewno stała sie popularna i dala możliwość tym co nie dawali sobie rady z tradycyjna maska, naobejrzenie podwodnego życia
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 27.05.2024 10:03

qra69 napisał(a):https://amzn.eu/d/bgB1BuN
Całkiem spoko maski, mam dwie takie i jestem zadowolony. Cena bardzo dobra, chociaż jeszcze niedawno płaciłem za nie 45zl

Zazwyczaj "spoko", ale nie zawsze:
https://divers24.pl/33723-smiertelne-wy ... oorklingu/
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3672
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 27.05.2024 10:07

Jakość wody na plażach w Chorwacji!

https://vrtlac.izor.hr/kakvoca/
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 823
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 27.05.2024 21:58

Autor wątku był już kilka razy w Chorwacji. Myślę, że leci samolotem lub z jakiś innych powodów ma ograniczony bagaż. Cen nie pamiętam, ale wiem, że różnica oczywiście duża w porównaniu do marketów z tanim sprzętem sportowym. Tutaj wskazówka: może poszukaj na mapach większego ogólnego marketu lub sklepu sportowego. Jak będzie promocja...

@Marlowe1994 przepraszam, ale chyba nie masz doświadczenia w kupowaniu na miejscu? Sprzęt do wody kupuje zazwyczaj z tzw. niskiej półki, a te maski sprawdziły się rewelacyjnie, dla dzieci i żony. W różnych maskach robiłem tzw. nura i bez przesady z tymi maskami nic się nie dzieje, a potrafię zejść 10 metrów dół. Jedyny problem to uszy, ale to w moim przypadku, bo ból uszu przez ciśnienie nie pozawala na nic więcej.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 240
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 27.05.2024 22:09

Jak ktoś leży na wodzie i ogląda rybki to styknie. Jak ktoś ma zamiar zanurkować kilka czy kilkanaście razy i być pod wodą dłużej niż chwilę to słabizna z powodu wspominanego braku możliwości przedmuchania się. Może jak komuś starcza przełknięcie śliny to da radę. I nie wiem co ma do tego kupowanie na miejscu. Poza tym zwykła maska dobrze dobrana nie paruje i jest szczelna. Poza tym można dobrać optyczną szybę. W tej masce można?
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 27.05.2024 22:48

Jestem ciekawy jak nurkujesz na 10 metrów :) .
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 240
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 27.05.2024 23:11

clawis napisał(a):Jestem ciekawy jak nurkujesz na 10 metrów :) .

No 10 to już jest trochę. W jadranie bez pasa balastowego może być trudno. Ale może daje radę. Odległości pod wodą są mylne.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Ile kosztują rzeczy plażowe w Chorwacji?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone