Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 09.05.2021 10:13

marekkowalak napisał(a):Ja jednak przekładam Peljesac na rok przyszły, bo skoro okazało się, że żona też zdąży się zaszczepić, to w tym roku jednak odkładana już od 2 lat Rumunia.

Ale chętnie poczytam informacje - będzie przydatne na przyszły rok, bo ja lubię planować z dużym wyprzedzeniem :D :D

A możliwość rezerwacji tylko do 3 czerwca najprawdopodobniej wynika z tego, że od 4-go czerwca Chorwaci liczą "high season" - a możliwe, że jeszcze sami nie wiedzą, czy ceny wzrosną, czy będzie jak w roku ubiegłym.

...w przyszłym roku to już most będzie, mam nadzieję :papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 09.05.2021 11:13

fly napisał(a):...w przyszłym roku to już most będzie, mam nadzieję :papa:



Ja bym nie był tego taki pewny - w końcu to Chińczycy go stawiają. :wink:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 09.05.2021 11:32

marekkowalak napisał(a):
fly napisał(a):...w przyszłym roku to już most będzie, mam nadzieję :papa:



Ja bym nie był tego taki pewny - w końcu to Chińczycy go stawiają. :wink:


Bardziej od dotrzymania terminów obawiałbym się jednak jakości spawów. Tym bardziej, że sól jest tam wszędzie. :wink:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 09.05.2021 12:32

Ja bym się tak chińszczyzny nie obawiał.
Jakość zależy od ceny.
Chińczycy potrafią robić tani badziew. Potrafią robić też solidnie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.05.2021 10:24

empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.05.2021 11:04


Tak jak napisałem, badziew też potrafią zrobić. Zresztą nie tylko oni ;)
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 22.05.2021 10:41

zablo napisał(a):
tranquilo napisał(a):A co do promu Ploce Trpanj, to czy w sezonie nie pływają dwa na wahadle tak jak w przypadku np. Drvenik Sucuraj?


Trpanj-Ploce nie pływają na wahadle nawet w szczycie (normalnego) sezonu, a w covidowym nawet częstotliwość została ograniczona z 7 do 6 kursów... powiem Ci że dwa pokłady zdarzało się, że były pełne ale to te kursy około godziny 18. i weekendowe.

Jak nie zdążysz na prom w Ploce to nie warto czekać na następny bo to około 2,5 godziny czekania. Wtedy warto jechać autem na Peljesać tylko musisz mieć Zieloną Kartę (bo zdarza sie ze na granicy BiH sprawdzają).



Właśnie klepnąłem kwaterę na Peljesac - Zuljana i zastanawiam się czy jechać na prom czy lecieć samochodem? Pytanie co jest korzystniejsze, autem to dojdzie parę euro na paliwo ale promem za darmo też nie popłynę? Z jednej strony zawsze to jakaś atrakcja szczególnie dla dzieci po tych kilku h w aucie, z drugiej strony jak mam czekać "niewiadomo" ile na prom to w tym czasie mogę już być na miejscu. Zaszczepiony jestem :lol: a i zieloną kartę posiadam. Ktoś doradzi? :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.05.2021 10:54

lukasz22i napisał(a):
Właśnie klepnąłem kwaterę na Peljesac - Zuljana i zastanawiam się czy jechać na prom czy lecieć samochodem? Pytanie co jest korzystniejsze, autem to dojdzie parę euro na paliwo ale promem za darmo też nie popłynę? Z jednej strony zawsze to jakaś atrakcja szczególnie dla dzieci po tych kilku h w aucie, z drugiej strony jak mam czekać "niewiadomo" ile na prom to w tym czasie mogę już być na miejscu. Zaszczepiony jestem :lol: a i zieloną kartę posiadam. Ktoś doradzi? :wink:

Ja co roku jeżdżę na Brač i tą godzinkę na promie traktuję jako przerwę i odpoczynek w trasie. Zawsze można coś zjeść, wypić kawę czy nawet na chwilę zamknąć oczy. No i dla dzieciaków też zawsze jakaś atrakcja :wink:
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 22.05.2021 11:24

lukasz22i napisał(a):
zablo napisał(a):
tranquilo napisał(a):A co do promu Ploce Trpanj, to czy w sezonie nie pływają dwa na wahadle tak jak w przypadku np. Drvenik Sucuraj?


Trpanj-Ploce nie pływają na wahadle nawet w szczycie (normalnego) sezonu, a w covidowym nawet częstotliwość została ograniczona z 7 do 6 kursów... powiem Ci że dwa pokłady zdarzało się, że były pełne ale to te kursy około godziny 18. i weekendowe.

Jak nie zdążysz na prom w Ploce to nie warto czekać na następny bo to około 2,5 godziny czekania. Wtedy warto jechać autem na Peljesać tylko musisz mieć Zieloną Kartę (bo zdarza sie ze na granicy BiH sprawdzają).



Właśnie klepnąłem kwaterę na Peljesac - Zuljana i zastanawiam się czy jechać na prom czy lecieć samochodem? Pytanie co jest korzystniejsze, autem to dojdzie parę euro na paliwo ale promem za darmo też nie popłynę? Z jednej strony zawsze to jakaś atrakcja szczególnie dla dzieci po tych kilku h w aucie, z drugiej strony jak mam czekać "niewiadomo" ile na prom to w tym czasie mogę już być na miejscu. Zaszczepiony jestem :lol: a i zieloną kartę posiadam. Ktoś doradzi? :wink:


Moim zdaniem lepiej jechać naokoło. Po drodze w Neum można zatankować do pełna tańszego paliwa i zrobić zakupy 2x taniej. Oszczędność czasu na promie nie aż tak duża. Promem można płynąc w czasie drogi powrotnej.
Aha, zielona karta w BiH już niepotrzebna.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 28.04.2008
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 22.05.2021 13:26

dids76 napisał(a):
lukasz22i napisał(a):
Właśnie klepnąłem kwaterę na Peljesac - Zuljana i zastanawiam się czy jechać na prom czy lecieć samochodem? Pytanie co jest korzystniejsze, autem to dojdzie parę euro na paliwo ale promem za darmo też nie popłynę? Z jednej strony zawsze to jakaś atrakcja szczególnie dla dzieci po tych kilku h w aucie, z drugiej strony jak mam czekać "niewiadomo" ile na prom to w tym czasie mogę już być na miejscu. Zaszczepiony jestem :lol: a i zieloną kartę posiadam. Ktoś doradzi? :wink:

Ja co roku jeżdżę na Brač i tą godzinkę na promie traktuję jako przerwę i odpoczynek w trasie. Zawsze można coś zjeść, wypić kawę czy nawet na chwilę zamknąć oczy. No i dla dzieciaków też zawsze jakaś atrakcja :wink:


Pomyślałem to samo ale... :hut:

naszastruga napisał(a):
lukasz22i napisał(a):
zablo napisał(a):
tranquilo napisał(a):A co do promu Ploce Trpanj, to czy w sezonie nie pływają dwa na wahadle tak jak w przypadku np. Drvenik Sucuraj?


Trpanj-Ploce nie pływają na wahadle nawet w szczycie (normalnego) sezonu, a w covidowym nawet częstotliwość została ograniczona z 7 do 6 kursów... powiem Ci że dwa pokłady zdarzało się, że były pełne ale to te kursy około godziny 18. i weekendowe.

Jak nie zdążysz na prom w Ploce to nie warto czekać na następny bo to około 2,5 godziny czekania. Wtedy warto jechać autem na Peljesać tylko musisz mieć Zieloną Kartę (bo zdarza sie ze na granicy BiH sprawdzają).



Właśnie klepnąłem kwaterę na Peljesac - Zuljana i zastanawiam się czy jechać na prom czy lecieć samochodem? Pytanie co jest korzystniejsze, autem to dojdzie parę euro na paliwo ale promem za darmo też nie popłynę? Z jednej strony zawsze to jakaś atrakcja szczególnie dla dzieci po tych kilku h w aucie, z drugiej strony jak mam czekać "niewiadomo" ile na prom to w tym czasie mogę już być na miejscu. Zaszczepiony jestem :lol: a i zieloną kartę posiadam. Ktoś doradzi? :wink:


Moim zdaniem lepiej jechać naokoło. Po drodze w Neum można zatankować do pełna tańszego paliwa i zrobić zakupy 2x taniej. Oszczędność czasu na promie nie aż tak duża. Promem można płynąc w czasie drogi powrotnej.
Aha, zielona karta w BiH już niepotrzebna.


...o tym nie pomyślałem :D Takie tankowanie może się przydać bo w tym roku to oszczędnym autem nie jadę :twisted: a o karcie nie słyszałem i nie doczytałem, wiadomość dobra!
natalka1878
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2021
Promy na wyspy

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalka1878 » 13.06.2021 12:16

Witam. Zamierzam spędzić wakacje w Orebciu
Chciałabym odwiedzic jednak też wyspę Hvar i Vis.
Obok jest odrazu wyspa Korcula. Czy jest jakaś szansa aby dostać się z Korculi na Vis i Hvar? Może jacyś prywatni przewoźnicy? Co proponowalibyscie w takim wypadku jeżeli bardzo zależy mi aby odwiedzić te dwie wyspy?
Będę wdzięczna za pomoc.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Promy na wyspy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.06.2021 13:40

natalka1878 napisał(a):Witam. Zamierzam spędzić wakacje w Orebciu
Chciałabym odwiedzic jednak też wyspę Hvar i Vis.
Obok jest odrazu wyspa Korcula. Czy jest jakaś szansa aby dostać się z Korculi na Vis i Hvar? Może jacyś prywatni przewoźnicy? Co proponowalibyscie w takim wypadku jeżeli bardzo zależy mi aby odwiedzić te dwie wyspy?
Będę wdzięczna za pomoc.

Co do Hvaru, masz z Korčuli szybki katamaran Jadrolinji. Wypływa o 9.15 z Korčuli i wraca z Hvaru o 17.55. Rejs trwa trochę ponad godzinę w jedna stronę. Bilet - 120 kun w jedną stronę. Na miejscu masz 7 godzin na zwiedzanie. Jako że to katamaran, nie zabiera samochodów. Opcją jest wynajem czegoś jeżdżącego na miejscu. Można też np. skorzystać z autobusów jeżdżących między Hvarem a np. Starim Gradem i Jelsą.
Jest też katamaran z Vela Luka do Hvaru, ale trzeba by przejechać przez całą wyspę.
Z Visem gorzej. Nie ma bezpośredniego połączenia z Korčulą. Żeby miało to jakikolwiek sens, musiałabyś gdzieś po drodze, np. w Hvarze przenocować.
natalka1878
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) natalka1878 » 13.06.2021 13:55

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Zastanawiałam się też nad opcją aby po drodze przenocować w Trogirze. Zwiedzić miasto i ze Splitu popłynąć na Vis. Czy mogę znaleźć gdzieś rozpiskę j czy taki transport ze Splitu na Vis i odwrotnie zabrałby też samochód. A może godne polecenia są inne miejsca & wyspy na zwiedzenie. Będę wdzieczna za poradę. Pozdrawiam ciepło
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.06.2021 13:57

natalka1878 napisał(a):Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Zastanawiałam się też nad opcją aby po drodze przenocować w Trogirze. Zwiedzić miasto i ze Splitu popłynąć na Vis. Czy mogę znaleźć gdzieś rozpiskę j czy taki transport ze Splitu na Vis i odwrotnie zabrałby też samochód. A może godne polecenia są inne miejsca & wyspy na zwiedzenie. Będę wdzieczna za poradę. Pozdrawiam ciepło


Kiedy wybierasz się do Chorwacji?
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 13.06.2021 14:16

Co do promów. Na stronie https://www.jadrolinija.hr/ znajdziesz wszystko co Cię interesuje. Połączenia Split - Vis itp. Powodzenia
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone