Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pietrys
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 17.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrys » 18.06.2021 08:11

Jeszcze raz dziękuję :)
natalka1878
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalka1878 » 19.06.2021 20:44

Hej! Może jest ktoś kto chciałby się wybrać na całodzienną podróż łodzią 05.07 z Trogiru na wyspę Vis i Hvar?
Wynajęłam prywatną łódz razem z narzeczonym i szukam kogoś kto chciałby z nami spędzić ten czas i podzielić się kosztami :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.06.2021 08:21

Wczoraj jak obserwowałem na kamerkach to port w Splicie na wszystkie kierunki mocno oblężony cały dzień, a gdzie tam właściwy sezon.
Mam nadzieję, że moje 1,5godz + bilety online (wiem że nie gwarantują miejsca) wcześniej będzie wystarczające, by się załapać na Stari Grad.
pietrys
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 17.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrys » 24.06.2021 10:06

te kiero napisał(a):Wczoraj jak obserwowałem na kamerkach to port w Splicie na wszystkie kierunki mocno oblężony cały dzień, a gdzie tam właściwy sezon.
Mam nadzieję, że moje 1,5godz + bilety online (wiem że nie gwarantują miejsca) wcześniej będzie wystarczające, by się załapać na Stari Grad.


Na stronie Jadrolinija masz podane, że na linii 635 Split - Stari Grad obowiązuje rezerwacja. Myślisz, że ona nic nie daje?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.06.2021 10:33

Wiem co jest zapisane w stronie Jadrolinji; również w FAQ.
Wiem, że był również zapis, że rezerwacja online nie gwarantuje wjazdu na konkretny prom; teraz takiego zapisu nie widzę. No i doświadczenia "promoców" opisane na forum.

Oczywiście mimo wszystko będę kupował bliet online.
pietrys
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 17.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrys » 24.06.2021 10:39

Ja również się zastanawiam nad kupnem biletów na prom Spli-Vela Luka. Na stronie przewoźnika jest podane, że obowiązuje rezerwacja... Sam już nie wiem. Na pewno nie mogę czekać do następnego promu, gdybym na ten nie dostał się. Wolałbym już jechać przez BiH.

Wg Ciebie istnieje opcja, że pomimo zakupionego biletu wraz z rezerwacją, można nie dostać się na prom?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.06.2021 10:45

Czy ktoś płynąl ostatnio promem Valbiska - Merag i może potwierdzić, że za bilet kupiony na miejscu da się płacić kartą?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.06.2021 17:48

pietrys napisał(a):
Wg Ciebie istnieje opcja, że pomimo zakupionego biletu wraz z rezerwacją, można nie dostać się na prom?


Chciałbym przeczytać odpowiedź na to pytanie od Croplowców, którzy sprawdzą to w praktyce przed moim wyjazdem.
pietrys
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 17.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrys » 25.06.2021 08:47

Wczoraj wysłałem email do BOK Jadrolinii. Jak udzielą odpowiedzi, dam znać.
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 25.06.2021 09:30

Z gwarancją rezerwacji miejsca na promie to jest tak, że oni nigdy nie mogą zapewnić tego w 100%.
Kiedyś stałem w kolejce do promu (całe szczęście często pływającego), byłem pewny, że wjadę na najbliższy rejs.
Nagle podjechała jedna duża ciężarówka... chwilę później cztery duże wozy straży pożarnej... i było pozamiatane. Nie wiem jak na długich liniach ale ciężarówki z żywnością (jeszcze szybko psującą się) wchodzą bez kolejki. Nie mówię już o służbach bo to oczywiste.

Tak więc różnie może być, mimo rezerwacji jednak starałbym się być dostatecznie wcześnie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.06.2021 10:24

te kiero napisał(a):
pietrys napisał(a):
Wg Ciebie istnieje opcja, że pomimo zakupionego biletu wraz z rezerwacją, można nie dostać się na prom?


Chciałbym przeczytać odpowiedź na to pytanie od Croplowców, którzy sprawdzą to w praktyce przed moim wyjazdem.

Wiele zależy od lini promowej. Od kilku lat pływam na Brač. Jadąc tam płynę ze Splitu do Supetaru i na tej linii nie było możliwości rezerwacji miejsca na promie. Wracając z wyspy płynę linią Sumartin - Makarska i tutaj kupując bilet (kupuję go w porcie nie online) na dany prom mam gwarancję że nim pojadę. Trzeby jednak być w porcie wcześniej, chyba z 30 minut przed odpływem promu. Najpierw ładują auta z rezerwacją potem reszta, jeśli oczywiście jest miejsce.
Ps. Jeżeli rezerwuje się online bilet Split - Supetar jest info: Wyniki tłumaczenia:
Zakupiony bilet online jest ważny na dowolną podróż w wybranym terminie i nie gwarantuje wejścia na pokład o wybranej godzinie odlotu.

Ps2 . Jeżeli rezerwuje się online bilet Sumartim - Makarska Wyniki tłumaczenia:
Ważny!
Bilet podróżny na pojazd to także rezerwacja miejsca na konkretną godzinę odjazdu. W porcie należy stawić się nie później niż 45 minut przed odpłynięciem.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 26.06.2021 15:01

A jak w przypadku promów Split - Vela Luka albo Ploce - Trpanj?
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 26.06.2021 15:11

natalka1878 napisał(a):Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Zastanawiałam się też nad opcją aby po drodze przenocować w Trogirze. Zwiedzić miasto i ze Splitu popłynąć na Vis. Czy mogę znaleźć gdzieś rozpiskę j czy taki transport ze Splitu na Vis i odwrotnie zabrałby też samochód. A może godne polecenia są inne miejsca & wyspy na zwiedzenie. Będę wdzieczna za poradę. Pozdrawiam ciepło


Vis na jeden dzień bez sensu, prom płynie w je na stronę 2,5 godziny, są chyba 3 na dobę co 6 godzin, bo to ten sam prom pływa w kółko. Ja w miarę chcesz wyspę zwiedzić to kilka dni
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 27.06.2021 16:35

Jak to wygląda technicznie?
1. Jeśli kupuję bilet na miejscu to ustawiam się w kolejce i idę kupić bilet?
2. Jeśli kupię bilet online to ustawiam się dedykowanej kolejce czy jest jedna dla wszystkich?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.06.2021 16:49

Kolejka jest jedna
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone