Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 27.06.2019 12:56

dids76 napisał(a):
kmusial napisał(a):Czy kupując bilety na prom przez stronę internetową Jadrolinii dokonujemy zakupu na konkretną godzinę odpłynięcia, czy bilet jest ważny cały dzień? Może ktoś korzystał z tej opcji.
Krzysiek

Według mnie nie. Jak chcesz kupić bilet, to wyskakuje Ci taka informacja:
" Važno!
Kupljena online karta vrijedi za bilo koje putovanje na odabrani datum, a ne garantira ukrcaj u odabrano vrijeme polaska."
Na Polski:
"Ważne!
Zakupiona karta online jest ważna na każdą podróż w wybranym dniu i nie gwarantuje załadunku w wybranym czasie odjazdu."
Czyli że bilet jest ważny na dany dzień, a zaznaczona godzina nie gwarantuje Ci miejsca na promie.
Ps. Z tego co pamiętam, to chyba Danka korzystała z opcji biletu online płynąc na Brač

Widziałem tą informację, lecz nie potrafiłem jej przetłumaczyć. Chcę kupić bilet wcześniej ponieważ miałem taką sytuację że podjechałem do portu a załadunek już trwał praktycznie bez kolejki. Natomiast do kasy stały może 3-4 osoby. Teraz wiek już nie pozwala na takie sprinty do kasy i z powrotem :)
mokusinska
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.04.2009
Prom na wyspę Rab

Nieprzeczytany postnapisał(a) mokusinska » 04.07.2019 08:58

Witam
Mam takie pytanie czy może mi ktoś napisać jaj często jest prom na wyspę Rab. I może ktoś wie ile kosztuje lub gdzie można to sprawdzić.
Z góry dziękuję za odpowiedź. 8)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Prom na wyspę Rab

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 04.07.2019 09:11

Prom z przystani Sinica na Rab kursuje co godzinę , płynie się ok 15min. Koszt za osobę to 15kun , za auto 85kun :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Prom na wyspę Rab

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.07.2019 10:37

mokusinska napisał(a): lub gdzie można to sprawdzić.


Najprościej u źródła :wink:
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 04.07.2019 12:29

Witam
Czy kupując bilet na prom online wystarczy mieć go np. na smartfonie czy przy wejściu wymagają wersji papierowej ?
Strona Jadroliniji i wujek Google jakoś nie pomogły mi w tym temacie :)
Ostatnio edytowano 04.07.2019 20:10 przez nlock, łącznie edytowano 1 raz
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: Prom na wyspę Rab

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 04.07.2019 13:30

arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 04.07.2019 21:17

nlock napisał(a):Witam
Czy kupując bilet na prom online wystarczy mieć go np. na smartfonie czy przy wejściu wymagają wersji papierowej ?
Strona Jadroliniji i wujek Google jakoś nie pomogły mi w tym temacie :)


A czy to jakiś problem wydrukować sobie, kiedy kupuje się znacznie wcześniej?

Sporo latam służbowo i często widuję ludzi z kartami pokładowymi zapisanymi w telefonie, którzy mają problemy z zeskanowaniem ich na bramkach. Zwykle w końcu to się udaje, ale zajmując znacznie więcej czasu niż zwykłe papierowe wydruki, a kolejka za nimi stoi kiedy walczą ze swoimi smartfonami ;)
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 04.07.2019 21:42

arturescu napisał(a):
nlock napisał(a):Witam
Czy kupując bilet na prom online wystarczy mieć go np. na smartfonie czy przy wejściu wymagają wersji papierowej ?
Strona Jadroliniji i wujek Google jakoś nie pomogły mi w tym temacie :)


A czy to jakiś problem wydrukować sobie, kiedy kupuje się znacznie wcześniej?

Sporo latam służbowo i często widuję ludzi z kartami pokładowymi zapisanymi w telefonie, którzy mają problemy z zeskanowaniem ich na bramkach. Zwykle w końcu to się udaje, ale zajmując znacznie więcej czasu niż zwykłe papierowe wydruki, a kolejka za nimi stoi kiedy walczą ze swoimi smartfonami ;)


Ja latam nieco mniej, lecz zawsze bezproblemowo używam wersji elektronicznych dokumentów (chyba, że jest wyraźnie napisane że musi być wydruk). Nawet winiety słowacką i węgierską mam na telefonie.
Do Cro wziąłem sporo rzeczy, ale o drukarce zapomniałem :D
Poza tym mamy XXI wiek, ekologia i takie tam...
A tak na marginesie: liczyłem na wpis kogoś, kto zna odpowiedź na moje pytanie :papa:
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 04.07.2019 21:52

nlock napisał(a):
arturescu napisał(a):
nlock napisał(a):Witam
Czy kupując bilet na prom online wystarczy mieć go np. na smartfonie czy przy wejściu wymagają wersji papierowej ?
Strona Jadroliniji i wujek Google jakoś nie pomogły mi w tym temacie :)


A czy to jakiś problem wydrukować sobie, kiedy kupuje się znacznie wcześniej?

Sporo latam służbowo i często widuję ludzi z kartami pokładowymi zapisanymi w telefonie, którzy mają problemy z zeskanowaniem ich na bramkach. Zwykle w końcu to się udaje, ale zajmując znacznie więcej czasu niż zwykłe papierowe wydruki, a kolejka za nimi stoi kiedy walczą ze swoimi smartfonami ;)


Ja latam nieco mniej, lecz zawsze bezproblemowo używam wersji elektronicznych dokumentów (chyba, że jest wyraźnie napisane że musi być wydruk). Nawet winiety słowacką i węgierską mam na telefonie.
Do Cro wziąłem sporo rzeczy, ale o drukarce zapomniałem :D
Poza tym mamy XXI wiek, ekologia i takie tam...
A tak na marginesie: liczyłem na wpis kogoś, kto zna odpowiedź na moje pytanie :papa:


Ja też zapisuję karty na telefonie, ale zwykle stosuję wydruki. Życzę powodzenia na "egzotycznych" destynacjach typu Mińsk białoruski, Astana w Kazachstanie albo Amman w Jordanii. Tam akceptowane są nawet nie wydruki, ale tylko tradycyjne "kartoniki".

Nie wiem po co piszesz o drukarce w Chorwacji, założyłem, że bilety na prom kupowałeś online przed wyjazdem, ekologia od jednej kartki nie zbiednieje.

A tak na marginesie, protekcjonalny ton nic nie wnosi do dyskusji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2019 21:56

arturescu napisał(a):A tak na marginesie, protekcjonalny ton nic nie wnosi do dyskusji.

Twoje dywagacje gdzie i jak często latasz też nic nie wnoszą do dyskusji o promach.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 04.07.2019 22:07

nlock napisał(a):Witam
Czy kupując bilet na prom online wystarczy mieć go np. na smartfonie czy przy wejściu wymagają wersji papierowej ?
Strona Jadroliniji i wujek Google jakoś nie pomogły mi w tym temacie :)


Spokojnie możesz mieć bilet na smartfonie - wypróbowałam to tydzień temu.
Po prostu kup bilet online , zapisz go na smartfonie , a przy wjeździe/wejściu na pokład pokaż smartfon z wyświetlonym biletem osobie kontrolującej, która ma specjalny czytnik do elektronicznych biletów.
Proste jak drut :papa:
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 04.07.2019 22:14

Dzięki travel, tak myślałem. Lecz pewność to pewność :D
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.07.2019 07:43

arturescu napisał(a):(...) a kolejka za nimi stoi kiedy walczą ze swoimi smartfonami (...)
ta kolejka to boi się, że nie wejdzie na pokład?
arturescu napisał(a):(...) ekologia od jednej kartki nie zbiednieje (...)
przy 20 mln turystów, weźmy 1/4 "promowiczów", to będzie 5 mln kartek.
10.000 paczek papieru po 500 kartek.
Null problemo.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 05.07.2019 08:17

arturescu napisał(a):Sporo latam służbowo i często widuję ludzi z kartami pokładowymi zapisanymi w telefonie, którzy mają problemy z zeskanowaniem ich na bramkach. Zwykle w końcu to się udaje, ale zajmując znacznie więcej czasu niż zwykłe papierowe wydruki, a kolejka za nimi stoi kiedy walczą ze swoimi smartfonami ;)


:?: :?: :?: 8O 8O 8O

Ja jakoś tego nie zauważyłam ani na bramkach "samolotowych" ani przy wjeździe na prom .

Wszystko przebiega gładko i bez specjalnych opóźnień, ale ja dużo nie podróżuję.

Jasne ,że telefon może się np. zawiesić , bateria rozładować itp.

Ale równie dobrze kartka może się podrzeć lub np.wylejesz na nią kawę , i co wtedy ?
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 05.07.2019 20:50

travel napisał(a):
arturescu napisał(a):Sporo latam służbowo i często widuję ludzi z kartami pokładowymi zapisanymi w telefonie, którzy mają problemy z zeskanowaniem ich na bramkach. Zwykle w końcu to się udaje, ale zajmując znacznie więcej czasu niż zwykłe papierowe wydruki, a kolejka za nimi stoi kiedy walczą ze swoimi smartfonami ;)


:?: :?: :?: 8O 8O 8O

Ja jakoś tego nie zauważyłam ani na bramkach "samolotowych" ani przy wjeździe na prom .

Wszystko przebiega gładko i bez specjalnych opóźnień, ale ja dużo nie podróżuję.

Jasne ,że telefon może się np. zawiesić , bateria rozładować itp.

Ale równie dobrze kartka może się podrzeć lub np.wylejesz na nią kawę , i co wtedy ?


No właśnie dlatego mam dwie kopie, mimo że kubka z kawą na nich nie stawiam :), a także też zapisuję w telefonie na wszelki wypadek.

Przez lata swoje widziałem, dmucham na zimne ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone