Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.06.2010 08:14

Tygrys napisał(a):...gdzie dokładnie w Twoim laptopie jest napisane te 36W bo w moim jest napisane 90W przy gniazdku wtyczki od zasilacza po stronie niskiego napięcia tj. przy 18,5V..


Ja mam netbooka (czy też notebooka) 10,5 cala. To taki malutki laptopik, więc i moc mniejsza potrzebna. Mam tylko w jednym miejscu (na kapce od spodu) opisy dot. zasilania. I właśnie tam jest napisane 36W.

Dzięki wszystkim za porady.
Chyba się zdecyduję na tę 150 W. Znalazłem taką za 60 zł

pozdro
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 04.06.2010 10:43

Pytanie praktyczne. Czy wytrzyma w czasie jazdy akumulator gdy do instalacji 12V będa podłaczone 4 urządzenia:
1. Lodówka;
2. GPS;
3. CB Radio;
4. Laptop.

Ponadto należy zauważyć, że będzie jeszcze właczona w samochodzie klima z wiatrakiem + światła mijania.

Czy akumulator wytrzyma takie obciążenie. Czy ktoś jechał już w daleką podróż mając tak podłączone takie urzadzenia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2010 10:57

Gdyby była włączona klima bez wiatraka to spoko, a tak to nie wiem czy wytrzyma
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.06.2010 11:33

Serce w pasy napisał(a):Gdyby była włączona klima bez wiatraka to spoko, a tak to nie wiem czy wytrzyma

Eeee.. Serce.. żarty się cię trzymają..
My tu o poważnych sprawach, a ty se jaja robisz..
:evil: :wink:

Darku1.
Tak se myślem, że wieńkszość podróżujących po Cro lub innszych Bałkanach ma włączoną klimę z wiatraczkiem, lodufkę i i Dżipiesa i do tego światła!
Ale pewności też ni mam, więc pytanie jak najbardziej zasadne.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w danej materii to prosimy o odpowiedź.

Czyli może jeszcze szerzej zapytam:
ile obciążenia (tzn. jakie obciążenie) wytrzyma akumulator?
Ostatnio edytowano 04.06.2010 11:36 przez janniko, łącznie edytowano 2 razy
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 04.06.2010 11:33

Zapomniałeś o ładowaniu telefonu komórkowego i akumulatorów do aparatu.
Klima nie jest zasilana z akumlatora.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.06.2010 11:35

pablo2222 napisał(a): Klima nie jest zasilana z akumlatora.

A niby z czego?!
Z elektrowni internetowej?
8O

PS
A może bezpośrednio z alternatora?
:?
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 04.06.2010 11:36

Nie akumulator a alternator no i ewentualnie instalacja elektryczna potoczna nazwa kable (według mnie powinno się używać słowa przewody)
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 04.06.2010 11:38

Klima jest zasilana bezpośrednio z silnika czyli powoduje jego obciążenie - większe zużycie paliwa. Zauważ że zwiększony pobór prądu nie powoduje wzrostu zużycia paliwa.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.06.2010 11:38

No to dobra.
W takim razie, żeby uściślić:
czy alternator wytrzyma takie obciążenia?!
ewentualnie jakie wytrzyma?

czy można np. w czasie jazdy dodatkowo uruchomić mały odkurzacz (gdyby dzieciak np. czipsami naśmiecił) lub suszarkę do włosów.. no wiecie... nigdy nie wiadomo co żonie do głowy przyjedzie..
:wink:
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 04.06.2010 12:32

Na pewno wszystko wytrzyma, myślę że zależy to tylko od wieku samochodu. W takim "maluchu" wystarczy podłączyć do gniazda zapalniczki (jeżeli jest na wyposażeniu) ładowarkę samochodową do telefonu i już światła mijania przygasają :lol: Jeżeli to nowoczesne auto, takie max. kilkuletnie to ja bym podłączał bez mrugnięcia :wink: Kierować się należy zdrowym rozsądkiem ale też tym, że na obwodzie gniazda zapalniczki jest bardzo duży bezpiecznik, nie sądzę że te urządzenia razem wzięte pobiorą więcej prądu niż sama zapalniczka. W skrajnym wypadku może jedynie przepalić się wspomniany bezpiecznik ale to bardzo mało prawdopodobne. Poza tym alternator wytwarza sporą nadwyżkę prądu w samochodzie. Instalacji elektrycznej nie spali się, na pewno ona wytrzyma a przy bardzo dużym poborze prądu najwyżej akumulator nie będzie w pełni ładowany - a to nie problem bo nie jedziemy przecież na Syberię w trzaskający mróz gdzie potrzebujemy akumulator w 100% sprawny i naładowany tylko na południe i w wysokie temperatury.
jurekk
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekk » 04.06.2010 15:19

pablo2222 napisał(a):Klima jest zasilana bezpośrednio z silnika czyli powoduje jego obciążenie - większe zużycie paliwa. Zauważ że zwiększony pobór prądu nie powoduje wzrostu zużycia paliwa.


Sprężarka klimatyzacji jest napędzana paskiem/klinowym,wielorowkowym/ więc jej włączenie powoduje jakiś opór - zwiększenie spalania.
Zwiększony pobór prądu powoduje większe obciążenie , opór alternatora więc też - zwiększenie spalania.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 04.06.2010 15:31

jurekk napisał(a):
pablo2222 napisał(a):Klima jest zasilana bezpośrednio z silnika czyli powoduje jego obciążenie - większe zużycie paliwa. Zauważ że zwiększony pobór prądu nie powoduje wzrostu zużycia paliwa.


Sprężarka klimatyzacji jest napędzana paskiem/klinowym,wielorowkowym/ więc jej włączenie powoduje jakiś opór - zwiększenie spalania.
Zwiększony pobór prądu powoduje większe obciążenie , opór alternatora więc też - zwiększenie spalania.

Alternator pracuje cały czas tak samo. Zależność wytwarzania prądu od ilości obrotów silnika jest domeną prądnicy.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 04.06.2010 16:13

Czyli można 4 urzadzenia podłączyć do 12V. Dziękuję za wypowiedzi. No koledzy, ale tak spytam się niesmiało jeszcze. Otóż mam zamiar kupić przetwornicę 12V/230V czy w związku z tym będę mógł w samochodzie i na parkingu tranzytowym użyć czajnika bezprzewodowego oraz ekspresu do kawy. Lubię własną gorącą kawę i herbatkę w czasie podróży. Będę wdzięczny za odpowiedż w tej materii.

Czy akumulator czasem nie wybuchnie ???
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 04.06.2010 16:17

Panowie, to nie jest wątek o wpływie wpływu na wpływ wpływu sprężarki na alternator i odwrotnie. Tematem wątku jest przetwornica napięcia i wydaje mi się że temat chyba został wyczerpany. Natomiast racją jest że zwiększone zużycie prądu z alternatora powoduje jego opór i co za tym idzie większe (minimalnie) zużycie paliwa.

darek1 napisał(a):czy w związku z tym będę mógł w samochodzie i na parkingu tranzytowym użyć czajnika bezprzewodowego oraz ekspresu do kawy. Lubię własną gorącą kawę i herbatkę w czasie podróży. Będę wdzięczny za odpowiedż w tej materii.

Pewnie że tak, nawet będziesz mógł podłączyć spawarkę gdybyś odpukać miał jakąś kolizję, lutlampę, pralkę, odkurzacz domowy jakby bąki rozsypały chipsy i inne tam :lol: :lol: :lol: No co Ty, taka przetwornica służy do podłączenia drobnych urządzeń domowych. To nie jest wielki transformator lecz urządzonko elektroniczne i obciążalność jego jest mocno ograniczona.
agrestrybnik
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agrestrybnik » 04.06.2010 20:08

samo wlaczenie swiatel powoduje wzrost zuzycia paliwa, okolo 0,25 litra na sto kilometrow, w niekturych samochodach czy nowy czy stary widac jak obroty jakby lekko spadaja po zalaczeniu swiatel
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Samochodowa przetwornica napięcia (do laptopa) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone