Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 03.03.2018 19:36

wlasnie tych prowizji banku najbardziej sie obawiam bo jak sobie pomysle ze prowizja za SWIFTa to ok 45 euro -(przy zaliczce jaka mam zapłacic) to mnie zwala z nóg


travel napisał(a):
agabe napisał(a):czyli jak mam SWIFT CODE i IBAN to zrobie przelew SEPA? czy jeszcze cos musze miec aby zakwalifikowac sie do \sepa?


Musisz zaznaczyć ,że chcesz przelew SEPA a nie SWIFT.
SEPA kosztuje 5zł i możesz go zrobić tylko w euro w Europie i część kosztów ponosi odbiorca przelewu. Przelew SWIFT kosztuje od 0,2 do 0,5% od przelewu . Raz zapłaciłam zaliczkę do Chorwacji za pomocą przelewu SWIFT i prowizję bank pobrał mi 2 razy -coś koło 60zł łącznie.
Teraz przelewam zaliczki tylko za pomocą SEPA i nigdy żaden odbiorca przelewu nie miał co do tego uwag ( może koszt po jego stronie też wynosi w przeliczeniu 5zł) :papa:
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 03.03.2018 19:38

travel napisał(a):
agabe napisał(a):czyli jak mam SWIFT CODE i IBAN to zrobie przelew SEPA? czy jeszcze cos musze miec aby zakwalifikowac sie do \sepa?


Musisz zaznaczyć ,że chcesz przelew SEPA a nie SWIFT.
SEPA kosztuje 5zł i możesz go zrobić tylko w euro w Europie i część kosztów ponosi odbiorca przelewu. Przelew SWIFT kosztuje od 0,2 do 0,5% od przelewu . Raz zapłaciłam zaliczkę do Chorwacji za pomocą przelewu SWIFT i prowizję bank pobrał mi 2 razy -coś koło 60zł łącznie.
Teraz przelewam zaliczki tylko za pomocą SEPA i nigdy żaden odbiorca przelewu nie miał co do tego uwag ( może koszt po jego stronie też wynosi w przeliczeniu 5zł) :papa:


Dostaję czasem przelewy z zagranicy (Irlandia) i według mnie odbiorca nie płaci przy SEPIE
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.03.2018 19:42

babiszado napisał(a):
travel napisał(a):
agabe napisał(a):czyli jak mam SWIFT CODE i IBAN to zrobie przelew SEPA? czy jeszcze cos musze miec aby zakwalifikowac sie do \sepa?


Musisz zaznaczyć ,że chcesz przelew SEPA a nie SWIFT.
SEPA kosztuje 5zł i możesz go zrobić tylko w euro w Europie i część kosztów ponosi odbiorca przelewu. Przelew SWIFT kosztuje od 0,2 do 0,5% od przelewu . Raz zapłaciłam zaliczkę do Chorwacji za pomocą przelewu SWIFT i prowizję bank pobrał mi 2 razy -coś koło 60zł łącznie.
Teraz przelewam zaliczki tylko za pomocą SEPA i nigdy żaden odbiorca przelewu nie miał co do tego uwag ( może koszt po jego stronie też wynosi w przeliczeniu 5zł) :papa:


Dostaję czasem przelewy z zagranicy (Irlandia) i według mnie odbiorca nie płaci przy SEPIE


Bo może nie każdy bank pobiera prowizję z tego tytułu.
U mnie w banku przy robieniu przelewu SEPA wyświetla się komunikat ,że koszty przelewu ponosi nadawca i odbiorca.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.03.2018 20:37

agabe napisał(a):wlasnie tych prowizji banku najbardziej sie obawiam bo jak sobie pomysle ze prowizja za SWIFTa to ok 45 euro -(przy zaliczce jaka mam zapłacic) to mnie zwala z nóg


To płać za pomocą SEPA - masz wybór :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 04.03.2018 02:36

mbank pobiera opłatę 5zł... podczas robienia przelewu jest stosowna informacja. Ale.... by nie było tak kolorowo przelicza euro po cenie (aktualnie więcej o 14 groszy niż w kantorze internetowy) a więc łatwo policzyć że przy 140 euro zapłacisz 5zł plus około 20zł za droższe euro....
rozwiązaniem jest otwarcie darmowego konta w euro i zrobienie przelewu w euro... (również w mbanku)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 04.03.2018 13:08

paulr napisał(a):mbank pobiera opłatę 5zł... podczas robienia przelewu jest stosowna informacja. Ale.... by nie było tak kolorowo przelicza euro po cenie (aktualnie więcej o 14 groszy niż w kantorze internetowy) a więc łatwo policzyć że przy 140 euro zapłacisz 5zł plus około 20zł za droższe euro....
rozwiązaniem jest otwarcie darmowego konta w euro i zrobienie przelewu w euro... (również w mbanku)


Jak nie masz konta walutowego to chyba każdy bank pobiera coś za przewalutowanie ?
I tak wychodzi taniej niż SWIFT.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 04.03.2018 18:46

travel napisał(a):
paulr napisał(a):mbank pobiera opłatę 5zł... podczas robienia przelewu jest stosowna informacja. Ale.... by nie było tak kolorowo przelicza euro po cenie (aktualnie więcej o 14 groszy niż w kantorze internetowy) a więc łatwo policzyć że przy 140 euro zapłacisz 5zł plus około 20zł za droższe euro....
rozwiązaniem jest otwarcie darmowego konta w euro i zrobienie przelewu w euro... (również w mbanku)


Jak nie masz konta walutowego to chyba każdy bank pobiera coś za przewalutowanie ?
I tak wychodzi taniej niż SWIFT.

Napisałem dlatego że warto majac ten mbank otworzyc walutowe i kupic samemu walute. Nic to nie kosztuje a sporo sie oszczedza...
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 04.03.2018 20:10

właśnie załozyłam :D :D


paulr napisał(a):
travel napisał(a):
paulr napisał(a):mbank pobiera opłatę 5zł... podczas robienia przelewu jest stosowna informacja. Ale.... by nie było tak kolorowo przelicza euro po cenie (aktualnie więcej o 14 groszy niż w kantorze internetowy) a więc łatwo policzyć że przy 140 euro zapłacisz 5zł plus około 20zł za droższe euro....
rozwiązaniem jest otwarcie darmowego konta w euro i zrobienie przelewu w euro... (również w mbanku)


Jak nie masz konta walutowego to chyba każdy bank pobiera coś za przewalutowanie ?
I tak wychodzi taniej niż SWIFT.

Napisałem dlatego że warto majac ten mbank otworzyc walutowe i kupic samemu walute. Nic to nie kosztuje a sporo sie oszczedza...
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 05.03.2018 11:22

Kilka razy płaciłem zaliczkę przez Western Union. Wtedy opłata w PKO BP wynosiła 20-30 złotych przy bandyckim kursie wymiany Euro a przy przelewie 105 zeta prowizji plus kurs z 20groszy wyższy z Spread !!!. W tym roku 8 zeta PKO BP ale kurs był o 18 groszy wyższy od kantorowego. Powiedzmy że przelew 100E zapłaciłem 458złotych razem. Z apartmana potwierdzili i nie żądają dopłaty za niższą kwotę.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.03.2018 20:44

czyli koszt przelewu 46zł...
tak jak pisałem polecam zakładać darmowe konto walutowe,
euro kupuję tutaj https://internetowykantor.pl/?pkt1=96806014 szybko przelewają a po zalogowaniu z linka dostaje się 1000 punktów na wymianę 1000 jednostek waluty (np 1000E) po średnim kursie zakupi i sprzedaży.
wiem że te 50zł to nie są jakieś wielkie pieniądze (ale ja wychodzę z założenia że lepiej je mieć niż nie) a pozatym 50zł to prawie połowa za miesięczną winietkę na SLO:)
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 06.03.2018 21:13

wczoraj kupiłam euro na mbanku po 4,20
po założeni konta walutowego zapłaciłam 5 zł za przelew do cro przelew SEPA
wiec szafa gra ;)


paulr napisał(a):czyli koszt przelewu 46zł...
tak jak pisałem polecam zakładać darmowe konto walutowe,
euro kupuję tutaj https://internetowykantor.pl/?pkt1=96806014 szybko przelewają a po zalogowaniu z linka dostaje się 1000 punktów na wymianę 1000 jednostek waluty (np 1000E) po średnim kursie zakupi i sprzedaży.
wiem że te 50zł to nie są jakieś wielkie pieniądze (ale ja wychodzę z założenia że lepiej je mieć niż nie) a pozatym 50zł to prawie połowa za miesięczną winietkę na SLO:)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.03.2018 12:03

agabe napisał(a):wczoraj kupiłam euro na mbanku po 4,20
po założeni konta walutowego zapłaciłam 5 zł za przelew do cro przelew SEPA
wiec szafa gra ;)


paulr napisał(a):czyli koszt przelewu 46zł...
tak jak pisałem polecam zakładać darmowe konto walutowe,
euro kupuję tutaj https://internetowykantor.pl/?pkt1=96806014 szybko przelewają a po zalogowaniu z linka dostaje się 1000 punktów na wymianę 1000 jednostek waluty (np 1000E) po średnim kursie zakupi i sprzedaży.
wiem że te 50zł to nie są jakieś wielkie pieniądze (ale ja wychodzę z założenia że lepiej je mieć niż nie) a pozatym 50zł to prawie połowa za miesięczną winietkę na SLO:)


Wiem że mbank ma swój kantor i ceny ma... no właśnie różne i to nie zależy od danej chwili a od osoby.
Ja mam konto w mBanku od praktycznie początków mbanku, mam tam walutowe, ubezpieczenia itp... a więc mbank uznał że dla mnie cena w ich kantorze powinna być nagrodą za tak aktywne korzystanie z ich produktów, a więc dostałem ceny około 16 groszy wyższe niż w kantorze internetowym, a co najlepsze kuzyn, któremu poleciłem by sobie otworzył konto walutowe w mbanku, co zrobił miał ceny walut w mbanku (ich kantorze) na porównywalnym poziomie co kantor internetowy (dlatego tu jak wyżej wyszło 4,2 przy obecnym kursie na poziomie 4,18) ale im bardziej korzystał i kupował tam waluty tym mbank podnosił cenę o 1-2 grosze aż doszedł do mojego poziomy:) więc na początku jest ok ale po pewnym czasie staje się to znowu nie opłacalne:( a szkoda bo zakup przez bank jest najszybszy i teoretycznie najbezpieczniejszy.
Piotr_Band
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 14.03.2018 20:33

Można przez cinkciarza zapłacić. Przy okazji kurs lepszy niż w przeciętnym banku.
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 30.03.2018 21:02

W środę robiłem przelew w Mbanku.Kurs przeliczony wg NBP,koszt przelewu 5 zł.Dzisiaj dostałem informację,że pieniądze dotarły w całości do adresata.
Posiadam zwykłe konto bez żadnych udziwnień.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 14.07.2018 21:03

Po jakim czasie zwykły przelew trafia na konto odbiorcy w cro z waszego doświadczenia?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 70
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone