Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę udało!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Re: Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę ud

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.01.2019 18:06

corrina napisał(a):Ponieważ mandat i tak już mamy, a lodówka wciąż pusta, postanawiamy jeszcze kupić owce na targu

Bardzo ciekawy jestem czy zapłaciliście ten mandat a jeszcze bardziej jak przyrządziliście tą owcę w waszym apartmanie. (Rożen?) :lol:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.01.2019 18:29

No pamiątka wakacyjna nie miła...
Ale cały odcinek to nie mogłam się na Natalię napatrzyć...prześliczna (proszę przekazać zainteresowanej), i śliczną dziewczęcą sukienkę ma...muszę córce szwagra taką uszyć :D
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 08.01.2019 19:35

Cudowny S.G, dla mnie na równi z M. Hvar :D :hearts: Przepiękne fotki, nie takie jak moje "strzelacze" z ręki :oczko_usmiech:
Nie mówiąc o dziewczynach, bo one to zawsze najpiękniesze :smo:
Mandat przemilczę :?
Ostatnio edytowano 08.01.2019 19:57 przez wiolek_lp, łącznie edytowano 1 raz
Malen
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 08.01.2019 19:49

Tvrdalj - piękne miejsce i mega "fotogeniczne".
W ogóle cały Stari Grad na twoich zdjęciach wygląda bajkowo (na żywo nie widziałam).

Dziewczyny - cudne! Będziesz się mama opędzać za kilka latek :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 08.01.2019 19:53

Malen napisał(a):Tvrdalj - piękne miejsce i mega "fotogeniczne".

O właśnie miałam jeszcze napisać o pałacu Hektorovica... U nas była porażka... Na Twoich zdj. jak pisze Malen piękne :hearts: Byli inni ludzie ?
Gdy my byliśmy, to były takie tłumy, że ledwo zrobiłam z 2 zdjęcia samym młodym. Piszesz, że nie zwiedzaliście domu, a wogóle można ? Jeśli tak to musiało mi gdzieś umknąć w innych relacjac :wink: My też tylko ogród i schodkami na górną część i to tyle...
W naszym przypadku okazało się, że szkoda i kasy i czasu, na szczęście wstęp nie był drogi :wink:
corrina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.01.2019 10:19

mchrob napisał(a):
corrina napisał(a):Ponieważ mandat i tak już mamy, a lodówka wciąż pusta, postanawiamy jeszcze kupić owce na targu

Bardzo ciekawy jestem czy zapłaciliście ten mandat a jeszcze bardziej jak przyrządziliście tą owcę w waszym apartmanie. (Rożen?) :lol:

Hehe, owca będzie, ale dopiero w BiH :lol:
Tym razem były owoce, a konkretnie figi :oczko_usmiech:

Mandat zapłaciliśmy, ale na szczęście w promocji ;)
Pisałam o tym w wątku : https://www.cro.pl/mandat-za-parkowanie-t32324-135.html?hilit=mandat%20za%20parkowanie#p2018708

A tak wyglądał, jeśli ktoś ma ochotę sobie dokładnie poczytać, za co:

Inkedmandat_LI.jpg

piekara114 napisał(a):No pamiątka wakacyjna nie miła...
Ale cały odcinek to nie mogłam się na Natalię napatrzyć...prześliczna (proszę przekazać zainteresowanej), i śliczną dziewczęcą sukienkę ma...muszę córce szwagra taką uszyć :D

:oops: :oops: :oops: Przekażę ;) A kiecka 5 lat czekała po siostrze, aż się doczekała :mrgreen:

wiolek_lp napisał(a):Cudowny S.G, dla mnie na równi z M. Hvar :D :hearts: Przepiękne fotki, nie takie jak moje "strzelacze" z ręki :oczko_usmiech:

Nam też się bardzo spodobał, dlatego, pomimo tej niezbyt miłej przygody, na szczęście wróciliśmy jeszcze dwukrotnie, żeby zatrzeć złe wspomnienia ;)
A Twoje zdjęcia też piękne, co Ty w ogóle gadasz ! :roll: :lol: Poza tym ja też wyłącznie "strzelałam z ręki"

Malen napisał(a):Tvrdalj - piękne miejsce i mega "fotogeniczne".
W ogóle cały Stari Grad na twoich zdjęciach wygląda bajkowo (na żywo nie widziałam).
Dziewczyny - cudne! Będziesz się mama opędzać za kilka latek :mrgreen:

Dziękuję za miłe słowa :) :oops: :papa:

wiolek_lp napisał(a): O właśnie miałam jeszcze napisać o pałacu Hektorovica... U nas była porażka... Na Twoich zdj. jak pisze Malen piękne :hearts: Byli inni ludzie ?
Gdy my byliśmy, to były takie tłumy, że ledwo zrobiłam z 2 zdjęcia samym młodym. Piszesz, że nie zwiedzaliście domu, a wogóle można ? Jeśli tak to musiało mi gdzieś umknąć w innych relacjac :wink: My też tylko ogród i schodkami na górną część i to tyle...

Wiola, my byliśmy jakoś koło 18:00, i faktycznie, poza nami chyba nie było w tym czasie nikogo :mrgreen: Nie było wtedy już niestety idealnego światła, ale coś za coś. Co do zwiedzania domu, to wydaje mi się, ale mogę się mylić, że chyba coś tam można zwiedzać w środku, miałam nawet jakąś ulotkę, ale nie pamiętam. A schodków to w ogóle nie widziałam, gdzie one były :?: :roll:
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.01.2019 14:32

corrina napisał(a):... A tak wyglądał, jeśli ktoś ma ochotę sobie dokładnie poczytać, za co:
Obrazek...
Z treści wynika, że zaparkowaliście jednak w miejscu niedozwolonym.
Na mapce googlowej jest znak po obu stronach.
1.jpg

Kawałek dalej też są znaki zakazujące. Swoim darowali - obcym już nie :(

Ale w Starej Bašce na Krk strażnik taki łaskawy dla swoich już nie był ;) Dosłownie przy mnie funkcjonariusz Straży Miejskiej z Punat wystawił właśnie mandat na 500 kun za postój w miejscu niedozwolonym. Na szczęście nie nam a Chorwatowi.
DSCN5946.JPG
DSCN5945.JPG

corrina napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Cudowny S.G, dla mnie na równi z M. Hvar :D :hearts: Przepiękne fotki, nie takie jak moje "strzelacze" z ręki :oczko_usmiech:

Nam też się bardzo spodobał, dlatego, pomimo tej niezbyt miłej przygody, na szczęście wróciliśmy jeszcze dwukrotnie, żeby zatrzeć złe wspomnienia ;)
Mi również bardzo Stary Grad przypadł do gustu i odwiedziłam dwukrotnie, w tym raz wieczorkiem :)
corrina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 09.01.2019 16:14

Gusia, chyba przerasta mnie cytowanie Cię ze zdjęciem :lol: , ale odnoszę się do fotki z mapki gugla w SG ;) Na zrzucie z mapy, który wkleiłaś, znak jest przy targu owocowym po obu stronach, zgoda. Ale my zaparkowaliśmy nie w miejscu, które pokazujesz tylko na samym końcu tej uliczki, po lewej stronie, tak jak ta motorówka:

SG.JPG

Tam nie ma żadnego znaku. Można się oczywiście kierować tym, że znak odwołuje pierwsze skrzyżowanie, jeśli nie ma właściwego znaku, czyli de facto miejsce, w którym zaparkowaliśmy. Nie chcę się w tym miejscu wdawać w polemikę, bo mogę nie mieć racji :roll:
Informacją o mandacie chciałabym tylko ewentualnie uczulić przyszłych odwiedzających Stari Grad, żeby tam nie parkować :wink:
Z pewnością są miejsca bezpłatne nieco oddalone od centrum, ale moim zdaniem najlepszą opcją jest parking płatny pod Studenacem, poprawcie mnie jeśli się mylę, chyba 8 kun za godzinę było w 2018.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.01.2019 18:27

corrina napisał(a): ... Na zrzucie z mapy, który wkleiłaś, znak jest przy targu owocowym po obu stronach, zgoda. Ale my zaparkowaliśmy nie w miejscu, które pokazujesz tylko na samym końcu tej uliczki, po lewej stronie, tak jak ta motorówka ...
Tam mi mapa pokazała nr 10 (wg mandatu w pobliżu domu nr 10) Dalej na mandacie jest napisane mniej więcej, że auto zaparkowane przy krawędzi jezdni nie po prawej stronie na drodze dwukierunkowej co stanowi naruszenie przepisów i dalej wymienione jakich ...
Nie po prawej czyli po lewej tak jak piszesz. Znak jest, tylko sporo dalej, jadąc od strony targu właśnie po tej stronie i aż do końca ulicy nie ma nic co by go odwoływało.
Screenshot_2019-01-09-17-48-27-635_com.google.android.apps.maps-270x540.png

Nie piszę tego absolutnie żeby się czepiać, wspomniałaś, że nie do końca wiedzieliście za co ta kara ;)
Sama zawsze z ostrożnością podchodzę do parkowania żeby się nie nadziać bo wiem, że z tym nie ma pomiłuj w Cro. Na szczęście do tej pory się udawało, choć mandat to chyba i tak pół biedy w stosunku do np. odholowania auta. Wtedy pewnie i koszty wyższe i nerwów więcej z odnalezieniem.

My raz parkowaliśmy w SG na tym płatnym parkingu pod Studenacem a drugim razem na bezpłatnym pod cmentarzem :) Vukovarska cesta
https://goo.gl/maps/Ci3pErbYhaT2
corrina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 10.01.2019 17:11

DZIEŃ 4
21.08.2018, wtorek - 21.08.2018 Humac-Uvala Pokrivenik-Jelsa wieczorna

Udaje nam się wstać trochę wcześniej, mamy też w końcu jakiś zarys planu na dziś. Po śniadaniu jeszcze obowiązkowa kawka na balkonie i zimne figi z lodówki.

20180821_080240.jpg

Nie mogę się przestać gapić na ten widok balkonu, a rano jest tam tak przyjemnie 8) Powietrze tylko trochę gęste, co niestety odbiło się na zdjęciach.

IMG_7680.JPG
Pitve na zoomie

IMG_7681.JPG
I Pitve w pełnej krasie, z kościółkiem

IMG_7683.JPG
Kościół w centrum Jelsy

IMG_7684.JPG
Kościół w Jelsie "na górce"

IMG_7685.JPG
Dachy Jelsy

Koniec końców i tak wyruszamy dopiero po 10:00, przynajmniej już w lepszych nastrojach. Pół godzinki później dojeżdżamy do wioski Humac, której poznanie na spokojnie zajmuje nam pół godziny. Sam Humac na pewno wart odwiedzenia, aczkolwiek w moim odczuciu są na Hvarze miejsca ciekawsze. Osobiście te opuszczone domy kojarzą mi się jakoś z grecką wyspą Spinalonga koło Krety, tą od trędowatych.

Dziewczyny nie są przekonane. Ale może będzie fajnie ;)

01.JPG

No to idziemy się rozejrzeć. Poza nami i cykadami nie ma nikogo :)

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.JPG

07.JPG

Poza ruinami, dookoła same figi i drzewka laurowe.

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.JPG

13.JPG

14.JPG

Idziemy dróżką do kościoła, podobno czynnego, ale ja tam niewiele wiem o Hvarze ;) :oops: W każdym razie w czasie naszej krótkiej wizyty, niestety zamknięty.

15.JPG

16.JPG

17.JPG

Mija pół godzinki, żar leje się już z nieba, więc czas na ostatni rzut oka w kierunku wody i pora spadać :lol: Myśl o turkusie Pokrivenika jednak szybko zwycięża 8) :hut:

18.JPG

19.JPG

20.JPG

Opuszczamy Humac i po kilku minutach zjeżdżamy z głównej drogi w kierunku zatoki. Wąska droga początkowo wiedzie przez gaje oliwne i kawałek dalej zaczyna się słynny zjazd w dół, który wiele osób przyprawił podobno o stan przedzawałowy :smo: :mrgreen:
No tak, droga faktycznie dość ekstremalna, ale bez przesady. Z trasy nie wypadliśmy ;)

20180821_111706.jpg

20180821_113355.jpg

20180821_113643.jpg

20180821_155325.jpg

Zdjęcia nie oddają co prawda faktycznego stanu, ale naprawdę nie jest tak źle, jak się naczytałam, mijankę spokojnie da się zrobić, najcięższy kawałek jest na samym końcu na ostatnich 3-4 zakrętach. Wrażliwi niech się patrzą przed siebie ;)
Ostatnio edytowano 11.01.2019 16:52 przez corrina, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2019 18:38

Wioska przypomina mi Nakovanę na Peljesaczku :D
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.01.2019 18:56

Widok z balkonu mieliście super! Należę do tych, którzy nie muszą mieć pogledu na more; może być też na góry/wzgórza :)

Trochę Ci się podpisy pod zdjęciami "pozajączkowały" ;)
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 10.01.2019 21:56

Za 1 razem Humac zrobił na nas duże wrażenie, byliśmy pierwszy raz w takim miejscu... W zeszłym roku to był już tylko szybki spacerek, "przyzwyczaiłam" się do takiej zabudowy i klimatu :wink:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.01.2019 22:10

Z Humac jest też spacerek do groty ...
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.01.2019 09:52

wiolek_lp napisał(a):Za 1 razem Humac zrobił na nas duże wrażenie, byliśmy pierwszy raz w takim miejscu... W zeszłym roku to był już tylko szybki spacerek, "przyzwyczaiłam" się do takiej zabudowy i klimatu :wink:

Kilka takich zapadłych dziur już odwiedziłam więc mam podobne odczucie ;), ale śliwki tam pyszne rosną :P
IMG_20180706_111446.jpg

Figi jeszcze były niedojrzałe :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Sierpniowy HVAR 2018 a na deser BiH - to się naparwdę udało! - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019