Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 04.06.2010 20:23

podszywacz napisał(a):Panowie, to nie jest wątek o wpływie wpływu na wpływ wpływu sprężarki na alternator i odwrotnie. Tematem wątku jest przetwornica napięcia i wydaje mi się że temat chyba został wyczerpany. Natomiast racją jest że zwiększone zużycie prądu z alternatora powoduje jego opór i co za tym idzie większe (minimalnie) zużycie paliwa.

darek1 napisał(a):czy w związku z tym będę mógł w samochodzie i na parkingu tranzytowym użyć czajnika bezprzewodowego oraz ekspresu do kawy. Lubię własną gorącą kawę i herbatkę w czasie podróży. Będę wdzięczny za odpowiedż w tej materii.

Pewnie że tak, nawet będziesz mógł podłączyć spawarkę gdybyś odpukać miał jakąś kolizję, lutlampę, pralkę, odkurzacz domowy jakby bąki rozsypały chipsy i inne tam :lol: :lol: :lol: No co Ty, taka przetwornica służy do podłączenia drobnych urządzeń domowych. To nie jest wielki transformator lecz urządzonko elektroniczne i obciążalność jego jest mocno ograniczona.



Szkoda, wielka szkoda bo pomyślałem aby zabrać ze sobą Kombiwar. Na parkingu w czasie odpoczynku bym kurczaka upiekł.
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005
Przetwornica

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 04.06.2010 22:18

Szanowni Panstwo !!!
Po co zaśmiecacie To forum???
Chyba szkoda pisać kretyńskie posty.
Lepiej skupić się na konkretach.
Przetwornicy 150W używałem w samochodzie , wraz z innymi urządzeniami ,ale naprzemiennie.
I wszystko działało.
Przeciez nie ma potrzeby używać całego wyposażenia campingowego w danej chwili.
Np. jak złapiesz azymut,a umiesz czytać mapę to wyłącz na trochę GPS i włącz np. laptopa. lodówkę jak wyłączysz na pół godziny ,to tez się nie zagotuje.
A poza tym to skup się na drodze i widokach i daj sobie spokój z majsterkowaniem podczas jazdy.
Miłej podróży!!
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 07.06.2010 08:22

Nie wiem co kolega wymyslil bo nie czytalem ale w gazetce LIDL mignela mi przetwornica. Sugeruje znalezc gazetke i zapoznac sie z oferta
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 10.06.2010 13:24

jesli chodzi o LIDL to była/jest przetwornica (nie wiem jaka firma) 150W ciągłej mocy 300W mocy szczytowej za 99zł. to dość wysoka cena.
Ja mam taką: Obrazek
dalem za nią 65zł i jeśli się nie myle ma 2 letnią gwarancję.

Jeśli chodzi o obciązenie akumulatora/alternatora to nie ma się co martwić. Nawet planuję tą sprzedać a kupićmocniejszą 300/600W.

W samochodzie jest wiele odbiorników które są mocno energochłonne- chociazby takie jak podgrzewanie tylnej szyby i lusterek, światła mijania+drogowe (u mnie swiecą razem), świece żarowe itd. taka przetwornica nie zmęczy zbytnio naszego autka a wzrost spalania nie bedzie zauwazalny.

Jesli chodzi o czajnik to odpada- jego moc to zwykle 2-2,5kW (2000W) a przetwornice które chcecie kupić wyciągają 150W pracy ciągłej czyli ok 15 razy za mało. Dla pocieszenia powiem ze niektóre grzałki do herbaty mają 120W więc jakiś kompromis jest :)
ledwozipie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 01.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ledwozipie » 18.06.2010 09:58

W marketach NETTO od 21 czerwca będzie można kupić w promocji przetwornicę (12V-230V, 150 W) za 69 złotych.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 18.06.2010 10:57

ledwozipie napisał(a):W marketach NETTO od 21 czerwca będzie można kupić w promocji przetwornicę (12V-230V, 150 W) za 69 złotych.

Dzięki za info właśnie coś w takiej cenie i o tach parametrach szukam. A do tego zainspirował mnie autor wątku.
PZDR
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 30.07.2010 09:32

w tym roku bylem tydzien pod namiotem i oczywiscie przetwornica bardzo sie przydala.
codziennie uzywalem lampki z zarowka energooszczedna (cos kolo 7-10W) od kilku minut do kilku godzin, raz ladowalem wszystkie telefony i laptopa.
po tygodniu takiego dojenia i nie ruszania samochodu akku ledwo zipal ale autko z odpaleniem jakos sobie poradzilo.
To był pewnego rodzaju test i wczesniej sobie obliczylem ile czasu zejdzie mi z rozladowaniem akumulatora- bylem swiadomy ze pod koniec wczasow moze byc ciezko z odpaleniem. jesli ktos ma slabszy akku to warto czasem sie gdzies przejechac autem zeby doladowac baterie.
medic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 20.01.2012
przetwornica

Nieprzeczytany postnapisał(a) medic » 25.01.2012 19:54

Przetwornica zamienia 12 V na 230 V i podłączamy do niej laptopa który ma zasilacz 12V więc wracamy do punktu wyjścia... nie lepiej wziąć zasilacz samochodowy na 12V i laptop podłączyć bezpośrednio ?

Telefon przecież można naładować ładowarką samochodową do telefonu.

a baterie w aparacie włożyć do ładowarki z gniazdem DC 12v

Więc kupowanie przetwornicy dla niektórych osób i urządzeń może okazać się zbędne.

"to moja subiektywna ocena" :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 09.02.2012 17:21

zamówiłem na allegro zasilacz do della - podaŁem tylko model i wszystkie parametry mi dobrali. Działa super, tylko trzeba uważać aby nie był podłączony w trakcie rozruchu :)
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 20.03.2012 22:57

mam i często używam,polecam
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 21.03.2012 09:28

Przed zakupem przetwornicy trzeba sprawdzić w instrukcji samochodu jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie gniazda zapalniczki. Ja np. w Suzuki Grand Vitarze 1,9D, mam trzy gniazda i suma obciążenia dla tych trzech gniazd wynosi 120W. Ten parametr powinien być podstawą do zakupu przetwornicy, takiej aby nie uszkodzić instalacji samochodu.
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 21.03.2012 09:49

moja megi ma niestety tylko jedno, więc nie mam problemu
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 21.03.2012 10:18

Ale to jedno gniazdko też ma jakieś dopuszczalne obciążenie :D
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 21.03.2012 10:21

no tak owszem,ale skoro do tej pory działa tyle lat więc nie wiele na nim ciąży :lol:
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 19.07.2012 22:59

mariuszula napisał(a):mam i często używam,polecam


Kupiłem taką przetwornicę 150W stałej/300W chwilowej. Podłączyłem pod nią lodówkę turystyczną 48W i było OK ale gdy podłączyłem małą zamrażarkę 75W, zaświeciła sie czerwona kontrolka, przetwornica przestała pracowac i tak już zostało :) W instalacji samochodu nic sie nie stało, nawet bezpiecznik gniazdka zapalniczki nie "wywalił"....
Myślę, że to wina Made in China ale czy nie jestem przypadkiem w błedzie...? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone