Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 20.07.2012 13:11

a jak w końcu ze spalaniem, jak to się ma?
Typowa przetwornica kupiona w hipermarkecie zasili spokojnie laptopa (żeby uniknąć zwiększonego napięcia wystarczy odpalić lapka bez kabla i potem podłączyć), teraz pytanie jadę jako pasażer przez całą drogę 1000km oglądam filmy (minus przerwy na siku itp) czyli jakieś 8godz oglądania, komp (90W) pracuje na średnich obrotach, ale jak to się przekłada na spalanie ?
Wszyscy robili duży szum jak w Polsce wchodził nakaz jeżdżenia na światłach, że zużycie podskoczy.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 26.07.2012 11:14

rocker napisał(a):a jak w końcu ze spalaniem, jak to się ma? ......
Wszyscy robili duży szum jak w Polsce wchodził nakaz jeżdżenia na światłach, że zużycie podskoczy.


robili szum i nic poza tym :) oczywiście, że zużycie podskoczy, ale na tyle, że można je spokojnie pominąć.
ja bym się bardziej zastanawiał, czy laptop przypadkiem nie ulegnie uszkodzeniu na nierównościach. Wszak dysk będzie pracował, a to jest dośc delikatny element.
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 29.07.2012 22:28

krzemian napisał(a):
mariuszula napisał(a):mam i często używam,polecam


Kupiłem taką przetwornicę 150W stałej/300W chwilowej. Podłączyłem pod nią lodówkę turystyczną 48W i było OK ale gdy podłączyłem małą zamrażarkę 75W, zaświeciła sie czerwona kontrolka, przetwornica przestała pracowac i tak już zostało :) W instalacji samochodu nic sie nie stało, nawet bezpiecznik gniazdka zapalniczki nie "wywalił"....
Myślę, że to wina Made in China ale czy nie jestem przypadkiem w błedzie...? :)


Kupiłem następną przetwornicę, tym razem 300/600W. Niestety, po właczeniu wspomnianej zamrażarki 75W, w chwili gdy ma się załączyc agregat, przetwornica daje alarm przeciążeniowy. Zastanawiam się ile wiec przy strarcie zamrażarka potrzebuje mocy..chyba dużo dużo wiecej niż 75W. Chyba, że zamrażarka potrzebuje stałego sinusa a przetowornica klasy Made in China może miec z tym problemy...
Ma ktoś jakies doświadczenia w tym zakresie, podpowie ktoś coś? Nie chce kupowac 3 przetwornicy którą również byc może wyrzucę do kosza. Może zamrażarki w samochodzie poprostu nie uda sie przewiezc i tyle..? Z drugiej strony w kamperach przecież są lodówki/zamrażarki, wiec jakoś ten problem mozna rozwiązac...
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 30.07.2012 07:05

próbowałeś podłączyć na odpalonym czy zgaszonym samochodzie ? czasami przy wyłączonym silniku te przetwornice nie chcą zaskoczyć dopiero po podaniu około 14V startują normalnie , a i gdzieś kiedyś wyczytałem że nie wszystkie silniki chodzą na "oszukanym" sinusie , także może i ten w sprężarce lodówki do nich należy :cry:
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 31.07.2012 05:52

Tak próbowałem na uruchomionym silniku samochodu. Zgadza się, okazuje się, że silnik indukcyjny a taki jest w zamrażarce nie pójdzie na oszukanym sinusie, potrzebuje pełny sinus. Co wiecej, prad rozruchowy agregatu może byc nawet 10 krotnie wyższy niż nominalny co stawia wysokie wymagania zarówno przetwornicy jak i alternatorowi w samochodzie (przetwornice trzeba podłączy pod akumulator a nie gniazdko zapalniczki). Przetwornice z pełnym sinusem to koszt minimum 300-350 zł a pożądne np Volta o mocy min 1000W znamionowej to i 700-800 zł mogą kosztowac :)
Okazuje się wiec, że kostki lodu na kempingu to droga i skomplikowana impreza:)
gdapl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdapl » 19.08.2012 21:10

Jeżeli chodzi o zasilanie lodówki z agregatem to trzeba wiedzieć że pobierają one dużo więcej mocy na start niż przy normalnej pracy.
Do takiej "75W" trzeba zastosować przetwornicę o mocy od 800W, oczywiście SINUSoidalną, jakby mogło się wydawać nie są aż takie drogie, zobacz tutaj:
http://techtron.pl/p2218,przetwornica-n ... olska.html

o tym jaką przetwornicę wybrać możesz poczytać tutaj:
http://techtron.pl/index.php?i12,jaka-p ... ice-wybrac
Ostatnio edytowano 12.08.2014 21:22 przez gdapl, łącznie edytowano 1 raz
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 09.07.2013 12:26

A co daje podłączenie bezpośrednio pod akumulator? Czy to takie ważne? Największym prądożercom będzie laptop, jakiego urządzenia potrzebuję, jeśli chodzi o moc. Czy wszystko na Allegro to chińszczyzna, czy coś polskiej produkcji też jest oferowane?
gdapl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdapl » 09.07.2013 13:05

Przy podłączeniu bezpośrednim można więcej mocy uzyskać, ale jak tylko do laptopa to wystarczy do gniazdka zapalniczki przetwornicę napięcia podłączyć

http://techtron.pl/p2587,przetwornica-n ... htron.html

lub

http://techtron.pl/p2588,przetwornica-n ... htron.html

W Polsce nie produkuje się przetwornic już od 3 lat :(
Nie wygra się z chińczykiem.
Ostatnio edytowano 12.08.2014 21:24 przez gdapl, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.07.2013 13:35

mam taka od lat 150/300
do lapka daje rade choc jak komp mysli, otwiera nowa strone, zapisuje itd to wlacza sie alarm
jak przeciazenie trwa za dlugo, pow ok. 2 sek przetwornica sie wylacz

dobre do ladowania podczas nieużywania
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 10.07.2013 11:58

Ja zaadaptowałem starego ups-a. Zamiast podłączenia baterii wyprowadziłem kabel podłączany do zapalniczki.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 20.07.2013 11:24

Witam. Drugi rok używam przetwornicy firmy Kemot za ok. 330 zeta.
1000 W ciągłego poboru a chwilowego 2000. Jeżeli chcecie używać przetwornic również do innych urządzeń niż lapek(szlifierka,wiertarka itp) to trzeba szukać takiej która ma prąd zbliżony do sinusoidy(najlepiej pełna). Sądzę że lodówka o której pisał kolega wyżej nie chce zaskoczyć z tego powodu. Ja przed kupnem ustaliłem w sklepie że kupię jeżeli pozwolą mi podłączyć przetwornicę do auta. Przywiozłem lapka i wiertarkę 600 watową :).Moja przetwornica ma przewody zasilające grubości palca ( najmniejszy) i podłączona jest bezpośrednio do aku. Przetwornice opisywane jako 150 czy więcej wat podłączone do gniazdka zapalniczki to wg mnie mała ściema(przesyłanie takiego prądu przewodami tak małej grubości ). Odnośnie zużycia paliwa. Jadąc do Cro nie zauważylem żadnego zwiększenia. Mieliśmy podłączone 2 lodówki (układ chłodzący oparty na amoniaku chyba), psp i lapek używany również praktycznie cały czas. Przetwornica ma zabezpieczenie przed rozładowaniem aku w razie używania na postoju. Pozdrawiam
tacim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tacim » 22.07.2013 13:34

Ja mam drugi rok zwykła chinkę 500W max 1000 i chodzi bez problemu na zasilaniu mam zawsze lapka dla dzieci i lodówkę . Spalania większego nie zaobserwowałem.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 23.07.2013 13:24

tacim napisał(a):Ja mam drugi rok zwykła chinkę 500W max 1000 i chodzi bez problemu na zasilaniu mam zawsze lapka dla dzieci i lodówkę . Spalania większego nie zaobserwowałem.
Do gniazdka zapalniczki masz podłączone??
tacim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tacim » 23.07.2013 13:30

Tak do zapalniczki i nic się nie dzieje. Do przetwornicy mam podpiętą zwykłą listwę komputerową. Zwykły rozdzielacz miałem pod 2 gniazdo to się stopił :)
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 23.07.2013 15:15

To te waty mocno naciągane. Sądzisz że gniazdko lub instalacja wytrzyma 1kwh czy nawet 0,5 kwh ?? Na gniazdku jest napisane max 120 lub 180 wat (nie chce mnie się iść sprawdzić :) ) Podłącz np. wiertarkę choćby 500 watową to zobaczysz co ten zestaw jest wart. Właśnie obejrzałem filmik(ten 2) który wstawił kolega gdapl - polecam. Mówią że z zapalniczki max 150 wat da radę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone