Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

prom ze Splitu na Brać

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nemos
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) nemos » 24.06.2008 16:09

bartek-ania napisał(a):Uważajcie :)) po 21 jest jeszcze tylko jeden prom o północy , później czekacie do rana.

Jedziemy z małymi dziećmi , więc powrót kolo 19-najpoźniej.
Dzięki za info.
nemos
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) nemos » 24.06.2008 16:18

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):A, skoro będziesz w Mimicach, to rzeczywiscie można popłynąć i z Makarskiej, czemu nie... Przewoźnik ten sam, Jadrolinija, zatem ceny zbliżone..Ale nie wiem, czy w sezonie można od razu kupić bilet powrotny...Choć pewnie tak, ale...
Zasada jest taka, że kto się załapie, to się załapie (w kolejsce trzeba stać), nie ma możliwosci "zaklepania sobie" miejsca na konkretny prom na relacjach lokalnych. a kolejki w sezonie sa zawsze i wszędzie; do każdej przeprawy promowej...
Z Makarskiej połączeń jest mniej.. co mam doradzić, nie wiem.. mimice praktycznie po srodku pomiędzy Makarską i Splitem... A Jadranka zapchana na całej długości...
P.S.A co tak Cię ciągnie do Bolu???? Jeśli chodzi tylko i wyłącznie o plazowanie na plazy Rlatni rat, to moze lepiej sobie daruj... jak nie znajawisz się odpowiednio wcześnije na plazy, zeby sobie "zająć miejsce" ręcznikiem, to potem nie wróżę powodzenia... Zlatni rat wygląda fajnie ...ale tylko z lotu ptaka...Na Braču jest wiele ciekawego do zobaczenia, dużo atrakcyjnych miejsc, ale plażowanie na " Złotym rogu" do tych najatrakcyjniejszych rzeczy nie należy (chyba, że jesteś o przysłowiowy "rzut beretem" i tak strasznie chcesz "zaliczyć tę kultową plażę" - inaczej gra nie warta świeczki).

Kasiu, trzeba zobaczyć trochę kultowych miejsc będą pierwszy raz w Chorwacji. Przy następnych letnich wizytach można poszukać innych zakątków.
bartek-ania
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 24.06.2008 17:24

Jeśli ktoś ma autko SUV lub 4x4 , to proponuje przejażdżkę z Bol przez Murvice , obok pustelni aż do główniej drogi na wyspie :)) robi wrażenie , brak asfaltu droga szutrowa i wąska.
Można w drugą stronę przy rozwidleniu na Widową Górę , kierujemy się na Blaca , a później będzie rozwidlenie na blaca i jedziemy na wprost. Droga w tamtym roku była wykuta wśród skał czyli coś z nią robią , mam nadzieje że nie straci swojego uroku, później robi się wąsko stromo ale widoki przednie.

Zależy czy wolicie jechać stromo do góry czy zjeżdżać w dół :)

Dla innych bardzo fajna asfaltowa dróżka na Widową górę , piękny widok na HVAR , Korcule , BOl i zloty rat :).
nemos
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) nemos » 24.06.2008 17:54

Dzieki za pomysł ( droga asfaltowa-niestety). To na tą Widova Gora muszę odbić od Nerezisca , czy przed ta miejscowością? A może są jakieś tablice kierunkowe? Jeżeli tam byłeś proszę o podpowiedź.
bartek-ania
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 24.06.2008 18:15

Samych miejscowości nie pamiętam , jestem tam co roku i zjeździłem większość polnych dróg niektóre robią wrażenie.

Jeśli będziesz jechał od Bol lub Selcy to zjazd będzie po twojej lewej stronie, po minięciu skrzyżowania z rozwidleniem na Selce i Bol.
Będziesz miał drewnianą tabliczkę z napisem widowa gora , zaraz przy głównej drodze , i chyba tez drogowaskaz do Blaca.

Jadąc od Supetaru na pewno nie powinieneś dojechać do rozwidlenia na BOL i Selce bo będzie to trochę wcześniej po prawej stronie Tyle mogę pomóc.

Nie mam przed oczami mapki , ale mogę powiedzieć , że droga jest bardzo łatwa a widoki są piękne.
nemos
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) nemos » 24.06.2008 19:36

Dzięki za informację. Skorzystam na pewno.
RafekMex
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafekMex » 09.07.2008 16:25

Witam

W jakiej cenie jest prom samochodowy pojazdu do 3,5 T, konkretnie Fiat Bravo na odcinku Makarska - Sumartin
Czy są jakieś jeszcze dodatkowe opłaty od osób?
nemos
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) nemos » 09.07.2008 16:52

Najlepsze info na stronie -jadrolinija-
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/split-SVE.pdf
RafekMex
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafekMex » 09.07.2008 17:17

wielkie dzieki, czyli jak chce sie np dostac z Makarskiej do Sumartin, to płace tylko za autko, czy plus tez za osoby ?
nemos
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) nemos » 09.07.2008 18:39

Niestety wydaje mi się, że za samochód i osoby.
Aniutka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aniutka » 08.06.2009 20:29

Chciałam się upewnić za prom Slit- Supetar płacę 140 kun za auto bez kierowcy ? Za kierowcę i pasażerów powyżej 12 lat płaci się 30 kun ?
Czy mógłby to ktoś potwierdzić ?
praulinka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) praulinka » 08.06.2009 20:48

Byłem na Brac'iu 22-31.05.2009, wg paragonów, które posiadam osoba to 27 kun, samochód 126kun. Płaci się za każdą osobę.
Płynąłem też z Sumartin'a na Makarską - cena identyczna.
Z tym, że od 1.06.2009 zmienia się rozkład promów, nie wiem czy ceny też uległy zmianie?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.06.2009 20:59

praulinka napisał(a):Byłem na Brac'iu 22-31.05.2009, wg paragonów, które posiadam osoba to 27 kun, samochód 126kun. Płaci się za każdą osobę.
Płynąłem też z Sumartin'a na Makarską - cena identyczna.
Z tym, że od 1.06.2009 zmienia się rozkład promów, nie wiem czy ceny też uległy zmianie?


Tak, ceny podobnie jak rozkłady ulegają zmianie.. Aktualne (sezonowe) są na stronie przewoźnika.
cennik sezonowy od 1.06

Aniutka napisał(a):Chciałam się upewnić za prom Slit- Supetar płacę 140 kun za auto bez kierowcy ? Za kierowcę i pasażerów powyżej 12 lat płaci się 30 kun ?
Czy mógłby to ktoś potwierdzić ?


Tak, dokładnie tak.
Pozdrawiam
wojtekwk1
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekwk1 » 15.06.2010 12:36

Powiedzcie mi, bo nie mogę na stronie znaleźć, jak się mają ceny promu Split -> Supetar oraz z Makaraskiej na Supetar. Ile za samochód ile za osoby. Chodzi mi o ceny letnie, lipiec - sierpień. I jeszcze może, w jakich godzinach pływa : ). Z góry dziękuję!
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.06.2010 13:07

wojtekwk1 napisał(a):Powiedzcie mi, bo nie mogę na stronie znaleźć, jak się mają ceny promu Split -> Supetar oraz z Makaraskiej na Supetar. Ile za samochód ile za osoby. Chodzi mi o ceny letnie, lipiec - sierpień. I jeszcze może, w jakich godzinach pływa : ). Z góry dziękuję!


A nie wpadło do głowy, że wystarczy zajrzeć na stronę przewoźnika?
cennik Jadrolinji dla połączeń w rejonie Splitu (w tym i połączenia Split - Supetar); z Makarskiej to możesz jedynie do Sumartinu popłynąć...
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji

cron
prom ze Splitu na Brać - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone