Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prośba o radę Miejsce Pula jeśli nie to co ??????

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zuzanka1
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 14.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka1 » 24.08.2015 23:17

Przy ośrodku Verudela nie tylko same betony, są również plaże żwirowe (duże kamienie).
Moje młodsze dziecko nie nadaje się na skały czy klify. Może jak będzie miało ok 5-6 lat (czyli tyle ile jej starszy brat którego w tym roku spokojnie mogłam puścić na skałki). Jest wszędobylskie i nierozsądne, ja osobiście nie wyobrażam sobie spokojnego plażowania na skałach z takim osobnikiem. Trzeba pamiętać że każde dziecko jest inne, a różnica pomiędzy siedzącym 9 miesięczniakiem a biegającym półtoraroczniakiem jest ogromna. Przynajmniej ja mam takie doświadczenie z moimi dziećmi.
wartychy
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wartychy » 25.08.2015 10:10

No właśnie tu jest problem bo mamy Młodą na etapie chodzenia ale dalej chodzi nie pewnie więc tylko kamyczki a dodatkowym plusem kamyczków jest to że ona je uwielbia :) więc na takiej kamyczkowej plaży będzie jak w raju. Trza będzie tylko dużeeeeee wiaderko do zbierania zabrać dzięki za rady bo byśmy wylądowali w Puli i byśmy stracili kupę cennego czasu na wakacjach na szukaniu fajnego miejsca a ten czas z rodziną na wypoczynek jest bezcenny i nie do nadrobienia w ciągu roku.Dzięki za namiary na PW na pokoje :) im więcej tym uwag i namiarów tym lepiej :) Może ktoś będzie między 1-14 września się wybierał w te rejony??? z dziećmi najlepiej to można wspólnie coś wybrać...?? Dziękujemy Wszystkim każda uwaga jest cenna. Pozdrawiamy jak już wybierzemy i będziemy na miejscu damy znać co to w końcu było ;) i jak było.
Zuzanka1
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 14.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzanka1 » 25.08.2015 10:43

Pula nie jest taka zła. Zależy co kogo rajcuje i szuka. Tylko w Puli albo rybki albo pipki, albo blisko ładnych plaż albo starego miasta do którego krótkim spacerkiem dotrzesz na wieczorne smakowitości.
Ja bym ci poleciła Primosten (moje pierwsze miasto w Chorwacji, moje dzieci miały wtedy 17 miesięcy i 4 lata, priorytetem ze względu na dzieci było dla mnie łatwa dostępność ładnych miejskich plaż i starego rynku bez konieczności ruszania samochodu albo długiego chodzenia), tam znajdziesz wszystko czego trzeba - piękne płaskie plaże ze żwirkiem dla dzieci - czyli obie Raduki, stare miasto na cyplu, liczne konoby, The legend Pub gdzie grają koncerty co wieczór (we wrześniu też). Gdybyś znalazł kwaterę do wysokości ul. Dalmatinskiej miałbyś wszystko w zasięgu 5-15 minut spaceru, a nawet jak dalej nieco to też wszystko osiągalne z buta. Wózek daje radę, Primosten jest dosyć płaski do ul. Dalmatinskiej, nie ma tam tylu schodów co np. w Breli. Bardzo dobre miasto wypadowe dla Splitu, Trogiru, Szybenika, NP. Krka (jeśli jeszcze nie byliście). Od magicznej granicy 1000 km w Zadarze to dodatkowe ok. 115 km czyli 1,5 godz. jazdy. Wcale nie tak źle. Przemyśl, obejrzyj zdjęcia:0 Ja mogę ci wkleić własne zdjęcia wieczorem, jeśli będziesz oczywiście zainteresowany.
Kwatery, w której byliśmy ci nie polecę - odbiegała sporo standardem od oczekiwanego (ze względu na czystość), chociaż miała zajebiaszczy widok z tarasu na marinę (ul. Ninskog). Szczególnie polecam ul. Ninskog, Jelacica i Dubrovacka na kwatery.
Na zachętę zdjęcie z sieci www
Obrazek
wartychy
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wartychy » 28.08.2015 13:52

Zuzanka dziękuje już wszystko prawie mnie namówiłaś przepięknie tam jest itd ale jednak te km jednak niby 100 różnicy,ale z dzieckiem dla którego 100 km do tej pory to wyzwanie wole nie ryzykować. Po za tym do Splitu od Dubrownika mamy zaliczone prawie wszystko i większość miast i atrakcji Zadar jeszcze nam został i rejony ale to może na przyszły rok więc wybór padł na rejony Puli tak jak wcześniej pisaliście. Więc która miejscowość żeby coś się działo w Wrześniu i żeby wody były płytkie na plaży najlepiej rozważamy Rovinij, Poreć, Opatija, Rijeka, Novigrad, Fazana co polecicie ze 1,5 rocznym dzieckiem wyjeżdzamy między 2-4 Września może ktoś też się wybiera w podobne rejony???
waldex74
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 23.01.2016
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldex74 » 26.01.2016 22:44

Jeśli chodzi o Poreć był ktoś z Szanownych kolegów w tym mieście? Warto? Jedziemy tam akurat pierwszy raz i nie wiemy czy to dobry wybór :-)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 27.01.2016 00:24

Poreć to świetne miejsce jako baza wypadowa do zwiedzania Istrii. Wszędzie blisko, może z wyjątkiem Puli, do której jest ok 60 km.
W Porecu obowiązkowo do zwiedzenia Starówka, bazylika Eufrazjana (bilet chyba 40 kun ale warto), kilka kilometrów od miasta jaskinia Baredine. Co do plaż to osobiście nie korzystałem, ale w centrum szału nie ma, natomiast na obrzeżach miasteczka i kilka kilometrów za miastem podobno są bardzo ładne. Po drodze do Puli - jeśli nie pojedziecie autostradą - obowiązkowo wieża widokowa na limski fiord. Przy wieży kilkanaście straganów z wieloma smakami rakiji (polecam szczególnie chlebową, gruszkową i pigwową - w takich litrowych owalno-płaskich butelkach)
Miasteczko ma super klimacik, chociaż dla mnie osobiście nie jest to miejsce na cały pobyt.
Z Poreca blisko do Vrsar, Vodnjan, limski fiord i parę innych miejsc wartych odwiedzenia. Z Poreca można poplynać na fishpicnic ze zwiedzaniem Vrsaru - poszukaj mojej relacji z 2015 roku.
Ale już wystarczy bo to nie ten temat - na temat Poreca szukaj w odpowiednim dziale na tym forum.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Na Istrię autostradami Słowenii czy Chorwackimi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.01.2016 08:58

Slavko1974 napisał(a):Ale już wystarczy bo to nie ten temat - na temat Poreca szukaj w odpowiednim dziale na tym forum.

Pełna zgoda - dlatego wydzieliłem :idea:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Prośba o radę Miejsce Pula jeśli nie to co ?????? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone