Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprowadzka do Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.05.2019 12:26

O własnie, a propo Twardorzeczki ... namo, czy to ta Twardorzeczka, z której pochodzi Monika Brodka?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 17.05.2019 13:01

romuald22 napisał(a):Dobrze zobaczyć Zadar. Bardzo polubiłem to miasto.
Nie myślę oczywiście o osiedlach blokowych do dziś z niewyremontowaną elewacją po wojnie.
Polubiłem Stare Miasto.
Na plus zaliczam montaż tej części wypowiedzi. Kiedy trzeba to jest "przyśpieszenie" współbrzmiące z narracją.

Minusy jednak się pojawią.
Styl wypowiedzi pozostawiam dla każdego który obejrzał/odsłuchał.
Żona już nie jest nazywana "autopilotem".

Dla osób, którym Chorwacja jest bliska sercu, teksty wypowiedziane przez autora mogą świadczyć o pewnym lekceważeniu tego gdzie postanowił przebywać.


Zabiera was statek do tego ... jakiegoś Parku Kornati. 3.53.

Idziemy. Jak to się nazywa w stronę tę...w stronę wody. 06.15.

Ja bym wiedział, że idę w stronę Adriatyku.
No, ale to ja. Mogę się mylić.
Gdzie szedł autor - przypuszczałem.


Chorwacja jest bliska również mojemu sercu. I w żaden sposób nie czuję się urażony stylem wypowiedzi namo.
Nie uważam żeby podchodził do tego lekceważąco.

Natomiast wydaje mi się że twoja postawa jest lekceważąca dla miejsca jakim jest to forum. Ono jest dla miłośników Chorwacji i służy do wymiany doświadczeń, a nie do oceniania i krytykowania innych użytkowników za ich sposób postrzegania tego miejsca. Jak Tobie się to nie podoba, to nie czytaj i nie oglądaj.

Z twoich czepliwych uwag wnioskuję, że uważasz się za mądrzejszego od innych, a zwłaszcza od autora tego wątku.
Jednak ta "mądrość" jest wątpliwa, skoro nie zatrybiłeś od razu, że kiedy namo mówi że idzie "w stronę tę.. w stronę wody", to że idzie w stronę Adriatyku, tylko musiałeś przypuszczać.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.05.2019 13:07

romuald22 napisał(a):Żona już nie jest nazywana "autopilotem".

Przecież to jest zmywarka. Nie wiedziałeś ?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 17.05.2019 13:10

namo napisał(a):
romuald22 napisał(a):Dla osób, którym Chorwacja jest bliska sercu, teksty wypowiedziane przez autora mogą świadczyć o pewnym lekceważeniu tego gdzie postanowił przebywać.


Nie udaję kogoś kim nie jestem i mam nadzieję, że nie urażę nikogo swoją obojętnością do zabytków. Fajnie,że są ale mnie one nie kręcą i nie będę na siłę starał się opowiadać o nich na swoich materiałach. O wielu aspektach chorwackich mogę poruszać kwestie ale zabytki leżą mi bokiem.

Tym czasem sprawdziłem czy z Pagu dojadę do Plaży Sv Duch przez osuwisko.


W 0:38 jest ten newralgiczny punkt.
Dzięki za poświęcenie się bo droga tam jest fatalna.

PS. romuald - skończ.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 17.05.2019 21:33

boboo napisał(a):
romuald22 napisał(a):(...) Ja bym wiedział, że idę w stronę Adriatyku.(...)
Zostawię bez komentarza, choć znowu idealnie pasowałoby coś ze Szwejka. Coś związane z porucznikiem Dubem.

Dosyć głupie jest pisanie, ze ktoś zostawia coś bez komentarza jeżeli dalej komentuje.
A głównie komentujesz mnie.
Chcesz się tak bawić? Proszę...

Nie znam na pamięć Szwejka jak ty, ale był tam pewien zabieg polecany osobom uchylającym się od służby wojskowej.
Może dobrze by ci zrobił?

Zauważyłem, że już prowadzisz.
1,19
Ja marne
1,07
Dajesz dalej.

Oczywiście na to, że również pochwaliłem namo, to żaden pelikan nie zwrócił uwagi.
Taki mamy klimat.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 17.05.2019 21:59

Korona by Ci z głowy spadła jakbyś pochwalił i na tym zakończył?
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 18.05.2019 08:33

Ludzie dalibyście już sobie na wstrzymanie. Fajny temat zaśmiecony nad miarę przez za duże ego co poniektórych.
70 % postów z tego wątku powinno wylądować w śmietniku. Tego nie da się czytać.
Jak chcecie leczyć swoje kompleksy to załóżcie własny topic i tam się okładajcie.

Pozdrowienia.;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 18.05.2019 08:40

Mam wrażenie, że autorowi tego wątku własnie po część o to chodzi by komentować, coś się działo, ludzie zaglądali na jego kanały gdyż chyba z tego po części żyje, utrzymuje się. Im większa oglądalność tym większe profity. Ja autora wątku filmików nie oglądam. Mnie nie wciągnęły tego typu zachowania ale jak ktoś lubi to czemu nie...:)
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 19.05.2019 14:00

amatus1 napisał(a):gdyż chyba z tego po części żyje, utrzymuje się


Tak, szaleństwo :-) Idę szukać jakiejś nieruchomości w pierwszej linii brzegowej :-)

szalenstwo.png
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 19.05.2019 18:33

koniecznie na samej plaży !!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2019 18:41

namo napisał(a):
amatus1 napisał(a):gdyż chyba z tego po części żyje, utrzymuje się


Tak, szaleństwo :-) Idę szukać jakiejś nieruchomości w pierwszej linii brzegowej :-)

szalenstwo.png


Ładny progres od początku tematu. Więcej zwrotów akcji i będzie GPW.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 19.05.2019 21:26

No Namo, rozruszałeś wątek. A zielone forum o Skodzie? Zostawiłeś? Czy dalej działasz?
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 19.05.2019 23:12

ruwado napisał(a):A zielone forum o Skodzie? Zostawiłeś? Czy dalej działasz?


Sprzedałem kilka dni przed wyjazdem. Teraz rrobert będzie się nim zajmował. Ma chęci, czas i interes w tym. Muszę się jakoś odnaleźć na forum Škoda Klub Hrvatska :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.05.2019 23:37

namo napisał(a):Muszę się jakoś odnaleźć na forum Škoda Klub Hrvatska :-)

Lijepa pravila. :idea:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 20.05.2019 19:22

Wpadłem przez przypadek na Twojego vloga. Ktoś umieścił filmik na .... pewnym forum o Octavii :wink:

Ja trzymam kciuki za Waszą czwórkę. Jak widać chyba idzie w dobrą stronę mimo wszystko - może taki wstrząs był i Staremu i Starej potrzebny!

A oglądam z jednego powodu - sentyment do Pagu i Novalji.... Nasz pierwszy raz w Cro z żoną i młodym (miał wtedy 3,5 roczku). Zakochaliśmy się w Chorawcji wszyscy. A młody po powrocie dawał nam taką radochę, jak jeździł na rowerku po osiedlu i naśladował cykanie kierunkowskazu mówiąc do siebie "Teraz skręcam na Gorician". Usłyszał to podczas jazdy i tak mu zostało :D

Miło pooglądać znajome miejsca.......
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Przeprowadzka do Chorwacji - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone