Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rafting na Cetinie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.09.2010 12:52

aro_40 napisał(a):
Nie polecałbym zabierania aparatu z dwóch wzgledów:
1. tam gdzie warto robić fotki trzeba jednak machać pagajem i nie ma czasu na fotki.
2. niestety nie wszyscy skipperzy mają zdolność przewidywania własnych czynów i czasem cała załoga ląduje w wodzie - i co wtedy z aparatem?


No właśnie tych dwóch rzeczy się obawiałem! Planowałem nawet kupić sobie taki specjalny pokrowiec na aparat, ale on kosztuje ok. 80 zł z przesyłką, więc za tą cenę będę miał płytę ze zdjęciami i jeszcze na Karlovacko zostanie :)

aro_40: wielkie dzięki za te informacje. Ja będę w Makarskiej, więc na pewno pojedziemy na spływ do Omisa, nie do Trogiru. Mam nadzieję, ze trafię na dobre ceny. Pozdrawiam.
papuga007
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 687
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) papuga007 » 06.09.2010 13:26

witam

W sierpniu br. też załapaliśmy się na spływ - za 100 KN/ osoba,
z tymi zdjęciami to jest tak - pewnie nie wszędzie :) - zamawiasz , mówią OK , a jak się zaczyna spływ to o fotografie nic nie wiedzieli :cry: , no i z foto "nici"

pływaliśmy 2 razy w 2007 i 2010 roku z 2-ch różnych agencji i za każdym razem było tak samo !
obiecanki cacanki, gdyby nie nasz aparacik - w pokrowcu żadnych zdjęć by nie było !

Pewnie mieliśmy pecha giganta - na trasie widać było gościa w kajaczku, który trzaskał zdjęcia - INNYM :evil:

pozdrav
flejm
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 11.05.2011
Rafting on Cetina

Nieprzeczytany postnapisał(a) flejm » 01.07.2011 00:35

To, co dzisiaj przeżyliśmy z żoną... ach...Piękna rzeka, malownicze krajobrazy...ale nie o to głównie chodzi, wspaniała ekipa dopiero co poznanej 6 osób ( 6 z nami włącznie) plus przezabawny Mate (nasz przewodnik) i zabawa się zaczyna. Cała eskapada trwała ok 3 godzin, bonusy:skok ze skał z 10 m do wody, ja zaliczyłem, żonie wystarczyło kręcenie tego wyczynu z brzegu. Poza tym w jednym miejscu było zbyt niebezpiecznie i musieliśmy wyjść na "suchy ląd"- w praktyce musieliśmy wspinać się po skałach, i tu moja żona miała puls z 200 na minutę, w pewnych momentach spanikowała i musieliśmy dosłownie wciągać ją na te skały, później skok do mini ala jaskini, w której była lodowata woda, i wyjście z tejże jaskini, wymagało to naprawdę dużej odwagi skały były duże wysokie, trzeba było się na nie podciągać i uważać. Wspomnienie na całe życie, w cenie był uwzględniony profesjonalny fotograf, który płynął kajakiem i wszytko to uwieczniał, przeglądam zdjęcia i jakoś trudno zasnąć....Polecam, naprawdę
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 01.07.2011 10:06

Witaj.
Super opis - ja również mam to w planach już za tydzień. Czy możesz napisać coś o aktualnych cenach za rafting?
flejm
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) flejm » 02.07.2011 06:57

My płaciliśmy 200 kun od osoby, fotograf, który płynął za nami (a raczej z nami) i robił a ok 100 zdjęć liczył sobie 100 kun, kurcze za to co przeżyliśmy warto :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.07.2011 10:05

Dzięki za info - na pewno skorzystamy :D
marytka
Croentuzjasta
Posty: 298
Dołączył(a): 26.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marytka » 02.07.2011 12:25

ja płaciłam 150 kun/osoba-pierwsza agencja idąc od darmowego parkingu w strone mostu-fotograf też 100 kun :lol:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: Rafting on Cetina

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 02.07.2011 14:52

flejm napisał(a):profesjonalny fotograf, który płynął kajakiem i wszytko to uwieczniał, przeglądam zdjęcia i jakoś trudno zasnąć....


To dawaj, my też chętnie obejrzymy :)
flejm
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) flejm » 02.07.2011 21:26

My zarezerwowaliśmy dzień wcześniej, bo musieliśmy dojechać 100km więc w ciemno woleliśmy nie ryzykować. Nie wiem jak inne agencje, ale w tej z której my korzystaliśmy mieli tylko 6-cio osobowe pontony. Zaproponowano nam w tym trudnym miejscu rzeki, przejście przez ową jaskinię, podczas gdy załogi innych łodzi po prostu szły brzegiem... Instruktor Mate okazał się bardzo wyluzowanym gościem z poczuciem humoru. Kilkukrotnie mijając inne łodzie specjalnie zawracał w ich kierunku i chlapaliśmy ich wodą po czym szybka ucieczka ;)
Agencja z której korzystaliśmy znajduje się zaraz przy wjeździe na parking sklepu Studenac. Mała budka na przeciw wejścia do owego sklepu, obok fonatanny, przy ulicy, tuż przy przejściu dla pieszych :)
zdjęć jest łącznie 130 wybrałem niektóre, dodatkowo kilka moich zrobionych wewnątrz jaskini, niestety krople wody na obiektywie rozmazały obraz...
https://picasaweb.google.com/102657746893282332291/RaftingCetina?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMq_me2Eoaj82gE&feat=directlink
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 16.07.2011 21:27

Hmm, oglądam zdjęcia i zastanawiam się, na ile to sie nadaje dla dzieci 8 i 9 lat? Można z tego wypaść na tej rzece?
flejm
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) flejm » 17.07.2011 00:08

A więc tak: my "naszą ekipą" tzn nasz ponton mieliśmy chyba bardziej ekstremalną opcję, przede wszystkim tylko 6 osób plus instruktor, na jednym z tzw "niebezpiecznych miejsc", gdzie każda ekipa staje są do wyboru dwie opcje albo przechodzisz kładką nad tym miejscem po czym spokojnie wsiadasz do pontonu i ta druga (którą mieliśmy my) przechodzisz (wspinasz się-ale oczywiście bez przesady) po skałach, wskakujesz do jaskini do wody, przepływasz wpław i wychodzisz znowu na skałki i do pontonu. No skok ze skał to też dla chętnych ;) Obok nas przepływały ekipy 10-12 osobowe właśnie z młodymi ludźmi, ale to chyba tak ok 12-15 lat (przepraszam, ale nie umiem określać wieku dzieci dokładnie, mam psa póki co tylko ;) ). Myślę, że mógłbyś spytać bezpośrednio firmy, która organizuje, dogadasz się spokojnie po angielsku. Wypaść się nie da, tzn wiesz "na chcącego nic trudnego" ;) wkładasz nogę w taką kieszeń w podłodze pontonu, zresztą doświadczony instruktor wszystko kontroluje i nie da wypaść, ostrzega przed jakimiś bardziej hardcorowymi odcinkami, jak jakiś ślizg (czy jak to tam nazywają) wcześniej pokazuje i mówi na jaką komendę zjechać tyłkiem (za przeproszeniem) z krawędzi pontonu do jego środka z wiosłami do góry, na załączonym obrazku . Jeszcze raz polecam, żona mi prawie zeszła, ale ona jest z Ustki , a tam dziołchy strachliwe, nawet mew się boją :)
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 17.07.2011 04:48

Dzięki za info.
(Mewy potrafią być niebiezpieczne. :) )
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 17.07.2011 07:02

Hejka! :papa:

Polecam rafting w Austri niedaleko miejscowości Landeck , szczególnie wiosną , oczywiście jak ktoś lubi hardcore w dosłownym tego słowa znaczeniu. Byłem na raftingu na Cetinie , na Tarze i Neretvie i te spływy porównałbym raczej do spływu naszym Dunajcem , podczas których można czytać książkę,palić fajkę i zażywać słonecznych kąpieli.
Nie wtrącam się tutaj aby kogokolwiek "broń boże" urazić , lecz informacyjnie dla osób które lubią naprawdę duży poziom adrenaliny!



odcinek podczas którego można jeszcze filmować wygląda , mniej więcej tak ...







http://www.youtube.com/watch?v=Bp_u__0gspI





a wiosną 2 razy ciekawiej



Pozdro! :papa: :hut: :sm:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 17.07.2011 12:23

Hardcore z elementami ryzyka to jest na Cetinie po deszczach ale na odcinku powyżej wodospadów Zadvarje. Jest to całkiem inna rzeka niż tam poniżej...
Dla nieobeznanych wypada dodać, że spływy raftingowe organizowane są głównie w miejscach, gdzie nie występuje większe ryzyko- dlatego jest to impreza masowa- dla przeciętnego turysty lubiącego przygodę.
Spływy zaawansowane są dla zaprawionych i doświadczonych.

Kto chce więcej i trudniej- albo na własną rękę kupuje sprzęt i spływa, albo dołącza do zawodowców na "odcinkach specjalnych" .
I jeszcze jedno- rafting kilkuosobowym pontonem co coś innego niż spływ kajakiem górskim....w pojedynkę lub w dwójkę.

Wymieniony spływ w Austrii jest jednym z kilku w tym kraju.
Ale dla mnie najciekawsze są spływy na Soczy w Słowenii, w Pirenejach (Rio Noguera Pallaresa) oraz oczywiście w Wielkim Kanionie Verdon.
Nie wiem jak wygląda sprawa w kanionie Tary i Moraćy.
Pozdr.
Ostatnio edytowano 19.07.2011 01:32 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 1 raz
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 17.07.2011 19:40

Przyłaczam się do przedmówców - reafting na Cetinie wspaniały, widoki zapierające dech w piersiach, ale adrenaliny zbyt dużo tam nie uświadczysz. Nastawiałem się na ekstremalne wodospady, a tak naprawdę nawet ten jeden "bomba" nie wymagał wielkiego trudu i nie było strachu. Co do dzieci, śmialo można je zabierać - z nami płynęło troje: 2 po 10 lat i jedno 8. Te starsze normalnie wiosłowały, maluch tylko siedział. Żadne się nie bało, bo ten spływ jest wybitnie bezpieczny. Ale zdecydowanie polecam: głównie ze względu na widoki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rafting na Cetinie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone