Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rady na nocną jazdę...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 15.09.2019 13:03

kojacek napisał(a):
dids76 napisał(a):
kojacek napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Kolega wyżej napisał, że ze zmęczenia łzawią mu oczy. Mi przeciwnie - wysychają. W tym roku zabrałem nawilżające krople do oczu (o ile dobrze pamiętam - Systane) i prawie na każdym postoju zakropiłem sobie oczy. Pomagają i to bardzo, nie tylko w nocy.

Może wysuszone klimatyzacją powietrze się do tego przyczynia? Tzn do wysychania oczu ;)

Ja tak właśnie mam, dlatego jadąc na noc wyłączam klimę w aucie

Ja też-jeśli nie muszę-nie włączam klimatyzacji. Oczy mi nie wysychają, ale suche powietrze na dłuższą metę zaczyna przeszkadzać, a nocą, kiedy jest chłodniej, nie ma potrzeby, aby chłodzić wnętrze samochodu.

Mnie akurat chłód bardzo dobrze robi, bo w ciepełku pewnie prawie każdemu ma się na spanie.
Nawet jest pod ręką i chusteczka zwilżona głównie do przetarcia czółka i karczycha.
Zrezygnowałem już od 2 lat z wszystkich energetyków, tylko i wyłącznie czarna kawka i bez cukru.
Podgryzacze owszem: kawałeczki jabłek, orzeszki ziemne , laskowe ,paluszki, mentoski nawet i chipsy.
Zasada główna to jak najwięcej pospać przed wyjazdem w domu (jak się da) z czym bywa różnie bywała ,że ni cholery nie dało się twardo przysnąć .
Wtedy rozsądek po pierwszych symptomach a zaczyna się od drapania po główce , po włoskach. :D
Zjeżdżam na parking i pausa spacerek ,toaleta i jak to nie pomaga odzyskać siły to spanko .
Każdy musi poznać swój organizm , trening też potrzebny.
Jazda nocą nie dla tych co lubią pospać do południa , raczej dla tych nocnych marków.
Ma zdecydowanie dużo więcej zalet niż jazda w dzień, trzeba się jej nauczyć.
Szerokości :D
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 20.09.2019 19:03

Nie ma rady na nocną jazdę. Trzeba być wypoczętym. To indywidualna sprawa każdego z nas.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.09.2019 19:24

Ural napisał(a):Nie ma rady na nocną jazdę. Trzeba być wypoczętym. To indywidualna sprawa każdego z nas.

Dobrze prawisz. Racja.
El mariano Italiano
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 18.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) El mariano Italiano » 20.09.2019 20:31

Ural napisał(a):Nie ma rady na nocną jazdę. Trzeba być wypoczętym. To indywidualna sprawa każdego z nas.


Ze snem nie wygrasz, a Ci którzy próbowali raczej się nie wypowiedzą, wąchają kwiaty od dołu. R.I.P
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.09.2019 21:43

Ural napisał(a):Nie ma rady na nocną jazdę. Trzeba być wypoczętym.


Eeee hmm, że co?

Przeczysz sam sobie dając radę w sprawie, w której rady wg ciebie dać nie można :-D

Z doświadczenia ostatnich lat dodam, że jeśli mamy do pokonania około 1100 km i planujemy w międzyczasie drzemkę, to lepiej ruszać zaraz po pracy, bo w nocy naturalnie zaśniemy i nieco odpoczniemy. Ja dwa lata temu kimnąłem się po robocie i pomimo zmęczenia na postoju nie mogłem zasnąć, a potem do końca trasy się męczyłem.
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 20.09.2019 22:20

Dla mnie optymalnie jest te ok 1100 km, niestety tylko, bo z tego blisko 400km (5h) w PL do granicy z Czechami ale przyjemnie potem bladym świtem lub rankiem przeskoczyć Czechy.
Nocą lub nad ranem to się też dobrze przejeżdża przez Serbię.
Drzemka za Roszke a po południu ok 15 już w Kastorii albo na Halkidiki
Organizm musi być jednak przyzwyczajony .
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.09.2019 22:32

Proponuję przejechać 1500km w jedną stronę w tym 400km po Polsce. Masakra.
1100km można zrobić na raz bez względu na porę dnia i nocy ruszając z południa PL.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.10.2019 10:41

wikol napisał(a):Proponuję przejechać 1500km w jedną stronę w tym 400km po Polsce. Masakra.
1100km można zrobić na raz bez względu na porę dnia i nocy ruszając z południa PL.


Prawda, prawda.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 13.10.2019 21:35

Nigdy nie rezerwowałem noclegu w drodze do Chorwacji. Mieszkam pod Wrocławiem. Przerobiłem drogę przez Boboszów jak i A4 do węzła Sośnica i dalej A1 do granicy. Wyjazd przeważnie 14.00-16.00. I choćby nie wiem ile wypoczywał, jak się w drodze oszczędzał to zawsze muszę ok 3 godzin gdzieś się kimnąć na parkingu. Dzięki temu nie zdycham w pierwszym dniu wypoczynku.
Mimo iż to są tylko 3 godziny mi dają dużo. Przerabiałem wszystko - litry red bulla, kawy, nawiew na twarz, przemywanie oczy itd.
Wolę się chwilę przespać i nie ryzykować tym bardziej, że nie jadę sam tylko z Żoną i dziećmi.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rady na nocną jazdę... - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone