Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.02.2021 09:20

Ooo,
i tego linka walnąć na pierwszej stronie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.02.2021 09:25

Jest na pierwszej stronie w drugim poście.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.02.2021 10:24

To ogólny link do Jadrolinii.
A ten z FAQ - z listą "rezerwacyjną" jakoś taki bardziej bezpośredni :wink:
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009
Prom ze Splitu na Hvar - koszt promu + rowery

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 04.03.2021 20:22

Cześć,

Mam taką zagwostkę planuję jechać na Hvar i skorzystać z promu. Znalazłem, że cena auta do o długości do 5m to koszt 318 kun. Jednak planuje zabrać 3 rowery i mam je zamontowane na bagażniku który jest z tyłu auta na haku. Długość auto na pewno przekroczy 5m czy wtedy policzą mnie po wyższej cenie 518 kun ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 05.03.2021 00:29

Mam samochód 4,67m. Wjeżdżałem na promy z bagażnikiem rowerowym (na trzy rowery) - nikt nie oczekiwał ode mnie opłaty za dłuższy samochód.

Z tym, że w sumie to jakoś nie przyszło mi do głowy aby w kasie o to dopytywać. Brałem bilet na osobówkę. Może jakbym zaczął się uzewnętrzniać, że przekraczam 5m to by mi sprzedali droższy bilet :-) w końcu klient nasz pan...
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 12.03.2021 10:20

Czy wy kiedyś płynęliście promem?
To że na bilecie masz 14.15 to nie znaczy że nim popłyniesz.
Są kolejki na Prom w sezonie, szczególnie w weekendy.
Trzeba być min. 1h(na obleganych kier. to może być mało) wcześniej żeby się załapać i swoje odstać.
Jak podjedziesz z biletem bez kolejki, to zostaniecie wyrzuceni na koniec..
Więc planując czas dojazdu na prom, to również trzeba uwzględnić.
Uwzględniając 1,5 - 2h zapasu na korki, prom to 0,5h różnicy mam w d..
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.03.2021 11:39

pabbllo_ldz napisał(a):Czy wy kiedyś płynęliście promem?
To że na bilecie masz 14.15 to nie znaczy że nim popłyniesz.
Są kolejki na Prom w sezonie, szczególnie w weekendy.
Trzeba być min. 1h(na obleganych kier. to może być mało) wcześniej żeby się załapać i swoje odstać.
Jak podjedziesz z biletem bez kolejki, to zostaniecie wyrzuceni na koniec..
Więc planując czas dojazdu na prom, to również trzeba uwzględnić.
Uwzględniając 1,5 - 2h zapasu na korki, prom to 0,5h różnicy mam w d..



No właśnie nie masz w d... Bo w sezonie te pół godziny może właśnie zaważyć na tym, czy wjedziesz na ten prom, czy będziesz czekać na następny. I o ile na niektóre wyspy (np. Pag) promy kursują co kilkanaście minut, tak w przypadku np. przeprawy Ploče - Trpanj pół godziny opóźnienia na trasie może sprawić, że nie dosyć, że trzeba będzie machać lądem przez Neum (bo nie opłaca się czekać 3 godziny na kolejny prom) plus czas stracony na załatwienie w kasie zwrotu pieniędzy za przeprawę (a można to zrobić tylko do końca dnia).

A w szczycie sezonu (np. pierwszy weekend sierpnia) w Ploče 1,5 godziny zapasu może nie wystarczyć!
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 12.03.2021 12:57

A co do promu Ploce Trpanj, to czy w sezonie nie pływają dwa na wahadle tak jak w przypadku np. Drvenik Sucuraj?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.03.2021 13:02

tranquilo napisał(a):A co do promu Ploce Trpanj, to czy w sezonie nie pływają dwa na wahadle tak jak w przypadku np. Drvenik Sucuraj?

Z tego co wiem to wahadło trafia się tylko na trasie Drevnik-Sucuraj....
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3435
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 12.03.2021 13:43

piekara114 napisał(a):
tranquilo napisał(a):A co do promu Ploce Trpanj, to czy w sezonie nie pływają dwa na wahadle tak jak w przypadku np. Drvenik Sucuraj?

Z tego co wiem to wahadło trafia się tylko na trasie Drevnik-Sucuraj....


W Drevniku nie ma jeszcze portu promowego. Jest za to w Drveniku :papa: :papa: :papa: :papa:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 12.03.2021 13:49

piekara114 napisał(a):
tranquilo napisał(a):A co do promu Ploce Trpanj, to czy w sezonie nie pływają dwa na wahadle tak jak w przypadku np. Drvenik Sucuraj?

Z tego co wiem to wahadło trafia się tylko na trasie Drevnik-Sucuraj....

Szkoda bo to świetne rozwiązanie.
Nie płynąłem jeszcze z Ploce dlatego dopytywałem. W tym roku planuję na Peljesac popłynąć.

Mam nadzieję że obecność w Ploce około 8:00 - 9:00 rano nie spowoduje że utknę tam na pół dnia.
Z reguły czas mojej podróży oscylował w granicach 16-17 godzin łącznie z przerwami i przeprawą promową, wliczając w to średnio około 1h oczekiwania na tenże prom.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.03.2021 13:57

tranquilo napisał(a):
Nie płynąłem jeszcze z Ploce dlatego dopytywałem. W tym roku planuję na Peljesac popłynąć.

Mam nadzieję że obecność w Ploce około 8:00 - 9:00 rano nie spowoduje że utknę tam na pół dnia.
Z reguły czas mojej podróży oscylował w granicach 16-17 godzin łącznie z przerwami i przeprawą promową, wliczając w to średnio około 1h oczekiwania na tenże prom.


W szczycie sezonu, w weekend, godzina przed promem w Ploče to może być mało. Są promy o 7.30, 10.20 i 13.15. Ja również planuję przeprawę tym o 10.30 i zaplanowałem sobie dojazd do portu ok. 8.00 - 8.15 (a planuję tam być w piątek, a nie w weekend!) Wolę stanąć w porcie i przespać się w aucie, czekając te 2 godziny, niż ryzykować , że się nie dostanę i będę musiał jechać naokoło (bo czekanie 3 godziny nie wchodzi w grę)

A wahadła w sezonie pływają nie tylko do Sucuraj, na kilku innych trasach też (np. Žigljen - Prizna)
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 12.03.2021 17:27

tranquilo napisał(a):A co do promu Ploce Trpanj, to czy w sezonie nie pływają dwa na wahadle tak jak w przypadku np. Drvenik Sucuraj?


Trpanj-Ploce nie pływają na wahadle nawet w szczycie (normalnego) sezonu, a w covidowym nawet częstotliwość została ograniczona z 7 do 6 kursów... powiem Ci że dwa pokłady zdarzało się, że były pełne ale to te kursy około godziny 18. i weekendowe.

Jak nie zdążysz na prom w Ploce to nie warto czekać na następny bo to około 2,5 godziny czekania. Wtedy warto jechać autem na Peljesać tylko musisz mieć Zieloną Kartę (bo zdarza sie ze na granicy BiH sprawdzają).
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.03.2021 18:08

Bilety na prom Ploce-Trpanj można kupić online i jest to jednoznaczne z rezerwacją miejsca.

ploce_trp_01.png

ploce_trp_02.png


Niestety na razie data możliwości zakupu kończy się na 3 czerwca 2021 (za 12 tygodni).
Weź i spróbuj jutro, czy data możliwości zakupu przesunie się na 4 czerwca,
a jeśli nie, to spróbuj za tydzień (może update'ują co tydzień?).
Wtedy masz spokój, że miejsca nie zabraknie.
Musisz tylko zdążyć na ten rejs (45 minut przed odpłynięciem).
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015
Re: Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 12.03.2021 18:22

boboo napisał(a):Bilety na prom Ploce-Trpanj można kupić online i jest to jednoznaczne z rezerwacją miejsca.
.

Bobo jest to nie prawda..
Gwarantuję Ci że w weekend 45 minut przed na obleganych kierunkach nie załapiesz się na prom.


Przykład promu na Losinj, osobiście widziałem jak cofali wszystkich nie stojących w kolejce z biletami na czas.
A 45 minut przed to mało żebyś się załapał..
Sam miałem bilet online ale byłem drugi w kolejce bo do promu o 5.30 brakło nam 5 minut.
Miałem to w d. bo tam prom następny o 7ej, a kamping od 13ej.
Po prostu żona z dziewczynami na plażę, a Ja się przespałem w aucie..

Edycja:
chyba że od 2018 roku, coś się zmieniło.
Ale przy obłożeniach z lat 2017, 2018 te 45 minut to mało..
@ Gonzales z Soboty na niedzielę jadąc na noc, będzie luz.
Wyznacz trasę w google maps i dolicz 2h. Będzie ok.
Chyba że stajesz co ileś km. na 15 minut, to te postoje również dolicz.
Ja staję 3 razy max do przeprawy promem, potem już luz..
1. postój A1 Mac
2. Tankowanie Austria
3. Jeśli komuś zachce się siku, ale to max 5 minut.
4. Prom
U nas taka jazda się sprawdza, bo większość km. robimy jak dziewczyny śpią..
A i jeszcze jedna ważna uwaga Ja czas dojazdu na miejsce liczę od ruszenia o 20ej z A1 Mac na granicy Czeskiej.
Dojazd Polską mam w d. To był najgorszy odcinek na całej trasie.
Wyjeżdżam wcześnie z Łodzi i planuje 2-3 h postoju na Macu..
Ostatnio edytowano 12.03.2021 18:44 przez pabbllo_ldz, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone