Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 28.07.2021 22:40

Może ktoś miał okazje płynąć z Drvenika do Sucuraju ostatnim promem ok. 22:30?
Czy kasa biletowa jest czynna tak długo, czy płaci się już na promie, czy trzeba bilety kupić wcześniej?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 29.07.2021 07:21

robertms napisał(a):Może ktoś miał okazje płynąć z Drvenika do Sucuraju ostatnim promem ok. 22:30?
Czy kasa biletowa jest czynna tak długo, czy płaci się już na promie, czy trzeba bilety kupić wcześniej?

No promie nie kupisz biletu, kasy są czynne w godzinach kursowania promu. Można też kupić bilet przez Internet lub przez apkę w telefonie.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.08.2021 18:25

14/08 w sobotę opuszczam Omiś i jadę na Korculę.
Opcje mam 3:
1. Split - Vela Luka - minus to opłata za busa 5,2m - 820 kun oraz tylko 3 kursy.
2. Ploce - Trpanj i Orebic - Korcula.
3. Przez Neum i Orebic - Korcula.

Proszę o rady. Który wariant najlepszy? Wydaje mi się że druga opcja.
Bilety pewnie lepiej kupić online?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 02.08.2021 18:42

mchrob napisał(a):
robertms napisał(a):Może ktoś miał okazje płynąć z Drvenika do Sucuraju ostatnim promem ok. 22:30?
Czy kasa biletowa jest czynna tak długo, czy płaci się już na promie, czy trzeba bilety kupić wcześniej?

No promie nie kupisz biletu, kasy są czynne w godzinach kursowania promu. Można też kupić bilet przez Internet lub przez apkę w telefonie.


Wiec pewnie kasa jeszcze czynna będzie.
Dzieki!
pamix
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamix » 02.08.2021 23:21

Kod: Zaznacz cały
1. Split - Vela Luka - minus to opłata za busa 5,2m - 820 kun oraz tylko 3 kursy.

Może się nie udać bez wcześniejszej rezerwacji.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.08.2021 07:44

empire13 napisał(a):14/08 w sobotę opuszczam Omiś i jadę na Korculę.
Opcje mam 3:
1. Split - Vela Luka - minus to opłata za busa 5,2m - 820 kun oraz tylko 3 kursy.
2. Ploce - Trpanj i Orebic - Korcula.
3. Przez Neum i Orebic - Korcula.

Proszę o rady. Który wariant najlepszy? Wydaje mi się że druga opcja.
Bilety pewnie lepiej kupić online?


Każda z nich jest dobra. Ja tam lubię widoki i wybrałbym trasę nr 3, chyba że mapy google pokażą korki na bośniackich przejściach granicznych. A bilety koniecznie kup zawczasu online, jeżeli jednak zdecydowałbyś się na opcję nr 1. Bo tylko na ten prom kupno biletu na dany kurs zapewnia rezerwację nań.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 04.08.2021 08:07

Wahamy się jeszcze czy jechać (Korcula) naokoło przez Neum i Peljesac, ale chyba jednak zdecydujemy się na prom że Splitu do Vela Luki.

Nocleg mamy pod Perusicem, stamtąd niecałe 2,5 godz. do Splitu.

Czy wystarczy być w Splicie godzinę wcześniej? Prom jest o 10.15. Poniedziałek 16.08.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 04.08.2021 08:14

Marsallah napisał(a):
empire13 napisał(a):14/08 w sobotę opuszczam Omiś i jadę na Korculę.
Opcje mam 3:
1. Split - Vela Luka - minus to opłata za busa 5,2m - 820 kun oraz tylko 3 kursy.
2. Ploce - Trpanj i Orebic - Korcula.
3. Przez Neum i Orebic - Korcula.

Proszę o rady. Który wariant najlepszy? Wydaje mi się że druga opcja.
Bilety pewnie lepiej kupić online?


Każda z nich jest dobra. Ja tam lubię widoki i wybrałbym trasę nr 3, chyba że mapy google pokażą korki na bośniackich przejściach granicznych. A bilety koniecznie kup zawczasu online, jeżeli jednak zdecydowałbyś się na opcję nr 1. Bo tylko na ten prom kupno biletu na dany kurs zapewnia rezerwację nań.


Zgodnie ze stroną Jadrolinii zakup biletu online jest gwarancją rezerwacji i trzeba być w porcie 45 min wczesniej. Czy jest osobny pas dla aut z takim biletem kupionym wcześniej?
azrael
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 04.08.2021 13:40

Czy jest osobny pas dla aut z takim biletem kupionym wcześniej?[/quote]
dołączam do pytania?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.08.2021 14:10

Nie ma.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 04.08.2021 14:40

Marsallah napisał(a):Nie ma.


No to jak się to na do info na stronie Jadrolinii, że bilet kupiony online jest jednocześnie rezerwacją?

Załóżmy, że podjeżdżamy na przystań godzine wcześniej, jest tłum aut przed nami i część już nie wjeżdża z braku miejsc. A ja przecież mam rezerwację.

Kiedyś wracaliśmy z Hvaru do Splitu, na przystani byliśmy półtorej godziny wcześniej, a i tak wjechaliśmy jako jedni z ostatnich. Kilka aut na końcu kolejki już się nie załapało. Gdyby któryś miał bilet kupiony online, czyli rezerwację , to by popłynął?
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 05.08.2021 08:47

Ponawiam pytanie. Jeśli będę mieć bilet na prom Split - Vela Luka kupiony online, który zgodnie z tym co pisze przewoźnik, jest jednocześnie rezerwacją, to czy jeśli przyjadę na przystań w wymaganym czasie min. 45 minut wcześniej, będę miała miejsce na promie, nawet jeśli chętnych będzie więcej niz mieści prom?

Trasę przez Neum ostatecznie odpuszczamy, zbyt męcząca i okrężna. Jechaliśmy tamtędy do Dingac i można się ujechać po uszy ;)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.08.2021 09:17

https://www.jadrolinija.hr/en/faq/quest ... ocal-lines
Punkt 4.
A na samym dole strony jest numer telefonu i adres e-mail.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 05.08.2021 09:21

boboo napisał(a):https://www.jadrolinija.hr/en/faq/questions-answers---local-lines
Punkt 4.
A na samym dole strony jest numer telefonu i adres e-mail.


No ale po co linkujesz mi coś, co napisałam wyżej?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.08.2021 14:35

naszastruga napisał(a):No ale po co linkujesz mi coś, co napisałam wyżej?
Gdybym pracował w Jadrolinii, albo miał tam znajomego...
ale niestety, nie.
Dlatego wskazałem na numer telefonu/e-mail.
Ja osobiście mając taki dylemat, wyjaśniłbym sprawę telefonem.
Ale pomimo rezerwowania online nie mam jednak takich dylematów, gdyż to, co tam w tym punkcie 4. napisano, jest dla mnie wystarczająco jasne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone