Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rady na nocną jazdę...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.03.2018 13:00

krutom napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
endryu napisał(a):Ciekawostka: na kursie była laska, która miała fotochromy, które w jej aucie nie działały za to świetnie spisywały się poza autem :mrgreen:

Nic w tym dziwnego.
Każde rowerowe fotochromy w instrukcji zawierają informacje, aby nie prowadzić w nich samochodu.
Fotochromy "działają" na ultrafiolet, którego szyba samochodowa nie przepuszcza.


Przetestowałem praktycznie :) dlatego w autku normalne ciemne okulary ale progresy :) Na rowerze fotochromy, wada niestety nie są gięte :(
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 01.03.2018 13:01

Cze!
Wydaje mi się że okulary do jazdy (niekoniecznie żółte)...są pomocne , ale bardziej jako ochrona oczu przed wysuszającym/drażniącym powietrzem z nawiewów na przednią szybę.
Pamiętam iż pewnej jesieni strasznie parowały mi szyby na trasie, po wyjechaniu z Oslo ledwo dojechałem do Göteborga, a to zaledwie niecałe 300km, oczy szczypały jakbym dostał po nich piaskiem, nawiew niemal pracował na full, nie wdając się w szczegóły jakoś szczęśliwie dojechałem na prom i dalej szczęśliwie do Krakowa. W Krakowie tradycyjnie duży serwis i dodatkowo wymiana przedniej szyby bo przestała grzać . Aż dostawałem gęsiej skórki gdy myślałem o powrocie do Oslo i o tych niedogodnościach "ocznych", a tu miła niespodzianka, w drodze powrotnej nie musiałem używać nawiewów ponieważ szyba znów odzyskała funkcje grzania czyli nie parowała.
Może to jest jeden ze sposobów na opóźnienie uczucia zmęczenia ?
Odnośnie muzy, byle co, najchętniej nie za głośno najczęściej radio.
pozdro
fly
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2018 13:03

krutom napisał(a):Każde rowerowe fotochromy w instrukcji zawierają informacje, aby nie prowadzić w nich samochodu.
Fotochromy "działają" na ultrafiolet, którego szyba samochodowa nie przepuszcza.


Ja to wiem ale zapomniałem dodać, że ona miała jakieś ultra wypasione okulary do samochodu a nie rowerowe i jej to nie działało :D Instruktor wyprowadził ją z błędu pytając o cenę tych bryli, które kupiła u optyka...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.03.2018 13:06

fly napisał(a):Cze!
Wydaje mi się że okulary do jazdy (niekoniecznie żółte)...są pomocne , ale bardziej jako ochrona oczu przed wysuszającym/drażniącym powietrzem z nawiewów na przednią szybę.
fly


Ot i ciekawostka ... Kolejny raz człowiek może się zdziwić do czego są przydatne okulary :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 01.03.2018 13:39

Okulary, czy np.rekawiczki...
gdybyś to wiedział nie pokiereszowałbyś sobie palcy pilnikiem...
k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,021_o8_orig.gif

pozdro
fly
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.03.2018 13:44

fly napisał(a):Okulary, czy np.rekawiczki...
gdybyś to wiedział nie pokiereszowałbyś sobie palcy pilnikiem...
k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,021_o8_orig.gif

pozdro
fly


Kolejna ciekawostka, co ekonomiczny emigrant miał na myśli
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.03.2018 13:55

Dacie sobie spokój czy mam pomóc :?:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.03.2018 14:27

Rysio napisał(a):Dacie sobie spokój czy mam pomóc :?:


Jak na razie dyskusja jest kulturalna :) Chyba :)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 01.03.2018 14:32

...no nie wiem...wyzywasz mnie od "ekonomicznych emigrantów"...a to akurat nie jest prawda
pozdro
fly
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.03.2018 14:34

fly napisał(a):...no nie wiem...wyzywasz mnie od "ekonomicznych emigrantów"...a to akurat nie jest prawda
pozdro
fly


Wyzywam ? to jest to obraźliwe ? Ok. zatem pojechałeś tam dla przyjemności :) Współczuję Ci.

a to to było tak sobie ?

fly napisał(a):Okulary, czy np.rekawiczki...
gdybyś to wiedział nie pokiereszowałbyś sobie palcy pilnikiem...
k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,021_o8_orig.gif

pozdro
fly
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 01.03.2018 14:41

endryu napisał(a):...
krutom zrób edycję cytowanego postu Damiana. Bo wiesz prawa autorskie. :D

Ups, "się" narobiło tych nawiasów :wink:
Poprawione.

Swoją drogą fotochromy są świetne na rower.
W różnych warunkach oświetleniowych nie trzeba zmieniać szybek, czy okularów. :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.03.2018 14:42

krutom napisał(a):
endryu napisał(a):...
krutom zrób edycję cytowanego postu Damiana. Bo wiesz prawa autorskie. :D

Ups, "się" narobiło tych nawiasów :wink:
Poprawione.

Swoją drogą fotochromy są świetne na rower.
W różnych warunkach oświetleniowych nie trzeba zmieniać szybek, czy okularów. :papa:


W pełni się zgadzam :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.03.2018 14:48

Rysio napisał(a):Statystyki nie kłamią. Noc zdecydowanie podnosi ilość wypadków. Nawet zakładając, że Ty masz w chromosomie wplątany ten od sowy czy innego nietoperza, to weź pod uwagę że nie wszyscy użytkownicy tak mają. Wielu jedzie nocą "bo musi" :wink:

Mniejszy ruch też ma swoje znaczenie.
Piszę oczywiście o swoich doznaniach.
Dla mnie w nocy 11-12h bez snu nie jest problemem.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.03.2018 15:17

Z całą pewnością tak, jednak zgodzisz się ze mną, że choćby ze względu na widoczność, komfort jazdy spada. Sam kiedyś miałem przygodę kiedy nie zauważyłem jadącego motocyklisty. Umknęło mi pojedyncze światło w tumulcie innych samochodowych na obwodnicy Wiednia. Absolutnie się go nie spodziewałem bo padał deszcz. Zajechałem mu drogę, brakło może 30-50 cm i miałbym go na sumieniu.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.03.2018 15:20

Tak, zgadzam się, że w nocy widoczność jest gorsza niż w słoneczny dzień.
Nie, nie zgadzam się, że komfort jazdy spada.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rady na nocną jazdę... - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone