Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Promy

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 05.08.2021 14:54

Tu ludzie mają dylematy z którego konta zrobić ile przelewów i na które karty, aby kupić burka o grosz taniej, no to ja mam dylemat czy bilet na prom kupiony online gwarantuje mi miejsce na tymże promie, nawet jeśli będzie tłum :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2021 15:22

naszastruga napisał(a):Tu ludzie mają dylematy z którego konta zrobić ile przelewów i na które karty, aby kupić burka o grosz taniej, no to ja mam dylemat czy bilet na prom kupiony online gwarantuje mi miejsce na tymże promie, nawet jeśli będzie tłum :D

To zależy od linii. Ja od lat jeżdżę na Brač i na linii Makarska - Sumartin kupuje się bilet z rezerwacją miejsca na promie a na linii Split - Supetar już rezerwacji nie ma. Od kilku lat jest tak że wracam promem Sumartin - Makarska rezerwując wcześniej miejsce na promie i nigdy nie miałem z tym problemu. Myślę że załoga wie ile jest wykupionych biletów z rezerwacją, najpierw wpuszcza się tych co ja maja, a później gdy jest jeszcze miejsce resztę. Dlatego w regulaminie pisze żeby mając rezerwację być odpowiednio wcześniej w porcie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.08.2021 15:49

naszastruga napisał(a):Ponawiam pytanie. Jeśli będę mieć bilet na prom Split - Vela Luka kupiony online, który zgodnie z tym co pisze przewoźnik, jest jednocześnie rezerwacją, to czy jeśli przyjadę na przystań w wymaganym czasie min. 45 minut wcześniej, będę miała miejsce na promie, nawet jeśli chętnych będzie więcej niz mieści prom?


"Once you arrive in the port the port authority stuff will put you in the right line"

ustawią Cię na właściwym pasie dla rezerwacji, bo tak stanowiło moje zapytanie, parę tyg. temu
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 05.08.2021 21:58

te kiero napisał(a):
naszastruga napisał(a):Ponawiam pytanie. Jeśli będę mieć bilet na prom Split - Vela Luka kupiony online, który zgodnie z tym co pisze przewoźnik, jest jednocześnie rezerwacją, to czy jeśli przyjadę na przystań w wymaganym czasie min. 45 minut wcześniej, będę miała miejsce na promie, nawet jeśli chętnych będzie więcej niz mieści prom?


"Once you arrive in the port the port authority stuff will put you in the right line"

ustawią Cię na właściwym pasie dla rezerwacji, bo tak stanowiło moje zapytanie, parę tyg. temu


Ok. Dzięki za odpowiedź, bo wyżej piszą, że nie ma osobnego pasa dla rezerwacji.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.08.2021 06:58

Zapytanie było do portu w Splicie, i stamtąd taka właśnie odpowiedź.
azrael
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 06.08.2021 14:38

"Once you arrive in the port the port authority stuff will put you in the right line"

ustawią Cię na właściwym pasie dla rezerwacji, bo tak stanowiło moje zapytanie, parę tyg. temu

Podziękowania.
pamix
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamix » 06.08.2021 20:37

ja mam dylemat czy bilet na prom kupiony online gwarantuje mi miejsce na tymże promie, nawet jeśli będzie tłum

Prawdopodobnie tak. Jednak jest bardzo prawdopodobne, że nie wiedziesz na ten prom bez wcześniejszej rezerwacji. Ile wcześniej trzeba? Przynajmniej kilka dni.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 06.08.2021 21:23

Bilet online kupiony bez problemu.

Dla fanów excela i miejsc po przecinku, zakup kartą MC Pekao SA, kurs 0,6144 PLN :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 07.08.2021 13:15

Marsallah napisał(a):
empire13 napisał(a):14/08 w sobotę opuszczam Omiś i jadę na Korculę.
Opcje mam 3:
1. Split - Vela Luka - minus to opłata za busa 5,2m - 820 kun oraz tylko 3 kursy.
2. Ploce - Trpanj i Orebic - Korcula.
3. Przez Neum i Orebic - Korcula.

Proszę o rady. Który wariant najlepszy? Wydaje mi się że druga opcja.
Bilety pewnie lepiej kupić online?


Każda z nich jest dobra. Ja tam lubię widoki i wybrałbym trasę nr 3, chyba że mapy google pokażą korki na bośniackich przejściach granicznych. A bilety koniecznie kup zawczasu online, jeżeli jednak zdecydowałbyś się na opcję nr 1. Bo tylko na ten prom kupno biletu na dany kurs zapewnia rezerwację nań.

Raczej wybiorę wariant numer 2.
Rezerwacja nie ma sensu czy nie jest możliwa?
W sezonie istnieje ryzyko że się nie załapiemy na oba promy?
azrael
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 07.08.2021 17:41

Nie możliwa.
Istnieje.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.08.2021 12:41

azrael napisał(a):Nie możliwa.
Istnieje.

Niedobrze
azrael
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 10.08.2021 14:38

Dlatego prom do Vela Luki zarezerwowany i bezstresowo będzie można jechać.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.08.2021 22:00

azrael napisał(a):"Once you arrive in the port the port authority stuff will put you in the right line"

ustawią Cię na właściwym pasie dla rezerwacji, bo tak stanowiło moje zapytanie, parę tyg. temu

Podziękowania.

To jest tylko na papierze. W praktyce NIE MA TAKICH KOLEJEK. Wszyscy stoją razem, czyli burdel po chorwacku.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.08.2021 00:57

Ile mniej więcej wjeżdża pojazdów na promy:
(633) PLOČE-TRPANJ
(634) OREBIĆ-DOMINČE

W pierwszym przypadku ułatwi mi to decyzję: stać w kolejce czy jechać przez Neum.
W drugim nie będzie wyjścia ale będę wiedział ile mam czasu na lody :mrgreen:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.08.2021 07:14

empire13 napisał(a):Ile mniej więcej wjeżdża pojazdów na promy:
(633) PLOČE-TRPANJ
(634) OREBIĆ-DOMINČE

W pierwszym przypadku ułatwi mi to decyzję: stać w kolejce czy jechać przez Neum.
W drugim nie będzie wyjścia ale będę wiedział ile mam czasu na lody :mrgreen:


W pierwszym przypadku 145 osobowych - prom Mljet.
W drugim przypadku 100 osobowych - prom Sveti Krševan.
W każdym następnym i innym przypadku łatwo to sprawdzić. Wystarczy na stronie Jadroliniji wybrać interesujące nas połączenie i rozpocząć zakup biletu. Wówczas wyświetli Ci się nazwa promu czy katamaranu, który to połączenie realizuje. Wystarczy potem wejść w zakładkę O NAMA, potem BRODOVI, wybrać rodzaj promu i typ linii, znaleźć konkretny prom i wyświetlić jego charakterystykę. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone