Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.07.2019 08:45

W Pekao S.A. jest dokładnie tak samo.
Ale nie wiem dlaczego.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2019 10:13

Pani pracująca w banku powiedziała mi, że jeżeli chodzi o kraje w Unii to tak jest. Trochę dziwne bo w innych bankach mogę sobie te opcje wybrać i jakoś nie stanowi to problemu. W Millenium czy Santander ten problem nie istnieje, zaznaczam opcję "our" i cała kwota trafia do odbiorcy a tutaj to nie wiadomo jak jest. Z tego co się dowiedziałem to koszty swojego banku ponoszę ja a koszty swojego banku plus banków pośredniczących ponosi odbiorca. Pani tłumaczy się prawem dewizowym, to co - jest różne dla różnych banków ?

anakin napisał(a):W Pekao S.A. jest dokładnie tak samo.

A robiłeś już jakiś przelew bo ciekawi mnie to czy suma po stronie odbiorcy jest mocno okrojona od tej zleconej ?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.07.2019 10:29

alechandro napisał(a): Pani tłumaczy się prawem dewizowym, to co - jest różne dla różnych banków ?

Zadzwoń za godzinę a gwarantuję Ci, że inna pani powie Ci zupełnie coś innego, ta z jutrzejszej zmiany wymyśli inny powód, a jak pójdziesz do siedziby otrzymasz trzecią wersję odpowiedzi. :roll:
Ot, taki klimat.
alechandro napisał(a):A robiłeś już jakiś przelew bo ciekawi mnie to czy suma po stronie odbiorcy jest mocno okrojona od tej zleconej ?

Robiłem do Cro i Irlandii.
Żaden odbiorca nie zgłaszał, żeby ta suma jakoś znacząco się różniła od wysyłanej, więc chyba nie.
Zonzi
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zonzi » 03.07.2019 10:38

Żeby przelew poszedł w formie SEPA musi być zaznaczona opcja SHA.
Poza SEPA może być dowolnie ale koszty są oczywiście większe. Przesyłałem 2 krotnie do Słowacji i Chorwacji z PKO BP i nie było problemów z zaliczką.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.07.2019 10:42

Wszystko się zgadza, ale zupełnie nie o tym rozmawiamy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2019 11:53

Ok, czyli przemogę się i wyśle z pko.
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 03.07.2019 18:43

Coś się w prawie zmieniło, co nie wiem dokładnie, ale przy okazji robienia przelewu w pracy na zagraniczne konto, osoba robiąca przelew zwróciła na to uwagę (płatność była zgodnie z umową - kwota w złotówkach przeliczona na euro, wcześniej była rezerwacja kwoty euro więc nie można było zwiększyć kwoty), więc poszedł przelew na kwotę umowną pomniejszoną o koszta przelewu. To samo miałem przy okazji przelewu na ebay, do Chorwacji wcześniej przelew poszedł bez problemu.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 03.07.2019 21:06

W mbanku jest tak samo. Wysyłając przelew na kwotę 200 euro na konto odbiorcy w Chorwacji wpłynęło 195. Nie miałem możliwości zaznaczenia opcji, że wszystkie koszty transakcji pokrywam ja. Na całe szczęście koszt wykonania przelewu to 5 zł plus te 5 euro. Raz nie patrząc w tabelę opłat puściłem przelew z PKOBP. Przelanie 100 euro zaliczki kosztowało mnie coś ponad 80 zł łącznie.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 03.07.2019 21:20

Dziwne te wszystkie opowieści i rozkminianie sprawy na siłę.

Przynajmniej jeśli chodzi o przelew SEPA.

Korzystam z tej formy od dawna. W różnych krajach UE. 3x w Chorwacji od 2014. Zawsze to była opcja SHA czyli "dzielenia" kosztów. Ja płaciłem kilka PLN za przelew i odbiorca też (ponoć) podobną kwotę. Nigdy nie byłem poproszony o dopłacenie tych paru kun, choć oczywiście nie byłoby z tym problemu na miejscu, gdyby odbiorca przelewu mi to zasygnalizował.

Nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma...
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.07.2019 21:50

arturescu napisał(a):Dziwne te wszystkie opowieści i rozkminianie sprawy na siłę.
Przynajmniej jeśli chodzi o przelew SEPA.
Korzystam z tej formy od dawna. W różnych krajach UE. 3x w Chorwacji od 2014. Zawsze to była opcja SHA czyli "dzielenia" kosztów.

Masz konto w Pekao S.A czy PKO B.P?
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 03.07.2019 22:15

anakin napisał(a):
arturescu napisał(a):Dziwne te wszystkie opowieści i rozkminianie sprawy na siłę.
Przynajmniej jeśli chodzi o przelew SEPA.
Korzystam z tej formy od dawna. W różnych krajach UE. 3x w Chorwacji od 2014. Zawsze to była opcja SHA czyli "dzielenia" kosztów.

Masz konto w Pekao S.A czy PKO B.P?


Pekao SA, ale szwagier w PKO BP i też płaci jakieś 6 albo 7 zł za przelew SEPA w opcji SHA
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2019 22:19

Nikt nie szuka problemów na siłę, rozmawiamy. Dziś zrobiłem przelew do Cro na 490 E i wyniosło mnie to 8 zł w PKO BP.
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 03.07.2019 22:57

Ponieważ pewnie większość nie ma zielonego pojęcia co to przelewy SEPA w walucie EUR w ramach krajów wspólnoty ale takżę Szwajcarii i UK i jak to działa z zwykłej ludzkiej uczciwości zaznaczają opcje pokrycie kosztów swojego banku jak i banku odbiorcy przelewu i wtedy to już nie idzie jako SEPA ale SWIFT kosztuje drogo a odbiorca może dodatkowo mieć potracone kolejne 10-20 EUR od kwoty przelewu. Przelew w systemie SEPA kosztuje w zalżności od banku średnio ok 1,3 EUR i ta forma przelewu jest gwarantowana przez umowy miedzy krajami wspólnoty i każdy bank musi udostępnić ta formę płatności. Jestem przekonany że nikt kto otrzyma zaliczkę nie będzie robił nam problemów że otrzyma 1,3 EUR mniej na pokrycie przelewu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.07.2019 23:11

Dwa lata temu dostałem mandat z Austrii, do zapłaty 30euro. Robiłem przelew z PKO SA i nie było możliwości zaznaczenia że ja pokrywam wszystkie koszty przelewu. Dla świętego spokoju przelałem 5euro wiecej. Po około tygodniu dostałem zwrot nadpłaty, niecałe 20zl.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2019 07:17

kiepuczi napisał(a):Ponieważ pewnie większość nie ma zielonego pojęcia co to przelewy SEPA w walucie EUR w ramach krajów wspólnoty

A jesteś pewny, że jest tak jak piszesz ?
Z tego co mi wytłumaczył wczoraj wieczorem kolega, który pracuje w PKO BP, wszystkie przelewy do krajów Unii są tak kierowane aby były SEPA i nie generowały dodatkowych kosztów. Jeżeli jest przelew SEPA to automatycznie koszty dzielone są na dwie strony gdyż to wynika z prawa dewizowego. Czasami ludzie nie wiedzą, w przypadku kiedy jest dużo opcji widocznych...w PKO BP po to tak jest aby uniknąć pomyłek i niepotrzebnych dyskusji z klientami. Jak wspomniałem, za przelew 490 E obciążyli mnie dodatkowo 8 zł czyli nie majątek, niektórzy za wybór gotówki w nie "swoim" bankomacie płaca więcej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 72
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone