Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomas.be
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomas.be » 21.07.2014 18:01

Ludzie zostawcie to wszystko w domu jeden zwykly tel bez internetu tylko zabrac wrazie czego i juz Troche odpoczywac a nie cale hi tech ciagnac na wakacje A potem widze jak siedzi para w knajpie sacza slodkie drinki on smartfon ona smartfon i zastanawiam sie do kogo pisza czy do siebie bo nie potrafia ze soba rozwawiac tylko przez net odpoczywac od tego szalenstwa
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.07.2014 07:23

tomas.be napisał(a):Ludzie zostawcie to wszystko w domu jeden zwykly tel bez internetu tylko zabrac wrazie czego i juz Troche odpoczywac a nie cale hi tech ciagnac na wakacje A potem widze jak siedzi para w knajpie sacza slodkie drinki on smartfon ona smartfon i zastanawiam sie do kogo pisza czy do siebie bo nie potrafia ze soba rozwawiac tylko przez net odpoczywac od tego szalenstwa


Całkowicie się z Tobą zgadzam tylko nie do końca... :wink: bo po pierwsze primo każdy żyje jak chce a po drugie primo jak mam do przejechania 1600 km to dzieciaki z tyłu trzeba czymś zająć.


A w temacie coś doradzisz?

:papa:
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 31.07.2014 10:41

miałem okazję testować, przetwornice różne, a dokładnie taką mała do 150W oraz 300W i jeszcze jedną dedykowaną do lapka.
- Mała 150W - bez wiatraczka, dawała radę do prostych operacji. Przy oglądaniu dłużej filmu intensywnie się grzała (może nowsze wersje są aluminiowe i z wiatrakiem ), plusem była jej cena ok 35zł
- duża 300W - w sumie bez żadnych uwag, wszystko działa w dużej aluminiowej obudowie, minusem jest cena ok 100zł
- najlepszym wyborem jest zakup dedykowanej do zasilania konkretnego lapka. Po co zmieniać napięcie z 12V na 220V a następnie znów na jakieś 20V. Takie rozwiązanie ma jeden minus, że jest się ograniczonym do zasilania konkretnego jednego sprzętu, ale ani się nie grzeje nadmiernie, ani nie pożera dużo prądu.
jedyny minus to tak naprawdę cena któa jest zbliżona do tej 300W ładowarki
http://laptopy.shop.pl/zasilacz-do-lapt ... a-92w.html
gdapl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdapl » 25.05.2016 13:09

Gdyby ktoś szukał naprawdę dobrej przetwornicy napięcia do laptopa (wykorzystanie w samochodzie) to są Polskie przetwornice - polska produkcja, a nie chińczyk w polską naklejką.

Można je nabyć tutaj:
https://przetwornice-napiecia.pl/


np ten model PNZ-350-S https://przetwornice-napiecia.pl/polska-sinusoidalna-przetwornica-napiecia-12v230v-z-serii-pnz-s-techtron-p-19.html uruchamia lodówkę z kompresorem, więc jest to dobra przetwornica dla osób jadących z jedzeniem :)

Co ciekawe, mają długi okres gwarancji, więc wyglądają na solidne przetwornice.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 26.05.2016 17:27

Cena b.wysoka. Ja używam chyba 3 rok przetwornicy o mocy ciągłej 1000w a chwilowej 2000w i za połowę tej ceny. Ma pełną sinusoidę( wiertarka, szlifierka śmiga). Lodówkę "napędza" jakaś reakcja chemiczna i też działa.
gdapl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdapl » 26.05.2016 20:22

Za połowę ceny to ma sinusoidę, ale modyfikowaną. A że te sprzęty mają silnik szczotkowy to chodzi.
Z resztą, gdzie za 150-200zł kupisz przetwornicę 1000W/2000W nawet z modyfikowanym sinusem? Chyba tylko używkę, bo nawet chińczyka nie kupisz.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 26.05.2016 21:07

gdapl napisał(a):Za połowę ceny to ma sinusoidę, ale modyfikowaną. A że te sprzęty mają silnik szczotkowy to chodzi.
Z resztą, gdzie za 150-200zł kupisz przetwornicę 1000W/2000W nawet z modyfikowanym sinusem? Chyba tylko używkę, bo nawet chińczyka nie kupisz.

Chyba troszeczkę się Kolego rozpędziłeś. :D W pierwszym linku podałeś przetwornicę za 600 zł. więc wg mnie i chyba innych też połowa to 300. W drugim za 475 więc jak to się ma do 150-200??? Nie wiem czy możemy wstawiać linki (reklama) ale jak chcesz to podeślę Tobie stronę gdzie koszt urządzenia to 275zł(jedno wyjście 230v). Ja używam przetwornicy z dwoma wyjściami 230v czego żadna z "Twoich"pokazanych nie ma i ta będzie pewnie trochę droższa niż połowa ceny. Pozdrawiam.
gdapl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdapl » 27.05.2016 06:28

Ale gdzie ty widzisz Polską przetwornicę za 475zł, czy za 600zł?

Tam jest prostokąt za 350zł, a czysty sinus za 450zł (była wcześniej promocja -50zł). A to że są też inne przetwornice za 600zł, a nawet i za 1150zł to już inna sprawa - inny produkt. Polskie to model PNZ i PNZ-S.

Więc za 175zł nie kupisz nawet chińskiej przetwornicy 1000/2000W, bo co się właśnie zorientowałem to tylko 700/1000W. Więc nie naginaj faktów że "dwa razy więcej".
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 27.05.2016 16:14

gdapl napisał(a):Ale gdzie ty widzisz Polską przetwornicę za 475zł, czy za 600zł?

Tam jest prostokąt za 350zł, a czysty sinus za 450zł (była wcześniej promocja -50zł). A to że są też inne przetwornice za 600zł, a nawet i za 1150zł to już inna sprawa - inny produkt. Polskie to model PNZ i PNZ-S.

Więc za 175zł nie kupisz nawet chińskiej przetwornicy 1000/2000W, bo co się właśnie zorientowałem to tylko 700/1000W. Więc nie naginaj faktów że "dwa razy więcej".

Wstawiłeś linki i nie ma ataków że to reklama to ja też wstawię :D http://www.sat-cb.com/index.php?option= ... gory_id=66 Swoją kupiłem w innym sklepie ale tutaj akurat znalazłem stronę z ceną. Napiszę jeszcze raz. Otwierając pierwszy link który wstawiłeś pokazana jest przetwornica 300w za 599,99zł firmy COTEK (napisałem 600 zeta - ok mój błąd ale o 1 grosz chyba nie będziemy się czepiać) W drugim pokazujesz przetwornicę TECHTRON za 450zł i ma tylko350w. Skąd wytrzasnąłeś te 175zł jako połowa -niewiem. Nie pisałem nigdzie jakiej produkcji jest moja przetwornica. Opis na obudowie jest po polsku i że sinusoidalna .Może Cię to śmieszyć ale podjechałem do sklepu z lapkiem i szlifierką 850w. Gostek zgodził się podłączyć celem sprawdzenia - zadziałało więc kupiłem. 2x275 złotych =550zł Chyba zgodzisz się że do 600zł trochę brakuje. Biorąc tą za 450zł :2=225zł .Twoje 175zł nadal nie pasuje. Trzeba jaśniej?? Każdy niech kupuje co chce ale niech ma możliwość porównania. Pozdrawiam. Ps. Wieczorem podłączę tradycyjną lodowkę aby mieć pełne rozeznanie :)
gdapl
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gdapl » 27.05.2016 16:57

Porównałem cenę przetwornicy z modyfikowanym sinusem tj 350zł https://przetwornice-napiecia.pl/polska ... -p-17.html

Ten kemot, co podałeś link to typowy chińczyk z polską naklejką i na pewno nie z czystym sinusem, takie wprowadzenie w błąd i Ty się na to złapałeś :)

Każdy kupuje co chce, ale uważam że powinno się wspierać polską produkcję, a nie najtańsze rzeczy z chin... stąd taka informacja że coś w Polsce można zrobić dobrego, co nie konkuruje z chińską, marną jakością.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 27.05.2016 17:08

Nawet gdyby napisali tangens czy cosinus to skoro osobiście przekonałem się że działa to jest ok.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 27.05.2016 21:01

Słowo się rzekło :D Lodówka Amica ok.140cm śmiga i to na 20m przedłużaczu( nie wiem czy to ma znaczenie). Dodatkowo sprawdziłem kompresor 50l . Chodzi kilka sekund i się wyłącza. Tego akurat się spodziewałem ponieważ przy podłączeniu do sieci w garażu przygasa lekko światło więc pobór jest konkretny :mrgreen:
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009
Szybka ładowarka samochodowa i kable do niej

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 04.04.2017 19:39

Kupiłem sobie ładowarkę samochodową Tronsmart z 3 gniazdami USB: 2 x 2.4A i 1 x quickcharge 3.0, aby obsłużyć w podróży komórki i tablet dla dzieciaków, a przy tym nie wkurzać się, że zużycie baterii jest wyższe niż podaż ładowarki.
Oczywiście gniazdo quickcharge obsługują na razie tylko kable USB<->usb-c.
Mam starego smartfona więc mogę na razie posiłkować się tylko dwoma pierwszymi gniazdami 2.4A. Jednakże bez dobrego kabla, który ten amperaż obsłuży nie ma sensu stosować tej szybkiej ładowarki. Kto mi poleci dobry kabel USB<->microusb (markę, ewentualnie model), który obsłuży właśnie wyższy amperaż niż 1.0-1,5A?
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 05.04.2017 07:44

Czy gniazdo zapalniczki jest w stanie "dać" taki prąd aby ładowarka podawała 2 razy 2,4A?
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 05.04.2017 08:05

pablo2222 napisał(a):Czy gniazdo zapalniczki jest w stanie "dać" taki prąd aby ładowarka podawała 2 razy 2,4A?
Bezpiecznik przy zapalniczce pewnie z 20 A ma.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone