Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
awaq
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) awaq » 04.04.2017 14:18

walp napisał(a):Bank tak często się myli, czy może od czasu do czasu ktoś zapomni wybrać właściwą opcję :?: :wink:

sha.jpg


Taką opcje miałeś w ING ?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.04.2017 14:43

awaq napisał(a):Taką opcje miałeś w ING ?

Tak, to jest wycinek printscreen'a strony ING.
awaq
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) awaq » 04.04.2017 14:48

A to nie jest ING na tym poprzednim systemie? W poprzedniej wersji można było zaznaczyć przelew europejski lub walutowy , teraz nie ma takiej opcji.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.04.2017 15:32

Od 20 marca jest dostępna tylko nowa wersja systemu. (zrzut ekranu jest z dzisiaj).

Przez przelew europejski należy rozumieć przelew walutowy wyrażony w walucie EUR i kierowany do któregokolwiek państwa UE lub do Szwajcarii, Islandii, Lichtensteinu bądź Norwegii.

- przelew europejski
Koszt SHA 5zł + przewalutowanie. Jeśli masz ROR w euro, to przewalutowania nie ma.
Jeśli nie zaznaczysz SHA to opłata będzie sumą 5 zł + przewalutowanie + koszty drugiego banku, których nie znamy i często okazują się dość wysokie.

- przelew walutowy jest to przelew w innej walucie niż euro, bądź do kraju poza UE oraz wtedy, kiedy wystąpią określone warunki: numer rachunku odbiorcy nie jest w formacie IBAN, brak kodu BIC (SWIFT) banku, do którego kierowana jest płatność, wskazany jest bank pośredniczący.
Koszty wyglądają analogicznie jak wyżej, ale zamiast 5 zł jest opłata 40 zł + wspomniane dodatkowe.
awaq
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) awaq » 04.04.2017 16:18

Dziękuję , tak dokładnie to nawet pani z infolinii mi nie wytłumaczyła :D
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 20.04.2017 12:22

Przelew z Banku Millenium
typ SEPA - podział kosztów przelewu SHA - 105 Euro (na wypadek prowizji banków pośredniczących) - prowizja Millenium 5 zł
całe 105 Euro otrzymał odbiorca w Chorwacji (Splitska Banka).
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 21.04.2017 13:43

Miesiąc temu wykonywałem przelew 200euro - zaliczka na nasz pobyt w czerwcu.
Na początku chciałem puścić przelew przez ING, ale nieco przeraził mnie koszt.
Ktoś podsunął mi potral transferwise - zapłaciłem 5zł za przelew i miałem dość ciekawy kurs wymiany waluty.
Przelew dotarł po 3 dniach roboczych. Polecam.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 21.04.2017 15:49

buter napisał(a):Miesiąc temu wykonywałem przelew 200euro - zaliczka na nasz pobyt w czerwcu.
Na początku chciałem puścić przelew przez ING, ale nieco przeraził mnie koszt.
Ktoś podsunął mi potral transferwise - zapłaciłem 5zł za przelew i miałem dość ciekawy kurs wymiany waluty.
Przelew dotarł po 3 dniach roboczych. Polecam.

Zapewne wybrales inny rodzaj a nie europejski za 5 zl
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 21.04.2017 19:49

Przelewy za granicę tylko przez paypal.pl
czyzyk64
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzyk64 » 14.07.2017 11:13

A co myślicie o przelaniu pieniędzy przez Western Union. Wpłacasz złotówki , Chorwat odbiera w kunach. Tego samego dnia ma pieniądze.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.07.2017 11:32

czyzyk64 napisał(a):A co myślicie o przelaniu pieniędzy przez Western Union. Wpłacasz złotówki , Chorwat odbiera w kunach. Tego samego dnia ma pieniądze.

Przelew w ramach Unii Europejskiej jest dość tani, szczególnie jeśli korzysta się z przelewów SEPA. Jeśli pieniądze trzeba przesłać poza UE, koszty rosną i czas dotarcia pieniędzy do celu się wydłuża. Western Union jest dobrym rozwiązaniem. Korzystałem kilka razy m. in. wysyłając pieniądze do Czarnogóry.
Karolus1
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 07.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolus1 » 18.11.2017 01:29

witam wszystkich

-robiąc przelew przez ipko przy danych odbiorcy do przelewu mam tylko opcję
Numer rachunku, Nazwa odbiorcy, Adres odbiorcy, Tytuł przelewu nie mam możliwości wpisania kodu SWIFT czy będzie ok ?
-odbiorca podał mi dwa nr. konta (EUR)xxxxxxx-xxxxxxx oraz IBAN. rozumiem że mogę wpisać IBAN ?

tak dla pewności ;)
z formularza do wpłaty : Beneficiary MAISTRA d.d., Obala V. Nazora 6, HR-52210 Rovinj
robiąc przelew w ipko muszę podać osobno odbiorcę i adres
rozumiem że:
odbiorca MAISTRA d.d.
adres Obala V. Nazora 6, HR-52210 Rovinj
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 18.11.2017 11:36

Karolus1 napisał(a):witam wszystkich

-robiąc przelew przez ipko przy danych odbiorcy do przelewu mam tylko opcję
Numer rachunku, Nazwa odbiorcy, Adres odbiorcy, Tytuł przelewu nie mam możliwości wpisania kodu SWIFT czy będzie ok ?
-odbiorca podał mi dwa nr. konta (EUR)xxxxxxx-xxxxxxx oraz IBAN. rozumiem że mogę wpisać IBAN ?

tak dla pewności ;)
z formularza do wpłaty : Beneficiary MAISTRA d.d., Obala V. Nazora 6, HR-52210 Rovinj
robiąc przelew w ipko muszę podać osobno odbiorcę i adres
rozumiem że:
odbiorca MAISTRA d.d.
adres Obala V. Nazora 6, HR-52210 Rovinj

prawdopodobnie po wpisaniu nr konta bank samodzielnie rozpoznaje SWIFT banku odbiorcy (ja mam tak w mBanku - kiedyś też trzeba było samodzielnie wpisać SWIFT, dziś wystarczy wpisać cały nr konta i po przejściu do następnego kroku pojawia się odpowiedni SWIFT).
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.11.2017 11:43

Karolus1 mi też w banku PKO BP po wpisaniu nr konta SWIFT wyswietlił się sam, więc jest Ok
Karolus1
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 07.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolus1 » 18.11.2017 13:01

dzięki ;)
rozumiem że z tych dwóch nr. konta, które dostałem wystarczy że podam IBAN ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 67
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone