Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: Szybka ładowarka samochodowa i kable do niej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 05.04.2017 08:23

kamzio napisał(a):Kupiłem sobie ładowarkę samochodową Tronsmart z 3 gniazdami USB: 2 x 2.4A i 1 x quickcharge 3.0, aby obsłużyć w podróży komórki i tablet dla dzieciaków, a przy tym nie wkurzać się, że zużycie baterii jest wyższe niż podaż ładowarki.
Oczywiście gniazdo quickcharge obsługują na razie tylko kable USB<->usb-c.
Mam starego smartfona więc mogę na razie posiłkować się tylko dwoma pierwszymi gniazdami 2.4A. Jednakże bez dobrego kabla, który ten amperaż obsłuży nie ma sensu stosować tej szybkiej ładowarki. Kto mi poleci dobry kabel USB<->microusb (markę, ewentualnie model), który obsłuży właśnie wyższy amperaż niż 1.0-1,5A?

Ta firma oferuje też ładowarkę 3A w kpl. z kablem-miałbyś problem z głowy. :D Tylko cena zaporowa (chociaż 3 osoby kupiły) A tak serio to kup kabel tej samej firmy. W razie problemów nie będą zganiać na brak dopasowania.
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 05.04.2017 10:02

Kable Tronsmart nie są nawet na ich stronie opisane jeśli chodzi o amperaż.
Na razie znalazłem na chińskim Aliekspress kable USB-A<->microUSB firmy ORICO, których przepustowość wynosi ok. 1.9-2.0A. Mnóstwo ludzi je tam kupuje i wrzuca fotki z pomiarami. Na razie to mój faworyt.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 05.04.2017 15:26

Na allegro jest opis że 2,4 A
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 05.04.2017 16:32

Miril napisał(a):Na allegro jest opis że 2,4 A

W przypadku kabli USB to nie wierzę w opisy aukcji na allegro
Jest fota kabla tronsmart w zestawie "mupp1"na aukcji aliexpress od jakiegoś kupującego z Rosji, na której wynik pomiaru na tym kablu to 2.21A, czyli naprawdę nieźle.

Edit: A tutaj jakiś Arab testuje i też wymierzyło mu maksa ładowarki czyli 2A z haczykiem https://www.youtube.com/watch?v=GSLy1_TO-cE
maryjanek
zbanowany
Posty: 10
Dołączył(a): 30.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maryjanek » 05.04.2017 17:51

Miril napisał(a):
pablo2222 napisał(a):Czy gniazdo zapalniczki jest w stanie "dać" taki prąd aby ładowarka podawała 2 razy 2,4A?
Bezpiecznik przy zapalniczce pewnie z 20 A ma.


Dokładnie, 20 ma.

U mnie w aucie są 4 gniazda, w czasie większego wyjazdu z gniazda w podlokietniku zasila się bez problemu laptop, DVD i ładowarka telefonu.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 07.04.2017 09:29

kamzio napisał(a):
Miril napisał(a):Na allegro jest opis że 2,4 A

W przypadku kabli USB to nie wierzę w opisy aukcji na allegro
Jest fota kabla tronsmart w zestawie "mupp1"na aukcji aliexpress od jakiegoś kupującego z Rosji, na której wynik pomiaru na tym kablu to 2.21A, czyli naprawdę nieźle.

Edit: A tutaj jakiś Arab testuje i też wymierzyło mu maksa ładowarki czyli 2A z haczykiem https://www.youtube.com/watch?v=GSLy1_TO-cE

Skoro ładowarka podaje 2A max to nie można winić kabla. :D
gdapl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdapl » 07.04.2017 10:50

Przewód nie może być długi i musi wyglądać na solidny (nie może się łatwo zginać). Bo co z tego jak ładowarka może mieć nawet 4A jak na przewodzie będzie spadek napięcia i ładowane urządzenie z automatu przestanie taki prąd przyjmować.
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 08.04.2017 08:04

Miril napisał(a):
kamzio napisał(a):
Miril napisał(a):Na allegro jest opis że 2,4 A

W przypadku kabli USB to nie wierzę w opisy aukcji na allegro
Jest fota kabla tronsmart w zestawie "mupp1"na aukcji aliexpress od jakiegoś kupującego z Rosji, na której wynik pomiaru na tym kablu to 2.21A, czyli naprawdę nieźle.

Edit: A tutaj jakiś Arab testuje i też wymierzyło mu maksa ładowarki czyli 2A z haczykiem https://www.youtube.com/watch?v=GSLy1_TO-cE

Skoro ładowarka podaje 2A max to nie można winić kabla. :D

No to przecież oczywiste. Bo czy ja napisałem, że Arab testuje ładowarkę tronsmart z 2.4A? NIE. Napisalem, ze Arab testuje kabel tronsmart z ładowarką chyba do Xiaomi redmi, której max to 2A.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 08.04.2017 11:15

Czyli nadal nie wiesz ile kabel tronsmart przepuści prądu. :)
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 08.04.2017 20:51

Miril napisał(a):Czyli nadal nie wiesz ile kabel tronsmart przepuści prądu. :)

Jesli daja radę puscic 2.2A to mi wystarczy. juz zamówiłem na Aliexpress zestaw 6 kabli Tronsmart za 32 zł. Za 30 dni będę mógł sprawdzić osobiście
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 28.04.2017 19:19

kable szły z chin 24 dni, zestaw 5 szt. za 32 złote. Telefon Galaxy S3 I9305, podłączony do ładowarki Tronsmart i kablem tej firmy bez problemu podtrzymuje telefon przy jednocześnie włączonych danych komórkowych, mapach google, yanosiku oraz przy nagrywaniu trasy autoguardem i jeszcze ładnie doładowuje do 100%. Nie chcę reklamować ale naprawdę polecam. O to chodziło.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 12.07.2017 12:27

wybaczcie mi jeśli zadam głupie pytanie, ale jestem zielony w temacie elektryki.
Skoro przetwornice tak staniały to czy ma sens kupno przetwornicy z poniższego linka 100W/150W za 50zł. Dodam, że nie potrzebuję więcej, więc taka z mocą 500W będzie przerostem formy.

http://allegro.pl/przetwornica-napiecia ... 06482.html
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone