Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolny Śląsk poleca się na urlop

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 10.11.2020 14:52

marze_na napisał(a):
mchrob napisał(a):Ileż ja jeszcze mam tam do zobaczenia ;) - jest po co w te Wasze rejony wrócić.

W tym roku z uwagi na pandemię udało się nam nadrobić sporo lokalnych zaległości, ale też wciąż jeszcze mamy dużo do zobaczenia :hut: .

Mi udało się jeszcze zwiedzić Zamek Grodziec - też bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Ale pewnie też już tam byliście.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.11.2020 07:23

mchrob napisał(a):Mi udało się jeszcze zwiedzić Zamek Grodziec - też bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Ale pewnie też już tam byliście.

Byliśmy na początku września :D . Pewnie wkrótce pojawi się w relacji.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.11.2020 07:34

Zamek Wleń z lotu ptaka
Zanim opuścimy zamek pytamy jeszcze sprzedającego bilety przewodnika czy można chwilę polatać dronem.
Nie ma problemu. To startujemy 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I na koniec zamek oraz położony w zakolu Bobru Wleń.

Obrazek
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.11.2020 09:28

Piękne zdjęcia dronowe 8), wprowadziłaś do relacji nową jakość :|. Super :D :D :!:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.11.2020 22:36

Piękne ujęcia z powietrza :) .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.11.2020 11:30

Nefer napisał(a):Piękne ujęcia z powietrza :) .

dangol napisał(a):Super :D :D :!:

Fajnie, że się podoba :D . Jeszcze parę zamków z drona mamy w zanadrzu 8) .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.11.2020 11:33

Wleń

Od pierwszych kroków Wleń robi na nas korzystne wrażenie. Miasteczko jest ciche, senne i bardzo zadbane.

Obrazek

Obrazek


Sercem jest oczywiście Rynek z ratuszem, który w obecnej postaci powstał w latach 1823-1824.

Obrazek


Pomnik dziewczyny karmiącej gołębie na postumencie będącym jednocześnie fontanną, potocznie zwany jest Gołębiarką.
Ustawiono go w 1914 roku z okazji 700-lecia miasta. Gołębiarka upamiętnia tradycję gołębich targów, które od czasów średniowiecznych odbywały się w mieście.

Obrazek


Wleński rynek otaczają zabytkowe kamieniczki głównie z XIX wieku.
W 1813 roku Wleń strawił olbrzymi pożar, dlatego to właśnie z XIX w. pochodzi zdecydowana większość zabudowy miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Wleń to najmniejsze dolnośląskie miasto. Według danych GUS z 31 grudnia 2019 r. liczyło ono 1751 mieszkańców.

Obrazek

Obrazek


:papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.11.2020 11:47

Muszę przyznać, że zgapię parę miejsc z całego wątku na jakieś weekendy.
Człowiek o wielu perełkach jakie kryje Polska nie wie.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 14.11.2020 12:06

te kiero napisał(a):Muszę przyznać, że zgapię parę miejsc z całego wątku na jakieś weekendy.

Ja tu widzę potencjał na nieco dłuższy wyjazd - jak zresztą Marzena napisała w tytule wątku :)
Muszę jednak cały wątek przeczytać od początku i zrobić sobie użyteczne notatki :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.11.2020 14:50

te kiero napisał(a):Muszę przyznać, że zgapię parę miejsc z całego wątku na jakieś weekendy

My z racji małej odległości uskutecznialiśmy ostatnio nawet jednodniowe wypady :D .
Trochę inspiracji jeszcze mam w planie tu podrzucić.



greenrs napisał(a):Ja tu widzę potencjał na nieco dłuższy wyjazd - jak zresztą Marzena napisała w tytule wątku

Polecam :D .

Gdyby nie covid nawet nie pomyślałabym, żeby ruszać na urlop 100 km od domu :lol: .
Jak zaczęliśmy planować to okazało się, że wcale tak dużo na tym DŚ nie widzieliśmy. Potem zaskoczył nas ogromny wybór oferty agroturystycznej na naprawdę dobrym poziomie. Ostatecznie chociaż nie wypaliły nam ani Włochy ani Chorwacja nie czuję, że turystycznie ten rok jest jakiś szczególnie stracony.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 14.11.2020 20:50

Ładnie tu u Was :) . Wleń robi świetne wrażenie.
A potencjał Dolnego Śląska na dłuższe i krótsze wyjazdy jest naprawdę duży.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 15.11.2020 00:27

marze_na napisał(a):
te kiero napisał(a):Muszę przyznać, że zgapię parę miejsc z całego wątku na jakieś weekendy

My z racji małej odległości uskutecznialiśmy ostatnio nawet jednodniowe wypady :D .
Trochę inspiracji jeszcze mam w planie tu podrzucić.
greenrs napisał(a):Ja tu widzę potencjał na nieco dłuższy wyjazd - jak zresztą Marzena napisała w tytule wątku

Polecam :D .

Gdyby nie covid nawet nie pomyślałabym, żeby ruszać na urlop 100 km od domu :lol: .
Jak zaczęliśmy planować to okazało się, że wcale tak dużo na tym DŚ nie widzieliśmy. Potem zaskoczył nas ogromny wybór oferty agroturystycznej na naprawdę dobrym poziomie. Ostatecznie chociaż nie wypaliły nam ani Włochy ani Chorwacja nie czuję, że turystycznie ten rok jest jakiś szczególnie stracony.

Dla nas niestety ok. 700 km, ale w tym roku tydzień spędziliśmy bardzo przyjemnie, głównie czerpiąc inspiracje z Twojej relacji. :D
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 15.11.2020 10:57

Zdjęcia z drona super. Prawie jakbym oglądała fotograficzną wersję programu "Polska z góry" (uwielbiam te odcinki o zamkach i pałacach). Aż mi się tęskno zrobiło do jakiegoś wyjazdu...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.11.2020 11:36

Nefer napisał(a):Wleń robi świetne wrażenie.

Pięknieją dolnośląskie miasteczka z każdym rokiem 8) .


ZytaS napisał(a):Dla nas niestety ok. 700 km, ale w tym roku tydzień spędziliśmy bardzo przyjemnie, głównie czerpiąc inspiracje z Twojej relacji. :D

Fajnie, że mogła się przydać :D . Zapraszamy ponownie :oczko_usmiech: .


Sara76 napisał(a):Zdjęcia z drona super. Prawie jakbym oglądała fotograficzną wersję programu "Polska z góry" (uwielbiam te odcinki o zamkach i pałacach)

Też uwielbiam tą serię. Właśnie oglądamy odcinek o Wawelu :D .
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 15.11.2020 11:41

marze_na napisał(a):
Nefer napisał(a):Wleń robi świetne wrażenie.

Pięknieją dolnośląskie miasteczka z każdym rokiem 8) .


ZytaS napisał(a):Dla nas niestety ok. 700 km, ale w tym roku tydzień spędziliśmy bardzo przyjemnie, głównie czerpiąc inspiracje z Twojej relacji. :D

Fajnie, że mogła się przydać :D . Zapraszamy ponownie :oczko_usmiech: .


Sara76 napisał(a):Zdjęcia z drona super. Prawie jakbym oglądała fotograficzną wersję programu "Polska z góry" (uwielbiam te odcinki o zamkach i pałacach)

Też uwielbiam tą serię. Właśnie oglądamy odcinek o Wawelu :D .

Dziękuję, oczywiście skorzystamy z zaproszenia :oczko_usmiech: Mam pytanie odnośnie drona (mój M cały czas naciska, żeby nabyć :wink: ). Jaki rodzaj drona macie, na co ewentualnie zwracać uwagę przy zakupie,czy zdarzyło się Wam kiedyś "zgubić" urządzonko? Zdjęcia z góry przepiękne :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Dolny Śląsk poleca się na urlop - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone