Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rady na nocną jazdę...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 28.02.2018 16:14

Marsallah napisał(a):
Trajgul napisał(a):Ale jak wszyscy śpią to jak komentować rzeczywistość? :)


Ja wtedy podśpiewuję sobie razem z wokalistą kapeli, która leci na głośnikach z pendrajwa. Najlepiej u mnie sprawdza się polski punk 8)

.....taaa np "wara, wara , wara" , jak się przy tm skupić na prowadzeniu hahaha?
Tomek_krot
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 03.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek_krot » 28.02.2018 16:29

kaeres napisał(a):One wydają się być lepsze na mgłę.


Ciekawe :D
Jeszcze nie zakładałem podczas takich warunków atmosferycznych.
Czas sprawdzić :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 28.02.2018 16:40

Marsallah napisał(a):Najlepiej u mnie sprawdza się polski punk 8)

Np. Gdy nie wiesz dokąd iść, krzyk zmęczył Cię, za szyjkę mocno chwyć i napij się... Jabol punk!
albo: Wszyscy jedziemy na tym samym wózku od strachu uratuje nas tylko Defekt muzgó!
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 28.02.2018 17:02

Tomek_krot napisał(a):Witam
Ja podczas jazdy nocą używam okularów takiego typu

Nie mów, że mając na nosie takie okulary o śnie podczas jazdy można zapomnieć...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 28.02.2018 17:07

Tomek_krot napisał(a):
kaeres napisał(a):One wydają się być lepsze na mgłę.


Ciekawe :D
Jeszcze nie zakładałem podczas takich warunków atmosferycznych.
Czas sprawdzić :)


W efekcie mgła będzie żółta ;)

Tak na prawdę, to jedyne okulary poprawiające komfort widzenia podczas jazdy np. podczas opadów, mokrej nawierzchni czy jadąc pod światła innych samochodów, to okulary polaryzacyjne. Do jazdy nocą wyłącznie bezbarwne.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 28.02.2018 19:59

Trajgul napisał(a):
Marsallah napisał(a):Najlepiej u mnie sprawdza się polski punk 8)

Np. Gdy nie wiesz dokąd iść, krzyk zmęczył Cię, za szyjkę mocno chwyć i napij się... Jabol punk!
albo: Wszyscy jedziemy na tym samym wózku od strachu uratuje nas tylko Defekt muzgó!

...ale jak tego słuchać w aucie, skoro aby uzyskać pożądaną i oczekiwaną głębie brzmienia, trzeba to odtworzyć na KASPRZAKU mono
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 28.02.2018 22:15

... i na kasecie Stilon Gorzów.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.02.2018 22:39

kaeres napisał(a):Wszystkie dane, wyliczenia, statystyki biorą w łeb gdy JA mam jechać.
W dzień, nawet rano po spaniu gdy jest upał, słońce usypiam za kółkiem po 1-2 godzinach.
W nocy po pracy mogę jechać. Kryzys przy wschodzie słońca, a później już jestem na miejscu.
Umiar w jeździe, odpoczynki nawet jak nie odczuwamy potrzeby.
Największe błogosławieństwo to gdy wszyscy śpią i nie przeszkadzają w jeździe.


Statystyki nie kłamią. Noc zdecydowanie podnosi ilość wypadków. Nawet zakładając, że Ty masz w chromosomie wplątany ten od sowy czy innego nietoperza, to weź pod uwagę że nie wszyscy użytkownicy tak mają. Wielu jedzie nocą "bo musi" :wink:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 28.02.2018 22:46

SingSing74 napisał(a):
Tomek_krot napisał(a):
kaeres napisał(a):One wydają się być lepsze na mgłę.


Ciekawe :D
Jeszcze nie zakładałem podczas takich warunków atmosferycznych.
Czas sprawdzić :)


W efekcie mgła będzie żółta ;)

Tak na prawdę, to jedyne okulary poprawiające komfort widzenia podczas jazdy np. podczas opadów, mokrej nawierzchni czy jadąc pod światła innych samochodów, to okulary polaryzacyjne. Do jazdy nocą wyłącznie bezbarwne.

Od jakiegoś czasu na dłuższe nocne przejazdy zakładam zwykłe żółte okulary ze sklepu sportowego na "D" i jest o tyle lepiej, że nadjeżdżające samochody tak nie rażą a żółty poprawia kontrast. Poza tym odnoszę wrażenie, że oczy się mniej męczą.
Ostatnie 2 albo 3 wyjazdy do Cro i z powrotem jechałem w tych okularach i było mi wygodniej.

Ponadto ksenonki z Biedronki świecą zielonkawo i też mniej rażą :mrgreen:

Ciekawi mnie jaka byłaby różnica, gdyby miały polaryzację. Pewnie refleksy na szybie i od asfaltu byłyby mniejsze albo całkiem wyeliminowane.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 01.03.2018 09:28

W nocy tylko bezbarwne (z antyrefleksem) jak ktoś wcześniej pisał. Te żółte to jednak są ciemniejsze niż bezbarwne, a w nocy jak przewidział wróżbita Maciej będzie ciemno :D więc po co jeszcze sobie przyciemniać. Te żółte to na mgłę i w dzień.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 01.03.2018 12:14

W nocy, żółte o odpowiednich parametrach-jakości (z reguły firmowe) sprawdzają się bardzo dobrze. Rozjaśniają, wyostrzają kontury, eliminują odblaski np. od reflektorów jadących z przeciwka. Stosuję takie firmy okularowo-sportowej na literkę B...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.03.2018 12:25

Trajgul napisał(a):
Marsallah napisał(a):Najlepiej u mnie sprawdza się polski punk 8)

Np. Gdy nie wiesz dokąd iść, krzyk zmęczył Cię, za szyjkę mocno chwyć i napij się... Jabol punk!
albo: Wszyscy jedziemy na tym samym wózku od strachu uratuje nas tylko Defekt muzgó!


O, to, to :!: Jedno i drugie :!:

I jeszcze:
"Pijąc wino wspomnij o tych, którzy w raju są przed tobą,
Tłumy przystrojone w kwiaty tańczą nad spokojną wodą."

"Wolność, po co wam wolność,
Macie przecież do pracy autobusy..."

Generalnie, cokolwiek, co się nadaje do podśpiewywania, utrzymuje dobre tempo (szybkie, ale nie za szybkie). I żadnego reggae :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2018 12:29

endryu napisał(a):W nocy, żółte o odpowiednich parametrach-jakości (z reguły firmowe) sprawdzają się bardzo dobrze. Rozjaśniają, wyostrzają kontury, eliminują odblaski np. od reflektorów jadących z przeciwka. Stosuję takie firmy okularowo-sportowej na literkę B...


Eeeyyy... w Finlandii na kursie bezpiecznej jazdy mówili nam, że żółte szkła z antyrefleksem są spoko w warunkach gorszej widocznści przy deszczu lub szarówce/zmierzchu i przy mgle ale nie w nocy (właśnie dlatego światła przeciwmgłowe bywały żółte - większy kontrast). Ciekawostka: na kursie była laska, która miała fotochromy, które w jej aucie nie działały za to świetnie spisywały się poza autem :mrgreen:

Marsallah napisał(a):Generalnie, cokolwiek, co się nadaje do podśpiewywania, utrzymuje dobre tempo (szybkie, ale nie za szybkie). I żadnego reggae :lol:


Osobiście, w nocy za kółkiem preferuję ciszę. Muzyka działa na mnie tak, że nie skupiam się na drodze aż tak bardzo 8) No chyba, że to zapętlony kawałek Nad pięknym modrym Dunajem :D
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 01.03.2018 12:43

Pääkäyttäjä napisał(a):Ciekawostka: na kursie była laska, która miała fotochromy, które w jej aucie nie działały za to świetnie spisywały się poza autem :mrgreen:

Nic w tym dziwnego.
Każde rowerowe fotochromy w instrukcji zawierają informacje, aby nie prowadzić w nich samochodu.
Fotochromy "działają" na ultrafiolet, którego szyba samochodowa nie przepuszcza.
Ostatnio edytowano 01.03.2018 14:36 przez krutom, łącznie edytowano 2 razy
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 01.03.2018 12:47

Pääkäyttäjä napisał(a):...Eeeyyy... w Finlandii na kursie bezpiecznej jazdy mówili nam, że żółte szkła z antyrefleksem są spoko w warunkach gorszej widocznści przy deszczu lub szarówce/zmierzchu i przy mgle ale nie w nocy (właśnie dlatego światła przeciwmgłowe bywały żółte - większy kontrast). Ciekawostka: na kursie była laska, która miała fotochromy, które w jej aucie nie działały za to świetnie spisywały się poza autem :mrgreen:

Moje odczucia są pozytywne względem tych konkretnych okularów. :)

Szyba w aucie posiadała filtry i tu fotochromy nie działają we wnętrzu.

krutom zrób edycję cytowanego postu Damiana. Bo wiesz prawa autorskie. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rady na nocną jazdę... - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone