Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Santorini bez samochodu, czyli autobusami i piechotą !

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 02.10.2021 15:34

Bardzo się cieszę, że jesteście zainteresowani moją relacją. Postaram się, abyście się nie zawiedli.

maslinka napisał(a):Już wiem, że będzie tu bardzo ciekawie :D
Taką mam nadzieję.
Morski Pas napisał(a):Chętnie poczytam jak sobie poradziłaś z komunikacją. Byłem na Santorini 5 dni z samochodem i do wielu miejsc nie dotarłem.
Ja również do wielu miejsc nie dotarłam, ale z tego co napisałeś wynika, że nawet mając samochód można mieć z tym trudności.
mysza73 napisał(a):Fajnie, że już zaczęłaś pisać :D
Znajome jakieś to wszystko :lol:
No myślę, przecież tam byłaś i to dwa razy :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer napisał(a):Ponieważ nieznajome, to jestem.
To może dzięki mnie poznasz :smo:
majeczka napisał(a):...autobusami i piechotą?
Intrygujący tytuł...
:D
O to właśnie mi chodziło, żeby zaintrygować :oczko_usmiech:
dangol napisał(a):Jako że u nas aktuslnie kolejne greckie wakacje bez samochodu (na Krecie wprawdzie korzystałyśmy z KTELa, na Koufonissi i Donoussie wystarczą nóżki), chętnie poczytam, jak z tym jest na Santorini. No bo może kiedyś...
Znając Cię, to Twoje "może kiedyś" zmieni się na "już niedługo".
Zbyszko666 napisał(a):Byłem, ale wolałem skuter XD.
Kiedyś próbowałam jazdy skuterem i skończyło się to szyciem łuku brwiowego, więc już więcej nie próbuję.
mysza73 napisał(a):
Zbyszko666 napisał(a):Choć wyspa jest do ogarnięcia w 2 dni spokojnie.

8O 8O 8O
Dwa dni dla mnie to za mało. Dlatego nie skorzystaliśmy w wycieczki na Santorini z Krety, bo nie lubię się spieszyć podczas zwiedzania.
piotrf napisał(a):Spacerem przez świat - lubię tak 8) , czekam na to co się będzie działo
Oj będzie się sporo działo.
te kiero napisał(a):Jestem zainteresowany :D i lubię zdjęcia w ramkach, bo wygladają jaj obrazy. Super foto zajawka megidh. Santoryn kiedyś będzie. Na razie wystarcza nam wirtualnie.
Dzięki. Ja również lubię zdjęcia w ramkach, dlatego ich czasem używam. Nie wiem czy wytrwam w ich używaniu do końca relacji, bo to jednak zajmuje więcej czasu przy obróbce zdjęć, ale może.
Morski Pas napisał(a):A co tam jest do oglądania, poza sansetem w Ija :?:
:wink:
Ten sanset jak dla mnie to trochę przereklamowany. Już lepszy wydaje mi się wschód słońca. Ale to oczywiście kwestia gustu. Oprócz sansetu jest wiele innych fajnych atrakcji, które opiszę.
piekara114 napisał(a):Z chęcią poczytam i pooglądam. Jak widzę, po różnych forach i grupach, Santorini w tym roku rządzi. Chyba to za sprawa dość duzej liczby bezpośrednich połączeń....
Sama miałam teraz na wrzesień taki plan, ale duża liczba turystów i niewielka liczba plaż spowodowała, że Santo przeszło do grupy kiedyś.....
No właśnie w naszym przypadku to bezpośrednie połączenie nas bardzo zachęciło do lotu na Santorini. A z plażami na Santo to rzeczywiście nie jest ciekawie, z tym że nie jestem ekspertką w tym temacie, bo byłam tylko na kilku z nich.
Sara76 napisał(a):Już się nie mogłam doczekać Twojej relacji (bo już dwa razy podążałam po Twoich śladach, mam na myśli Rodos i Nessebar i było super, w dużej mierze dzięki Twoim relacjom). Pozdrawiam Justyna
Bardzo mi miło.
Sara76 napisał(a):Ps. A co do Santorini to Aga Mysza mnie już zdążyła poszczuć i też bym chętnie poleciała. Zatem pisz wszystko dokładnie począwszy od lotów, noclegów, czy byliście sami, czy z biurem podróży
Wszystko będę dokładnie opisywać.
Ostatnio edytowano 02.10.2021 16:02 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 02.10.2021 15:47

:hut:

Santorini jest szóstą grecką wyspą, którą odwiedziłam (po Rodos, Simi, Kos, Nissiros i Krecie). Nakręcona oglądaniem zdjęć i filmów z tej wyspy oraz czytaniem relacji, z wielką niecierpliwością oczekiwałam na wylot, który miał nastąpić 21 września 2021.
Pierwszy raz zdecydowałam się na samodzielne zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu, bez korzystania z usług biura podróży. I przyznam się, że byłam tym zestresowana. Nie zdecydowałabym się na taki krok, gdyby nie pomoc znajomych, z którymi wspólnie planowaliśmy ten wyjazd.
Nie mam takiego doświadczenia w szukaniu tanich lotów, jak niektórzy cromaniacy, więc nasz przelot na Santorini do tanich raczej nie należał (ale do bardzo drogich również nie). Zaczęło się od tego, że przez kilkanaście dni sprawdzałam na stronie linii lotniczych Ryanair (które posiadają w swej ofercie bezpośrednie loty na Santorini), jak kształtują się ceny biletów. I niestety ciekawie nie było, więc gdy zdarzył się dzień, że cena w porównaniu do poprzednich dni spadła do kwoty 321 zł od osoby w jedną stronę, to zdecydowaliśmy się na ich zakup. Do tego doszła opłata za jeden bagaż 20 kg (150 zł w jedną stronę) i jeden bagaż 10 kg (29 zł w jedną stronę), co łącznie dało kwotę 1642 zł. Przyznam się, że przez następnych kilkanaście dni (a potem jeszcze co jakiś czas i częściej przed samym wylotem) sprawdzałam ceny biletów i jeśli trafiły się jakieś tańsze, to tylko w jedną stronę, gdyż cena za powrotne była na tyle wyższa, że łączna cena przekraczała tę kwotę, którą zapłaciłam za nasze przeloty.
Podczas oczekiwania na wyjazd dochodziło do momentów niepewności, czy uda nam się wylecieć, bowiem co jakiś czas ukazywały się w internecie artykuły odradzające loty na wyspy greckie. Ale nie panikowaliśmy cierpliwie czekając na rozwój sytuacji.
I wreszcie nadszedł dzień wylotu. Zapakowaliśmy się o 6 rano do samochodu i pojechaliśmy w kierunku Krakowa, bo wylot mieliśmy z lotniska w Balicach.
Już na początku nasza podróż podniosła nam ciśnienie. Zignorowaliśmy podpowiedzi nawigacji, która kierowała nas na autostradę A1 i chcieliśmy wyjechać z Częstochowy drogą DK1, myśląc że o 6 rano nie będzie na niej sporego ruchu. Ale niestety byliśmy w błędzie i po wjechaniu na DK1 od razu stanęliśmy w korku, z którego po przejechaniu kilku kilometrów w 20 minut uciekliśmy, odbijając w boczną ulicę. Przeprosiliśmy nawigację i dalej ruszyliśmy już według jej wskazówek. Nie braliśmy pod uwagę jazdy autostradą A4, gdyż najpierw jechaliśmy do naszych znajomych, którzy mieszkają w Krakowie. U nich mieliśmy zostawić samochód i na lotnisko jechać ich samochodem. Dlatego wybraliśmy drogę przez Olkusz i na tej drodze przed samym Krakowem trafiliśmy na kolejny korek.
Nawigacja wyratowała nas z dłuższego tkwienia w tym korku i poprowadziła nas bocznymi drogami, więc do znajomych dotarliśmy spóźnieni tylko o 40 minut, co skutkowało tym, że nie mieliśmy już czasu na wspólne wypicie kawy. Szybciutko przepakowaliśmy bagaże, Waldek wprowadził auto do garażu i natychmiast wyruszyliśmy w drogę na lotnisko, która przebiegła już bez zakłóceń.
Na lotnisku wszystko przebiegło sprawnie i po odprawie oczekiwaliśmy na otwarcie bramki.

IMG_20210921_110824577_HDR.jpg

Potem wejście na pokład samolotu i...

IMG_20210921_113033844.jpg

l e c i m y.

IMG_20210921_131217843_HDR.jpg

IMG_20210921_131222069_HDR.jpg

IMG_20210921_131253298.jpg

IMG_20210921_131255357.jpg

IMG_20210921_131413929.jpg
Bułgaria - jezioro Dyakovo

IMG_20210921_131712849_HDR.jpg

IMG_20210921_131918161_HDR.jpg
Zatoka Strymońska

IMG_20210921_132313422_HDR.jpg
Półwysep Athos

IMG_20210921_132417033_HDR.jpg
Półwysep Athos

IMG_20210921_133514869_HDR.jpg
Wyspa Skiros

IMG_20210921_134211351_HDR.jpg
Wyspa Eubea

IMG_20210921_134247304_HDR.jpg
Wyspa Eubea

IMG_20210921_134250608.jpg
Wyspa Eubea

IMG_20210921_134546880_HDR.jpg
Wyspa Giaros

IMG_20210921_135221571_HDR.jpg
Wyspa Paros (ta z lotniskiem) i wyspa Antiparos

IMG_20210921_135504664_HDR.jpg
Wyspa Ios

IMG_20210921_135518182_HDR.jpg
Wyspa Ios

IMG_20210921_135720451_HDR.jpg
Wyspa Ios

IMG_20210921_135729472_HDR.jpg
Wyspa Ios
Ostatnio edytowano 03.10.2021 15:14 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.10.2021 16:13

Ostatnie dwa zdjęcia to Ios :oczko_usmiech: ... poznałam, bo troszkę mnie interesuje ta wysepka :lol:
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 03.10.2021 11:48

megidh napisał(a):
Morski Pas napisał(a):A co tam jest do oglądania, poza sansetem w Ija :?:
:wink:
Ten sanset jak dla mnie to trochę przereklamowany. Już lepszy wydaje mi się wschód słońca. Ale to oczywiście kwestia gustu. Oprócz sansetu jest wiele innych fajnych atrakcji, które opiszę.

To był :wink: Naprawdę jest odwrotnie.

Pierwsze słowa jakie padły z ust właścicielki pensjonatu były właśnie takie, że zachód słońca w Oia jest przereklamowany i zachodzące słońce z wielu miejsc na wyspie wygląda tak samo. Potem jeszcze wiele osób mówiło podobnie. Z jednej strony prawda, ale tam chyba chodzi o to, że podczas zachodu słońca jest najlepsze światło do fotografii. Oia sama w sobie piękna, musi szczególnie ładnie wyglądać właśnie wtedy. Nie sprawdziłem tego na własne oczy, bo wcześniej zobaczyłem jakie tłumy są tam w środku dnia i wyobraziłem sobie co musi dziać się tam wieczorem.

megidh napisał(a):Nie mam takiego doświadczenia w szukaniu tanich lotów, jak niektórzy cromaniacy, więc nasz przelot na Santorini do tanich raczej nie należał (ale do bardzo drogich również nie). [...] Przyznam się, że przez następnych kilkanaście dni (a potem jeszcze co jakiś czas i częściej przed samym wylotem) sprawdzałam ceny biletów i jeśli trafiły się jakieś tańsze, to tylko w jedną stronę, gdyż cena za powrotne były na tyle wyższa, że łączna cena przekraczała tę kwotę, którą zapłaciłam za nasze przeloty.

Też zauważyłem taką prawidłowość i teraz staram się nie kupować biletów tam i z powrotem w jednej transakcji. Kupuję te tańsze i czekam. Czasem zdarza się nawet, że nie wracamy tymi samymi liniami.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 03.10.2021 15:28

mysza73 napisał(a):Ostatnie dwa zdjęcia to Ios :oczko_usmiech: ... poznałam, bo troszkę mnie interesuje ta wysepka :lol:
Trzecie i czwarte od końca to również wyspa Ios. Pokusiłam się o uzupełnienie nazw wysp widocznych na zdjęciach.

Morski Pas napisał(a):
megidh napisał(a):
Morski Pas napisał(a):A co tam jest do oglądania, poza sansetem w Ija :?:
:wink:
Ten sanset jak dla mnie to trochę przereklamowany. Już lepszy wydaje mi się wschód słońca. Ale to oczywiście kwestia gustu. Oprócz sansetu jest wiele innych fajnych atrakcji, które opiszę.

To był :wink: Naprawdę jest odwrotnie.

Sorry że nie zrozumiałam, ale "oczko" nie wpadło mi w oko. Do mnie trzeba pisać wielkimi literami :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Morski Pas napisał(a):Pierwsze słowa jakie padły z ust właścicielki pensjonatu były właśnie takie, że zachód słońca w Oia jest przereklamowany i zachodzące słońce z wielu miejsc na wyspie wygląda tak samo. Potem jeszcze wiele osób mówiło podobnie.
Czyli nie jestem odosobniona w swoich odczuciach. Moim zdaniem to zachód słońca z każdego miejsca na wyspie wygląda trochę inaczej. W Firze czy w Imerovigli zachodzi za wyspę Thirasia natomiast w Oia zachodzi do morza. Tak przynajmniej było pod koniec września. W innych miesiącach nie sprawdzałam.

Morski Pas napisał(a):
megidh napisał(a):Nie mam takiego doświadczenia w szukaniu tanich lotów, jak niektórzy cromaniacy, więc nasz przelot na Santorini do tanich raczej nie należał (ale do bardzo drogich również nie). [...] Przyznam się, że przez następnych kilkanaście dni (a potem jeszcze co jakiś czas i częściej przed samym wylotem) sprawdzałam ceny biletów i jeśli trafiły się jakieś tańsze, to tylko w jedną stronę, gdyż cena za powrotne były na tyle wyższa, że łączna cena przekraczała tę kwotę, którą zapłaciłam za nasze przeloty.

Też zauważyłem taką prawidłowość i teraz staram się nie kupować biletów tam i z powrotem w jednej transakcji. Kupuję te tańsze i czekam. Czasem zdarza się nawet, że nie wracamy tymi samymi liniami.
Dobrze podpowiadasz. W przyszłości też będę musiała zastosować taki manewr.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.10.2021 16:21

Dla mnie patent na kupno biletów na raty ma jeden minus... Jak linia odwoła lot, to może być problem potem ze znalezieniem dolotu lub powrotu lub będzie na tyle późno, że albo będzie brak miejsc lub cena będzie znacznie wyższa....

Nam Ryanair zmienił wylot o 2 h na Cypr i dawał opcję zwrotu kasy jeśli nie pasuje zmiana. Było to na 2 tyg przed wylotem. Z ciekawości patrzyłam czy mogę coś na tym ugrać i nie miałabym jak dolecieć na wyspę, bo nie było miejsc w samolotach na inne rejsy. Także w innych liniach....
Ostatnio edytowano 03.10.2021 18:12 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 03.10.2021 17:41

piekara114 napisał(a):Dla mnie patent na kupno biletów na raty ma jeden minus... Jak linia odwoła lot, to może być problem potem że znalezieniem dolotu lub powrotu lub będzie na tyle późno, że albo będzie brak miejsc lub cena będzie znacznie wyższa....

Nam Ryanair zmieni wylot o 2 h na Cypr i dawał opcję zwrotu kasy jeśli nie pasuje zmiana. Było to na 2 tyg przed wylotem. Z ciekawości patrzyłam czy mogę coś na tym ugrać i nie miałabym jak dolecieć na wyspę, bo nie było miejsc w samolotach na inne rejsy. Także w innych liniach....

Iluż ciekawych rzeczy można się od Was (cromaniaków) dowiedzieć. Nawet bym nie pomyślała, że takie problemy mogą wystąpić.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 03.10.2021 17:44

:hut:

Wykupienie bagażu 20 kg. pozwoliło mi na wybór miejsca w samolocie bez uiszczania dodatkowej opłaty. Niestety miejsca przy oknie z przodu samolotu były już zajęte, więc pozostał mi tylko tył. Problem z wyborem miejsca dotyczył także tego, po której stronie samolotu powinnam wybrać miejsce, aby mieć dobry widok podczas lądowania na Santorini. Zaczęłam szukać informacji na ten temat, ale znalazłam jedynie jakiś filmik pokazujący podejście do lądowania, z którego wnikało, że lepiej będzie wybrać miejsce po prawej stronie. Tak też zrobiłam i wybrałam miejsce 30F. Nie było ono jednak w 100% satysfakcjonujące, bowiem siedziałam pomiędzy oknami i aby coś widzieć musiałam się nachylać do okienka przede mną (widok z niego był ograniczony) albo odwracać głowę do okienka będącego lekko za mną (przez to okno właśnie wyglądałam, co przyniosło skutek w postaci bólu szyi od ciągłego jej wykręcania). Koleżanka, która wybrała miejsce 31F miała zdecydowanie lepiej, bo okienko, przy którym siedziała, było we właściwym miejscu.
Wybór miejsca z prawej strony samolotu okazał się strzałem w 10-tkę, bowiem gdy dolecieliśmy do wyspy Santorini, to mieliśmy ją właśnie z tej strony. Samolot przeleciał wzdłuż wyspy z północy na południe, dając osobom siedzącym z prawej strony możliwość obejrzenia wyspy oraz kaldery w całej okazałości. Dopiero za wyspą samolot zawrócił i zaczął podchodzić do lądowania. W tym momencie pasażerowie siedzący z lewej strony samolotu mogli podziwiać wyspę, ale już z bardzo niskiej wysokości.

Taki filmik mam z tego naszego lądowania.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.10.2021 18:18

To patent z podejściem do lądowania Ci się udało.... Są lotniska, gdzie zawsze ścieżka podejścia do lądowania jest stała, ale są też lotniska, gdzie kierunek podejścia zależy od kierunku wiatru (ląduje się pod wiatr).

Przy okazji miejsc: 11A przy oknie, nie ma wcale okna, o czym się przekonałam teraz lecąc na Kos :evil:


PS. Fajnie, że zdjęcia z samolotu podpisałaś, bo się zastanawiałam co to za fajne jezioro widać :papa:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.10.2021 18:39

Ciekawie, ciekawie. Do tego jeszcze ładny filmik.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 03.10.2021 18:42

piekara114 napisał(a):To patent z podejściem do lądowania Ci się udało.... Są lotniska, gdzie zawsze ścieżka podejścia do lądowania jest stała, ale są też lotniska, gdzie kierunek podejścia zależy od kierunku wiatru (ląduje się pod wiatr).

Nie mam pojęcia, czy zdarza się, aby na Santorini samoloty lądowały w drugą stronę, ale podczas naszego pobytu wszystkie samoloty lądowały właśnie w opisany przeze mnie sposób. A mieliśmy wspaniały widok na te lądujące samoloty z tarasu naszego apartamentu.

piekara114 napisał(a):Przy okazji miejsc: 11A przy oknie, nie ma wcale okna, o czym się przekonałam teraz lecąc na Kos :evil:

O tym wiedziałam:
https://www.fly4free.pl/najlepsze-miejsca-w-samolocie/
https://www.radiozet.pl/Podroze/Tutaj-pasazerowie-nie-chca-siedziec.-Trzy-najgorsze-miejsca-w-samolotach-Ryanair-i-nie-tylko

Czy będzie Twoja relacja z wyspy Kos ? Z chęcią bym poczytała i pooglądała, jak tam teraz jest.

piekara114 napisał(a):PS. Fajnie, że zdjęcia z samolotu podpisałaś, bo się zastanawiałam co to za fajne jezioro widać :papa:

Z lotu na Kos w 2019 roku opisałam wszystkie wstawione zdjęcia. A teraz zapomniałam o tym i dopiero Mysza swoim postem mi o tym przypomniała.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 03.10.2021 18:43

Ural napisał(a):Ciekawie, ciekawie. Do tego jeszcze ładny filmik.

Dzięki za ten "ładny filmik".
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.10.2021 19:27

:hut:

Samolot wylądował o godzinie 15:05, a więc 20 minut przed czasem. Opuszczenie samolotu a następnie lotniska przebiegło bardzo sprawnie. Pokazaliśmy jedynie nasze kody QR z elektronicznej deklaracji zdrowotnej PLF (Passenger Locator Form).
Po wyjściu z budynku lotniska musieliśmy załatwić sobie jakiś transport do Kamari, gdzie mieliśmy wynajęte apartamenty. Niestety nasz obiekt nie posiadał w ofercie bezpłatnego transferu lotniskowego. Po wysłaniu do nich zapytania o możliwość odbioru z lotniska przyszła odpowiedź informująca, ze transport taki jest możliwy w cenie 39 euro. Dosyć dużo, więc nie zdecydowaliśmy się na taką usługę. W relacji z 2016 roku Mysza napisała, „Nasz gospodarz zawiózł nas przed 8 na lotnisko (w ramach bezpłatnego transferu lotniskowego, który należał nam się jak psu miska )”. Z ciekawości zapoznałam się z obecną ofertą tego gospodarza i okazało się, że w tym okresie też nie było u niego bezpłatnego transferu. Ogólnie w większości obiektów na Santorini nie ma takiej możliwości. Oferują ją jedynie te obiekty, w których cena jest zdecydowanie wyższa od tej, którą my zapłaciliśmy.
Ale wracając do tematu naszego przemieszczenia się z lotniska do Kamari, to mieliśmy dwie opcje. Albo pojedziemy autobusem albo taksówką.
Pierwsza opcja jest zdecydowanie tańsza, ale zajęłaby nam dużo więcej czasu, niż dojazd taksówką. Przystanek autobusowy i postój taksówek znajdują się tuż obok siebie. Autobus stał, natomiast na postoju nie było żadnej taksówki.

IMG_20210921_153303994_HDR.jpg

Podobno na całej wyspie Santorini jest tylko 25 taksówek. Zapytani o taksówki siedzący pod pobliskim drzewkiem mężczyźni powiedzieli, że taksówki będą za jakieś 5 minut. I tak rzeczywiście było. Za moment podjechała jedna taksówka (myślę że zaraz za nią podjechały następne, ale tego już nie widzieliśmy) a jej kierowca wycenił kurs do Kamari dla czterech osób z bagażami na 25 euro. Chyba ma tutaj znaczenie ilość osób i ilość bagażu, bo zanim podał cenę, to się o to zapytał. Zdecydowaliśmy się na taką cenę i po kilkunastu minutach byliśmy już w Kamari. Nie zostaliśmy jednak dowiezieni pod sam obiekt, bowiem prowadząca do niego ślepa uliczka była zatarasowana innymi autami. Kierowca zapytał, czy dojdziemy sami do obiektu, do którego pozostało jakieś 30 metrów. Zgodziliśmy się, no bo przecież nie mieliśmy wyjścia. Przecież nie będziemy tkwić w taksówce, czekając aż te auta wyjadą z uliczki. Zapłaciliśmy i te 30 metrów przebyliśmy na piechotę.

Te zdjęcia były robione w dniu wylotu i wtedy taksówki przed budynkiem lotniska stały, czekając na turystów, którzy przylecą najbliższym samolotem.
IMG_20210928_142303137_HDR.jpg

IMG_20210928_142308405_HDR.jpg

IMG_20210928_141833275_HDR.jpg

IMG_20210928_141857863_HDR.jpg

IMG_20210928_141911550_HDR.jpg
Ostatnio edytowano 07.10.2021 18:00 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 06.10.2021 06:34

25 taksówek na tak tłumnie odwiedzanej wyspie to faktycznie niewiele... Proporcje wyglądają jednak nieźle, jak się się przeliczy ich ilość na kilometr kwadratowy powierzchni Santo. Dodając do tego autka z wypożyczalni, robi się gęsto...
Na Donoussie jest taksówka jedna (powierznia wysepki 13.75 km2), wypożyczalni aut zero, troszeczkę aut lokalnych. No ale droga na wyspie to niewiele ponad 8 km... Busik kursuje tamtędy jedynie od czerwca do końca września, w czasie naszej bytności na wyspie nie widziałam jednakże, żeby ktokolwiek z taxi korzystał.

Autobusowe zwiedzanie Santorini zapowiada się ciekawie :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 06.10.2021 19:11

dangol napisał(a):25 taksówek na tak tłumnie odwiedzanej wyspie to faktycznie niewiele... Proporcje wyglądają jednak nieźle, jak się się przeliczy ich ilość na kilometr kwadratowy powierzchni Santo. Dodając do tego autka z wypożyczalni, robi się gęsto...
Bardzo gęsto niestety.
dangol napisał(a):Na Donoussie jest taksówka jedna (powierznia wysepki 13.75 km2), wypożyczalni aut zero, troszeczkę aut lokalnych. No ale droga na wyspie to niewiele ponad 8 km... Busik kursuje tamtędy jedynie od czerwca do końca września, w czasie naszej bytności na wyspie nie widziałam jednakże, żeby ktokolwiek z taxi korzystał.
8O
dangol napisał(a):Autobusowe zwiedzanie Santorini zapowiada się ciekawie :D
Mam nadzieję, że Was nie zanudzę tymi ciekawostkami :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Santorini bez samochodu, czyli autobusami i piechotą ! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone