Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 31.10.2018 21:46

W tym roku zaeksperymentowalismy z Transferwise, chociaż miałam mieszane uczucia.
Jak na razie zapłaciłam za 99 EUR 4,50 PLN i teoretycznie mają to być wszystkie koszty tego przelewu.
Zaliczka na następny dzień była u Chorwatów.
No cóż, zobaczymy, czy po czasie nie przyjdzie mi dopłacić. Jeśli nie, to będę mile zaskoczona...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.11.2018 23:34

Piotr_Band napisał(a):Można przez cinkciarza zapłacić. Przy okazji kurs lepszy niż w przeciętnym banku.

Polecam !
Wczoraj przelewaliśmy 80 euro zaliczki na konto w IT. Euro kupione po niezłym kursie w transakcjach społecznościowych, prowizja za transakcję 1,33 euro. Odbiorca potwierdził, że już dzisiaj miał kasę na koncie :D .
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 06.12.2018 17:43

Od września nie można dokonać przesłania pieniędzy przekazem pocztowym do Chorwacji, ponieważ Poczta Polska nie przedłużyła umowy z Chorwacją na realizację usług płatniczych. Zostały nam jak na razie przelewy bankowe.
toto5
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) toto5 » 09.04.2019 15:39

Potrzebuje pomocy, najlepiej osoby która rozmawia po chorwacku.
3 tygodnie temu wykonałem przelew na konto chorwackie prowadzone w walucie euro.
Niestety przez moją nieuwagę przelałem pieniądze z konta Revolut w kunach.
Przelew zaginął, nie doszedł do odbiorcy. Potrzebuję więcej informacji od chorwata z jego banku, niestety ciężko się z nim rozmawia w innym języku niż chorwacki. .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.04.2019 15:46

ryszard22 napisał(a):Od września nie można dokonać przesłania pieniędzy przekazem pocztowym do Chorwacji, ponieważ Poczta Polska nie przedłużyła umowy z Chorwacją na realizację usług płatniczych. Zostały nam jak na razie przelewy bankowe.

To można zwykłym listem, zawsze tak się robiło jeżeli chodzi o mnie.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.04.2019 16:08

toto5 napisał(a):Potrzebuje pomocy, najlepiej osoby która rozmawia po chorwacku.
3 tygodnie temu wykonałem przelew na konto chorwackie prowadzone w walucie euro.
Niestety przez moją nieuwagę przelałem pieniądze z konta Revolut w kunach.
Przelew zaginął, nie doszedł do odbiorcy. Potrzebuję więcej informacji od chorwata z jego banku, niestety ciężko się z nim rozmawia w innym języku niż chorwacki. .

Poproś mirko.
member5887/
toto5
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) toto5 » 09.04.2019 16:42

anakin napisał(a):
toto5 napisał(a):Potrzebuje pomocy, najlepiej osoby która rozmawia po chorwacku.
3 tygodnie temu wykonałem przelew na konto chorwackie prowadzone w walucie euro.
Niestety przez moją nieuwagę przelałem pieniądze z konta Revolut w kunach.
Przelew zaginął, nie doszedł do odbiorcy. Potrzebuję więcej informacji od chorwata z jego banku, niestety ciężko się z nim rozmawia w innym języku niż chorwacki. .

Poproś mirko.
member5887/


Niestety, mam za krótki staż na forum i nie mogę wysyłać pw :oops:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.04.2019 17:52

toto5 napisał(a):Niestety, mam za krótki staż na forum i nie mogę wysyłać pw :oops:

Nakarm psa :lol:
nakarmcie-psa-t30426.html
Napisz jakiś dowcip:
troche-humoru-3-t52881-150.html
Pochwal się ile pączków zjadłeś:
paczki-temat-na-dzis-t6287.html
:wink:
A tak poważnie to napisz kilka postów w Hyde Parku (nawet w tych tematach, które Ci podliknowałem) i będziesz miał możliwość wysyłania PW (opcja ta aktywuje się samoistnie, bodajże po czterech).
toto5
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) toto5 » 09.04.2019 18:04

anakin napisał(a):
toto5 napisał(a):Niestety, mam za krótki staż na forum i nie mogę wysyłać pw :oops:

Nakarm psa :lol:
nakarmcie-psa-t30426.html
Napisz jakiś dowcip:
troche-humoru-3-t52881-150.html
Pochwal się ile pączków zjadłeś:
paczki-temat-na-dzis-t6287.html
:wink:
A tak poważnie to napisz kilka postów w Hyde Parku (nawet w tych tematach, które Ci podliknowałem) i będziesz miał możliwość wysyłania PW (opcja ta aktywuje się samoistnie, bodajże po czterech).


Dziękuje :wink:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 11.04.2019 09:47

toto5 napisał(a):Potrzebuje pomocy, najlepiej osoby która rozmawia po chorwacku.
3 tygodnie temu wykonałem przelew na konto chorwackie prowadzone w walucie euro.
Niestety przez moją nieuwagę przelałem pieniądze z konta Revolut w kunach.
Przelew zaginął, nie doszedł do odbiorcy. Potrzebuję więcej informacji od chorwata z jego banku, niestety ciężko się z nim rozmawia w innym języku niż chorwacki. .

...nie chcę Cię martwić ale przelew mimo wszystko powinien dojść i pomimo iż wysłałeś kuny to na koncie powinny pojawić się pieniądze przeliczone na euro.
Tak ja wysyłam z norweskiego konta na polskie, wysyłam Nok a na koncie pojawia się Pln.
Jedyny "problem" iż wysyłając kuny a mając na myśli euro, tych drugich będzie za mało, gdyż jak przypuszczam mając na myśli np. 500 euro a wysłałeś 500 kun a więc ciutkę za mało...
...i teraz albo właściciel konta "przeoczył" tą wpłatę niechcący albo celowo?
Inaczej jest gdy dokonasz przelewu na konto które już nie istnieje-wtedy pieniądze powinny wrócić z powrotem na konto z którego zostały przelane.
pozdro
fly
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 14.04.2019 21:03

toto5 napisał(a):3 tygodnie temu wykonałem przelew na konto chorwackie prowadzone w walucie euro.
Niestety przez moją nieuwagę przelałem pieniądze z konta Revolut w kunach.
Przelew zaginął, nie doszedł do odbiorcy.

Kontaktowałeś się na czacie z supportem Revolut? Żeby "dostać się" do żywego człowieka, najlepiej wpisać od razu "live agent", bo inaczej odzywa się robot Rita.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.05.2019 13:27

W tym roku przelew za zaliczkę wykonaliśmy z ING (opcja konta walutowego). O dziwo prowizji brak a pieniądze na koncie odbiorcy na następny dzień. Ale to może dlatego, że z ING mam większy konkordat niż z Żoną :D
TurboDymoMan
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 19.05.2019 08:38

Jak bank beneficjenta w Chorwacji jest w systemie.SEPA (w Polsce chyba większości banków już jest....) to koszt przelewu międzynarodowego jest pomijalny....
Jak jest poza SEPA opłaty potrafią boleć. Wtedy lepiej western union_
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.05.2019 08:45

Przelew z konta złotówkowego Mbank na konto ErsteBank w Chorwacji - 5 zł prowizji. Koszt EUR trochę wyższy po przewalutowaniu ale przy kwocie zaliczki to kilkanaście złotych różnicy. Przelew szedł 2 dni robocze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2019 23:29

Czy ktoś z was wie dlaczego robiąc przelew z pko bp nie mogę siebie wybrać jako stronę ponoszącą koszty ? System każe wybrać mi dzielony sposób...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 71
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone