Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Rady na nocną jazdę...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bodek1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 15.09.2019 12:03

kojacek napisał(a):
dids76 napisał(a):
kojacek napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Kolega wyżej napisał, że ze zmęczenia łzawią mu oczy. Mi przeciwnie - wysychają. W tym roku zabrałem nawilżające krople do oczu (o ile dobrze pamiętam - Systane) i prawie na każdym postoju zakropiłem sobie oczy. Pomagają i to bardzo, nie tylko w nocy.

Może wysuszone klimatyzacją powietrze się do tego przyczynia? Tzn do wysychania oczu ;)

Ja tak właśnie mam, dlatego jadąc na noc wyłączam klimę w aucie

Ja też-jeśli nie muszę-nie włączam klimatyzacji. Oczy mi nie wysychają, ale suche powietrze na dłuższą metę zaczyna przeszkadzać, a nocą, kiedy jest chłodniej, nie ma potrzeby, aby chłodzić wnętrze samochodu.

Mnie akurat chłód bardzo dobrze robi, bo w ciepełku pewnie prawie każdemu ma się na spanie.
Nawet jest pod ręką i chusteczka zwilżona głównie do przetarcia czółka i karczycha.
Zrezygnowałem już od 2 lat z wszystkich energetyków, tylko i wyłącznie czarna kawka i bez cukru.
Podgryzacze owszem: kawałeczki jabłek, orzeszki ziemne , laskowe ,paluszki, mentoski nawet i chipsy.
Zasada główna to jak najwięcej pospać przed wyjazdem w domu (jak się da) z czym bywa różnie bywała ,że ni cholery nie dało się twardo przysnąć .
Wtedy rozsądek po pierwszych symptomach a zaczyna się od drapania po główce , po włoskach. :D
Zjeżdżam na parking i pausa spacerek ,toaleta i jak to nie pomaga odzyskać siły to spanko .
Każdy musi poznać swój organizm , trening też potrzebny.
Jazda nocą nie dla tych co lubią pospać do południa , raczej dla tych nocnych marków.
Ma zdecydowanie dużo więcej zalet niż jazda w dzień, trzeba się jej nauczyć.
Szerokości :D
Ural
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 20.09.2019 18:03

Nie ma rady na nocną jazdę. Trzeba być wypoczętym. To indywidualna sprawa każdego z nas.
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.09.2019 18:24

Ural napisał(a):Nie ma rady na nocną jazdę. Trzeba być wypoczętym. To indywidualna sprawa każdego z nas.

Dobrze prawisz. Racja.
El mariano Italiano
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) El mariano Italiano » 20.09.2019 19:31

Ural napisał(a):Nie ma rady na nocną jazdę. Trzeba być wypoczętym. To indywidualna sprawa każdego z nas.

Ze snem nie wygrasz, a Ci którzy próbowali raczej się nie wypowiedzą, wąchają kwiaty od dołu. R.I.P
SingSing74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.09.2019 20:43

Ural napisał(a):Nie ma rady na nocną jazdę. Trzeba być wypoczętym.

Eeee hmm, że co?

Przeczysz sam sobie dając radę w sprawie, w której rady wg ciebie dać nie można :-D

Z doświadczenia ostatnich lat dodam, że jeśli mamy do pokonania około 1100 km i planujemy w międzyczasie drzemkę, to lepiej ruszać zaraz po pracy, bo w nocy naturalnie zaśniemy i nieco odpoczniemy. Ja dwa lata temu kimnąłem się po robocie i pomimo zmęczenia na postoju nie mogłem zasnąć, a potem do końca trasy się męczyłem.
Bodek1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 20.09.2019 21:20

Dla mnie optymalnie jest te ok 1100 km, niestety tylko, bo z tego blisko 400km (5h) w PL do granicy z Czechami ale przyjemnie potem bladym świtem lub rankiem przeskoczyć Czechy.
Nocą lub nad ranem to się też dobrze przejeżdża przez Serbię.
Drzemka za Roszke a po południu ok 15 już w Kastorii albo na Halkidiki
Organizm musi być jednak przyzwyczajony .
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 20.09.2019 21:32

Proponuję przejechać 1500km w jedną stronę w tym 400km po Polsce. Masakra.
1100km można zrobić na raz bez względu na porę dnia i nocy ruszając z południa PL.
Ural
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 13.10.2019 09:41

wikol napisał(a):Proponuję przejechać 1500km w jedną stronę w tym 400km po Polsce. Masakra.
1100km można zrobić na raz bez względu na porę dnia i nocy ruszając z południa PL.

Prawda, prawda.
sviva
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 13.10.2019 20:35

Nigdy nie rezerwowałem noclegu w drodze do Chorwacji. Mieszkam pod Wrocławiem. Przerobiłem drogę przez Boboszów jak i A4 do węzła Sośnica i dalej A1 do granicy. Wyjazd przeważnie 14.00-16.00. I choćby nie wiem ile wypoczywał, jak się w drodze oszczędzał to zawsze muszę ok 3 godzin gdzieś się kimnąć na parkingu. Dzięki temu nie zdycham w pierwszym dniu wypoczynku.
Mimo iż to są tylko 3 godziny mi dają dużo. Przerabiałem wszystko - litry red bulla, kawy, nawiew na twarz, przemywanie oczy itd.
Wolę się chwilę przespać i nie ryzykować tym bardziej, że nie jadę sam tylko z Żoną i dziećmi.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Rady na nocną jazdę... - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019