Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.03.2021 18:57

pabbllo_ldz napisał(a):Bobo jest to nie prawda..
Gwarantuję Ci że w weekend 45 minut przed na obleganych kierunkach nie załapiesz się na prom.
(...)
Edycja:
chyba że od 2018 roku, coś się zmieniło.
Przeczytaj punkt 4.
https://www.jadrolinija.hr/en/faq/quest ... ocal-lines
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.03.2021 19:41

pabbllo_ldz napisał(a):@Marekkowalak sorrki ale nie bardzo rozumiem to po 11ej jak się spóźnisz na prom już nie pływają?


Pływają, ale czekanie 3 godziny na kolejny mija się z celem, bo znacznie szybciej dojadę przez Neum.

Po za tym na promie to lepiej być 5.00 - 7.00, a nie 11a.


A niby dlaczego lepiej? Jest kilka promów dziennie i każdy sobie wybiera ten, który mu pasuje.

Jeśli będę miał zarezerwowaną kwaterę w Orebiciu np. od 12tej, to po co mam się spieszyć na pierwszy poranny prom? Żeby potem czekać w samochodzie aż apartman będzie gotowy?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.03.2021 20:02

boboo napisał(a):
pabbllo_ldz napisał(a):Bobo jest to nie prawda..
Gwarantuję Ci że w weekend 45 minut przed na obleganych kierunkach nie załapiesz się na prom.
(...)
Edycja:
chyba że od 2018 roku, coś się zmieniło.
Przeczytaj punkt 4.
https://www.jadrolinija.hr/en/faq/quest ... ocal-lines



Rzeczywiście, tam jest informacja, że rezerwacja upoważnia do priorytetowego wjazdu na prom o podanej godzinie :D :D

To nam upraszcza sprawę - wystarczy zakupić bilet online podczas jakiegoś postoju na trasie, kiedy już będzie 99% pewnośc, że dojedziemy do Ploce na czas - i z głowy :D
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.03.2021 20:16

marekkowalak napisał(a):To nam upraszcza sprawę - wystarczy zakupić bilet online podczas jakiegoś postoju na trasie, kiedy już będzie 99% pewnośc, że dojedziemy do Ploce na czas - i z głowy :D
Można się też tym sposobem przejechać.
Bo okaże się, że nie ma miejsca.
Na takie promy część kupuje online, a część "w kiosku w kolejce".
Każdy taki zakupiony bilet "w kiosku" jest równy rezerwacji online. Na dany rejs jest określona ilość miejsc. Jak siedzenia w kinie.
Kupiony bilet (na przykładową 14:15) w kiosku, oznacza minus jedno miejsce. Jeśli kupił go 3 godziny przed rejsem i był to ostatni bilet, to Ty wchodząc na stronę Jadrolinii na 2:59 przed rejsem "zobaczysz ciemność" na ten rejs.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 12.03.2021 20:18

I wytłumacz to obsłudze że masz prawo.
To co napisałem widziałem dwa razy z rzędu rok po rok.
2017 i 2018 rok, prom na Losinj z Prizba.
Raz wywalił polaków z biletami na konkretną godzinę, na koniec 2 km kolejki..
Drugi raz wywalili Niemców z wypasionymi przyczepami kempingowymi, również na koniec kolejki.
Z lewego pasa wpuszczali karetki i dostawy do sklepów na wyspę.
Reszta stała potulnie w kolejce, miałem również bilet online i tam był zapis że nie gwarantują dostania się na prom o konkretnej godz.

Co po 2018 roku, nie wiem, wiem że jest mniejszy ruch więc te min. 45 minut gwarantuje że się załapiesz.
W latach przed covid było to niemożliwe..
W weekendy i na obleganych kierunkach np. na Losinj..
Edycja:
Przepraszam pomyliłem daty.
Był to rok 2018 i 2019 gdy byliśmy na Losinj
Ostatnio edytowano 12.03.2021 20:24 przez pabbllo_ldz, łącznie edytowano 1 raz
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 12.03.2021 20:22

dids76 napisał(a):
kmusial napisał(a):Czy kupując bilety na prom przez stronę internetową Jadrolinii dokonujemy zakupu na konkretną godzinę odpłynięcia, czy bilet jest ważny cały dzień? Może ktoś korzystał z tej opcji.
Krzysiek

Według mnie nie. Jak chcesz kupić bilet, to wyskakuje Ci taka informacja:
" Važno!
Kupljena online karta vrijedi za bilo koje putovanje na odabrani datum, a ne garantira ukrcaj u odabrano vrijeme polaska."
Na Polski:
"Ważne!
Zakupiona karta online jest ważna na każdą podróż w wybranym dniu i nie gwarantuje załadunku w wybranym czasie odjazdu."
Czyli że bilet jest ważny na dany dzień, a zaznaczona godzina nie gwarantuje Ci miejsca na promie.
Ps. Z tego co pamiętam, to chyba Danka korzystała z opcji biletu online płynąc na Brač

Dokladnie to było na biletach.
A i przepraszam pomyliłem daty 2018 i 2019 byliśmy na Losinj.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.03.2021 20:39

pabbllo_ldz napisał(a):To co napisałem widziałem dwa razy z rzędu rok po rok.
2017 i 2018 rok, prom na Losinj z Prizba.
Raz wywalił polaków z biletami na konkretną godzinę, na koniec 2 km kolejki..
Drugi raz wywalili Niemców z wypasionymi przyczepami kempingowymi, również na koniec kolejki.
Edit:
Był to rok 2018 i 2019 gdy byliśmy na Losinj
Tu:
https://www.jadrolinija.hr/de/schedule/ ... ten-termin
news z lutego 2019, że wprowadzają taki gwarantujący system.
I jest lista rejsów tym objętych. Nie ma Ploce, nie ma Losinj. Ale to był 2019 rok.
Teraz jest 2021 - i jeśli dobrze zauważyłem, to "bawiąc się" w kupowanie/rezerwację online, nie przy wszystkich rejsach wyświetla się ta informacja o "rezerwacji". Przy Ploce się wyświetla.
Przykład Prizna - Pag, nie ma gwarancji/rezerwacji:
prizna_pag_01.png
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 12.03.2021 20:54

Czyli zmienili, dobrze wiedzieć.
Przydatna informacja.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.03.2021 22:09

boboo napisał(a):Można się też tym sposobem przejechać.
Bo okaże się, że nie ma miejsca.
Na takie promy część kupuje online, a część "w kiosku w kolejce".
Każdy taki zakupiony bilet "w kiosku" jest równy rezerwacji online. Na dany rejs jest określona ilość miejsc. Jak siedzenia w kinie.
Kupiony bilet (na przykładową 14:15) w kiosku, oznacza minus jedno miejsce. Jeśli kupił go 3 godziny przed rejsem i był to ostatni bilet, to Ty wchodząc na stronę Jadrolinii na 2:59 przed rejsem "zobaczysz ciemność" na ten rejs.



Ale mnie nie chodziło o zakup biletu np. na bramkach w Karamatici, kilka kilometrów przed portem, tylko na przykład podczas postoju w Letenye w środku nocy, kiedy ominęliśmy już wszelkie potencjalne zatory drogowe, GM pokazuje zieloną trasę aż do Ploče i jest wielkie prawdopodobieństwo, że spokojnie zdążymy na prom.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.03.2021 22:59

Co ja Ci mam odpowiedzieć?
Mam Ci zaplanować trasę i pobudkę?
Ja zrobię tak: kupię bilet na prom, gdy tylko "moja" data pojawi się na liście.
O resztę będę się "martwił" za 3,5 miesiąca.
Nawet jeśli dzień przed wyjazdem pozamykają granice, albo złapie mnie choróbsko i nie dostanę zwrotu za bilet,
to będą to grosze w porównaniu z niewydanymi na "nie"urlopie pieniędzmi.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.03.2021 23:10

Ale ja cię nie prosiłem o żadną odpowiedź ani planowanie - zwyczajnie napisałem, jaką ja widzę możliwość w związku z informacją o rezerwacji.

Byłem już tyle razy w Chorwacji i innych krajach, że spokojnie sam sobie potrafię zaplanować i trasę, i wszelkie związane z wyjazdem zakupy.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.05.2021 09:11

@ tranquilo, marekkowalak,
Tak sobie pofruwałem dzisiaj po stronie Jadrolinii.
Możliwość zakupu biletu online na prom Ploce-Trpanj wciąż kończy się datą 3 czerwca :roll:
Deczko dziwne, bo na prom Zadar-Brbinj już można kupić na prawie całe wakacje - tu kalendarz kończy się na 29 sierpnia.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 09.05.2021 09:44

boboo napisał(a):@ tranquilo, marekkowalak,
Tak sobie pofruwałem dzisiaj po stronie Jadrolinii.
Możliwość zakupu biletu online na prom Ploce-Trpanj wciąż kończy się datą 3 czerwca :roll:
Deczko dziwne, bo na prom Zadar-Brbinj już można kupić na prawie całe wakacje - tu kalendarz kończy się na 29 sierpnia.


Podobnie jest na innych liniach. Nawet na popularnej Split - Stari Grad. :?:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 09.05.2021 09:45

...może będzie nowy cennik, czy co?
mnie interesuje VALBISKA-MERAG, i cennik jest do 29.08
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 09.05.2021 11:03

Ja jednak przekładam Peljesac na rok przyszły, bo skoro okazało się, że żona też zdąży się zaszczepić, to w tym roku jednak odkładana już od 2 lat Rumunia.

Ale chętnie poczytam informacje - będzie przydatne na przyszły rok, bo ja lubię planować z dużym wyprzedzeniem :D :D

A możliwość rezerwacji tylko do 3 czerwca najprawdopodobniej wynika z tego, że od 4-go czerwca Chorwaci liczą "high season" - a możliwe, że jeszcze sami nie wiedzą, czy ceny wzrosną, czy będzie jak w roku ubiegłym.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone