Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
natalka1878
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalka1878 » 13.06.2021 16:50

Bravik napisał(a):
natalka1878 napisał(a):Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Zastanawiałam się też nad opcją aby po drodze przenocować w Trogirze. Zwiedzić miasto i ze Splitu popłynąć na Vis. Czy mogę znaleźć gdzieś rozpiskę j czy taki transport ze Splitu na Vis i odwrotnie zabrałby też samochód. A może godne polecenia są inne miejsca & wyspy na zwiedzenie. Będę wdzieczna za poradę. Pozdrawiam ciepło


Kiedy wybierasz się do Chorwacji?



Planuje za 3 tygodnie. Chciałabym przekroczyć granice 04.07
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.06.2021 17:04

natalka1878 napisał(a):Planuje za 3 tygodnie. Chciałabym przekroczyć granice 04.07


Prom ze Splitu masz o 9 rano. Powrotny o 18 wieczorem. Rejs to prawie 2,5 h w jedna stronę. Tylko czy jest sens ciągnąć ze sobą samochód i wydawać dodatkowo 700 kun za transport. Taniej wyjdzie wypożyczyć coś na wyspie.
Pisałaś gdzieś, że jedziesz z Niemiec. Masz linki do Jadrolinji po dojczlandzku. :wink:
https://www.jadrolinija.hr/de/schedule/ ... 6/08072021
https://www.jadrolinija.hr/de/schedule/ ... 2/08072021
natalka1878
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalka1878 » 13.06.2021 18:30

Tak chyba masz rację, nie będę ciągnęła ze sobą samochodu. Nie dość że drogo to jeszcze na jeden dzień i taką mała wysepkę się nie opłaca. Może wypożycze skuter :) chciałabym zdążyć przed 12stą dostać się do błękitnej jaskini na wyspie Bisevo może mi się uda :D
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.06.2021 18:38

natalka1878 napisał(a):Tak chyba masz rację, nie będę ciągnęła ze sobą samochodu. Nie dość że drogo to jeszcze na jeden dzień i taką mała wysepkę się nie opłaca. Może wypożycze skuter :) chciałabym zdążyć przed 12stą dostać się do błękitnej jaskini na wyspie Bisevo może mi się uda :D

Raczej chyba nie, bo w porcie Vis będziesz wg rozkładu o 11.20. Za mało czasu na wszystko.
natalka1878
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalka1878 » 13.06.2021 21:50

A to prawda że łódki pływają do jaskini tylko do godziny 12stej tak? Nie ma żadnego transportu później?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 13.06.2021 22:09

natalka1878 napisał(a):A to prawda że łódki pływają do jaskini tylko do godziny 12stej tak? Nie ma żadnego transportu później?

Nie. Ja dwa lata temu byłem w blue cave po 14:00
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.06.2021 22:19

natalka1878 napisał(a):A to prawda że łódki pływają do jaskini tylko do godziny 12stej tak? Nie ma żadnego transportu później?


Pływają i później, ale chodzi tam o światło w jaskini. A ponoć najlepsze jest pomiędzy godziną 11 a południem w słoneczny dzień
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 13.06.2021 23:25

natalka1878 napisał(a):Tak chyba masz rację, nie będę ciągnęła ze sobą samochodu. Nie dość że drogo to jeszcze na jeden dzień i taką mała wysepkę się nie opłaca. Może wypożycze skuter :) chciałabym zdążyć przed 12stą dostać się do błękitnej jaskini na wyspie Bisevo może mi się uda :D

To jest oczywiście kwestia gustu a sama jaskinia ma swój urok, ale jeśli masz napięty grafik to ja bym sobie odpuścił. Na Bisevo troszkę się stoi w kolejne po bilet i czeka na sam rejs (nam to zajęło ok 2h) no i jeszcze trzeba dopłynąć z Vis. A w samej jaskini jest się króciutko (poniżej 10 minut) bo taki mają przemiał.
Ja ze swojego rejsu na Bisevo (ale z miasta Hvar) najlepiej wspominam kąpiel w jednej z jaskiń na południowej stronie wyspy Vis oraz snoorkowanie w zatoce Stiniva.
No ale kto co lubi :)
natalka1878
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalka1878 » 14.06.2021 19:47

empire13 napisał(a):
natalka1878 napisał(a):Tak chyba masz rację, nie będę ciągnęła ze sobą samochodu. Nie dość że drogo to jeszcze na jeden dzień i taką mała wysepkę się nie opłaca. Może wypożycze skuter :) chciałabym zdążyć przed 12stą dostać się do błękitnej jaskini na wyspie Bisevo może mi się uda :D

To jest oczywiście kwestia gustu a sama jaskinia ma swój urok, ale jeśli masz napięty grafik to ja bym sobie odpuścił. Na Bisevo troszkę się stoi w kolejne po bilet i czeka na sam rejs (nam to zajęło ok 2h) no i jeszcze trzeba dopłynąć z Vis. A w samej jaskini jest się króciutko (poniżej 10 minut) bo taki mają przemiał.
Ja ze swojego rejsu na Bisevo (ale z miasta Hvar) najlepiej wspominam kąpiel w jednej z jaskiń na południowej stronie wyspy Vis oraz snoorkowanie w zatoce Stiniva.
No ale kto co lubi :)



Dziękuję bardzo za poradę. Ja znalazłam informacje o tej jaskini na internecie i postanowiłam że się wybiorę. Nie byłam jeszcze na Vis i nie mam porównania, na pewno wezmę pod uwagę Twoje rady. A może masz jeszcze jakies miejsca godne polecenia?
natalka1878
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalka1878 » 14.06.2021 19:51

A może ktoś poleci jeszcze jakaś inną wyspę wartą odwiedzenia na którą można się dostać ze Splitu? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.06.2021 19:53

Są odpowiednie wątki na tego typu pytania.
Ten jest o promach.
pietrys
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 17.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrys » 17.06.2021 15:35

Witam wszystkich.

Orientujecie się, czy w nadchodzącym sezonie na Korcule lepiej płynąć promem, czy też objechać przez BiH? Czy na granicy BiH i ponownie na chorwackiej wymagają zaświadczenia o testach na Covid? W sumie wjeżdżasz do Chorwacji z zewnętrz UE? Orientujecie się jak to traktują? Ja wolałbym jechać lądem, gdyż nie ma ryzyka spóźnienia na prom, etc. Boję się jednak o konieczność okazania testów. Jestem z mazowieckiego, które jest w zielonej strefie. Przy wjeździe do Chorwacji nie muszę okazywać testów, ale nie wiem jak traktują Europejczyków wjeżdżających od strony BiH?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.06.2021 15:42

Masz informację w przyklejonym wątku "Jak dojechać do Chorwacji..."
pietrys
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 17.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrys » 17.06.2021 16:00

Dziękuję. Super opisane - same sedno!
Chyba szybciej będzie objechać dookoła?

Mam tylko 2 pytania:
1) skąd masz informację o braku konieczności posiadania Zielonej Karty na terenie BiH?
2) czy robię coś źle, ale na stronie jadrolinii nie mogę znaleźć kursów ze Splitu na Korculę (03.07.2021 r.) - oczywiście mówię o promie, na który wejdzie samochód?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 17.06.2021 16:07

pietrys napisał(a):Dziękuję. Super opisane - same sedno!
Chyba szybciej będzie objechać dookoła?

Mam tylko 2 pytania:
1) skąd masz informację o braku konieczności posiadania Zielonej Karty na terenie BiH?
2) czy robię coś źle, ale na stronie jadrolinii nie mogę znaleźć kursów ze Splitu na Korculę (03.07.2021 r.) - oczywiście mówię o promie, na który wejdzie samochód?


Bo patrzysz na zły port docelowy. Nie Korčula na Korčuli , tylko Vela Luka.
Co do Bośni i Hercegowiny poczytaj tutaj:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/bosnia-i-hercegowina
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone