Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 21.02.2017 10:18

vtec11 napisał(a):
Grzegorz81 napisał(a):
Reklamacja uwzględniona, ING zwróciło mi 75 zł. na konto czyli operacja kosztowała mnie 5 zł.

Super, ciekawe czy by zwrócili bez Twojej interwencji.


Pewnie bez interwencji nikt by się sprawą nie zainteresował ...
Ale to miłe, że tak szybko zareagowali i to jeszcze z pozytywnym skutkiem.
anawo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) anawo » 21.02.2017 19:42

Grzegorz81 napisał(a):
malinka82 napisał(a):przelew ze zwykłego konta ING- 5zł


Dziś robiłem właśnie przelew z ING Direct i miałem informację że koszt przelewu to 80 zł. (40+40 zł). Nie wiem skąd wziąłeś te 5 zł.



Witam

ja też nie będę reklamować swojego banku, ale gorąco polecam kantor walutowy Alior Baku. W dniu wczorajszym około godz. 13 wysyłałam zaliczkę na wczasy, a w dniu dzisiejszym Pan odpisał mi, że zaliczka już jest na jego koncie. A co najlepsze Euro w kantorze tańsze, a przelew nic mnie nie kosztował :) Polecem
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.02.2017 21:04

anawo napisał(a):
Grzegorz81 napisał(a):
malinka82 napisał(a):przelew ze zwykłego konta ING- 5zł


Dziś robiłem właśnie przelew z ING Direct i miałem informację że koszt przelewu to 80 zł. (40+40 zł). Nie wiem skąd wziąłeś te 5 zł.



Witam

ja też nie będę reklamować swojego banku, ale gorąco polecam kantor walutowy Alior Baku. W dniu wczorajszym około godz. 13 wysyłałam zaliczkę na wczasy, a w dniu dzisiejszym Pan odpisał mi, że zaliczka już jest na jego koncie. A co najlepsze Euro w kantorze tańsze, a przelew nic mnie nie kosztował :) Polecem

Ile miesiecznie kosztuje konto?
anawo
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) anawo » 21.02.2017 21:24

Kantor walutowy to nie jest typowe konto. Aby kupować w kantorze, musisz mieć konto bankowe (niekoniecznie w Alior), aby przelać do kantoru środki i zakupić euro:) Sam kantor jest bezpłatny pod warunkiem, że nie weźmiesz karty. Gdy ją masz trzeba bodajże w przeciągu 6 miesięcy wykonać nią transakcję, bo inaczej kosztuje 15 zł. Wszystko jest przejście napisane na stronie kantoru Alior. Ja karty nie brałam. Kantor ma mi służyć jedynie zakupowi waluty, którą potem odbiorę w dowolnym oddziale Alior :) Przypuszczam, że powyżej jakiejś kwoty przelew będzie płatny. Ja przelewałam 100 euro.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 21.02.2017 23:56

Grzegorz81 napisał(a):
malinka82 napisał(a):przelew ze zwykłego konta ING- 5zł


Dziś robiłem właśnie przelew z ING Direct i miałem informację że koszt przelewu to 80 zł. (40+40 zł). Nie wiem skąd wziąłeś te 5 zł.

A ja znowu nie wiem skąd wziąłeś te 40+40? :)
Również w ING przelewałem 1,5 tygodnia temu do Chorwacji za piątaka.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2017 00:06

Bonuz napisał(a):w pko jest 80 pln + jeszcze jakaś opłata razem wychodzi 105 zeta. W innych bankach jest podobnie od 40 wzwyż, generalnie jest to opcja zawsze droższa trzeba pamiętać,
Żeby płatność została wysłana poprzez SEPA musi spełnić wszystkie wymienione niżej kryteria:
- walutą transakcji jest EURO,
- kraj odbiorcy przelewu (beneficjenta) należy do Unii Europejskiej lub jest to Norwegia, Islandia, księstwo Lichtenstein lub Szwajcaria,
- bank beneficjenta jest uczestnikiem systemu SEPA, co można sprawdzić tutaj lub tutaj,
- podano prawidłowy kod SWIFT (inaczej BIC) banku beneficjenta,
- podano prawidłowy rachunek beneficjenta w formacie IBAN,
- wybrano tryb zwykły płatności (a nie pilny lub ekspres) - w formatkach przelewów SEPA w bankach ta opcja jest zwykle ustawiana automatycznie,
- wskazano opcję kosztową SHA (opisane niżej) - w formatkach przelewów SEPA w bankach ta opcja jest zwykle ustawiana automatycznie.
Ja chciałem być uprzejmy i dla pewności wciskałem OUR wtedy nie mamy już SEPA a gdy nie ma SEPA jest drożej, myślę że chyba wszystko na ten temat zostało już powiedziane a raczej napisane. Ale zanim do tego doszedłem trochę mnie to kosztowało na szczęście tylko mojego wysiłku.

\

W tym poście chyba kolega jasno wyjaśnił co trzeba zrobić żeby nie przepłacać banksterom. To powinno zamknąć na jakiś czas dyskusję /na dwa dni ? :)/.
Jako porównanie - przelew z tmobile do usa kosztuje 30 zł.
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 22.02.2017 01:08

Ludziska czytajcie co jest napisane a jest chyba jasno wyjaśnione kiedy jest taniej a kiedy drożej. Ja dla formalności podam tylko że przelew SEPA w PKO BP kosztował mnie 8 pln odbiorca dostał całą zaliczkę czyli koszty banków pośrednich w tym wypadku były zerowe. Następnym razem będę mądrzejszy i przelewik pójdzie z kantoru Alior za zupełną darmochę a i po korzystnym kursie w PKO 4,42 normalnie zdzierstwo w kantorze było chyba cos ok.4,34.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 22.02.2017 10:13

Przelew w niedzielę wieczorem (bank PKO BP do Zagrebacka Banka). Kurs bankowy 4,41 (w tym samym czasie w kantorze Europa 4,35). Koszt przelewu 8 zł. Dotarła całość bez kosztów innych banków. Opłaca się dla kilku złotych otwierać inne konto?
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 22.02.2017 12:38

Koszt konta darmowy, kantor zawsze pod ręką nie biegasz po kantorach i kurs lepszy, zgadza się się że przy niewielkiej sumie będzie kilka złoty, ale ja już założyłem tym bardziej że przecież nie tylko chodzi o euro na zaliczkę.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 22.02.2017 14:03

Bonuz napisał(a):Koszt konta darmowy, kantor zawsze pod ręką nie biegasz po kantorach i kurs lepszy, zgadza się się że przy niewielkiej sumie będzie kilka złoty, ale ja już założyłem tym bardziej że przecież nie tylko chodzi o euro na zaliczkę.

Jak ktoś robi więcej przelewów to wtedy ma to sens.
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 22.02.2017 14:07

dokładnie będzie konto, będzie więcej przelewów :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.03.2017 23:44

Prawdę mówiąc, nie do Chorwacji, ale do włoskiego Credito Emiliano. Przelew z konta walutowego ING - koszt 5 zł.
awaq
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) awaq » 04.04.2017 12:31

vtec11 napisał(a):
Grzegorz81 napisał(a):
Reklamacja uwzględniona, ING zwróciło mi 75 zł. na konto czyli operacja kosztowała mnie 5 zł.

Super, ciekawe czy by zwrócili bez Twojej interwencji.


Kurcze wpłacałem w niedzielę przez ING 125 ojro i dzisiaj mi podsumowali koszty na poziomie 90 zł . Napisałem do nich wiadomość że trochę ich poniosło z tymi opłatami ale widzę że jednak warto zadzwonić . Jak dobrze pamiętam to w tamtym roku płaciłem piątaka.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.04.2017 13:52

Bank tak często się myli, czy może od czasu do czasu ktoś zapomni wybrać właściwą opcję :?: :wink:

sha.jpg
awaq
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) awaq » 04.04.2017 14:17

Dzwoniłem na infolinię i Pani przyznała mi rację koszt przelewu powinien być 5 zł a nie 40 . Co do kosztów po mojej stronie za przelew to będą rozpatrywać .Także trzeba być czujnym na przyszłość
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 66
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone