Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przeprowadzka do Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.05.2019 13:11

Davor ma fajne auto, tak w temacie, jeśli Meggy to jego.


sviva napisał(a):
admin napisał(a):Przenoszę do innego działu, bo doszliśmy do trzeciej strony, a żadnej relacji nie ma.

A z tym się akurat nie zgodzę. Jego wideo relacja nie jest wcale gorsza od kilkuset tutaj zamieszczonych o wszystkim i o niczym. L
Abstrahując od tego jakim jest człowiekiem, czy się zgadzamy czy nie z tym co zrobił (ja kogoś kto własne dzieci zostawił dla widzimisię uważam za idiotę). Abstrahując od tego, że wrzucił tą relacje na forum aby podnieść oglądalność vloga i znaleźć nowych subskrybentów bo facet żyje z transmisji grania na żywo i przy okazji zycia w Cro to nie możemy negować tego co robi. Nikt nie karze nam go szanować jako człowieka ale szanujmy to co robi, nieważne z jakich pobudek...

Tak z czystej ciekawości; tą sentencję stosujesz do każdego czy tylko do autora wątku :idea:



Venom555 napisał(a):Moderator powinien usunąć wszystkie niepotrzebne posty z tego tematu i nie wiem dlaczego jeszcze tego nie zrobił.
Guzik kogo obchodzi jaka jest sytuacja rodzinna tego człowieka, jego rozwód , dzieci etc. Każdy robi to co lubi. Trzymajcie sie tematu. Jak sie komus nie podoba to niech sie najzwyczajniej w temacie nie wypowiada i po problemie. Popisy elokwencji okraszone wyszukanym słownictwem tez sa tutaj zbyteczne. Prościej juz sie chyba nie da.

Venom555 napisał(a):Jednak pomijając wszystko - nigdy nie podałbym się na tacy, swojej rodziny, zdjęć dzieci etc. Tego nie rozumiem. Są pewne granice a informacja dzisiaj kosztuję. Ludzie się czasami tracą i to mocno w swoim postępowaniu.

Nie kłóci Ci się takie rozumowanie? To mniej więcej: jest za a nawet przeciw. Ale każdy pisze to co lubi.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 22.05.2019 13:17

namo napisał(a):
Koenig napisał(a):Niektóre telewizyjne i profesjonalne programy nie dorastają im do pięt.


Dlatego często twórcy z Youtube zapraszani są do konwencjonalnej telewizji. Świetny kanał podróżniczy dla mnie to Globstory, wspomniany BezPlanu i UcieczkaDoRaju. Karawaningowo produkują się KiKi Świat i PodróżoVanie, typowe vlogi z rąsi bez większej napinki. Ale mistrzem to jest Krzysztof Gonciarz, ten to ma montaż.



Ale Youtube to zazwyczaj ...

polski youtube.jpg


599 napisał(a):ja nie dałem rady obejrzeć żadnego


Wiem, że jeszcze nie osiągnąłem po tych nastu produkcjach takiego poziomu który niektórzy twórcy mają po kilku latach vlogowania. Pewno, za rok nie będę mógł patrzeć na swoje pierwsze filmy i będę się ich wstydził. Jeżeli strach, że moje materiały nie są dość dobre wstrzymał by ich wrzucanie to pewno nigdy bym nie zaczął i niczego się nie nauczył. Zrobiłem pierwszy krok a teraz muszę to rozwijać. Nie mam doświadczenia w montażu, 15 kwietnia robiłem to pierwszy raz, nagrywam telefonem z kudłatym mikrofonem żeby nie było słychać wiatru na filmach. Jak kiedyś zaproszą mnie do telewizji to pozdrowię forum cro.pl :-D


@namo ale mi się wydaje, że większości nie przeszkadza jakość nagrań. Ja na to nie zwracam uwagi bynajmniej. Nie obraź się ale im chyba chodzi o twoje lekkie dyletanctwo, brak powszechnej wiedzy o Chorwacji, język też czasami bywa irytujący chociaż ja lubię jak jest na luzie. W tym kierunku musisz iść - aby podnieść wartość merytoryczną twoich opowieści.

A co do "miszcza" to dla mnie jest to Maciek Klimowicz - chłopak wyprowadził się do Tajlandii, ożenił się - tu uwaga z Hinduską :)
Mieszka w Tajlandii, uczył angielskiego w szkole i prowadzi bloga.
Ostatnio edytowano 23.05.2019 22:33 przez sviva, łącznie edytowano 1 raz
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 22.05.2019 13:21

sviva napisał(a):
admin napisał(a):Przenoszę do innego działu, bo doszliśmy do trzeciej strony, a żadnej relacji nie ma.

A z tym się akurat nie zgodzę. Jego wideo relacja nie jest wcale gorsza od kilkuset tutaj zamieszczonych o wszystkim i o niczym. L
Abstrahując od tego jakim jest człowiekiem, czy się zgadzamy czy nie z tym co zrobił (ja kogoś kto własne dzieci zostawił dla widzimisię uważam za idiotę). Abstrahując od tego, że wrzucił tą relacje na forum aby podnieść oglądalność vloga i znaleźć nowych subskrybentów bo facet żyje z transmisji grania na żywo i przy okazji zycia w Cro to nie możemy negować tego co robi. Nikt nie karze nam go szanować jako człowieka ale szanujmy to co robi, nieważne z jakich pobudek...

Tak z czystej ciekawości; tą sentencję stosujesz do każdego czy tylko do autora wątku :idea:
[/quote]

Chodziło mi o to, że nie nam oceniać faceta bo to nie forum o moralności i etyczności. Może być pijak, złodziej, menda a o Chorwacji pisać - mówić tak, że niejeden będzie chciał słuchać, i co wtedy? Zbanować? Wywalić?
Dlatego nie musimy go szanować ale wypadało by szanować chłopa robotę i to ją ewentualnie konstruktywnie krytykować.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 22.05.2019 14:00

te kiero napisał(a):Nie kłóci Ci się takie rozumowanie? To mniej więcej: jest za a nawet przeciw. Ale każdy pisze to co lubi.


Ło matko...nie, nie kłóci. Wtedy rodzina nie brała w tym udziału a on sam w roli głównej. Napisałem wyraźnie aby dac spokój jego żonie i dzieciom i skupić się nad jego pobytem. Bardziej prościej już się nie da.
Więc...? Co ma się kłócić ? Później dołączyła dosyć dynamicznie rodzina i wyraziłem swoje zdanie na ten temat. Czytaj ze zrozumieniem i patrz na daty.
Początek był ciekawy - inny i się skończyło...nie mój klimat.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.05.2019 14:20

Venom555 napisał(a):
te kiero napisał(a):Nie kłóci Ci się takie rozumowanie? To mniej więcej: jest za a nawet przeciw. Ale każdy pisze to co lubi.


Ło matko...nie, nie kłóci. Wtedy rodzina nie brała w tym udziału a on sam w roli głównej. Napisałem wyraźnie aby dac spokój jego żonie i dzieciom i skupić się nad jego pobytem. Bardziej prościej już się nie da.
Więc...? Co ma się kłócić ? Później dołączyła dosyć dynamicznie rodzina i wyraziłem swoje zdanie na ten temat. Czytaj ze zrozumieniem i patrz na daty.
Początek był ciekawy - inny i się skończyło...nie mój klimat.

właśnie patrzę/czytam, staram się być konsekwentny bez względu na daty; po co komentować kogoś zachowanie po stwierdzeniu każdy robi to co lubi, ale dzięki za zaspokojenie ciekawości
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 24.05.2019 11:38

Vir, Nin i piaszczysta plaża obok Pagu

virnic.jpg
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 24.05.2019 12:32

Na vlog @namo trafiłem przypadkiem na YT i przyznam, że z początkowymi odcinkami styl jego prowadzenia vloga oraz monologów był trochę denerwujący to w tej chwili oglądam po kolei wszystkie odcinki, wciągnęło mnie i przekonałem się do niego. To czy komuś się to podaoba czy nie to już indywidualna sprawa każdego z osobna ale nie rozumiem krytyki oraz ocenainia jego życia prywatnego. W życiu róznie sie układa, czasem lepiej się rozstać być może na jakiś czas niż się męczyć. Zresztą widać, żę relacje się odbudowują bo rodzina razem.
Mnie tam się podoba prosty i nienadęty styl namo, jężeli to komus nie odpowiada to nie ogląda i tyle.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.05.2019 14:21

namo napisał(a):Vir, Nin i ...

8.32. Crkva to nie cerkwia czy bardziej cerkiew - tylko kościół w języku chorwackim.
11.47. "Jesteśmy na wyspie Vir...płasko...dlatego ten Nin ludzie wybierają..."
Nin nie jest na wyspie Vir.

Do osób, które uważają, że krytykowanie, czy zwracanie uwagi na pewne błędy, nieścisłości, może przejęzyczenia jest niedobre/nieeleganckie.
Przecież takie coś jest w pewnym sensie pomocą dla autora. Może on - choć nie musi - coś poprawić, wyciągnąć wnioski.
Oczywiście podziękowań się nie spodziewam.

PS:
Na plażach Ninu polecam wziąć pod uwagę pływy.
Po południu woda powoli zmniejsza większość plaży i ci którzy postanowili spędzić tam cały dzień muszą ewakuować się z dotychczasowego miejsca tuż przy morzu.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 24.05.2019 14:30

romuald22 napisał(a):
namo napisał(a):Vir, Nin i ...

8.32. Crkva to nie cerkwia czy bardziej cerkiew - tylko kościół w języku chorwackim.
11.47. "Jesteśmy na wyspie Vir...płasko...dlatego ten Nin ludzie wybierają..."
Nin nie jest na wyspie Vir.

Do osób, które uważają, że krytykowanie, czy zwracanie uwagi na pewne błędy, nieścisłości, może przejęzyczenia jest niedobre/nieeleganckie.
Przecież takie coś jest w pewnym sensie pomocą dla autora. Może on - choć nie musi - coś poprawić, wyciągnąć wnioski.
Oczywiście podziękowań się nie spodz

PS:
Na plażach Ninu polecam wziąć pod uwagę pływy.
Po południu woda powoli zmniejsza większość plaży i ci którzy postanowili spędzić tam cały dzień muszą ewakuować się z dotychczasowego miejsca tuż przy morzu.

A widzę, że ty to uwielbiasz..... pouczać, poprawiać i wytykać błędy innym
Musisz się czuć niesamowicie dowartościowany co ?
Przyznaj się ...lubisz to....
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 24.05.2019 15:18

LUKI40 napisał(a):
romuald22 napisał(a):
namo napisał(a):Vir, Nin i ...

8.32. Crkva to nie cerkwia czy bardziej cerkiew - tylko kościół w języku chorwackim.
11.47. "Jesteśmy na wyspie Vir...płasko...dlatego ten Nin ludzie wybierają..."
Nin nie jest na wyspie Vir.

Do osób, które uważają, że krytykowanie, czy zwracanie uwagi na pewne błędy, nieścisłości, może przejęzyczenia jest niedobre/nieeleganckie.
Przecież takie coś jest w pewnym sensie pomocą dla autora. Może on - choć nie musi - coś poprawić, wyciągnąć wnioski.
Oczywiście podziękowań się nie spodz

PS:
Na plażach Ninu polecam wziąć pod uwagę pływy.
Po południu woda powoli zmniejsza większość plaży i ci którzy postanowili spędzić tam cały dzień muszą ewakuować się z dotychczasowego miejsca tuż przy morzu.

A widzę, że ty to uwielbiasz..... pouczać, poprawiać i wytykać błędy innym
Musisz się czuć niesamowicie dowartościowany co ?
Przyznaj się ...lubisz to....

Romuald 22 dlaczgo mnie obrażasz na privie ???
Czyżbym zgadł i cię to zabolało ??
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 24.05.2019 17:16

LUKI40 napisał(a):
romuald22 napisał(a):
namo napisał(a):Vir, Nin i ...

8.32. Crkva to nie cerkwia czy bardziej cerkiew - tylko kościół w języku chorwackim.
11.47. "Jesteśmy na wyspie Vir...płasko...dlatego ten Nin ludzie wybierają..."
Nin nie jest na wyspie Vir.

Do osób, które uważają, że krytykowanie, czy zwracanie uwagi na pewne błędy, nieścisłości, może przejęzyczenia jest niedobre/nieeleganckie.
Przecież takie coś jest w pewnym sensie pomocą dla autora. Może on - choć nie musi - coś poprawić, wyciągnąć wnioski.
Oczywiście podziękowań się nie spodz

PS:
Na plażach Ninu polecam wziąć pod uwagę pływy.
Po południu woda powoli zmniejsza większość plaży i ci którzy postanowili spędzić tam cały dzień muszą ewakuować się z dotychczasowego miejsca tuż przy morzu.

A widzę, że ty to uwielbiasz..... pouczać, poprawiać i wytykać błędy innym
Musisz się czuć niesamowicie dowartościowany co ?
Przyznaj się ...lubisz to....

Może bardziej"zboczenie" zawodowe...:)? Ja czasami z racji swojej profesji tak mam:).
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 24.05.2019 18:33

romuald22 napisał(a):takie coś jest w pewnym sensie pomocą dla autora. Może on - choć nie musi - coś poprawić, wyciągnąć wnioski.


Racja, dziękuje. Słuchając sam siebie doszedłem też do wniosków, że "mam ADHD" podczas tego opowiadania i czasem paplam bez sensu strasznie szybko. Wyrobię się.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.05.2019 20:00

romuald22 napisał(a):8.32. Crkva to nie cerkwia czy bardziej cerkiew - tylko kościół w języku chorwackim.


A jak jest cerkiew po chorwacku ?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 24.05.2019 20:07

Habanero napisał(a):
romuald22 napisał(a):8.32. Crkva to nie cerkwia czy bardziej cerkiew - tylko kościół w języku chorwackim.


A jak jest cerkiew po chorwacku ?

Wydaje mi się ze tak samo się piszę jak kościół i cerkiew- "crkva". Mój Chorwat mi tłumaczył, że to: "ne pravoslavna crkva" a:
"to je naša crkva". W pierwszej chwili myślałem, że "crkva" to określenie prawosławnego kościoła:) i godzinami było tłumaczenie przy rakiji jak to na Bałkanach jest w wiarą....:)
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 24.05.2019 22:46

amatus1 napisał(a):"crkva" to określenie prawosławnego kościoła


Dlatego na vlogu fajnie widać jak obraz idzie do góry kiedy szukałem krzyża z belką w poprzek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Przeprowadzka do Chorwacji - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone