Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprowadzka do Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 21.05.2019 18:54

...czyli jeszcze jesteś turystą, a za około dwa miesiące będziesz nielegalnym emigrantem?
Lub inaczej ...
zamierzasz zalegalizować Wasz pobyt w Chorwacji?
pozdro
fly
Ostatnio edytowano 21.05.2019 20:54 przez fly, łącznie edytowano 1 raz
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 21.05.2019 18:56

fly napisał(a):zamierzasz zalegalizować Wasz pobyt w Chorwacji?


Tak, Davor już zgłosił mój pobyt na pagowskim komisariacie. Muszę się tam wybrać i uzupełnić dokumenty.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 21.05.2019 19:01

namo napisał(a):
fly napisał(a):zamierzasz zalegalizować Wasz pobyt w Chorwacji?


Tak, Davor już zgłosił mój pobyt na pagowskim komisariacie. Muszę się tam wybrać i uzupełnić dokumenty.

by móć być dłużej niż 90 dni musisz podjąć pracę w Chorwacji lub samozatrudnienie?
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 21.05.2019 19:22

W moim przypadku wystarczy, że mam firmę w Polsce a przez moje konto co miesiąc przeciera się ~300 euro. Ale to są moje wstępne ustalenia po rozmowie z Davorem. Jak jest dowiem się wkrótce.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.05.2019 19:52

Pytanie na ile starczy Ci zapału w taką zabawę ?, bo jeżeli nie jesteś związany z żadnym miejscem (możesz pracować i zarabiać w dowolnym miejscu) to ja bym poszedl dalej i zrobił z siebie takiego Tonego Halika, roczek w Cro, roczek na jakiejś Greckiej wyspie, Hiszpania, Portugalia i jeszcze wiele byś znalazł innych fajnych miejsc... Cypr ?, a na końcu dawaj na kangury do Australii :).
Pytanie tylko jak dzieciaki, ja wiem że teraz FB i inne czaty zastępują ludziom spotkania z rówieśnikami ale dzieciaki muszą mieć skłonności do podróżowania :).

Trochę zazdroszczę Ci odwagi bo ja bym tak nie zrobił (zapuszczam korzenie i lubię mieć wszystko zaplanowane od A do Z no i mam pracę stacjonarną), jednak każdy jest inny i to jest fajne... ważne aby nie robić nic na siłę i z przymusu :D
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 21.05.2019 20:26

Jak wszytko pójdzie z planem to raczej będzie szło drogą zakupu nieruchomości w Chorwacji. Pewnie wpierw działka, dziennik budowy jakiegoś domku w formie vlogów. Może koło tego urośnie jakiś biznes związany z turystyką. Nie wiem, na razie muszę ochłonąć po ostatnim roku dymów z żoną, odkleić się od tego wszystkiego co powodowało, że byłem nerwusem i zwyrolem społecznym. Mam 35 lat i jeszcze nie wiem co chcę zrobić ze swoim życiem.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 21.05.2019 21:43

@namo oglądam 13 odcinek i jeśli plaża Jadra to najładniejsza plaża na Pagu wg ciebie to ty mało wiesz :D A Beretnica? A Rucica? A Cista? :o To są plaże. W lipcu będę przejazdem na Pagu to cię mogę odprowadzić :D :hut:
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 21.05.2019 22:05

sviva napisał(a):@namo oglądam 13 odcinek
,,,,,,,,,,,,,,,

naprawdę ?
da radę to wszystko obejrzeć ?
pytam serio bo
ja nie dałem rady obejrzeć żadnego,
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.05.2019 07:41

599 napisał(a):pytam serio bo
ja nie dałem rady obejrzeć żadnego,

To masz jakiś problem. Ja obejrzałem wszystkie. Bez problemu.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 22.05.2019 08:26

599 napisał(a):
sviva napisał(a):@namo oglądam 13 odcinek
,,,,,,,,,,,,,,,

naprawdę ?
da radę to wszystko obejrzeć ?
pytam serio bo
ja nie dałem rady obejrzeć żadnego,

Tak, obejrzałem. Ja nie oczekuję w tych vlogach informacji o zabytkach, o kulturze i poziomu blogów podróżniczych. Ja oglądam dla widoków. Chcę sobie przypomnieć Pag bo ma dla mnie duże znaczenie sentymentalne. Chcę zobaczyć co się zmieniło. Jeśli chcę obejrzeć vlog stricte turystyczny to włączam "Autostopem na koniec świata".
Nie oczekuję, że wy - cromaniacy dowiecie się czegoś nowego z vloga @namo bo on dobrze wie, że jego targetem jest grupa 15-25 lat. Im nie robi różnicy, że autor nie wie, że ta woda w Zadarze to Jadran, że to po czym idzie to promenada a nie marina.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 22.05.2019 09:16

yzedef napisał(a):Pytanie na ile starczy Ci zapału w taką zabawę ?, bo jeżeli nie jesteś związany z żadnym miejscem (możesz pracować i zarabiać w dowolnym miejscu) to ja bym poszedl dalej i zrobił z siebie takiego Tonego Halika, roczek w Cro, roczek na jakiejś Greckiej wyspie, Hiszpania, Portugalia i jeszcze wiele byś znalazł innych fajnych miejsc... Cypr ?, a na końcu dawaj na kangury do Australii :).
:D


Jak ktoś jeszcze nie zna to poszukajcie na yt użytkownika "bez planu". Gość też prowadzi biznes "internetowy" a od dłuższego czasu mieszka w Wenezueli. Cała wenezuelska część jego vloga jest rewelacyjna.
Przy okazji jego brat prowadzi na yt "ciekawe historie", równie świetne wg mnie. Niektóre telewizyjne i profesjonalne programy nie dorastają im do pięt.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 22.05.2019 09:33

Koenig napisał(a):
Jak ktoś jeszcze nie zna to poszukajcie na yt użytkownika "bez planu". Gość też prowadzi biznes "internetowy" a od dłuższego czasu mieszka w Wenezueli. Cała wenezuelska część jego vloga jest rewelacyjna.
Przy okazji jego brat prowadzi na yt "ciekawe historie", równie świetne wg mnie. Niektóre telewizyjne i profesjonalne programy nie dorastają im do pięt.


Zgadza się,
Zauważam jednak ogromną różnicę klas w prowadzeniu vloga. W ogóle do Bartka z bezplanu bardzo trudno będzie dorównać poziomem.

Bartek zaczął kręcić vlogi przez/dzięki Damianowi z "Ucieczki do Raju".

O ile historia Damiana wydaje się mieć większą dramaturgię, to jednak masa jego vlogów mnie nudzi.

A Bartka wyoglądałem wszystkie z zaciekawieniem. Może dlatego że przedstawia je w sposób jaki akurat mnie interesuje. A może po prostu jest w tym taki dobry.


Jeżeli autorowi uda się choć w połowie dojść do takiego poziomu to będzie wielki szacun.

Póki co, jest nad czym pracować.

A co do pracy przez internet. Teraz jest chyba najlepszy czas aby z tego korzystać. Więc niech korzysta.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 22.05.2019 09:49

Koenig napisał(a):Niektóre telewizyjne i profesjonalne programy nie dorastają im do pięt.


Dlatego często twórcy z Youtube zapraszani są do konwencjonalnej telewizji. Świetny kanał podróżniczy dla mnie to Globstory, wspomniany BezPlanu i UcieczkaDoRaju. Karawaningowo produkują się KiKi Świat i PodróżoVanie, typowe vlogi z rąsi bez większej napinki. Ale mistrzem to jest Krzysztof Gonciarz, ten to ma montaż.



Ale Youtube to zazwyczaj ...

polski youtube.jpg


599 napisał(a):ja nie dałem rady obejrzeć żadnego


Wiem, że jeszcze nie osiągnąłem po tych nastu produkcjach takiego poziomu który niektórzy twórcy mają po kilku latach vlogowania. Pewno, za rok nie będę mógł patrzeć na swoje pierwsze filmy i będę się ich wstydził. Jeżeli strach, że moje materiały nie są dość dobre wstrzymał by ich wrzucanie to pewno nigdy bym nie zaczął i niczego się nie nauczył. Zrobiłem pierwszy krok a teraz muszę to rozwijać. Nie mam doświadczenia w montażu, 15 kwietnia robiłem to pierwszy raz, nagrywam telefonem z kudłatym mikrofonem żeby nie było słychać wiatru na filmach. Jak kiedyś zaproszą mnie do telewizji to pozdrowię forum cro.pl :-D
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 22.05.2019 10:36

No nie powiem, montaż pierwsza klasa:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Przeprowadzka do Chorwacji - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone