Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Red Sea-rafy,rybki i takie tam...

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 22.09.2016 19:28

valdemar napisał(a):
te kiero napisał(a):zdjęcia pierwyj sort, takie super wyraziste, a na żywo to jeszcze lepszy efekt, no, no


Jaki sprzęt?

Olympus tg-2 który służy mi już cztery lata.
Chyba już niedostępny w sprzedaży ale są następcy tg3 lub tg4
:wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.09.2016 20:00

Stasiek18 napisał(a):Obrazek
.
Jeżowce jakże podobne do chorwackich.

Mhhh, jednak trochę się różnią :wink:
Rybki, co tu dużo pisać, SUPER. Dobrze zrozumiałam, że wszystkie zdjęcia są ze snurkowania?
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 22.09.2016 20:13

piekara114 napisał(a):Dobrze zrozumiałam, że wszystkie zdjęcia są ze snurkowania?

Tak ze snurkowania i bez płetw :P
Płetwy założyłem trzeciego dnia bo jakoś tak mi zeszło. :o
Były takie miejsca w których trudno było pływać bo...było za płytko.
A chodzić po rafach nie wolno.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 23.09.2016 21:58

Ładne rybki. Niektóre to nawet niedawno widziałem :roll: ale w zoo we Wrocławiu :lol: :mrgreen:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 23.09.2016 22:08

Stasiek18 napisał(a):Płetwy założyłem trzeciego dnia bo jakoś tak mi zeszło.

No to jak goniłeś rybki bez płetw? I jak uciekałeś przed rybkami? :)

Ja już zakładałem płetwy w samolocie. :wink:

Stasiek18 napisał(a): A chodzić po rafach nie wolno.

Nawet jakby wolno było to mała nierównowaga i człowiek poraniony lekko może być.
Ostre skurczybyki - znaczy rafa, rybki i takie tam... :)
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 23.09.2016 22:24

Stasiek18 napisał(a):
valdemar napisał(a):
te kiero napisał(a):zdjęcia pierwyj sort, takie super wyraziste, a na żywo to jeszcze lepszy efekt, no, no


Jaki sprzęt?

Olympus tg-2 który służy mi już cztery lata.
Chyba już niedostępny w sprzedaży ale są następcy tg3 lub tg4
:wink:


Ciekawy sprzęt, ja robiłem zdjęcia na Nikonie Coolpix, ale to zwykła idiotenkamera do 10 m glębokości....
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 23.09.2016 23:31

LRobert napisał(a):Ładne rybki. Niektóre to nawet niedawno widziałem :roll: ale w zoo we Wrocławiu :lol: :mrgreen:

To ja się narażam z wyprawą do Egiptu a tu miałem rybki pod nosem :o :)

romuald22 napisał(a):No to jak goniłeś rybki bez płetw? I jak uciekałeś przed rybkami? :)
Nawet jakby wolno było to mała nierównowaga i człowiek poraniony lekko może być.
Ostre skurczybyki - znaczy rafa, rybki i takie tam... :)

Goniłem na bosaka :oczko_usmiech: A jak raz uciekałem (fakt autentyczny) to już miałem płetwy :mrgreen:
Dwie czy trzy rany miałem na kolanach i przecięcie na ręce.Przy snurkowaniu w płytkiej wodzie to nieuniknione że zawadzisz o rafę :roll:


valdemar napisał(a):Ciekawy sprzęt, ja robiłem zdjęcia na Nikonie Coolpix, ale to zwykła idiotenkamera do 10 m glębokości....

Ciekawy ale kiepska praca kamery.Ze zdjęć pod wodą 2/3 do wyrzucenia,jak to pod woda problemy z barwami i jasnością. Chociaż głęboko nie nurkowałem 3-4 metry to max,raczej trzymałem sie płytkich raf 8)
:hut:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 24.09.2016 10:00

W zoo to by cię raczej do akwarium nie wpóścili. Tym bardziej, że mają też rekiny :lol: :mrgreen:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4669
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 24.09.2016 10:24

Stasiek18 napisał(a):Dwie czy trzy rany miałem na kolanach i przecięcie na ręce.Przy snurkowaniu w płytkiej wodzie to nieuniknione że zawadzisz o rafę :roll:

Też tego doświadczyłam w Dahab. Zawieźli nas tam na obiad do restauracji przy plaży, a później można było trochę popływać. Ale tam niestety było płytko i rafa mnie kilka razy "zaatakowała" :wink: . Trochę to było bolesne.
Fajne te Twoje zdjęcia. Ja niestety wtedy nie dysponowałam sprzętem do podwodnych zdjęć, czego bardzo żałuję. Kupiliśmy tam taki aparat jednorazowy do podwodnych zdjęć, ale to co z niego wyszło, to wielkie nieporozumienie.
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 24.09.2016 21:23

dhmegi napisał(a):Też tego doświadczyłam w Dahab.

Dahab było moim pierwszym pomysłem jeszcze kilka lat temu,ale obecnie ten region nie jest dostępny z powodów bezpieczeństwa :(
Chyba żadne biuro turystyczne nie oferuje tam pobytu,a szkoda :| (Synaj,Canyon i Blue Hole)
Stasiek18
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 857
Dołączył(a): 05.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stasiek18 » 24.09.2016 21:33

Obrazek
Hotel przypadł nam do gustu,chociaż nie mamy skali porównawczej.Swoje lata już ma i przydałoby się np. malowanie ale nie jest źle.Obrazek
Obłożenie hotelu oceniam na 20-30% większość to Czesi,Polacy,trochę Niemców,Rosjan,słyszałem też angielski.
Nocą ładnie oświetlony.
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Na telebimie udało się nawet obejrzeć finał pucharu ...Niemiec :)
.
Obrazek
.
Bilard był za darmo.
.
Obrazek
.
Bar w basenie o tej porze już nieczynnyObrazek
.
Obrazek
.
Co do alkoholi to podawano miejscowe specyfiki.Za markowe zagraniczne trzeba zapłacić.Piwo nawet znośne pod warunkiem że było zimne.Obrazek
Barman o imieniu Taha który obsługiwał stołówkę po dwóch dniach już mnie rozpoznawał i z daleka polewał piwo.
Mohamed w Piano-barze polewał strasznie rozcieńczone drinki ale "łandolar" sprawił że jego ręka z alkoholem dłużej sie zatrzymywała nad szklanką.
Tego wieczoru przy meczu postawiłem na brendy,żona na drinka z colą.Obrazek
.
Obrazek
.
Przyjrzyjmy sie basenom hotelowym na które żona mnie wyciągnęła dwa razy ale na krótko bo dla nie to nuda.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Bar po lewej kusiObrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Na terenie hotelu nie brakuje zieleni.Wszystko zadbane .
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Zraszacze działają sprawnie
.
Obrazek
.
Drapieżnik pilnuje porządku wśród zieleni
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Obrazek
.
Hotel za nami w kolejnym odcinku znów popływamy.


Obrazek
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 26.09.2016 12:46

Zielono mieliście na tej pustyni :) :oczko_usmiech:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 26.09.2016 13:31

piekara114 napisał(a):Mhhh, jednak trochę się różnią :wink:


Te z Morza Czerwonego tez występują w Adriatyku. Nie sa jednak tak liczebne jak te ogólno dostępne ale przy odrobionie szczęscia można je dostrzec a Ci co nurkują to pewnie widzieli je nie jeden raz.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.09.2016 17:44

Venom555 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Mhhh, jednak trochę się różnią :wink:


Te z Morza Czerwonego tez występują w Adriatyku. Nie sa jednak tak liczebne jak te ogólno dostępne ale przy odrobionie szczęscia można je dostrzec a Ci co nurkują to pewnie widzieli je nie jeden raz.

Ja tylko snurkuję, więc dla mnie inne :mrgreen:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.09.2016 19:48

Ładnie tutaj. :)

piekara114 napisał(a):Rybki, co tu dużo pisać, SUPER. Dobrze zrozumiałam, że wszystkie zdjęcia są ze snurkowania?


W Egiptowie zdjęcia spokojnie można robić podczas snurkowania. Dwa, trzy metry pod wodą jest niesamowicie dużo życia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Red Sea-rafy,rybki i takie tam... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone