Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom z Itali do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stonek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stonek » 04.06.2009 19:27

Dodam że rejs trwa 10 godzin co w tym wypadku jest atutem, wieczorem wypływa ze Splitu, a ok 7.00 jest we Włoszech więc można się przespać na promie i rano ruszyć na podbój Italii :lol:
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 04.06.2009 20:06

Asienka napisał(a):Witam
Mamy podobnei zaplanowaną podróż- włochy chorwacja. Bilety na prom już kupiłam ale na stronie blue line ( bezpośrednio u armatora i fajną mają promocję) za 2 osoby dorosłe i duże auto zapłaciłam 124euro, Ancona- Split, spanie w kajutach, proponuję wejść na ich stronę i poszukać dostępnych miejsc w promoci 20euro za miejsce ( moze być kajuta jak również w tej samej cenie fotel)


Płynęliśmy tymi liniami teraz 27 maj, ale ze Splitu do Ancony. Za auto, cztery osoby w kajucie cztero osobowej poszło 430 euro. Wypływaliśmy o
21., w Anconie byliśmy coś po siódmej rano. Prom z roku 1966 ( na dziobie jest tabliczka) za tą kasę żadna rewelacja. obskurny i nie przyjemnie pachnący. Zaskoczyło mnie to, że na promie nie było żadnej bandery, załoga techniczna azjatyckiej nacji. A co najgorsze, w Anconie wszystkie auta łącznie z tirami wyjeżdżają tyłem. Trwa to sporo czasu. Próbować wjeżdżać na końcu. My nieświadomi tego, wjechaliśmy prawie jako pierwsi i sporo kosztowało nas czasu na wyjazd. Nie myślcie, że się wyśpicie. Tam tylko się leży, spać nie idzie. Niby jest klima, ale jakoś dziwnie działa. Nie źle bujało! I maszynownia też daje czadu. Zapomniałem, za oknem szalała straszna burza, niebo w ogniu. Tylko było widać przez okno, posłuchać maszynownia nie dała. Zwiedzanie Watykanu i wycieczka po Rzymie poprawiła nam nastroje.
stonek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stonek » 05.06.2009 13:34

Jurek, mógłbyś napisać coś o zaokrętowaniu na prom gdzie iść z rezerwacją aby odebrać bilet, ile czasu trzeba być przed planowym wypłynięciem, piszą, że min 2 godz.? i jak to zrobić aby wjechać na końcu, jest jakaś kolejka?, czekać gdzieś z boku?Może pytam o głupoty, ale nigdy nie płynąłem jeszcze promem. Serio będzie to mój pierwszy raz :D i każda wskazówka dotycząca promu będzie cenna. Z góry dzięki :lol: :lol: :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.06.2009 13:44

Rezerwację odbierasz w kasie (jak i każdy bilet). W każdym porcie jest obsługa, która wskazuje Ci, gdzie masz się ustawć w kolejce do załadunku na konkretny prom. Jak masz info, że rezerwowane bilety należy odebrać najpóźniej 2 h przed wypynięciem, to to zrób, bo inaczej rezerwacja przepadnie. Ustawicie auto w kolejce, odbierzecie bilety i pójdziecie na kawę. A 60-30 min. (należy dopytać) przed wypłynięciem, wracacie do auta, bo zaczyna się załadunek.
Dasz radę, to żadna filozofia.
Pozdrawiam
stonek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stonek » 05.06.2009 14:33

Kasiu dziekuję bardzo za przybliżenie tematu. :D Jeżeli jest ktoś kto mógłby coś ciekawego w tym temacie dołożyć od siebie to zapraszam :lol:
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 05.06.2009 15:15

My rezerwację robiliśmy na miejscu, jest taki kiosk tych linii przed przystanią promowa. Potem na podstawie tej rezerwacji wjechaliśmy przez szlaban do portu. W budynku odebraliśmy bilety i ustawiliśmy się w kolejce jak pisałem wcześniej w czołówce. Można odprawić się przez przejście w budynku, ale najlepiej nie wychodzić z auta i tak poddać się odprawie. Spróbuj postać na boku (miejsce jest) i wjechać za tirami.
Po wejściu na prom udaj się do recepcji z biletami po klucze, wezmą jeden paszport. Rano jak oddasz klucze oddają. Pokoje są dobrze oznaczone nie ma problemu ze znalezieniem. Po zaokrętowaniu warto wyjść na rufę, są tam stoliczki i ławki, fajny widok na Split rzadko pokazywany od tej strony.


[img][img]http://images40.fotosik.pl/134/ef31904a329e4337m.jpg[/img][/img]

Nie powtarzałem tego co pisała Kasia.
stonek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stonek » 05.06.2009 15:33

Bardzo dziękuję. Jak przepłynę to opiszę wrażenia, pozdrawiam serdecznie :wink:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.06.2009 16:21

A jak to wygląda z miejscami siedzącymi ( może też do leżenia) , da się cała podróż wytrzymać, hałas duży? My może weźmiemy taką opcję, tyle , że w połowie września z Włoch do Chorwacji. :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.06.2009 16:24

krakuscity napisał(a):A jak to wygląda z miejscami siedzącymi ( może też do leżenia) , da się cała podróż wytrzymać, hałas duży? My może weźmiemy taką opcję, tyle , że w połowie września z Włoch do Chorwacji. :wink:


Zdecydowanie polecam Snav (lepszy na tej trasie niż "Wiadrolinija").
Pozdrawiam serdecznie :)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.06.2009 16:33

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Zdecydowanie polecam Snav (lepszy na tej trasie niż "Wiadrolinija").
Pozdrawiam serdecznie :)

Dzięki Kasiu, ale on w połowie września już chyba nie kursuje.
Też serdecznie pozdrawiam wraz z Anią :D
Asienka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asienka » 05.07.2009 17:37

Pare dni temu wróciliśmy z podróży Włochy- Chorwacja. Z Ancony do Splitu płynęliśmy promem BlueLine, jak dla mnie super, kajuty duże i wygodne ( no przynajmniej ta w której spaliśmy) z ładną łazienką. Daleko od maszynowni więc cicho. Należy zwrócić uwagę gdzie ma się kajutę, bo można wylądować w beznadziejnym miejscu. Odradzam płynięcie bez kajuty ( nie wyglądało to fajnie jak szliśmy spać- zwłaszcza, że duża fala była)
Asienka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asienka » 05.07.2009 17:43

Polecem taką przeprawę promem:)
hoolihan
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) hoolihan » 07.07.2009 17:35

Jechaliśmy 30 czerwca BlueLine z Ancony do Splitu. Dwie osoby dorosłe, dziecko 3,5 lat i samochód 186 euro. Niestety bilet kupiliśmy 2 godziny przed odjazdem i zabrakło już kabin... :( Ciekawe przeżycie, szczególnie że podróż lądem trwa przynajmniej tak samo długo, a koszt niewiele mniejszy....
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 14.03.2010 21:31

Witam.
Odświeżam nieco temat, bo wspólnie z rodzinką chcemy tegoroczne wakacje spędzić w Cro oraz we Włoszech i w temacie przepraw promowych między tymi krajami wdzięczny będę za parę cennych informacji.
Część chorwacką wakacji chcemy spędzić na riwierze omiskiej lub makarskiej - czas pokaże, natomiast cześć włoską w Rzymie.
Na stronie http://www.directferries.pl/ znalazłem połączenia między Splitem i Anconą (choć mnie bardziej interesowałaby Pescara, do Rzymu bliżej) ale w porze dla mnie mało praktycznej - prom wypływa o 17.00 i o 22 jest w Anconie. Do Rzymu dotrzemy więc grubo po północy. Mało ciekawa pora na poszukiwanie zakwaterowania.
Symulacja ceny na ww. stronie jest dziwnie niska w porównaniu do cen przytaczanych w powyższych postach - a może to dobrze - dla rodziny 2+2 i samochodu osobowego ok 124 Euro. Chyba niczego nie pominąłem wprowadzając poszczególne dane.
Z góry dziękuję za informacje.
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.03.2010 21:58

Pescara ...Snavem...ale przypływa do celu o 23.30...Może lepiej przypasuje Dubrovnik - Bari Jadroliniją ( w zależności od dnia tygodnia.. można popłynąć na noc i rano być w Bari spójrz)?

Co do ceny, to nie powiem, bo nie wiem, o jakim przewoźniku mówisz... ale jeśli Snav, to nie ma kabin i wtedy mogłoby tak wyjść.. oni mają jakies promocje (a to dla rodzin, a to w wyznaczone dni tygodnia); jeśli mowa o Jadrolinji, a ile nie policzyłeś kabin, tylko pokład to też tak mogło wyjść...
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone