Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rady na nocną jazdę...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 11.09.2018 12:07

Marsallah napisał(a):
krasiu666 napisał(a):19,30 kolacja i spać
01,30 pobudka


Jeżeli 19:30 kolacja, to spać chyba 21:30, albo nawet 22:30?

Nie mierz wszystkich swoją miarą.
HAAHAHAH
Oczywiście z tą kolacją różnie to bywało, nie raz był przemycony browarek i wtedy to się dopiero zachciewało spać.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.09.2018 12:46

^^
Cóż, chyba tylko małe dziecko jest w stanie pójść spać bezpośrednio po spożyciu kolacji.
Dorosły, to po spożyciu...czegoś innego ;)
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 11.09.2018 13:05

Marsallah napisał(a):^^
Cóż, chyba tylko małe dziecko jest w stanie pójść spać bezpośrednio po spożyciu kolacji.
Dorosły, to po spożyciu...czegoś innego ;)

Każdy facet to takie małe dziecko "podobno"
Ale wracając do tematu każdy reaguje inaczej, ja staram się nie najadać jeżeli jadę autem bo jak zjem to od razu parking i drzemka. Przed wyjazdem rano też staram się zjeść jak najmniej. Po Polsce mam stałe trasy i śniadania zazwyczaj jem po dwóch godzinach od startu z domu. I dopiero wtedy espresso zimny napój i dalej.
Ale ja tak mam mogę zasnąć na żądanie. Co ciekawe moje dzieci jeżeli nie są budzone to śpią po 12-14 godzin.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 11.09.2018 13:59

A zimą to hibernujecie zapewne?

:mrgreen:
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 11.09.2018 22:32

piotrulex napisał(a):
pyton napisał(a):Po co jechać nocą, może lepiej bladym świtem :?: :papa:


Pewnie dlatego, że zanim kimnie przejedzie w te 8 godzin spory kawał, rano wstanie nawet solidnie wyspany, ruszy dalej i spokojnie na wczesny obiadek na miejscu, później plażing, kolacja, spacerek itd

Wyjeżdżając skoro świt, nawet ze Ślaska i w miarę bliskie miejsce jest się na miejscu wieczorem

W 100 % masz rację :D
Mi chodziło o to, że to jest wątek "rady na nocną jazdę" :wink:
Nie jak długo śpimy, jedziemy, odpoczywamy :wink:
Nocna jazda to jak się wsiada do auta późnym wieczorem i jedzie do celu przez całą noc :wink:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 11.09.2018 23:00

Sposób mój do jazdy na noc. Bardzo się wzbraniałem przed jazdą nocna w tym roku zaryzykowałem. I sam siebie zaskoczyłem . Żona na drogę zrobiła mi kawę w termosie i to wystarczyło aby się oko nie zamknęło. Przyczyną dość prosta chociaż u nie wielu ludzi do zrealizowania ;) nie piję kawy od około 15 lat. Przez te 15 lat jak wypiłem 4-5 kaw czyli jedna na trzy lata to wszystko. Jak mój organizm dostał taka porcje z termosu to nie zamierzał zasnąć. ;) Powód nie picia kawy- kiedyś lekarz mi powiedział proszę nie pić kawy i alkoholu. Więc z kawy zrezygnowałem i tak zostało.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 12.09.2018 06:40

Sprawdzony przeze mnie sposób poddany przez kogoś w tym wątku - kawa (w termosie), duża paczka b. SŁONYCH paluszków, duuuuużo picia. Naprawdę działa.
Wyjazd z Brača w południe, po drodze zaliczony Zagrzeb ZADAR i obsłuchane organy wodne. W domu o 3:30 (1200km z tankowaniami po drodze).
Ostatnio edytowano 12.09.2018 08:59 przez Yanush, łącznie edytowano 1 raz
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 12.09.2018 08:24

Yanush napisał(a):..., po drodze zaliczony Zagrzeb i obsłuchane organy wodne. ...

Te organy to na pewno w Zagrzebiu?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 12.09.2018 08:58

krutom napisał(a):
Yanush napisał(a):..., po drodze zaliczony Zagrzeb i obsłuchane organy wodne. ...

Te organy to na pewno w Zagrzebiu?

Oczywiście w Zadarze :wink: , dzięki za zwrócenie uwagi... :smo:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 12.09.2018 09:21

śmigacz napisał(a): nie piję kawy od około 15 lat. Przez te 15 lat jak wypiłem 4-5 kaw czyli jedna na trzy lata to wszystko. Jak mój organizm dostał taka porcje z termosu to nie zamierzał zasnąć. ;)


Ciesz się, że taka dawka kofeiny nie przegoniła Cię do WC bo trochę by Ci zeszło w tej nocnej jeździe :wink: Na mnie kawa nie działa, potrafię wypić pół litra espresso i za chwilę iść spać. Zdecydowanie lepiej działa mocna czarna herbata :wink:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 12.09.2018 10:03

Radą na nocną jazdę, żeby nie zasnąć, jest myślenie o rzeczach, które nas wk...ją na codzień. Np. żona, teściowa, sąsiad, koledzy z pracy, narodowcy, kodziarze, kibole, polscy piłkarze, feministki, kler, inni kierowcy, bojownicy islamscy, wegańscy rowerzyści, pies sąsiada, zepsuta spłuczka w ubikacji i wiele wiele innych ;).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2018 10:51

Witam.
Każdy reaguje inaczej.
Ja jadąc w czerwcu do Cro , startując o 18 miałem dobre 3,5 pogdziny jazdygdy było jeszczew miare widno widno do ok 21:30
Co innego jadać końcem sieprinia gdzie już 19:30 robi się szaróweczka. W Siepniu już ok 1 w nocy robiłem przerwe na spanie , gdzie w czerwcu o 3 .
Przy tych samych prametrach start po pracy.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.09.2018 11:03

Trajgul napisał(a):Radą na nocną jazdę, żeby nie zasnąć, jest myślenie o rzeczach, które nas wk...ją na codzień. Np. żona, teściowa, sąsiad, koledzy z pracy, narodowcy, kodziarze, kibole, polscy piłkarze, feministki, kler, inni kierowcy, bojownicy islamscy, wegańscy rowerzyści, pies sąsiada, zepsuta spłuczka w ubikacji i wiele wiele innych ;).


Kurde

Jest kłopot

Żonę mam wspaniałą

Teściową również

Sąsiedzi przyzwoici

Współpracownicy rewelacyjni

Od narodowców do feministek pominę - tv nie oglądam, piłką nie interesuję, w życiu codziennym problemu nie widzę

Innych kierowców jadąc nocą nie zauważam - jest super

Bojowników w swoim otoczeniu nie mam

Weganem czy wegetarianem (wegetarianinem ?) nie jestem a dietą innych się nie interesuję

Rowerem sam dużo jeżdżę

Pies sąsiada - rewelacyjny nie jest ale to nieco za mało aby nie zakimać :)

Spłuczka cała bo chałupa dość nowa - może za kilka lat to nieco pomoże w bezsenności

No mi nie pomogłeś :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.09.2018 11:06

piotrulex napisał(a):Innych kierowców jadąc nocą nie zauważam - jest super



Noooo fajnie 8O


:mrgreen: :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.09.2018 11:09

Rysio napisał(a):
piotrulex napisał(a):Innych kierowców jadąc nocą nie zauważam - jest super



Noooo fajnie 8O


:mrgreen: :wink:


No poważnie, mają wewnątrz aut pogaszone światła, bez kitu kierowców nie widzę

Samochodów jest sporo ale mniej niż w dzień, te umiejętnie wyprzedzam, omijam, wymijam ...

W dzień pewnie też i kierowców bym widział ale nocą ten problem znika :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rady na nocną jazdę... - strona 53
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone