Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę udało!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.01.2019 19:06

corrina napisał(a):Ponieważ mandat i tak już mamy, a lodówka wciąż pusta, postanawiamy jeszcze kupić owce na targu


Bardzo ciekawy jestem czy zapłaciliście ten mandat a jeszcze bardziej jak przyrządziliście tą owcę w waszym apartmanie. (Rożen?) :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.01.2019 19:29

No pamiątka wakacyjna nie miła...
Ale cały odcinek to nie mogłam się na Natalię napatrzyć...prześliczna (proszę przekazać zainteresowanej), i śliczną dziewczęcą sukienkę ma...muszę córce szwagra taką uszyć :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1710
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 08.01.2019 20:35

Cudowny S.G, dla mnie na równi z M. Hvar :D :hearts: Przepiękne fotki, nie takie jak moje "strzelacze" z ręki :oczko_usmiech:
Nie mówiąc o dziewczynach, bo one to zawsze najpiękniesze :smo:
Mandat przemilczę :?
Ostatnio edytowano 08.01.2019 20:57 przez wiolek_lp, łącznie edytowano 1 raz
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 08.01.2019 20:49

Tvrdalj - piękne miejsce i mega "fotogeniczne".
W ogóle cały Stari Grad na twoich zdjęciach wygląda bajkowo (na żywo nie widziałam).

Dziewczyny - cudne! Będziesz się mama opędzać za kilka latek :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1710
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 08.01.2019 20:53

Malen napisał(a):Tvrdalj - piękne miejsce i mega "fotogeniczne".


O właśnie miałam jeszcze napisać o pałacu Hektorovica... U nas była porażka... Na Twoich zdj. jak pisze Malen piękne :hearts: Byli inni ludzie ?
Gdy my byliśmy, to były takie tłumy, że ledwo zrobiłam z 2 zdjęcia samym młodym. Piszesz, że nie zwiedzaliście domu, a wogóle można ? Jeśli tak to musiało mi gdzieś umknąć w innych relacjac :wink: My też tylko ogród i schodkami na górną część i to tyle...
W naszym przypadku okazało się, że szkoda i kasy i czasu, na szczęście wstęp nie był drogi :wink:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.01.2019 11:19

mchrob napisał(a):
corrina napisał(a):Ponieważ mandat i tak już mamy, a lodówka wciąż pusta, postanawiamy jeszcze kupić owce na targu


Bardzo ciekawy jestem czy zapłaciliście ten mandat a jeszcze bardziej jak przyrządziliście tą owcę w waszym apartmanie. (Rożen?) :lol:


Hehe, owca będzie, ale dopiero w BiH :lol:
Tym razem były owoce, a konkretnie figi :oczko_usmiech:

Mandat zapłaciliśmy, ale na szczęście w promocji ;)
Pisałam o tym w wątku : https://www.cro.pl/mandat-za-parkowanie-t32324-135.html?hilit=mandat%20za%20parkowanie#p2018708

A tak wyglądał, jeśli ktoś ma ochotę sobie dokładnie poczytać, za co:

Inkedmandat_LI.jpg


piekara114 napisał(a):No pamiątka wakacyjna nie miła...
Ale cały odcinek to nie mogłam się na Natalię napatrzyć...prześliczna (proszę przekazać zainteresowanej), i śliczną dziewczęcą sukienkę ma...muszę córce szwagra taką uszyć :D


:oops: :oops: :oops: Przekażę ;) A kiecka 5 lat czekała po siostrze, aż się doczekała :mrgreen:

wiolek_lp napisał(a):Cudowny S.G, dla mnie na równi z M. Hvar :D :hearts: Przepiękne fotki, nie takie jak moje "strzelacze" z ręki :oczko_usmiech:


Nam też się bardzo spodobał, dlatego, pomimo tej niezbyt miłej przygody, na szczęście wróciliśmy jeszcze dwukrotnie, żeby zatrzeć złe wspomnienia ;)
A Twoje zdjęcia też piękne, co Ty w ogóle gadasz ! :roll: :lol: Poza tym ja też wyłącznie "strzelałam z ręki"

Malen napisał(a):Tvrdalj - piękne miejsce i mega "fotogeniczne".
W ogóle cały Stari Grad na twoich zdjęciach wygląda bajkowo (na żywo nie widziałam).
Dziewczyny - cudne! Będziesz się mama opędzać za kilka latek :mrgreen:


Dziękuję za miłe słowa :) :oops: :papa:

wiolek_lp napisał(a): O właśnie miałam jeszcze napisać o pałacu Hektorovica... U nas była porażka... Na Twoich zdj. jak pisze Malen piękne :hearts: Byli inni ludzie ?
Gdy my byliśmy, to były takie tłumy, że ledwo zrobiłam z 2 zdjęcia samym młodym. Piszesz, że nie zwiedzaliście domu, a wogóle można ? Jeśli tak to musiało mi gdzieś umknąć w innych relacjac :wink: My też tylko ogród i schodkami na górną część i to tyle...


Wiola, my byliśmy jakoś koło 18:00, i faktycznie, poza nami chyba nie było w tym czasie nikogo :mrgreen: Nie było wtedy już niestety idealnego światła, ale coś za coś. Co do zwiedzania domu, to wydaje mi się, ale mogę się mylić, że chyba coś tam można zwiedzać w środku, miałam nawet jakąś ulotkę, ale nie pamiętam. A schodków to w ogóle nie widziałam, gdzie one były :?: :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.01.2019 15:32

corrina napisał(a):... A tak wyglądał, jeśli ktoś ma ochotę sobie dokładnie poczytać, za co:
Obrazek...
Z treści wynika, że zaparkowaliście jednak w miejscu niedozwolonym.
Na mapce googlowej jest znak po obu stronach.
1.jpg

Kawałek dalej też są znaki zakazujące. Swoim darowali - obcym już nie :(

Ale w Starej Bašce na Krk strażnik taki łaskawy dla swoich już nie był ;) Dosłownie przy mnie funkcjonariusz Straży Miejskiej z Punat wystawił właśnie mandat na 500 kun za postój w miejscu niedozwolonym. Na szczęście nie nam a Chorwatowi.
DSCN5946.JPG
DSCN5945.JPG


corrina napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Cudowny S.G, dla mnie na równi z M. Hvar :D :hearts: Przepiękne fotki, nie takie jak moje "strzelacze" z ręki :oczko_usmiech:

Nam też się bardzo spodobał, dlatego, pomimo tej niezbyt miłej przygody, na szczęście wróciliśmy jeszcze dwukrotnie, żeby zatrzeć złe wspomnienia ;)
Mi również bardzo Stary Grad przypadł do gustu i odwiedziłam dwukrotnie, w tym raz wieczorkiem :)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.01.2019 17:14

Gusia, chyba przerasta mnie cytowanie Cię ze zdjęciem :lol: , ale odnoszę się do fotki z mapki gugla w SG ;) Na zrzucie z mapy, który wkleiłaś, znak jest przy targu owocowym po obu stronach, zgoda. Ale my zaparkowaliśmy nie w miejscu, które pokazujesz tylko na samym końcu tej uliczki, po lewej stronie, tak jak ta motorówka:

SG.JPG

Tam nie ma żadnego znaku. Można się oczywiście kierować tym, że znak odwołuje pierwsze skrzyżowanie, jeśli nie ma właściwego znaku, czyli de facto miejsce, w którym zaparkowaliśmy. Nie chcę się w tym miejscu wdawać w polemikę, bo mogę nie mieć racji :roll:
Informacją o mandacie chciałabym tylko ewentualnie uczulić przyszłych odwiedzających Stari Grad, żeby tam nie parkować :wink:
Z pewnością są miejsca bezpłatne nieco oddalone od centrum, ale moim zdaniem najlepszą opcją jest parking płatny pod Studenacem, poprawcie mnie jeśli się mylę, chyba 8 kun za godzinę było w 2018.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.01.2019 19:27

corrina napisał(a): ... Na zrzucie z mapy, który wkleiłaś, znak jest przy targu owocowym po obu stronach, zgoda. Ale my zaparkowaliśmy nie w miejscu, które pokazujesz tylko na samym końcu tej uliczki, po lewej stronie, tak jak ta motorówka ...
Tam mi mapa pokazała nr 10 (wg mandatu w pobliżu domu nr 10) Dalej na mandacie jest napisane mniej więcej, że auto zaparkowane przy krawędzi jezdni nie po prawej stronie na drodze dwukierunkowej co stanowi naruszenie przepisów i dalej wymienione jakich ...
Nie po prawej czyli po lewej tak jak piszesz. Znak jest, tylko sporo dalej, jadąc od strony targu właśnie po tej stronie i aż do końca ulicy nie ma nic co by go odwoływało.
Screenshot_2019-01-09-17-48-27-635_com.google.android.apps.maps-270x540.png

Nie piszę tego absolutnie żeby się czepiać, wspomniałaś, że nie do końca wiedzieliście za co ta kara ;)
Sama zawsze z ostrożnością podchodzę do parkowania żeby się nie nadziać bo wiem, że z tym nie ma pomiłuj w Cro. Na szczęście do tej pory się udawało, choć mandat to chyba i tak pół biedy w stosunku do np. odholowania auta. Wtedy pewnie i koszty wyższe i nerwów więcej z odnalezieniem.

My raz parkowaliśmy w SG na tym płatnym parkingu pod Studenacem a drugim razem na bezpłatnym pod cmentarzem :) Vukovarska cesta
https://goo.gl/maps/Ci3pErbYhaT2
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 10.01.2019 18:11

DZIEŃ 4
21.08.2018, wtorek - 21.08.2018 Humac-Uvala Pokrivenik-Jelsa wieczorna


Udaje nam się wstać trochę wcześniej, mamy też w końcu jakiś zarys planu na dziś. Po śniadaniu jeszcze obowiązkowa kawka na balkonie i zimne figi z lodówki.

20180821_080240.jpg

Nie mogę się przestać gapić na ten widok balkonu, a rano jest tam tak przyjemnie 8) Powietrze tylko trochę gęste, co niestety odbiło się na zdjęciach.

IMG_7680.JPG
Pitve na zoomie

IMG_7681.JPG
I Pitve w pełnej krasie, z kościółkiem

IMG_7683.JPG
Kościół w centrum Jelsy

IMG_7684.JPG
Kościół w Jelsie "na górce"

IMG_7685.JPG
Dachy Jelsy

Koniec końców i tak wyruszamy dopiero po 10:00, przynajmniej już w lepszych nastrojach. Pół godzinki później dojeżdżamy do wioski Humac, której poznanie na spokojnie zajmuje nam pół godziny. Sam Humac na pewno wart odwiedzenia, aczkolwiek w moim odczuciu są na Hvarze miejsca ciekawsze. Osobiście te opuszczone domy kojarzą mi się jakoś z grecką wyspą Spinalonga koło Krety, tą od trędowatych.

Dziewczyny nie są przekonane. Ale może będzie fajnie ;)

01.JPG

No to idziemy się rozejrzeć. Poza nami i cykadami nie ma nikogo :)

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.JPG

07.JPG

Poza ruinami, dookoła same figi i drzewka laurowe.

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.JPG

13.JPG

14.JPG

Idziemy dróżką do kościoła, podobno czynnego, ale ja tam niewiele wiem o Hvarze ;) :oops: W każdym razie w czasie naszej krótkiej wizyty, niestety zamknięty.

15.JPG

16.JPG

17.JPG

Mija pół godzinki, żar leje się już z nieba, więc czas na ostatni rzut oka w kierunku wody i pora spadać :lol: Myśl o turkusie Pokrivenika jednak szybko zwycięża 8) :hut:

18.JPG

19.JPG

20.JPG

Opuszczamy Humac i po kilku minutach zjeżdżamy z głównej drogi w kierunku zatoki. Wąska droga początkowo wiedzie przez gaje oliwne i kawałek dalej zaczyna się słynny zjazd w dół, który wiele osób przyprawił podobno o stan przedzawałowy :smo: :mrgreen:
No tak, droga faktycznie dość ekstremalna, ale bez przesady. Z trasy nie wypadliśmy ;)

20180821_111706.jpg

20180821_113355.jpg

20180821_113643.jpg

20180821_155325.jpg

Zdjęcia nie oddają co prawda faktycznego stanu, ale naprawdę nie jest tak źle, jak się naczytałam, mijankę spokojnie da się zrobić, najcięższy kawałek jest na samym końcu na ostatnich 3-4 zakrętach. Wrażliwi niech się patrzą przed siebie ;)
Ostatnio edytowano 11.01.2019 17:52 przez corrina, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2019 19:38

Wioska przypomina mi Nakovanę na Peljesaczku :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14786
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.01.2019 19:56

Widok z balkonu mieliście super! Należę do tych, którzy nie muszą mieć pogledu na more; może być też na góry/wzgórza :)

Trochę Ci się podpisy pod zdjęciami "pozajączkowały" ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1710
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.01.2019 22:56

Za 1 razem Humac zrobił na nas duże wrażenie, byliśmy pierwszy raz w takim miejscu... W zeszłym roku to był już tylko szybki spacerek, "przyzwyczaiłam" się do takiej zabudowy i klimatu :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.01.2019 23:10

Z Humac jest też spacerek do groty ...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.01.2019 10:52

wiolek_lp napisał(a):Za 1 razem Humac zrobił na nas duże wrażenie, byliśmy pierwszy raz w takim miejscu... W zeszłym roku to był już tylko szybki spacerek, "przyzwyczaiłam" się do takiej zabudowy i klimatu :wink:

Kilka takich zapadłych dziur już odwiedziłam więc mam podobne odczucie ;), ale śliwki tam pyszne rosną :P
IMG_20180706_111446.jpg


Figi jeszcze były niedojrzałe :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę udało! - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone