Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rady na nocną jazdę...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.03.2018 12:38

krutom napisał(a):
Marsallah napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
Marsallah napisał(a):I jeszcze:
"Pijąc wino wspomnij o tych, którzy w raju są przed tobą,
Tłumy przystrojone w kwiaty tańczą nad spokojną wodą."


Z czego to kolego jest ? :)


Z tego. Swoją drogą, płyta, z której utwór pochodzi ("Charakteropatie") jest jednym z białych kruków polskiego rocka, kiedyś na nią polowałem, ale musi mi wystarczyć kaseta :)


Mają tutaj w wersji cyfrowej.


Dzięki, pliki też mam. Nawet zapomniałem o tym, bo nie traktuję plików jako formatu płyty. Musi być pudełko, itp. :)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 08.03.2018 13:29

Marsallah napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):
Marsallah napisał(a):I jeszcze:
"Pijąc wino wspomnij o tych, którzy w raju są przed tobą,
Tłumy przystrojone w kwiaty tańczą nad spokojną wodą."


Z czego to kolego jest ? :)


Z tego. Swoją drogą, płyta, z której utwór pochodzi ("Charakteropatie") jest jednym z białych kruków polskiego rocka, kiedyś na nią polowałem, ale musi mi wystarczyć kaseta :)


Dzięki ! na Spotify są 4 albumy więc dorzucę to mojej playlisty :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.03.2018 15:43

Sorry, zapodałem link do innego kawałka - to jest przecież fragment Prohibicji... - tak czy owak, album ten sam :)

P.S. Nie wiem, czy cokolwiek poza tą jedną płytą nadaje się do odsłuchu. Na "Charakteropatiach" większość kawałków to zagramaniczne punkowe kawałki przerobione z polskimi tekstami, więc teges szmeges... :lol:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 09.03.2018 22:30

.....podziwiam cię, mnie się nie chce tak "wczas" wstawać. Rzeczywiście można dojechać ,tak jak piszesz, ale pod warunkiem ,że nie jest piątek, sobota i sierpień. oraz nie leje.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 15.03.2018 11:52

lew napisał(a):.....podziwiam cię, mnie się nie chce tak "wczas" wstawać. Rzeczywiście można dojechać ,tak jak piszesz, ale pod warunkiem ,że nie jest piątek, sobota i sierpień. oraz nie leje.


Dlatego zawsze wybieram środek tygodnia w lipcu :)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 15.03.2018 16:07

.....a to, wtedy 9h wystarczy
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 09.09.2018 16:36

Pierwszy..., i ostatni raz jechalem nocą (wracajac z Cro sprobowalem...) Masakra!
Fakt, ze bez drzemki, ale zrobilem ponad 1200 km. w prawie 14h. Spokojnie, bez szalenstw, 3 przerwy na kawe i dojechalem na "oparach"... 2 dni organizm dochodzil do siebie.
Podziwiam "nocnych" kierowcow, ale dla mnie najlepsza "rada na nocna jazde" jest... jazda w ciagu dnia - wyjazdzam ok. 4ej i przed 20ta mam za soba 1,5kkm.

pozdrawiam
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 09.09.2018 21:30

....zgadzam się z tobą w 100%; jeśli masz taki biorytm , bez sensu jest walka ,ze sobą. Są jednak takie osoby dla których jazda do 24 , nie powoduje takowych reperkusji jak u ciebie, a czasami jest już na tyle pusto, iż np. w ciągu 4.5 h można pokonać ponad 600 km i to w Polsce (fakt , że autostradą).
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.09.2018 21:50

a może jest trochę tak, że osoby "wolące" jechać nocą i dobrze sobie z tym radzące wybierają noc z racji tego iż w jeździe dziennej, przy dużym ruchu bardziej się zmęczą niż właśnie w nocy?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 09.09.2018 21:54

Sol-Wagon napisał(a):a może jest trochę tak, że osoby "wolące" jechać nocą i dobrze sobie z tym radzące wybierają noc z racji tego iż w jeździe dziennej, przy dużym ruchu bardziej się zmęczą niż właśnie w nocy?


Pewnie tak jest.
Podziwiam... :)

pozdrawiam
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 09.09.2018 21:56

lew napisał(a):....zgadzam się z tobą w 100%; jeśli masz taki biorytm , bez sensu jest walka ,ze sobą. Są jednak takie osoby dla których jazda do 24 , nie powoduje takowych reperkusji jak u ciebie, a czasami jest już na tyle pusto, iż np. w ciągu 4.5 h można pokonać ponad 600 km i to w Polsce (fakt , że autostradą).


Do 24ej w miare ok. godz. 2-5 to masakra...
Osobiscie, nie polecam jazdy nocą, ale jak kto woli...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.09.2018 22:19

robertms napisał(a):Podziwiam "nocnych" kierowcow, ale dla mnie najlepsza "rada na nocna jazde" jest... jazda w ciagu dnia - wyjazdzam ok. 4ej i przed 20ta mam za soba 1,5kkm.

Wliczając przerwy na tankowanie, posiłki, WC itp? 1500 km w niecałe 16 godzin! Też podziwiam.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 09.09.2018 22:48

robertms napisał(a):
lew napisał(a):....zgadzam się z tobą w 100%; jeśli masz taki biorytm , bez sensu jest walka ,ze sobą. Są jednak takie osoby dla których jazda do 24 , nie powoduje takowych reperkusji jak u ciebie, a czasami jest już na tyle pusto, iż np. w ciągu 4.5 h można pokonać ponad 600 km i to w Polsce (fakt , że autostradą).


Do 24ej w miare ok. godz. 2-5 to masakra...
Osobiscie, nie polecam jazdy nocą, ale jak kto woli...

...wszak dlatego napisałem ,że do 24; PS Dla mnie jazda od 4 to już nie jazda ,to droga prze mękę. Koło 6
bez snu wymiękam.
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 09.09.2018 23:50

Kiedyś w radiu słuchałem wypowiedzi "fachowca" w temacie wypadków samochodowych.
Powiedział, że po dwóch godz. jazdy w nocy to tak jakby mieć 0,5 promila, po czterech jeden ...
Ja po trzech mam 1,5 i dlatego w nocy na długie trasy nie jeżdżę.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 10.09.2018 00:01

.....pewnie ty masz rację, ale skąd niby ten fachowiec może to wiedzieć?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rady na nocną jazdę... - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone